על דמגוגיה מול ביקורת עניינית

Ram Kol

New member
על דמגוגיה מול ביקורת עניינית

על מה בעצם הביקורת הפופוליסטית שממטירות המפלגות השונות ובעקבותיהן התקשורת על הממשלה בראשות הליכוד?
אני עובר על הסעיפים העיקריים של הביקורת ושם לב שכולם, בלי יוצא מן הכלל, מתייחסים לבעיות עמוקות שקיימות במדינה מאז הקמתה ואף ממשלה היסטורית לא פתרה אותן. לא העבודה כשהייתה בשלטון ובטח לא ליבני וקדימה שכנראה רק העצימו את הבעיות האלו. כנראה נוח לפנות לבעיות אלו כשאין משהו ענייני להגיד. שימו לב לעיקרי הביקורת:
• אין פתרון מדיני עם הפלסטינים – וואלה. באמת, מקום המדינה ועד עכשיו היה שלום למופת, והנה בא הליכוד ומאז אין שלום ואין מדינה פלסטינית. נו... באמת! אין פתרון עם הפלסטינים מאז 48'. אם כבר, ההתנתקות של קדימה הובילה לעופרת יצוקה ומלחמת לבנון השניה. כולנו יודעים מה לצערנו הוליד הסכם אוסלו שאותו הובילה העבודה.
• יוקר המחיה – עוד דמגוגיה פופוליסטית. חוסר השיוויון בנטל, המונופולים הגדולים והוועדים החזקים קיימים פה מאז קום המדינה. יקר פה כבר הרבה מאוד זמן ואם כבר, אז הליכוד הצליח לפתוח את שוק התקשורת, לפרק את השליטה של פלאפון, סלקום ואוראנג' ולהוזיל לכל משק בית מאות שקלים בחודש. בנוסף, שטייניץ היה שר האוצר היחיד בהיסטוריה שעמד מול הטייקונים, נאבק איתם על תמלוגי הגז והשיג מליארדים למשק. כן, גם בנייה בהתיישבות מוזילה עלויות דיור.
• ביקורת מהעולם – לא משנה מה עשינו לאורך ההיסטוריה, היתה ביקורת מהעולם. ליבני כנראה שוכחת שמבצע עופרת יצוקה בתקופת שלטונה הביא לנו את דו"ח גולדסטון והביא לתביעות בינלאומיות לקצינים שלנו ולאנשי הממשלה שחששו לנסוע לחו"ל.
• חיזוק החמאס? - ברצינות? מי יזם את ההתנתקות ויצר מדינת טרור בעזה? קדימה וליבני. ממשלת הליכוד, במקום להסתבך בפעולה קרקעית, הכתה בהם חזק מבלי לסכן חיילים וסיימה את הרקטות לישוביי הדרום.
• גיוס חרדים – זה ידוע שעד לתקופת הליכוד כל החרדים התגייסו ליחידות הכי קרביות. בתקופת הליכוד פורקה סיירת "מאה שערים" ופלוגות "אגודת ישראל". נו באמת. זה אחד מנושאי המחלוקת העיקריים במדינה מאז הקמתה ומאז הסטטוס קוו שיצרה מפא"י (העבודה לשעבר). לפחות הממשלה האחרונה העלתה את זה על סדר היום ועושה נסיונות (כמו וועדת פלסנר) על מנת לגייס את החרדים.
כל אלה ביקורות לא ענייניות על נושאים מהותיים ועמוקים שקיימים במדינה כבר דורות ולא העבודה ולא ליבני הצליחו לפתור. והיה להם את הצ'אנס!
לעומת זאת, הליכוד השיג במהלך כהונתו הישגים מצוינים בניהול המדינה. הנה רק חלק מהם:
• רפורמה בשוק התקשורת שהוזילה לכל בית מאות שקלים
• השגת מליארדים מתמלוגי הגז
• יציבות כלכלית בזמן משבר עולמי וכאשר מדינות אירופה קורסות.
• הצטרפות ל- OECD לאחר 15 שנים של נסיונות!
• ניהול מדיניות קשוחה מול ארגוני הטרור והתעקשות מול הפלסטינים על הכרה במדינת ישראל
• רפורמה בתחבורה הציבורית וירידה משמעותית בהרוגי תאונות הדרכים
• שיפור הישגי החינוך
• הגדלה משמעותית בתיירות לישראל
• החזרת גלעד שליט! אני אחזור שוב פעם... החזרת ג ל ע ד ש ל י ט!
הפופוליזם לא משפיע עליי והרגשתי צורך לשתף את דעתי בצורה עניינית.
אני מצביע ליכוד על מנת להמשיך לנהל את המדינה באחריות מדינית – בטחונית – כלכלית וחברתית.
אני ממליץ גם לכם להצביע ליכוד על מנת שתהיה מפלגת שלטון חזקה וגדולה, שלא כנועה למפלגות קטנות וקיצוניות. רק ליכוד חזק יוכל לקדם את הנושאים שעל הפרק!

mr dish

New member
ומה עם ביקורת ומיאוס מההתנהלות הפוליטית עצמה?

