עצומה נגד הקמפיין של תמנון

ilil4444

New member
עצומה נגד הקמפיין של תמנון

חכמת רחוב? פרסומת חדשה נוספה לנוף הפרסומות המפוקפקות בארצנו. תחת כל עץ רענן ותחנת אוטובוס מזדמנת קופצים לנגד עיננו תמרורים המצווים על נשים איך לשרוד ברחוב: את מינית! רק מינית! את רוצה רק מין! בפקודה! לפי קמפיין חברת הבגדים "תמנון": את רוצה שיטרידו אותך מינית את רוצה שיסתכלו על גופך ולא יעריכו את חוכמתך הכוח היחיד שלך הוא הגוף המיני תמיד שלך אין לך אישיות ומחשבות, רק גוף אין לך גבולות ואין לך ביקורת אין לך רצונות משלך, את פסיבית ובכלל הדבר היחיד שמעניין אותך זה שגברים ירצו ממך סקס. התיאור הזה לא מתאים לך? גברברי משרד הפרסום ומנכ"ל "תמנון" סבורים שנשים הן חפץ מותר לכל, ושרצוי וכדאי להטריד ולצרוך אותן. אם את מסכימה שפרסומת זו ואחרות פוגעות בך כאשה אנו מזמינות אותך: ♀ לחתום על עצומה נגד קמפיין "תמנון" באתר www.feministy.org ♀ להצטרף למשמרת הסברה במהלכה את מוזמנת להסביר ביחד איתנו לעוברות ושבים מדוע אנו מתנגדות לדיכוי נשים באמצעות פרסומות. ♀ להצטרף לסדנת יצירה מחדש בפרסומות פוגעניות בבית נשים פמיניסטי, בר כוכבא 42, תל אביב, 4.11.05, 12:00. אם את לא מסכימה להתנגדות לפרסומות אלו, נשמח לשוחח איתך על כך במשמרת ההסברה בא נפרוש את טיעונינו. נפגש למשמרת הסברה ביום שישי, 4.11.05, בשעה 11:00, ב"דיזנגוף סנטר" בשער הסמוך לבנק "דיסקונט" (בסמיכות לחנות "תמנון" שבתוך "הסנטר"). לפרטים: בית נשים פמיניסטי, [email protected]

Iris1234

New member
אל תקחי את זה קשה

אני לא ראיתי את הפרסומת שאת מדברת עליה, וגם לא ממש הבנתי מה יש בפרסומת הזאת-כי את לא תיארת מה יש בה. מנעת מאיתנו אפשרות לחשוב על זה, להתרשם ולהגיע למסקנה לבד, בלי עזרתך. בחרת לספר על הפרסומת מבלי לתאר מה יש בה והשתמשת בתכנים של תיאור גוף האישה כחפץ בצורה מניפולטיבית. תגידי, את חושבת שכולנו מטומטמות ושאת יכולה לחשוב במקומנו? לפעמים אני לא יודעת, מי מגעיל ודוחה אותי יותר- השוביניסטים או הפמיניסטיות במובן הרע שלהן. איריס

Iris1234

New member
שאלה ל- שירית בן ישראל

איזה כבוד מגיע למי שמשפריצה פמיניזים צעקני לכל עבר? אני אישית מוצאת הרבה מאוד אלימות בסגנון שבו הבחורה בחרה לשתף אותנו.

תשובה לך איריס וגם ../images/Emo35.gif

האם את מכירה מקרוב את הסקסיזם המצוי בפרסומות? האם הוא מפריע לך? האם את חושבת ששימוש בגוף אישה עירום בפוזה מינית מגרה הינו אמצעי לגיטימי למכירת מוצר? ההזדהות או התרעומת עם ההודעה מחוברת לנקודת המוצא, שהתשובות לשאלותי מובילות אליה. אני נגד אובז'קטיפיקציה (החפצה, חפצון) של א- נשים לצורך פרסומות. לכן, גם בלי לראות את הפרסומת הספציפית של תמנון אני מברכת את מייסדות 'בית פמיניסטי' על פעילותן. לא אצא להפגנה, כי זו לא דרכי, כן אתמוך בהן, כי אני מאמינה שהמטרה נכונה, גם אם אולי לחלק מאיתנו, למשל לך, צורת הפניה שלהן נראית אגרסיבית. ושאלה אחרונה: מהי ההגדרה שלך למילה 'פמיניזם'?

