צה``ל זרק אותי להיות עובד רס``ר אז

צה``ל זרק אותי להיות עובד רס``ר אז

ניסיתי את כל הדרכים כדי לשנות תפקיד חוץ מלשבת בכלא. ואז אחרי 9 וחצי חודש של עבודות רס``ר הלכתי לקב``ן ואמרתי לו שישנה לי תפקיד או שאני לא חוזר לבסיס ולוקח איתי את הנשק ולא כדאי ללוכדי עריקים להגיע אליי כי הם לא ימצאו אותי ואם כן יש לי 5 מכסניות מוכנות בשבילם, קיבלתי הפנייה לפסיכיאטר צבאי שנתן לי 3 חודשים גימלים ואח``כ השתחררתי עם פטור מטעמי בריאות וכתוב שם שאני רב``ט עם שירות של שנה וחודש(הגימלים נחשבים גם) ואת הסבל של העבודות רס``ר המשפילות ספגתי רק כדי שבסוף אשתחרר עם יותר מ 12 חודש כי לפי חוק זכויות חיילים משוחררים זה המינימום כדי להיות עם זכויות חייל משוחרר, אם היו אומרים לי שחייבים 3 שנים לזכויות חייל משוחרר אז לא הייתי טורח לספוג עבודות רס``ר כ 9 חודשים ואז הצבא היה מקבל ממני פחות זמן שירות ולכן לא כדאי לשנות את המצב שאומר שהמינימום זה שנה כי אנשים כמוני לא ישרתו שנה אלא ימהרו להשתחרר מהתפקיד הכי נחות בצה``ל(עובד רס``ר+מילואים כעובד רס``ר !!! ) ואז הצבא יפסיד יותר עובדי רס``ר שמוכנים לסבול שנה(חודש טירונות חצי חודש בקו``ם+ 8 חודש עובד רס``ר(אפשר לסבול)+ 3 חודש גימלים לפני פרופיל 21 כמו שמקובל. כדי לעבור מעל שנה עבור זכויות חייל משוחרר שלא באמת שוות סבל של 3 שנים עבודות רס``ר כמו אפס מול כל העיניים של הג`ובניקים הפקידים והפקידות הלבושים במדי א` נקיים... אם היו נותנים לי כל דבר אחר הייתי משרת 3 שנים וכל זה כי הצבא קובע ואני לא נותן לצבא הוראות. ) . אז היום אני פיתחתי שינאה לצה``ל ולמדינה כי גבול לכל תעלול . אם הרמטכ``ל היה מגוייס להיות עובד רס``ר הוא היה טס לכלא או לקב``ן כדי להשתחרר. אז לא כולם משתמטים אלא לפעמים מדובר בשגיאות של קציני מיון וקציני כ``א ולא חסרים תפוחים רקובים בחוקי מטכ``ל. אני עדיין לא אוכל לעבוד במישרות ממשלתיות כעובד מדינה אבל זה לא מעניין אותי. יש לי רשיון נהיגה, עבדתי כמאבטח עם נשק וחסכתי שנתיים של שירות צבאי מיותר כעובד רס``ר ותאמינו לי שניסיתי את כל הבקשות והשיטות לשנות תפקיד(חוץ מישיבה בכלא צבאי) . יש שאלות? /tapuzforum/images/emo13.gif

מנורה

New member
מה אתה כל כך גאה בפרופיל 21?

אותי למדו שכל עבודה מכבדת את בעליה אם היו מוצאים אותך מתאים למשהו אחר בטוח שהיו משבצים אותך. מי שלא מכבד את עצמו לא מכבד גם את העבודה שהוא עושה. מסכימה איתך שהצבא צריך לשנות את גישתו ולהפעיל מחדש את השרות הלאומי אבל להוציא סעיף של פסיכי

the new L

New member
כל עבודה מכבדת את בעליה

אבל ממתי שירות צבאי הוא עבודה?

מנורה

New member
שרות זאת עבודה עבודה קשה מאד

האם אדם שעובד בשרות לקוחות בחברה מסויימת הוא לא עובד? ועקרת בית זאת לא עבודה?? אז מה אם קוראים לזה שרות? זאת העבודה שיש לעשות במשך השירות.

the new L

New member
שירות

הוא אכן עבודה קשה מאוד, ללא שכר ובכפיה. בכך היא שונה משמעותית מעבודות אחרות.

מנורה

New member
יש לך רעיון אחר מי יגן

על המדינה היחידה שיש לנו? וכן לפעמים צריך לעבוד גם בעבודה שלא תמיד אוהביםול להיות טפילים וחיות על חשבון אחרים במקרה הזה שדאחרים יעשו א העבודה השחורה והשאר יחגגו

the new L

New member
יש לי רעיונות אחרים

(כמו צבא מקצועי), אך איני רואה איך הם קשורים לנושא הדיון.

