עונה 3 פרק 26

trilliane

Well-known member
מנהל
לא צריך להסביר לו, צריך להתאים לו את השירים

ולא להלביש עליו שירים גדולים למידותיו. אם הוא לא מבין בעצמו, שישיר משהו שהוא כן מבין. זה לא שיעור ספרות, לא חייבים ללמוד שיר שלא מבינים ולא מתחברים אליו.

לא התכוונתי לניתוחים ארוכים

אלא בכמה מילים להסביר את השיר...
לעזור לו להתחבר למילים ולשיר טוב יותר

trilliane

Well-known member
מנהל
בעיניי לא צריך להסביר. אם הוא לא מבין בעצמו, שלא ישיר.

שיבחר שירים שהוא מבין ומתחבר למילים שלהם ב-100%.

xjoiq

New member
בחירת שיר של ירדן מצוינת+

יצא קאבר ממש מעולה לשיר שאף פעם לא אהבתי. בקיצור הביצוע הכי טוב לשיר.
וגם אולי הביצוע הכי טוב של ירדן(למרות שהוא התחבר לשיר רק ב-70%)
הקול של ירדן נתן לביצוע המקור קונטרות בדיוק במקומות הנכונים ויצא ממש יפה.
לסיכום:אהבתי.

בגלל שמעולם לא אהבת את השיר

אז אתה חושב שזה קאבר טוב.... ממש לא! מאיר בנאי שחידש את השיר למעורב ירושלמי הפך את השיר מטוב למדהים. לירדן לא היה מושג על מה הוא שר והוא לא הבין את השיר בנוסף שהוא גם זייף. מיציתי אותו יאללה הביתה

xjoiq

New member
לא רק בגלל זה,ירדן הוסיף תיבולים מאוד ערבים ונעימים למקור

מקור שהוא מונוטוני משהו וקצת רפטטיבי. כמו מאכל חיוור שמוסיפים לו תיבולים שמעוררים אותו (בביצוע של מאיר בנאי אני אזכר אחרי התוכנית אבל לא משווים קאבר לקאבר אלא קאבר למקור).

וירדן התחבר ב-70% לשיר וזה הספיק בשילוב הדברים הנוספים שבאו יחד עם הקאבר שבראשם הקול הנעים(פי כמה)מהמקור.

גם הביצוע המקורי של שמוליק קראוס

וגם הקאבר של מאיר בנאי - לוקחים את הביצוע הזה מתוך שינה עם שתי ידיים קשורות מאחורי הגב - ועוד הגזמות שקשורות לאפקט ההכבדה.
לא היה שום דבר נעים בביצוע של ירדן- וחבל- כי יש לו קול טוב דווקא.

xjoiq

New member
לא חושב ככה

הקול של ירדן הרבה יותר יפה וגם הוא הכניס רוח חיים בשיר.
הקאבר של מאיר בנאי זה משהו אחר. בכל מקרה לא ניתן להשוואה. הקאבר הזה של מאיר בנאי, יחסית לשירים אחרים שלו עצמו, הוא אחד החלשים(אולי בגלל חולשת המקור) ואילו הביצוע הזה של ירדן הוא מהטובים שלו בתוכנית אם לא הטוב שבהם וגם יחסית די נעים לשמיעה.

trilliane

Well-known member
מנהל
(למעט הקול שלו, בעיניי לא מלהיב)

trilliane

Well-known member
מנהל
אם כי אני חושבת שגם המקור של שמוליק קראוס סבבה...

בחירה לא טובה

לגובה של השיר - הוא ממש התאמץ להגיע לגבוהים. זה היה ביצוע ממש לא טוב שלו .
זה שיר יפיפה- פשוט לא בשביל ירדן. ממש לא.
אם כי לפי אביב, זה כן ברמה של דה וייס, כנראה (באמת, רק החיבור למילים זה מה שהפריע לו בשיר??)

Uri04

New member
יחסית אליו זה היה יותר טוב מבדרך כלל

אבל היחס לטקסט, או יותר נכון חוסר יחס בולט מאוד.

trilliane

Well-known member
מנהל
ביצוע מיותר לשיר יפה. לא היה פה כלום.

ירדן נשמע סביר ביחס לעצמו (= נשמע כמו עצמו ולא כמו בניון) וזהו בערך.
שום ערך מוסף, שום הבנה של השיר, סתמי לגמרי; ביצוע חלש ולא מוצלח שאני מעדיפה להדחיק.

mobyboy

New member
המבטא שלה היה מוגזם, אבל היא שרה יפה - למרות שכבר

הפסיקה להפתיע אותי, כמו שאר המתמודדים

היא ממש טובה

והיא אותו דבר מהאודישן ועד עכשיו - אין לה באמת מה לשפר, הקול שלה פשוט נהדר.
&nbsp
יאללה, גם לגמר:)

trilliane

Well-known member
מנהל
אוהבת את השיר, לא אהבתי את הביצוע

משהו בתמר דרמטי לי מדי לפעמים, ויש לי תחושה שהיא קצת "משחקת" זמרת אחרת כשהיא שרה באנגלית, כאילו זו לא באמת היא (בעברית היא נשמעת אחרת). אולי זה בגלל המבטא, אבל הקול שלה נשמע קצת שונה. בחזרות היא לחצה נורא, על הבמה (ואיכשהו אצלה זה תמיד כך) נשמעה טוב יותר, ועדיין, לא אהבתי. היא זמרת טובה, מיוחדת, איכותית וכו' ואם היא תזכה זה יהיה בזכות ולא בחסד, אבל הגיע מבחינתי השלב שאביב ינקה ממנה קצת את המניירות ויעזור לה להיות באמת היא ולא מישהי שהיא חושבת שהיא צריכה להישמע כמוה (לא מישהי מסוימת).

חjuspa

New member
מסכימה, ולגבי המבטא

רק בשבועיים האחרונים שמתי לב עד כמה הוא צורם. הוא כ"כ מוגזם, לא אותנטי וחסר כל קשר לאנגלית... מוזר שלא הבחנתי בזה בהתחלה, כי כרגע היא פשוט נשמעת לי כמו איזו זמרת מזרח אירופאית עם מבטא כבד ששרה באנגלית ומנסה להשמע איזו זמרת בריטית. יוצא מזה מישמש קצת קריקטורי וחבל.
חייבים לעבוד איתה על זה אם היא מעוניינת לפתח קריירה כלשהי באנגלית, מצד שני, איזו קריירה באנגלית אפשר לפתח בכלל בארץ...

חוץ מזה היא בהחלט מצוינת, מיוחדת, היא היחידה העונה שהיה לה את אפקט הוואו מבחינתי, ועדיין מצליחה לרתק אותי אל המסך בעניין (עם האחרים אני מסתפקת ברק להקשיב להם מהצד בעודי עושה דברים אחרים במחשב).
ולמרות כל מה שכתבתי על המבטא הפרובלמטי, בעברית לדעתי היא פחות מעניינת והייחוד שלה מתפספס אז.

למעלה