מה עם תחושות הקבס והגועל שרבים מאתנו מקבלים וחשים, לנוכח ההתנהגות הנלוזה, המבישה והלא נאמנה, של מועמדים כושלים הבוחרים לשחק משחק כסאות בכנסת, על בסיס מקום פנוי, במקום דבקות ובחירה באידאלים? בנושאים ראוים וחשובים בחיינו כמדינה? כחברה?

כל תינוק מתחיל ללכת ממצב נתון שווה. מי שבוחר להתהלך כפי שמתהלכת ציפיטפוטי, אומן המשקפות או מיצנץ...הולך כבהמה ולא כאדם.

shaycohen2

New member
נכון, בתנועה הכל מאוס, בימין הכל נקי

אז מה אם בליכוד קבלני קולות משיגים את הקולות ע"י סידור משרות למצביעים.
אז מה אם מספר 2 ברשימה המשותפת "הליכוד ישראל ביתנו" הוא עבריין מורשע שחמק מכמה אישומים נוספים בדרך לא דרך ועכשיו מועמד שוב למשפט. זה מה שמפריע לך? מעבר בין מפלגות? בוא נספור את מספר המורשעים בפלילים ברשימת התנועה (לא, ואל תביא לי את קדימה זכרונה לברכה) לעומת מספר המורשעים ברשימת "הליכוד ישראל ביתנו". או אולי את מספר המורשעים בקרב רשימות השמאל מרכז לעומת מספר המורשעים בגוש הימין-חרדים? מה דעתך, רוצה לשחק במשחק?
אני מציע חוק פשוט - כל מי שהורשע בפלילים לא יכול לכהן בממשלה (בלי קשר לקלון או לזמן שעבר מאז). האם חוק כזה יכול לעבור כאשר הימין הנוכחי בשלטון? אתה צריך עזרה בתשובות?
אז אל תדבר איתי על פוליטיקה נקיה!

Ram Kol

New member
למה לא להתייחס לקדימה?

למה אתה לא רוצה להתייחס לקדימה ולכמות המורשעים ועוברי העבירות בה?
לציפי לבני לא היתה בעיה לשבת איתם במפלגה כאשר קדימה נהנתה מהרבה מנדטים. מה החוכמה עכשיו להתנתק מהם כאשר קדימה איבדה אותם?

אני לא טוען שאין אנשים לא ראויים לאורך כל המפה הפוליטית. לצערי יש ובכל מקום.
מה תגיד על חברי התנועה שרק בכנסת שעברה ריססו מטהר אוויר (עבירה אגב) כמחאה על מפלגת העבודה המתפצלת וכעת לא היתה להם בעיה לעשות זאת בעצמם?

אני מתייחס עניינית לאידיאולגיה, יציבות, נסיון והשגים בשטח וכל אלה מובילים אותי להצביע לליכוד ביתינו שלא מתנהל כמו עלה נידף ברוח.

shaycohen2

New member
בוא נתייחס לכל

אתה מדבר על אנשים שרובם היו בסיעה עד להגשת כתב האישום. אחר כך -התפטרו.
בכל מקרה, אם אתה לא שופט את נתניהו על כמות המורשעים שבסיעתו, למה אתה שופט את לבני על אנשים שהיו בסיעתה הקודמת, לפני שהתגלו כעבריינים? אני חושב שבהשוואה הזו הרבב שנדבק בנתניהו גדול בהרבה.
כמו שאתה בטח יודע, נתניהו לא חף מתרגילים פוליטיים שמטרתם פילוג והעברת חברי כנסת ממפלגה למפלגה (לאחרונה דיכטר, לפני כן נסיון הפילוג הכושל של קדימה, פירוק העבודה). רק שנתניהו נמצא בעמדת כוח יחסית ולכן הוא המפלג ולא המפולג. הוא לא נקי יותר.
אני חולק עלייך בעניין ההישגים - למה שאתה קורא הישגים אני קורא כשלונות.

mr dish

New member
שי, מי הוא העבריין המורשע? אתה משמש כשופט?