סלוניק

New member
אף פעם לא הבנתי את הביטוי

"המדינה היחידה שיש לנו". לאזרח גרמניה יש יותר ממדינה אחת? לאזרח רוסיה? וכו'.

מנורה

New member
סלוניק גרמני שיגור בכל מקום בעולם

יקבלו אותו בלי שום בעיות יהודי גם יקבלו אותו למראית עין הכל בסדר אבל מספיק בעיה קטנה הרוע והרשע יוצא על היהודים לצערי גם אצלנו לא מתנהגים כמו שצריך לזרים ולא ארחיב אתהדיבור בנושא.

סלוניק

New member
מוזר

ואני סברתי שמדינת ישראל היא המדינה בה נהרגים יותר יהודים על רקע יהדותם מאשר כל מקום אחר בעולם. המנטרה הזו של "יהודי מחוץ לישראל מסכן את חייו" כבר כל כך נשחקה שאיבדה מזמן את המקום שלה כטיעון לגיטימי. חוק השבות קיים וכל יהודי (או יותר נכון - מי שמגדיר עצמו כיהודי) יכול לעלות אם חפץ בכך. בפועל, מאז הקמתה של מדינת ישראל, מרבית היהודים בחרו שלא לעשות זאת כאשר אלו שכן עלו עשו זאת בעיקר מטעמים כלכליים. יהדות התפוצות כנראה מרגישה עצמה בטוחה יותר ממה שאת סבורה.

קבלי רעיון:

כל החיילים והחיילות יהיו בתורנויות עובדי רס``ר בדיוק כמו שיש תורנויות שמירה או לנשים יש תורנויות מטבחים(לשטוף כלים) כמו בקיבוצים שכולם עושים תורנויות, כמו בבסיסי טירונות ושמעתי שיש בחיל האויר תורנות שנקראת ``רסרים``, אם זאת תורנות של עבודות רס``ר כמו שזה נשמע לי אז הפיתרון קיים ומיושם. כך, משרתים בתפקיד לא משפיל ופעם פעמיים בשבוע חצי יום עושים כמו כולם! עבודות רס``ר ואז זה משהו שכולם עושים ואין אפקט של השפלה. \\ עובד רס``ר זה הכי נחות בצה``ל ובפרט בסיס ירוק(מדים ירוקים) שזה ממש ג`ונגל , אני נזכר איך אני שומע צעדים של חיילת חדשה ומיד מפסיק עד שתעבור לצד השני, מפסיק להוציא עם כף חפירה מהביוב הסתום לתוך מריצה את ה``גועל נפש`` ואח``כ להרים ת`מריצה עד לפח הזבל המרכזי ושם שוב מהמריצה כף אחר כף לרוקן מהמריצה לזבל ואז מגיעה הפסקת אוכל(צהריים) והרס``ר אומר לי שאם זה לא מרוקן אז אני שומר לילה ושישמרו לי מנה של ארוחת צהריים כי אני ממשיך בלי הפסקה ובסוף בלי לרוקן הכל(נשארתי לשמור לילה) הלכתי לאכול את מה ששמרו לי במטבח ואז אני רואה שלא שמרו לי ואז הטבח עוזר לי לאלתר סנדביץ` וזה עוד כלום מהשיגרה הקבועה של העבודות המשפילות. אני יודע שרוב עובדי הרס``ר משתמטים למעט כאלה שלקראת סיום השירות הועברו לתפקיד עובד רס``ר כי עשו בעיות בתפקיד הקודם . \\ אני נזכר שהטרפנטין היה נגמר הייתי שוטף ידיים(מצבע שמן או צבע לסימון דרכים) בדלקייה, המקום שמתדלקים רכבים בסולר, והריח של הסולר היה נשאר ולא יעזור סבון כביסה שבשירותים והעוד מתייבש מהסולר. והכל בכל מזג אויר בלי סוף עבודות. ולראות את כולם זורקים בדלי סיגריות כשהם יודעים שאני יאסוף אותם מול הפרצוף, וגם רק עם אצבעות חשופות לרוקן תעלות ניקוז כי הן ניסתמות באדמה והרבה תולעים וג`וקים פתאום נראים ברפש, ולכסח דשא עם מספריים של גינון חלודות ותקועות, ועוד מלא דברים. הדבר שהכי אהבתי זה היה להחליף את הש.ג. כדי שיאכל ארוחת צהריים והייתי אומר לו ``לקחת ת`זמן`` , כך הייתי נח ובמקום ארוחה מתגנב למחסן מטבח לקחת תפוזים כדי שארגיש שבע וכו`. . . \\ המטרה(פיקוח ``נפש``) קידשה את האמצעים, במקום להשתגע ממש האמצעי שלי היה לרמות את הקב``ן . יש שאלות? אולי מחר כי אני /tapuzforum/images/emo199.gif

סלוניק

New member
אז זה אומר שתעבוד בכל עבודה?