Iris1234

New member
תשובה

נושא הפמיניזם בכלל לא מעניין אותי ואני לא מעוניינת להיגרר לויכוח על נושא הזה. זה גם לא הייתה הנקודה שהעליתי. אני חוששת שלא נבין אחת את השניה. מדבריך אני מבינה שאת רואה את הרעיון הטהור מאחורי אותה המודעה שכתבה הבחורה- ולך בכלל לא חשוב באלו אמצעים היא נקטה ובאיזו דרך בחרה. אני בדיוק ההפך. בכלל לא מעניין אותי הרעיון, צודק ככל שיהיה. אני רואה רק את הדרך שבה הבחורה מעבירה את המסר שלה שמלווה בנוסח היסטרי, אגרסיבי, מניפולטיבי ומלא סיסמאות. אין שם מקום לדיון, לחשיבה, לדעה נוספת- אלא רק פונדמנטליסטיות וציפיה מאחרים ליישר קו בלי להפעיל שכל, כי מישהו כבר חשב על הכל, והחליט- לפחות עבור כל הנשים. אותי זה מגעיל ומקומם. בואי נראה איך נשים האחרות יגיבו, ואני בכלל לא מתכוונת לתנועה הפמיניסטית או לרעיונותיה.

tali_le

New member
מה בעצם מגעיל?

לפרסם מסע הסברה נגד משהו, לתת לך את החופש לקרוא, לבחור ולהחליט או לעקוב אחרי הודעות של מישהי בפורומים וללא כל התייחסות למה שהיא מנסה להגיד לתקוף ולעשות רק רע? אם יש לך ביקורת עניינית, נשמח לשמוע אותה עד אז - חבל על השפלות שבתוקפנות שאת משתמשת בה טלי

zamirzamir

New member
ל- tali_le

אהבתי את מה שאיריס כתבה. היא עשתה זאת בצורה חריפה, ברורה ומעניינת. את זאת שתוקפת וכלל לא התייחסת לטיעונים שהציגה איריס.

tali_le

New member
מעניין האם זו אותה דמות

שכותבת, כי פתאום שוב בכלמ קום שאני עונה לאיריס אני רואה את התגובה שלך די, באמת. אם יש טיעון ענייני אני אשמח להגיב טלי

zamirzamir

New member
גיליתי משהו מעניין

האם ידעתם שמנהלת הפורום "אקטיביזם ואחריות חברתית" בשם ASTINUS, זאת אותה פמיניסטית בשם Tali_le שכולנו היספקנו להכיר? תראו את תגובתה הישנה שלה: "אגב, למקרה שלא מזהה - אני לא רק אסטינוס, אני גם Tali_le בדמותי המוכרת יותר. טלי" אכשיו איריס את מבינה מאיפה התגובה הילדותית שלה להודעה שלך בפורום"אקטיביזם ואחריות חברתית" ? כשהיא איימה למחוק את ההודעות שלך ולחסום אותך? שאלה לטלי- ASTINUS- Tali_le את לא מתביישת לעשות כאלו מניפולציות? את הרי בעצמך מנהלת פורום? וגם פמיניסטית טהורה?

tali_le

New member
למה מניפולציות?

יש לי שני ניקים אחד שלי שבו אני כותבת בכל הפורומים ובכל מקום והשני - ניק ניהולי לצרכים עניינים של ניהול הפורום מעולם לא הסתרתי את הזהות שלי באף אחד משני הניקים, השם המלא שלי מופיע בכרטיס האישי בשניהם. התגובה שלי לאיריס בפורום אקטיביזם הייתה קשורה לדרך ההתבטאות שלה וכל מי שרוצה להיכנס ולקרוא שם מוזמן לראות בדיוק מה קרה. רק כששאלת אותי אתה מה דעתי העניינית על מה שכתבה איריס - אמרתי והצהרתי שאני מאוד לא מסכימה איתה ומסכימה לחלוטין עם העצומה אפילו הרחבתי ואמרתי שאני כמו אילאיל, שפרסמה במקור את העצומה פעילות שתינו בבית נשים פמיניסטי ומשם הקשר בינינו טלי

zamirzamir

New member
ל- tali_le תשובה:

ראיתי את התגובה שלך באתר אחר יחד עם התגובה של הפמיניסטית הראשונה. אחרי זה בדקתי אם פרסמתן את הודעתכן גם בפורומים אחרים. ראיתי שכן, פירסמתן בעוד לפחות 10 פורומים שונים. ההתייחסות המעניינת לנושא הייתה בפורום זה ובעוד 2 פורומים. שם הגבתי, ואמשיך להגיב. ואת מגיבה בדיוק בכל אותם פורומים איפה שהפמיניסטית הראשונה מגיבה. אתן עובדות ביחד? מצפה לשמוע את הסברך, בדיוק כפי שהסברתי את עצמי.