אין לי אמפטיה כלפי מישהו ספציפי מהעומדים בראש הימין, אבל...אתה כושל ב ד י ו ק היכן שכושלת שולחתך ה"נקיה" והשקרנית, ציפיטפוטי. כל הקריירה שלה רצופה בפועל אחד נמרץ ועקבי - הטלת רפש, מום ואשמות שוא במתנגדיה.

אחלה קריירה.

shaycohen2

New member
שוב נפלת - ליברמן עבריין מורשע - תקיפת קטין

ואיומים.
אתה ממשיך "לירות" בלי לדעת את העובדות. מה יהיה איתך?

mr dish

New member
יא ווראדי...תקיפת קטין...איומים...מה - הוא לא

אכל את הכבד של הילד? לא שתה את דמו?

שי, ככל שתענה ותכתוב עוד, תהפוך לפאתטי יותר ויותר.

shaycohen2

New member
mr dish

אתה צודק, בסה"כ קצת הרביץ ואיים על איזה ילד. התנהגות לגמרי מקובלת לחבר כנסת.
אני חייב להגיד לך שאני אדם שנהנה לנהל ויכוח רציני וכמובן שויכוח מנהלים עם מישהו שלא מסכים איתך.
הבעיה היא שכל ההודעות שלך רדודות, שטחיות, ובד"כ חוזרות על עצמן. עכשיו החלטת שלא מספיק לך לרדת על התנועה ועל ציפי לבני, אתה רוצה לרדת גם עליי באופן אישי. זאת למרות שאני ניסיתי לכבד אותך ולענות לך באופן ענייני.
בכל מקרה, כפי שכבר אמרתי לך בעבר, דבריך מעידים עלייך יותר ממה שהם מעידים על כל אחד אחר ולכן יושארו כפי שהם, כל עוד תקפיד לא לרדת לרמה שלא מקובלת בתפוז. אני את הדיון איתך סיימתי. שיהיה לך יום טוב.

mr dish

New member
מצדי, אתה יכול ללעוס את ליבך מתיסכולך...

הבעיה היא שכל ההודעות שלך רדודות, שטחיות, ובד"כ חוזרות על עצמן.

נו באמת...או שאתה לוקה בהבנה או שאתה מכוון אישית, דוקא.

ביקורתי על מהלכיה הנלוזים של גבירתך, החלה עוד כששימשה בראשות תנועת "אחורה".

הביקורת של כולם כנגדה החלה עוד בעת בגידתה במורשתו של אביה, אותו היא הפכה לסבסבת בקיברו, מרוב בושה ממהלכיה...

דבריי אינם לרוחך? קשה....קשה...אבל הם נשארים נכונים !

Ram Kol

New member
לגביי ליברמן - התקשורת שמה עצמה כשופט

אני לא יודע אם חטא או לא. זאת יכריע בית משפט.
מה שכן, העליהום התקשורתי והמועד בו בחרו להגיש את כתב האישום צריך לעורר דאגה אצל כולנו.

ראשית, איך זה יכול להיות שאחרי 16 שנים של חקירות, מועד הגשת כתב האישום הוא חודש לפני הבחירות? תמוה ומעורר חשד.
שנית, ראיתי היום את הראיון התוקפני שנערך עם ליברמן בערוץ 2. הכתב זרק אמירות לאוויר שלא ידע לבסס אותן כלל.
לצערי, לערוצי החדשות כוח רב מדי וגם בשוק זה אנו שבויים בדואופול שצריך לפרק.
אצל התקשורת (ובעקבות כך גם בדעת הציבור) אדם אשם עד אשר הוכחה חפותו.
ראינו רק עכשיו כיצד בלון ההאשמות נגד גלנט, רמטכ"ל מיועד, התפוצץ ללא תוכן כאשר הוכח שלא חטא בכלום. כעת זה כבר מאוחר מדי. למישהו אכפת?

כפי שטענתי בפוסט הזה, התקשורת מלאה בפופוליזם ודמגוגיה חסרת שחר נגד מי שלא תואם את דעת הכתבים ועלינו להיזהר מלהאמין להם יתר על המידה.

