עם קריצה: הגדרה של משגיח כשרות

Harrington

Well-known member
מנהל
פרשנ-דת-רע (אחד מבניו של המן הרשע) שיניתי קצת את השם
ואולי זאת ההגדרה המתאימה לתוקפי הדת/יים הפבלוביים. אלו שלא מסוגלים להתמודד יומיים וחצי, גם לא בשעת צרה ומצוקה, או מלחמה, בלי לתקוף את האחר.

אלפיני

Well-known member
ואולי זאת ההגדרה המתאימה לתוקפי הדת/יים הפבלוביים. אלו שלא מסוגלים להתמודד יומיים וחצי, גם לא בשעת צרה ומצוקה, או מלחמה, בלי לתקוף את האחר.
אפרופו מלחמה https://food.walla.co.il/item/3614921
למה נפסל - ענייני ביורוקרטיה ותעודות כשרות.

זאת כשישנו מחסור במזון לחיילים בזמן מלחמה - עניין שבהחלט ניתן להגדיר כפיקוח נפש.

סוף טוב הכל טוב למשלוחים הבאים רבנינו נמלכו בדעתם והעניקו תעודת כשרות זמנית.

Harrington

Well-known member
מנהל
אפרופו מלחמה https://food.walla.co.il/item/3614921
למה נפסל - ענייני ביורוקרטיה ותעודות כשרות.

זאת כשישנו מחסור במזון לחיילים בזמן מלחמה - עניין שבהחלט ניתן להגדיר כפיקוח נפש.

סוף טוב הכל טוב למשלוחים הבאים רבנינו נמלכו בדעתם והעניקו תעודת כשרות זמנית.
אתה רק חוזר על נושא השרשור והאמור בו, גם אם אתה קורא לזה "אפרופו" כאילו הצגת איזה חידוש גדול. אז לא, אין מחסור במזון לחיילי צה"ל ולא, לא מדובר בשום צורה של פיקוח נפש. נזכיר שפיקוח נפש הוא הגדרה הלכתית, לא הגדרה אזרחית שכל אתאיסט מוסמך לקבוע שהוא מתקיים כל אימת שמתחשק לו :). אם וכאשר תרצה ותחליט -ולמען הסר ספק אני לגמרי בעד- צא ולמד הלכה יהודית, תתמקצע בתחום כמה עשרות שנים, תגיע לרמת פוסק הלכה וקבע כראות עיניך מתי מדובר בפיקוח נפש שמתיר לשים בצד את דיני הכשרות ומתי לא. לצווח זאת כשאין לך שום ידע בנושא, אתה לא מוסמך לכך בשום צורה או דרך, ואתה משתמש בשקרים (אמנם כאלה שרבים משמיעים ולא המצאת לבד) כדי לקדם את עמדתך, מה לעשות, זה פשוט לא רציני במיוחד. אז אם כל המטרה היא לתקוף משגיחי כשרות, תהנה לך. לשאר העם היושב בציון יש כרגע דברים חשובים יותר על הראש.

אלפיני

Well-known member
אתה רק חוזר על נושא השרשור והאמור בו,
אינני חוזר . אני מביא עדות תומכת, קרי לינק , ואז מרחיב על הנושא לכן היה הHEADS UP לגבי האפרופו.
אין מחסור במזון לחיילי צה"ל ולא, לא מדובר בשום צורה של פיקוח נפש.
מסתבר שכן. לפחות לפי הכתבה בלינק . לכן נוצרה התארגנות אזרחית להעביר מזון וחבילות.

נזכיר שפיקוח נפש הוא הגדרה הלכתית, לא הגדרה אזרחית שכל אתאיסט מוסמך לקבוע שהוא מתקיים כל אימת שמתחשק לו :).
כלומר מתי ואיך שלרבנים מתחשק לפרש הלכות. עניין של כח, או כוחנות יותר נכון. פיקוח נפש פירושו סכנה לחיים. אדם הסובל ממחסור במזון בזמן מלחמה גובר הסיכון שלו .
ומסתבר שהרבנים התעשתו לאחר יום יומיים ושחקו עם המסמך . עכשיו הכל כשר עם מסעדת אחים לחיילים. אז מה היה נס ביומים? אלוהים התקשר ואמר שהכל בסדר? או שהרבנים פשוט ירדו מהעץ והפסיקו לתקוע מקלות בין הגלגלים.

