פרק נוסף בהתנגשות הציוויליזציות

אבח"י

Well-known member
ממש "נורא ואיום" - זה מה שכואב להן? אולי שתנצלנה את ההזדמנות לדבר על אונס ילדות, סחר בנשים, היות נשים סוג ב' ובכלל...

dory30

Well-known member
ממש "נורא ואיום" - זה מה שכואב להן? אולי שתנצלנה את ההזדמנות לדבר על אונס ילדות, סחר בנשים, היות נשים סוג ב' ובכלל...
טכנית זה נחשב לפגיעה בחופש העיסוק שלהן. פעם הייתה מסעדה בחיפה שאסרה על חיילים במדים להיכנס, זה בסדר?

Harrington

Well-known member
מנהל
המסעדה היא מקום ציבורי והאיסור על הכנסת חיילים וקצינים במדים זו אפליה. לינק ארכיוני לשערוריה משנת 2010:
עד 2014 לא הייתה שום בעיה חוקית לא לאפשר ללובשי מדים להיכנס. אגב גם לא בטוח שזאת בעיה היום, על אף שהשתנה החוק. האיסור הוא על הפליית לובשי מדים. אולם מקום שמאפשר כניסת לובשי מדים, רק לא כשהם על מדים? שאלה מעניינת. לא יודע אם נדונה בפסיקה.

אבח"י

Well-known member
טכנית זה נחשב לפגיעה בחופש העיסוק שלהן. פעם הייתה מסעדה בחיפה שאסרה על חיילים במדים להיכנס, זה בסדר?
מה הקשר תגיד לי?
פעם כמה מטומטמות אמר4יקאיות השתזפו להן בעירום בחופי אחת האמירויות, ולצערן כי רב נאנסו בפראות. אני לא מצדיק אונס, אבל אני חושב שבמקרה דנן, פער תרבותי רחב, תפיסת מושגים מערבית מתנשאת וגזענית גרמה לכך.
חופש עיסוק הוא מושג מערבי שלא קיים בתרבויות שאינן מערביות. בהיותך אורח אתה תתנהג על פי כללי המארח. נימוס בסיסי. קווים אדומים יהיו קשורים, לטעמי, לאוכל [ אכילת בני אדם, למשל..] לאלימות [ השתתפות באונס, ברצח, הכאה משותפת, התעללות ]. ענייני לבוש, בדיחה.
אז לא הרשו לחיילים להכנס, כן, אז...
חיילים מתנהגים כמו בהמות במקומות ציבוריים, זה לא חדש. אפילו זה פוליטי, אז מה?!

דיברגנט חדש

Well-known member
מה הקשר תגיד לי?
פעם כמה מטומטמות אמר4יקאיות השתזפו להן בעירום בחופי אחת האמירויות, ולצערן כי רב נאנסו בפראות. אני לא מצדיק אונס, אבל אני חושב שבמקרה דנן, פער תרבותי רחב, תפיסת מושגים מערבית מתנשאת וגזענית גרמה לכך.
חופש עיסוק הוא מושג מערבי שלא קיים בתרבויות שאינן מערביות. בהיותך אורח אתה תתנהג על פי כללי המארח. נימוס בסיסי. קווים אדומים יהיו קשורים, לטעמי, לאוכל [ אכילת בני אדם, למשל..] לאלימות [ השתתפות באונס, ברצח, הכאה משותפת, התעללות ]. ענייני לבוש, בדיחה.
אז לא הרשו לחיילים להכנס, כן, אז...
חיילים מתנהגים כמו בהמות במקומות ציבוריים, זה לא חדש. אפילו זה פוליטי, אז מה?!
לא לגמרי מדויק, יש מקומות, שיש קוד לבוש לכניסה אליהם.
בארץ זה פחות נפוץ, אך בחו"ל זה קיים.
לראיה, כשהייתי בחופשת סקי בצרפת, רציתי להיגנס לקזינו, באתי עם הנעלי טרקים שלי ולא נתנו לי להיכנס בגללם.
בסוף, עשו לי טובה ונתנו לי להיות בקומת קרקע היכן שהמכונות האוטומטיות, אך לא אושר לי להיכנס מעבר לזה.

למעלה