עד שלא תוכח אשמתו של ליברמן בבית משפט, מבחינתי הוא זכאי.
כאיש זכאי, הוא עתיר זכויות ודעותיו (גם לגביי עמידה איתנה מול הטרור, גם לגביי נישואים אזרחיים וגם לגביי החשיבות של שוויון בנטל הגיוס) הינן דעות ראויות!

mr dish

New member
עזוב...שי בוחר לשחק בגולות, כשכולנו כבר עסוקי

ם בעניינים של מבוגרים...

מה שהכי מבחיל בגישתו זו הסלחנות שלו כלפי גבירתו - זו שהסרחון סביבה לא הפריע לה לככב במפלגת העריקים בה בחרה.

שי מבכר להתעלם מההתחכחות של גבירתו בגנבים מושחתים ורמאים, כאלה שלא רק שהוליכו שולל את מצביעיהם עשרות שנים אלא אף שלחו ידם בכספי ילדים המבקרים באושוויץ...

שי צבוע כמו גבירתו.

shaycohen2

New member
התחכחות?

אתה באופן אישי לא שווה התייחסות אך מכיוון שאתה מעלה כאן האשמות, אני אתייחס אליהן בכדי להעמיד דברים על דיוקם.
נכון, בקדימה היו עבריינים (שאחד מהם, דרך אגב, ביצע את העבירה כאיש ליכוד וגם חזר עכשיו לרשימת הליכוד).
אתה מתייחס להירשזון. הירשזון הוא אכן עבריין ואדם מושחת. הירשזון גם כיהן באותה ממשלה עם ציפי לבני (והיה חבר אותה מפלגה).
אם זאת, צריך לזכור שלאחר שהוגש כתב אישום, הירשזון התפטר מהממשלה (ואף השעה עצמו מתפקיד שר האוצר במהלך החקירה).
מעשיו של הירשזון לא מטילים כל רבב בלבני. האם היא הייתה אמורה לדעת עליהם עוד לפני שהמשטרה החלה לחקור? מה הקשר אליה? האם במידה וליברמן יורשע, כל חברי "הליכוד ישראל ביתנו" הם מושחתים?
אני באופן אישי מציע חקיקה פשוטה: כל מי שהורשע בפלילים, לא יוכל לכהן בממשלה (ללא תלות בעניין הקלון ובזמן שעבר מביצוע העבירה). אני חושב שממשלה נקייה לגמרי היא אינטרס ציבורי עליון (וכן, כמובן שהחוק חל גם על אולמרט). האם מישהו מעלה בדעתו שחוק כזה יכול לעבור בממשלת הימין הנוכחית או בממשלת הימין הבאה?

johnni77

New member
מיסטר שי כהן קדימה והתנועה נגועות בשחיתות

מי שעומד מאחרי ציפי ליבני זה אהוד אולמרט שנתפס בציבור כמושחת
מי שעומד מאחרי ציפי ליבני זה חיים רמון שהורשע במעשה מגונה
בנוסף , רונית תירוש שהיתה שותפה של ציפי ליבני הטילה תקנות
נגד חברות כרטיסי אשרי ישראליות שאוסר עליהן להפקיד כסף
לאתרים ספורט והימורים בינלאומים מכיוון שתירוש הנ״ל היתה
מועמדת לתפקיד מנכל משרד הפיס לשנת 2008!
אם כל אלה לא שחיתות אז מה כן?

תומס277

New member
אהוד אולמרט לא עומד מאחורי ציפי לבני

וחיים רמון גם כן לא, אולי היא התייעצה איתם, אולי קיימו פגישות מאחורי הקלעים אבל אף אחד לא עומד מאחורי ציפי לבני. ציפי לבני דמות חזקה בפוליטיקה הישראלית והיא לא זקוקה לאנשים שיעמדו מאחוריה.

mr dish

New member
למה אתה מעוות, מסלף ומסתיר את שקרה באמת? לא

נעים לך להודות שהולדתה של "אחורה" נוצרה בחטא ניסיון ההתנערות של הצמח מתל השומר, מאשמות השחיתות נגדו?

לא נעים לך להזכר כי ראשונת המצמידים לשון לאחוריו של המושחת שרון, היתה הגברת שפיצר, גבירתך?

לא נעים לך להזכר במעמד ההזוי והזחוח, כאשר סמולמרט המשוחת הרים כוס לחיים ערב ראש השנה, בציינו כי סביבו וסביב שולחן הממשלה בראשותו ניצבים-יושבים כל חבריו הכי טובים? ביניהם, ציפיטפוטי, הירשזון, רמון ועוד כמה עבריינים...?