אם וכאשר תרצה ותחליט -ולמען הסר ספק אני לגמרי בעד- צא ולמד הלכה יהודית, תתמקצע בתחום כמה עשרות שנים, תגיע לרמת פוסק הלכה וקבע כראות עיניך מתי מדובר בפיקוח נפש שמתיר לשים בצד את דיני הכשרות ומתי לא. לצווח זאת כשאין לך שום ידע בנושא, אתה לא מוסמך לכך בשום צורה או דרך, ואתה משתמש בשקרים (אמנם כאלה שרבים משמיעים ולא המצאת לבד) כדי לקדם את עמדתך, מה לעשות, זה פשוט לא רציני במיוחד. אז אם כל המטרה היא לתקוף משגיחי כשרות, תהנה לך. לשאר העם היושב בציון יש כרגע דברים חשובים יותר על הראש.
ואו , איזה מונולוג. מזל שהסבתא שלי והסבתא שלה, וכמו גם השאר בקהילות יכלו לקבוע מה כשר אצלן בבית ללא תעודת הכשר רבני ועם התמקצעות קצרה בהרבה. גם מסתבר שהקהילות בכל זאת ישבו לשולחן לאכול, אחרת לא היינו מדסקסים ביננו כיום.

ואם לא הבנת - המטרה לספק לחיילינו מזון על מנת לכסות על עוד פשלה של הממשלה והצבא שלא היו מוכנים לאספקה סדירה בתנאים כה קצרים.
רק חבל מאוד שישנם מי שחושבים שאלוהים נמצא בכיס שלהם ומקנה להם זכות לקבוע לאנשים מה לאכול אפילו בעת חירום כמו עכשיו.

Harrington

Well-known member
מנהל
אינני חוזר . אני מביא עדות תומכת, קרי לינק , ואז מרחיב על הנושא לכן היה הHEADS UP לגבי האפרופו.

מסתבר שכן. לפחות לפי הכתבה בלינק . לכן נוצרה התארגנות אזרחית להעביר מזון וחבילות.

כלומר מתי ואיך שלרבנים מתחשק לפרש הלכות. עניין של כח, או כוחנות יותר נכון. פיקוח נפש פירושו סכנה לחיים. אדם הסובל ממחסור במזון בזמן מלחמה גובר הסיכון שלו .
ומסתבר שהרבנים התעשתו לאחר יום יומיים ושחקו עם המסמך . עכשיו הכל כשר עם מסעדת אחים לחיילים. אז מה היה נס ביומים? אלוהים התקשר ואמר שהכל בסדר? או שהרבנים פשוט ירדו מהעץ והפסיקו לתקוע מקלות בין הגלגלים.

ואו , איזה מונולוג. מזל שהסבתא שלי והסבתא שלה, וכמו גם השאר בקהילות יכלו לקבוע מה כשר אצלן בבית ללא תעודת הכשר רבני ועם התמקצעות קצרה בהרבה. גם מסתבר שהקהילות בכל זאת ישבו לשולחן לאכול, אחרת לא היינו מדסקסים ביננו כיום.

ואם לא הבנת - המטרה לספק לחיילינו מזון על מנת לכסות על עוד פשלה של הממשלה והצבא שלא היו מוכנים לאספקה סדירה בתנאים כה קצרים.
רק חבל מאוד שישנם מי שחושבים שאלוהים נמצא בכיס שלהם ומקנה להם זכות לקבוע לאנשים מה לאכול אפילו בעת חירום כמו עכשיו.
LOOP לתגובתי הקודמת. כשישתנה משהו בדבריך או במניפסט, אשקול לקרוא עד הסוף ולעדכן את תגובתי. כרגע אני לא רואה בכך צורך מיוחד.

