קולות מכאן, וקולות משם.

חורזת באהבה

Well-known member
מנהל
ישראל צריכה לוותר על היד המושטת של ארה"ב.
בעזרת מי ישראל ניצחה במלחמת כיפור? ובכל המבצעים בעזה? ישראל תשרוד כלכלית לאחר הנצחון ללא אחותה הגדולה?
דעתכם בנושא.

משה פייגלין לערוץ 7: להגיד לביידן לא תודה, איתו לא ננצח את חמאס

ח"כ לשעבר משה פייגלין תוקף את התנהלות הממשלה והצבא ומזהיר: "אם נפסיד הפעם - זה לא יהיה רק בעזה".

אבי בן 1231

Well-known member
בעזרת מי ישראל ניצחה במלחמת כיפור? ובכל המבצעים בעזה? ישראל תשרוד כלכלית לאחר הנצחון ללא אחותה הגדולה?
דעתכם בנושא.

ח"כ לשעבר משה פייגלין תוקף את התנהלות הממשלה והצבא ומזהיר: "אם נפסיד הפעם - זה לא יהיה רק בעזה".

כללית אתה צודק אך, זה קצת מזכיר זוג צעיר שנמק מבחינה כלכלית והחובות חונקות אותו,
וההורים עוזרים בצורה מאסיבית אך גם מתערבים בחיים הפרטיים של בני הזוג.
אין דבש ללא עוקץ!!!
אך ................. ניתן להזכיר לנשיא שבמלחמת העולם השניה הם ניצחו את היפנים ע"י
השמדה טוטאלית של שתי ערים גדולות תוך כדי רצח של מיליוני אזרחים, ילדים, נשים וגברים,
ופעולה זו לא היתה נגד מעצמה שאיימה על הטריטוריה של ארה"ב, זו היתה יותר פעולת נקם על ההפתעה בפרל הרבור.

חורזת באהבה

Well-known member
מנהל
כללית אתה צודק אך, זה קצת מזכיר זוג צעיר שנמק מבחינה כלכלית והחובות חונקות אותו,
אין דבש ללא עוקץ!!!
אך ................. ניתן להזכיר לנשיא שבמלחמת העולם השניה הם ניצחו את היפנים ע"י
השמדה טוטאלית של שתי ערים גדולות תוך כדי רצח של מיליוני אזרחים, ילדים, נשים וגברים,
ופעולה זו לא היתה נגד מעצמה שאיימה על הטריטוריה של ארה"ב, זו היתה יותר פעולת נקם על ההפתעה בפרל הרבור.
טוב להם לשכוח את מעשיהם.

משתפרת1

Well-known member
אין דבש ללא עוקץ!!!
ואפילו על פעולת טרור כמו שנעשתה בספטמבר ההוא הם הגיבו באפגניסטן במשך זמן ארוך. אבל יש להם מה להגיד לנו...

Harrington

Well-known member
מנהל
דעתכם בנושא.

לעניות דעתי יש סיבה נסתרת למעורבות האמריקאית המוגברת באזור. הרי אם ישראל הייתה נדרשת לטיפול רק ברצועת עזה, אנחנו לא זקוקים לאמריקאים לשם כך. גם לא להתמודדות מול חזבאללה בלבנון. לפחות לא על-פי תוכניות המלחמה המוכנות זה מכבר לחזית הזאת. העובדה שארה"ב שלחה שתי נושאות מטוסים לאזור ובכירי הנהגתה נמצאים כאן בשוטף ומעורבים, כך נראה, בהרבה מאוד מהדיונים כאן, מלמדת שיש משהו שאנחנו לא יודעים. אולי הם הגיעו להרתיע את מצרים, שאני אישית סבור שהייתה מצטרפת למלחמה אם הייתה חושבת שישראל מספיק חלשה כדי לנצח אותה? אולי באמת הכל מכוון לעבר אירן? אינני יודע. אבל אני לא קונה את הסיפור שהם שלחו שתי נושאות מטוסים רק כדי להרתיע את החזבאללה. זה נראה לי מיותר ומגוחך.

מכאן גם הקושי לענות על שאלתך. בעוד שאם מדובר במה שמספרים הייתי מסכים עם פייגלין, מוותר על הסיוע האקטיבי האמריקאי ומתעקש לטפל בזה עצמאית (אמנם עם סיוע של חימוש מוגבר מארה"ב), כשיש משהו נסתר אני פחות ממהר לענות.

למעלה