"אחורה" משכה אליה את כל המושחתים, באורך טבעי. מה לגברת ניקיון ולמפלגה זו? לכך אין לך תשובה ראויה, אז אל תטיף ואל תשפוט ביקורת צודקת.

shaycohen2

New member
אני מציג עובדות

אתה מקשקש תוך שימוש בלשון דוחה וחסרת כבוד.
מה גם שאתה ממשיך להתייחס לאנשים שלמרות הקשר שלהם ללבני בעבר, לא קשורים לתנועה בשום דרך.
גם אם יש לך ביקורת כלפיי שרון, אני מבקש שתפסיק להשתמש בביטוי הפוגע שאתה מתעקש לחזור עליו משום מה.
למרות הפתיחות שלי, את זה לא אוכל להמשיך לאפשר.

mr dish

New member
אריק שרון שורץ לו על מיטת בית חולים, כצמח ללא

ניע או חיות, על חשבוני וחשבונך.
זו עובדה. מה פוגע במונח הזה - צמח מתל השומר?
בכל ביקור שלי ביחידה סמוכה לשיקום, אני מציץ לודא שהוא נושא עדיין את עונשו בגין נטישת 8000 יהודים לגורלם.

shaycohen2

New member
לא על זה דובר

אני הזכרתי את העובדה שליברמן כבר הורשע בעבר בתקיפת קטין ואיומים.
עניין פעוט? לעניות דעתי, לא כשמדובר בשר וחבר כנסת.
אתה צודק לגבי התיק הנוכחי - בית המשפט יכריע. אם זאת, אם אנחנו כבר מתעסקים בטוהר מידות שמעבר לעניין הפלילי, ההתנהגות שלו בפרשה היא לא מודל להתנהלות ראויה, גם אם יוחלט שלא מדובר במעשה פלילי. השגריר בן אריה העביר לו פתק עם מידע שאסור היה לו להעביר לו, ליברמן השמיד את הפתק, לא דיווח לאף אחד על מעשהו של בן אריה וכשישב בוועדת המינויים שבחרה בבן אריה לתפקיד שגריר נוסף, לא דיווח על מה שקרה. זוהי הגרסה של ליברמן. אפילו אם מקבלים אותה, דבק רבב חמור במעשיו במישור המוסרי, בלי קשר למישור הפלילי.
אני, בניגוד אלייך, מאמין בנקיון כפיו של היועץ המשפטי. אני גם לא חושב שהתארכות החקירה נובעת רק מהתנהלות המשטרה והפרקליטות. גם לליברמן ופרקליטיו יש חלק בכך.
האמירה שלך לגבי הכוח הרב מדי של ערוצי החדשות מאוד לא מקובלת עליי. זוהי אמירה מסוכנת. אתה יכול לטעון שהכתבים לא מקצועיים מספיק, שהם לא יודעים לברר את העובדות (גם בזה אני לא מסכים איתך), שאתה חולק עליהם אבל לא נכון שיש להם כוח רב מדי. כפי שכבר ציינתי, התקשורת היא כלב השמירה של הדמוקרטיה. תאמין לי, שאם משהו מהדברים שנאמרו היה מהווה עילה לתביעת דיבה, ליברמן לא היה מוותר על ההזדמנות.
אנחנו שבויים בדואופול? גם שני הערוצים המסחריים הקיימים בקושי מצליחים להחזיק מעמד. ערוץ 10 היה על סף סגירה תקופה ארוכה ורק השבוע קיצרו בערוץ 2 את החדשות וביטלו תוכניות אקטואליה. על איזה דואופול אתה מדבר? דואופול הוא מונח כלכלי שלא תופס כאן. חוץ מזה שאני לא רואה שבערוצי תקשורת אחרים הסיקור הוא שונה בהרבה (גל"ץ, רשות השידור, ידיעות אחרונות). האם את כולם צריך לסגור או לפרק?
אני מסכים איתך שהתקשורת מלאה בדמגוגיה, בנושאים רבים (גם הפוליטיקה, דרך אגב). אבל זו התרבות שבה אנחנו חיים, זו לא עילה לפרק ערוצי תקשורת.
אני גם חולק עלייך לגבי הטענה שליברמן עתיר זכויות. תרשה לי לסיים בחרוז:
עדיף אלוף שמאלן מחסר כל נסיון שהציע להפציץ את סכר אסואן.

למעלה