אבי בן 1231

Well-known member

התחלת LOOP חזר אליך. מבחינתי הנקודה הובהרה.
אלפי י חבל על שעות המקלדת שלך להגיב לתומך חרדים קיצוני שלא רואה אותה מ מ"מ.
מבחינתו של המנהל המכובד שלנו כל ביקורת אמיתית נגד החרדים היא התקפה.

Harrington

Well-known member
מנהל
נו ..................... מותר לשקר בפורום!!!
אכן. זה מסוג הדברים שכל אחד יכול ו/או אמור להשית על עצמו. לא משהו שאפשר לעשות בשם או עבור אחרים. ישקרו המשקרים וידברי אמת דוברי האמת. הראשונים בדרך כלל יוסיפו צווחות שהצד השני משקר (על אף שאם אנחנו מדברים על כאן, ל-ע-ו-ל-ם לא יצליחו להציג אף לא דוגמה קטנה אחת לכך), אבל זה נוהל קבוע שאנחנו מכירים מהשמאל הישראלי (או הצד הליברלי, תלוי איך מחלקים את המחנות) ואין בו כל חידוש מיוחד :).

אם וכאשר תחפוץ נפשך להעלות סקר בשאלה אם צריך לאסור שקרים בפורום, תרגיש חופשי לעשות זאת. כפי שאמרנו בעבר, הנהלת הפורום נמצאת כאן כדי לשרת את חבריו. כמו בעניין כינויי גנאי לנבחרי ציבור, נכפיף את עצמנו, בגבולות ההגיון, לדרישות הרוב. אמנם כאן זה מעט סבוך יותר על פניו ומחייב, ככל שכך יוחלט בכלל, גם קביעת דרכים לאתר שקרים ולדעת לקבוע מתי זה כן ומתי לא וכו'. אבל כאמור, אם לדעתך זה נחוץ, תעלה סקר בכיף.

אבי בן 1231

Well-known member
אכן. זה מסוג הדברים שכל אחד יכול ו/או אמור להשית על עצמו. לא משהו שאפשר לעשות בשם או עבור אחרים. ישקרו המשקרים וידברי אמת דוברי האמת. הראשונים בדרך כלל יוסיפו צווחות שהצד השני משקר (על אף שאם אנחנו מדברים על כאן, ל-ע-ו-ל-ם לא יצליחו להציג אף לא דוגמה קטנה אחת לכך), אבל זה נוהל קבוע שאנחנו מכירים מהשמאל הישראלי (או הצד הליברלי, תלוי איך מחלקים את המחנות) ואין בו כל חידוש מיוחד :).

אם וכאשר תחפוץ נפשך להעלות סקר בשאלה אם צריך לאסור שקרים בפורום, תרגיש חופשי לעשות זאת. כפי שאמרנו בעבר, הנהלת הפורום נמצאת כאן כדי לשרת את חבריו. כמו בעניין כינויי גנאי לנבחרי ציבור, נכפיף את עצמנו, בגבולות ההגיון, לדרישות הרוב. אמנם כאן זה מעט סבוך יותר על פניו ומחייב, ככל שכך יוחלט בכלל, גם קביעת דרכים לאתר שקרים ולדעת לקבוע מתי זה כן ומתי לא וכו'. אבל כאמור, אם לדעתך זה נחוץ, תעלה סקר בכיף.
ארוך ומייגע מדי!!
שלח בבקשה תקציר!!!

