עונה 3, פרק 14 - שלב הדו קרב

trilliane

Well-known member
מנהל
ומרוב הבאסה על מי שילך, הדו-קרב עצמו דווקא נעם לאוזניי הפעם

xjoiq

New member
אם אביב היה רוצה להציל אחד מהם הוא יכל לשבץ את הדו קרב בשלב

יותר מוקדם.
&nbsp
שלומי למשל שם את 2 הדו קרבים החזקים שלו בתור 2 הדו קרבים הראשונים(מבין ה-7)

trilliane

Well-known member
מנהל
להערכתי שיבוץ סדר הקרבות ביום הצילומים הוא של ההפקה

אני בספק אם המנטורים קובעים את הסדר.

trilliane

Well-known member
מנהל
יש לו קול רך ונעים של זמר פולק אמריקני

מתאים מאוד לסגנון סיימון / גרפונקל / טיילור (ג'יימס) וכו'.
היא הרבה יותר מיוחדת, ללא ספק, אבל נהניתי מאוד גם ממנו.
כל אחד מהם שונה, אבל שניהם טובים מאוד.

סיכום

טוב, הם אנשים מקסימים - את האודישן שלה אהבתי יותר.

זה היה נחמד. די פרווה כזה.

הסכמתי עם שלומי. זה הופך אותי לפרובינצאלית?

אין אף שיר ישראלי ראוי? כל השירים הראויים הם רק באנגלית? אי אפשר להפגין יכולות גם בעברית?
(ומה הקשר לטיעון "זכית עם ערביה"? :-O)

אביב חופר, אבל בסוף בוחר בארינה.
אין הצלות:(

trilliane

Well-known member
מנהל
והנה, אביב מודה בפה מלא שהחומרים המקוריים הכריעו את הכף

כפי שהערכתי גם לגבי הדו-קרב של מורן/אוהד. הוא מדבר על זה כל הזמן, אז לא הופתעתי; אם כי חשבתי עוד לפני כן שיבחר בה רק כי היא מעניינת ומיוחדת יותר. דווקא כשסיפר על החומרים שלהם קיוויתי קצת שלסי ג'יי יש סיכוי... הוא ממש חמוד.
&nbsp
אגב, זה נכון שאצל אביב היו כמעט כל השירים באנגלית, אבל לא כולם; היו כמה בעברית... מתי כספי (פעמיים) ופוליקר.
ועם בלי קשר לכך שלינה מחול ערבייה, היא לא שרה כמעט בעברית למיטב זיכרוני, ומטבע הדברים גם קטלין שרה יותר באנגלית, כך שהיה משהו גם בנקודה שלו.

הוא גם קשקש משהו כזה בזמנו

על שירה נאיבית ושירים מעולים מול מראה מתוחכם ושירים לא משהו...

אם נזניח לרגע את האודישן, מהשלב ששלומי בחר ללינה שירים, היא שרה 4 שירים בעברית (כולל השיר עם שלומי בגמר), 5 באנגלית (כולל הדו קרב) ואחד בערבית (מזל שיש את יוטיוב:)).
אף אחד לא ביקש שכל השירים של אביב יהיו בעברית, אבל במקום לתת נאום "חוצב להבות" איך לשיר בעברית חוסם אופקים לזמר או משלאיהיה, הוא היה פשוט יכול לומר- מבין 7 קרבות בנבחרת שלי (6 דה פקטו, אבל נגיד) 2 היו בעברית.
זה לא ששוק המוזיקה העולמי יושב ומחכה לזמרים ישראלים.

xjoiq

New member
ועד שאביב בוחר משהו בעברית יוצא לו שירי יומזכרון

trilliane

Well-known member
מנהל
זה נכון, אבל זה אביב, והוא לא מסתיר את זה

הוא אוהב לשמוע מוזיקה זרה, הוא מחובר לזה, הוא מופיע באנגלית ובעולם, הוא מסתובב לא פעם דווקא לאלה ששרים באנגלית ולכאלה שמביאים איתם משהו חו"לי... ושאר המנטורים הרבה יותר ישראליים מבחינת הסגנון והקהל. אי אפשר לסלסל בשירי רוק אמריקניים... (טוב, שרית הוכיחה שהיא יכולה לסלסל גם כשהיא שרה באנגלית באירוויזיון, אבל אני מעדיפה לא לחוות דעה על התוצאה
). אני מסכימה שהעונה הוא קצת נסחף עם המינון (בעונות הקודמות אני זוכרת שהיו לו יותר שירים בעברית) אבל בסדר, אין לי בעיה עקרונית עם זה; או ליתר דיוק, לא הייתה לי בעיה לו הוא היה בוחר שירים טובים ומתאימים למתמודדים שלו (בכל שפה שלא תהיה).

על טעם ועל ריח וזה

זכותו לאהוב אנגלית ולהתחבר והכל,
אבל סביר להניח שהמוזיקאים בנבחרת שלו מחפשים לפרוץ ולהתפרנס ממוזיקה בישראל ולהגביל אותם רק לאנגלית זו גם לא אסטרטגיה כזו גאונית.