tali_le

New member
לא הסברת את עצמך

אבל נעמיד פנים שכן כן, אנחנו שתינו פעילות "הקבוצה האקטיביסטית של "בית נשים פמיניסטי" אשר העלה את היוזמה הזו ומריץ אותה באינטרנט ומחוץ לו כתבתי את זה לך כבר לפני כמה שעות בתגובה שלי בפורום אקטיביזם טלי

רצוי להציג במילים ורצוי גם בתמונה

היה נכון יותר לדעתי, להציג במילים ורצוי גם בתמונה את מסע הפרסום. לשאול שאלות, לעורר דיון ולהוביל למסקנה ולהפגנה. אם לכך התכוונת איריס, הרי שאני מסכימה. בבחינת "אל תחליטו בשבילי, תנו לי כלים ואני אחליט בעצמי". הלזה התכוונת?

tali_le

New member
האם "להוביל" מישהו לאנשהו זה עדיף?

אני פשוט באמת לא חושבת ככה אני לא רוצה להעמיד פנים שאני עושה משהו שאני לא. להעמיד פנים שבאתי סתם לכתוב ולדבר ע משהו ושלא כבר דיברתי על זה , כבר החלטתי שאני רוצה לעשות הפגנה וכבר פתחתי את העצומה בנושא כל אאחת שרוצה יותר ממוזמנת לקרוא, לשאול, לחשוב ולהתלבט ולהגיע לדעתה העצמאית. אנחנו כאן לדבר ולהתדיין על כל הדברים האלה טלי

טלי, קשה יותר להוביל, אולם../images/Emo140.gif

בטווח הארוך מי שהשתכנעה היא "שלך" בטווח הארוך. ואין לזה כל קשר לזליגה לסגנון התבטאות (לא שלך) שלא נראה כאן בפורום עד היום. מי שלא מתאים לה להפגים נגד סקסיזם בתפרסומות שלא!, שתמחה נגד! אולם בשפה יפה!. מה לעשות חבר'ה, בבסיס של הבסיס, עמוק בפנים וגם בחוץ, אני...בעד נימוסים טובים, כולל בדיסקורס בין אנשים.

tali_le

New member
זו לא שאלה של קושי

של שאלה של פטרוניות מסוימת אולי, שאני רואה, בלבוא ולהוביל מישהי צעד צעד דרך הליך מחשבתי שסיומו ידוע לי מראש אני מעדיפה להציג את דעתי ולתת לכל אחת לשפוט האם היא מסכימה או לא, מתוך חשיבה עצמאית ולא חשביה שאני מנחה עם רצף האסוציאציות וההקשרים בראש שלי אני לא חושבת שמישהי מאיתנו (אני ואילאיל בפרוום הזה) גלשנו לשפה לא נעימה או לחוסר נימוס. ההודעה הראשונה נכתבה בלשון אטרקטיבית אך לא תוקפנית בניגוד למה שנרמז ונצרח כאן. טלי

טלי, להזכירך הבעתי תמיכה רשמית

בהפגנה, ולפיכך, אין צורך שתתגונני מפני, אתי בעד
גם אם את הפגנת האמון אני מביעה דרך הפורום ולא בשטח.

tali_le

New member
את צודקת

סתם קצת מבאס אותי לראות מה הולך פה ובפורומים אחרים עם התוקפנות כלפי הפעילות שלנו טלי

beky1

New member
לידיעתך

מעולם לא היו תחת הניהול של שירית , דיונים לא הולמים. וזאת יש לציין לזכותה , ואני בטוחה שזה מה שיהיה גם בעתיד. אנחנו, גולשי הפורום מאמינים בסובלנות ובסבלנות , גם אם יש מי שלא ממש מכבד זאת,מי שלא יכבד , מקומו לא יהיה בפורום ויש דרכים לטפל בכך. אל נא ירפו ידייך מלהתבטא כאן , אנחנו כאן בשביל כל מי שרוצה להביע דעה או יותר , אך מוכן להקשיב ולכבד את האחר. קבלי חיבוק וקבלה מכולנו כאן כנ"ל גם לגבי כל הגולשים שמשתתפים בדיון הנ"ל

למעלה