raya

Well-known member
אתה רק חוזר על נושא השרשור והאמור בו, גם אם אתה קורא לזה "אפרופו" כאילו הצגת איזה חידוש גדול. אז לא, אין מחסור במזון לחיילי צה"ל ולא, לא מדובר בשום צורה של פיקוח נפש. נזכיר שפיקוח נפש הוא הגדרה הלכתית, לא הגדרה אזרחית שכל אתאיסט מוסמך לקבוע שהוא מתקיים כל אימת שמתחשק לו :). אם וכאשר תרצה ותחליט -ולמען הסר ספק אני לגמרי בעד- צא ולמד הלכה יהודית, תתמקצע בתחום כמה עשרות שנים, תגיע לרמת פוסק הלכה וקבע כראות עיניך מתי מדובר בפיקוח נפש שמתיר לשים בצד את דיני הכשרות ומתי לא. לצווח זאת כשאין לך שום ידע בנושא, אתה לא מוסמך לכך בשום צורה או דרך, ואתה משתמש בשקרים (אמנם כאלה שרבים משמיעים ולא המצאת לבד) כדי לקדם את עמדתך, מה לעשות, זה פשוט לא רציני במיוחד. אז אם כל המטרה היא לתקוף משגיחי כשרות, תהנה לך. לשאר העם היושב בציון יש כרגע דברים חשובים יותר על הראש.
העובדה - שלא נתנו להכניס את מנות האוכל לבסיס.
על זה אין ,ולא יכול להיות, ויכוח.
זו עובדה מצערת, במקום לאפשר לחיילים שגויסו לאכול מנות "שף" החזירו את כולן.
נכדתי גויסה בצו 8, הגיעה לבסיס שהיה אמור לקלוט אותה, ולא היו מיטות או מזרונים לשינה.
אין לי מושג אם היה אוכל.
אז על מה אתה מדבר? לפתוח קצת את הראש, ולהבין שיש מצבים בהם ההקפדה על דיני ההלכה למינהם לא צריכה להוות אבן מכשול לציבור.
אם יש דתיים באותה פלוגה - שהם יחליטו אם הם "מוכנים" לאכול או לא. לחיילים האחרים - ממש לא משנה.

Harrington

Well-known member
מנהל
העובדה - שלא נתנו להכניס את מנות האוכל לבסיס.
על זה אין ,ולא יכול להיות, ויכוח.
זו עובדה מצערת, במקום לאפשר לחיילים שגויסו לאכול מנות "שף" החזירו את כולן.
נכדתי גויסה בצו 8, הגיעה לבסיס שהיה אמור לקלוט אותה, ולא היו מיטות או מזרונים לשינה.
אין לי מושג אם היה אוכל.
אז על מה אתה מדבר? לפתוח קצת את הראש, ולהבין שיש מצבים בהם ההקפדה על דיני ההלכה למינהם לא צריכה להוות אבן מכשול לציבור.
אם יש דתיים באותה פלוגה - שהם יחליטו אם הם "מוכנים" לאכול או לא. לחיילים האחרים - ממש לא משנה.
ציוד שחסר, מן הסתם יושלם תוך ימים בודדים. צה"ל תמיד היה גרוע בקטע הזה. אבל בכמויות המגויסים שמדובר בו כעת, קשה לבוא אליו בטענות ברצינות.
לגבי טרוניותך "על מה אני מדבר", צר לי, אבל חולק עלייך. ראשית כפי שכבר כתבת קודם, יש פתרון קבוע לדברים האלה והוא יציאת החיילים מהבסיס וחלוקת המנות בכניסה. אין בזה שום דבר חדש וזה נעשה בכל מערכות ישראל, לפחות בעשורים האחרונים. שנית מה לעשות, בסיסי צה"ל מקפידים על כשרות (מינימלית אגב). את לא יכולה בהינף יד לבטל את זה רק בגלל שאנחנו במצב חירום לאומי (שאינו פיקוח נפש כמובן מבחינה זו). תרצי כן לבטל את זה? בכיף, אבל אז מה לעשות, תהיה בעיה לכל שומרי הכשרות להיכנס לבסיסים הללו. האם זה שווה את זה? כמובן שלא. לא בגלל שהחייל שומר הכשרות חשוב יותר מחברו שלא מקפיד, אלא בגלל שהצבא מקפיד שכולם יוכלו לאכול בבסיסיו ולא רק קבוצה שהחליטה שאפשר כעת לבטל הכל כי זה לא חשוב וכי 'על מה אתה מדבר בכלל'.

למעלה