שיבחר שירים בסינית מצידי, אבל עם הטיעונים שלו בויכוח עם שלומי פשוט לא הסכמתי.

trilliane

Well-known member
מנהל
אני לא יודעת אם הוא מגביל אותם רק לאנגלית

עד עכשיו כל אחד מהם שר שיר אחד (אפילו פחות...) שהוא בחר, בהמשך הוא יכול לבחור להם שירים אחרים. חלקם בלאו הכי דוברי אנגלית או מעדיפים לשיר באנגלית וכך עשו גם באודישן שלהם (סי ג'יי, ארינה, ג'סיקה, אוהד, מורן) ולא נראה לי שהם התנגדו לכך שאביב בחר להם שיר באנגלית (אם כבר שהוא בחר להם שיר לא מתאים...
). למעשה נראה לי שיהל די התבאסה מהשיר העברי שהוא בחר לה... וגם לגבי האחרים, אני חושבת שלו הם היו מבקשים ממנו שיר בעברית הוא היה נענה.
&nbsp
בסה"כ 2 שירים עברייים מתוך 7 קרבות בסה"כ זה יותר מרבע... (28%), ולא ספרתי את העובדה שבלא-דו-קרב של גילי/אייל כל אחד מהם קיבל שיר עברי בנפרד. אני לא חושבת שיש כאן כפייה ואני לא חושבת שיש כאן בעיה. לו היה בוחר עוד שיר עברי נוסף וזה היה 3/4 זה מה שהיה עושה את כל ההבדל הגדול? נו.

כמו שכבר כתבתי

לא באמת אכפת לי באיזו שפה השירים שהוא בוחר. הוא יכול לבחור שיר בלטינית עד כמה שזה תלוי בי.
רק שבמקום לומר - כבר שרו אצלי בעברית, וואלה, אקח לתשומת ליבי- אביב בחר לצאת בנאום על זה שזה בכלל ענין של תרבות, ששלומי צבוע, שעברית היא שפה מגבילה שהופכת את ישראל לגטו מוזיקלי, ושלינה ערביה. נו'במת....

trilliane

Well-known member
מנהל
אני לא חושבת שהוא צריך לקחת משהו לתשומת לבו

כי זה לא שהוא עשה משהו בטעות או לא שם לב... בדיוק כפי שכתבת, שמבחינתך הוא יכול לתת להם לשיר בלטינית, הוא רואה את עולם המוזיקה כמשהו גלובלי, מבחינתו אין בעיה שהזמרים שלו ישירו באנגלית ולכן הביקורת הזו לא הייתה במקום מבחינתו. אני דווקא הבנתי מה הוא אמר לשלומי, כי הוא צודק, הרבה זמרים אצלו גם שרו באנגלית, וזכו בתחרות שתי בנות ששפת אִמן אינה עברית, אני חושבת שזו הייתה הנקודה שלו. שזה לא משנה.

לדעתי?

פשוט יותר קל לו באנגלית, זה הקומפורט זון שלו. אני לא חושבת שהוא חושב על זה יותר מדי.
לאף אחד אין בעיה עם השפה שהמתמודדים שלו (או של מישהו אחר) שרים בה. אצל שלומי שרו באנגלית, ערבית צרפתית ואפילו ספרדית בנוסף לעברית.
בסופו של דבר, עם כל הגלובליות וכל זה - אנחנו בישראל וסביר להניח שהמתמודדים שלו יצטרכו לשיר בעברית אם ירצו להצליח פה.
להפוך הערה תמימה מ"אולי תתן למתמודדים שלך לשיר גם בעברית" ל"מלחמת תרבות" ,"צביעות" ו"גטו מוזיקלי" כאילו שאפשר לשיר ולהפגין יכולות רק באנגלית זה הרבה ילדותי.
&nbsp

trilliane

Well-known member
מנהל
אני לא יודעת אם קל לו *יותר* באנגלית

הוא עצמו הרי יוצר ומצליח כאן בעיקר בעברית, והוא דווקא לא מאלה שניסו להצליח בישראל באנגלית ונשברו.
אני גם חולקת על הנחת המוצא שלך לגבי תמימות ההערה. אני לא חושדת בשלומי שהתכוון למשהו רע חלילה, אבל הניסוח "תיתן להם" הוא מאוד שיפוטי וביקורתי, יש בו כדי לרמוז שהם רוצים ואביב מונע מהם, כופה עליהם משהו שלא מתאים להם, עושה משהו לא בסדר וכו'. אני לא חושבת שהתגובה של אביב הגיעה ממקום ילדותי, לדעתי היא הגיעה ממקום של התגוננות. אני חושבת שהוא הופתע מההערה הזאת ולא ציפה לה ומצא את עצמו בעמדת מגננה.