גם אם היא לא תורמת לך ולא תורמת לצבא/חברה/אנושות? יותר מזה, אפילו עבודה שמזיקה לך ומזיקה לצבא (ע"י כך שהיא גוזלת ממנו משאבים מיותרים)?

Ambious

New member
זה סיפור בעייתי, כי בכל זאת הבעיה שלך היתה

בעיה אישית שלך עם התפקיד, ולא בעיה שמכריחה שחרור מהצבא. בתור מישהו שהיה בחורים שחורים מאד בצה"ל ובסוף כן הצליח להגיע למקום טוב ואיכותי שרציתי להגיע אליו, אני יכול להגיד שלפחות במקרה שלי - כוח הרצון והנחישות הם שהביאו אותי למקום הנכון. דיברתי יפה עם מי שצריך במקום לצעוק ולהתלהם, ביקשתי בצורה רשמית וכתובה ולא באתי לאיים על קציני מיום, לא עשיתי הצגות ולא עשיתי בלגאנים והפכתי שולחנות (כפי שנהוג) ובסוף הגעתי לאן שרציתי. מה שאתה מתאר זה שניסית ללכת נגד המערכת ראש בראש ובסוף החלטת שלא בא לך. לצערי קשה לי אישית לקבל את הסיפור שלך כ- 'הצדקה' לשחרור מהצבא, כי לדעתי אין הצדקה לשחרור מהצבא מלבד סיבות רפואיות, אבל זכותך לחלוק עלי. אם אתה שואל אותי, היית יכול לעשות יותר, אבל בהחלט אני מסכים שהצבא לא ממש מקל על חיילים.

אני מסכימה איתך .

אני בכלל לא מוצאת את הסיפור שלך מצדיק ליציאה מצה"ל, עובד רס"ר היא לא העבודה הכי נחותה בצה"ל וגם אם אתה חושב שכן אתה יכול לנסות לעבור מקצוע (ומלעבוד עובד רס"ר זה לא כזה קשה כפי שאתה חושב כי זה תפקיד ללא קורס ככה שלצאת משם ולהיגרר לכל מקום אתה כן יכול , זה לא שיש לך קורס ותפקיד מסוים שלמדת וניתקעת איתו 3 שנים .) היית יכול לעבור תפקיד או לעבור בסיס אפילו , לצאת מהצבא רק כי לא בראש שלך להיות עובד רס"ר מצטערת זה דבילי (בלשון המעטה) בשבילי.

Vadimchik1

New member
שתדע...

שאתה עושה שם רע לכל אותם חיילים שיוצאים מהצבא מסיבות רפואיות, עם כל הכבוד. חיילים כמוך הם הסיבה לכך שהמצב שלנו בצבא נראה כמו שהוא, לא הייתה שום הצדקה ליציאה שלך מהצבא.. אני הייתי בגולני 8 חודשים, כשלאחריהם מצאו לי חשד לצליאק(רגישות לגלוטן), קיבלתי 24 זמני לחצי שנה ועכשיו אני עומד לפני וועדה רפואית כאשר מצאו לי צליאק. ואני מתכוון להתנדב ל5 חודשים. אני הכרתי הרבה אנשים שהיו עובדי רס"ר שחטפו צעקות כל יום ואכלו חרא כל היום, והם סבלו והמשיכו וסיימו את השירות, כמוך יש עוד אלפים. הבעיה שלך שכנראה תמשיך באזרחות היא שאתה לא יודע לסבול, אין לך כח מנטלי, אם היית מסיים 3 שנים זה היה רק עוזר לך להתבגר, כי לצערי נשארת תינוק כמו שהיית לפני הצבא. לאיים בצורה כזאת על הקב"ן בכך שאתה תקח את הנשק ותברח זאת הדוגמא הקלאסית לתינוק שאתה. ולא השתחררת מטעמי בריאות.. לא משנה כמה תגיד את זה לעצמך.. שיהיה לך בהצלחה.

../images/Emo45.gif

ובנוסף אני חושב שזה מעורר הערכה שהחלטת, על אף מחלת הצליאק, לא לוותר ולחזור לתקופה מסויימת בתור מתנדב. אם כל חייל שהיה משתחרר בטרם עת היה חוזר בתור מתנדב או בתור מתנדב בשרות לאומי המצב היה הרבה יותר טוב ולא היה יוצא לאותם חיילים שם של משטמטים

למעלה