נו אבל לזה התכוונתי בילדותיות

כלומר- אלא אם אביב אף פעם לא טועה, וגם אז,מותר להעיר על ההתנהלות שלו . ישר להפוך את זה למלחמת תרבות ולגטו מוזיקלי ולצביעות זה ילדותי , בעיקר בנסחפות של התגובה (או במילים אחרות- חסר בגרות). זה מזכיר דיונים בפייסבוק, בהם אנשים כותבים אולי שורה וישר מתוייגים כפשיסטים/בוגדים/משלאיהיה ע"ס טיעוני איש קש בלי לקרוא בכלל מה הם כתבו.
&nbsp
דווקא לא היתה מתקפה בשאלה של שלומי: "למה שלא תנסה לשכנע את המתמודדים שלך לשיר בעברית"? זה אביב שפשוט לקח את זה למקום כזה - אולי כי הוא באמת הופתע, וזה מה שהוא שלף מהמותן. אני לא יודעת.
אביב כל הזמן מדגיש עד כמה הוא מעודכן ואיך הוא שומע את כל הז'אנרים באנגלית וכל זה. זה כרגע מה שמעניין אותו וזה לגיטימי - רק שהוא כבר הצליח פה ובעברית.

trilliane

Well-known member
מנהל
אבל זו לא ילדותיות, לא מסכימה איתך

מכיוון שאני חושבת שההערה לא הייתה לעניין, שאין בעיה בכך שהוא בוחר שירים באנגלית, ואני כן חושבת שהייתה שם צביעות (ונימקתי בהודעה נוספת גם למה) אני מבינה למה אביב נזעק להגן על ה"אני מאמין" שלו.
אני לא חושבת שלאביב יש רצון או סיבה לשכנע את המתמודדים שלו לשיר בעברית. ואם זה היה הניסוח ולא מה שכתבת קודם (אני לא זוכרת) אז קל וחומר שהתשובה שלו רלוונטית יותר, כי אם הם רוצים לכוון לכיוון בינ"ל, למה לא? הוא ממש לא צריך לשכנע אותם לבחור לשיר דווקא בעברית אם זה לא מתאים להם. מבחינתו אנגלית לגיטימית לא פחות, כפי שהיא הייתה לגיטימית לא פחות גם כשמתמודדים של שלומי ושל שרית בקושי שרו בעברית (אם בכלל). הוא לא העיר להם על כך כי בעיניו זה לגיטימי ולכן זה לא לגיטימי להעיר לו הפוך, ואני כן חושבת שיש בזה צביעות. זה שקול לכך שהוא יגיד למסלסלים שלהם "למה שלא תשכנעו אותם לשיר גם באנגלית".

לטעמי זו כן

להיסחף בתגובה להערה תמימה לא מעיד על אובר בגרות בעיני.
שוק המוזיקה העולמי מלא זמרים. רוב המתמודדים של אביב מכוונים לשוק הישראלי. בשוק הישראלי קל יותר לפרוץ בעברית- ואת זה אביב יודע- כי הוא בעצמו פרץ בעברית.
כמו שכתבת למטה- גם רוב הקרבות של מוש היו באנגלית (ואצל שלומי שרו כבר במגוון שפות). אלא שאצל מוש זו לא "מלחמת תרבות" - סתם בחירה בשירים שהוא חושב (בטעות) שיתאימו למתמודדים שלו.
ושוב- אם התשובות של אביב היתה- "אבל מתמודדים שלי כן שרו בעברית" ו "זה מגדיל את מבחר השירים לבחור בשפות אחרות" (אם כי אצלו שרים רק באנגלית..) זה שונה מ"גטו תרבותי" ו"לינה ערביה".
&nbsp

trilliane

Well-known member
מנהל
נישאר באי הסכמה, בעיקר לגבי הנחות הבסיס

זה לא שההערה לא הייתה תמימה, כאמור, אני חושבת שהיא הייתה מאשימה, לא הוגנת ולא רלוונטית.
הסברתי כבר למה לדעתי אביב התייחס למוצא של לינה, ולמה אני חושבת שהתגובה שלו כן הייתה רלוונטית כי זו לגמרי נקודה תרבותית. אין שום סיבה אחרת לציין זאת.

אביב גפן פרץ בתקופה שבה עדיין לא היה כ"כ מקובל שזמרים ישראלים מקליטים באנגלית לשוק המקומי ולא השמיעו כמעט ברדיו שירים בשפות זרות של יוצרים ישראליים. כמו כן הוא עשה בפריצה שלו מה שהתאים לו והיה נכון לו באותה נקודת זמן, לפני עשרים שנה. זה לא קשור לענייננו. מה המתמודדים שלו יעשו אח"כ בקריירה המוזיקלית שלהם (אם תהיה כזאת) זו בחירה שלהם ולא של אביב. גם בשוק הישראלי יש כאלה שבוחרים לשיר רק או אף בעיקר באנגלית. זו לא החלטה של אביב והוא לא צריך לגרום להם לשיר בעברית אם הם מרגישים שזה לא מתאים להם בשלב הזה.

אגב,

למעלה