קניית עצים

yulevi

New member
האם היא חשופה

לשמש ישירה,כי ראיתי מצבים שלכה שקופה התקלפה מהשמש

אייבורי

New member
זה לא מצופה לכה

זה לאזור2000 שמיועד לשמש ישירה [אולי אני טועה, צריך לבדוק בארון שבחוץ]

yulevi

New member
זה חשוב ביותר

שלציפוי העץ יהיה מקדם הגנה לקרני השמש

miromiro

New member
../images/Emo57.gif נדנדה יפה. אבל

האם השרשת מחזיקה מעמד? (מנסיון לא טוב עם שרשראות כאלו)

אייבורי

New member
מאיזו בחינה ?

השרשרת בהחלט מחזיקה את המשקל (כולל שלשה שמנמנים על הנדנדה) מומלץ לקחת שרשרת עם טבעות קטנות יותר למען הבטיחות (פחות אפשרות להכניס אצבעות)

yulevi

New member
מאוד אהבתי את הערת הטבעות../images/Emo140.gif

הקטנות,חשוב מאוד לחשוב על מקדמי בטיחות ,בבניה מעץ, ויסלחו מראש חברים אם אעיר בנושאי בטיחות ,מאחר וחלק מעבודותינו ישמשו כהשראה לחברים אחרים,ויכול להיות מצב שיגלוש גולש חסר נסיון בעבודה בעץ,הרעיון ימצא חן בעיניו ויבנה משהו דומה ,לכן אעיר הערה בלי שום כוונה לפגוע ביוצר,

miromiro

New member
מנסיון עם לא מעט נדנדות

השרשראות, בזמן הנדנוד מתחככות זו בזו, ואמם לוקח להן זמן, אבל הן נקרעות. בתמונה שצרפת, נידמה לי בכלאופן. שמדובר בשרשרת מעט דקה, אבל ייתכן ואני טועה. בכל מקרה ממליץ לך לבדוק מידי פעם בין החוליות את מקום המפגש בינהן ולראות אם החוליות הופכות לדקות יותר. אני אגב, במקומות בהם זה אפשרי, מעדיף כבל פלדה על שרשרת, למרות שהוא פוגם במראה הכללי.

yulevi

New member
כבל פלדה

הוא טוב, אך כדאי שיושחל לתוך צינור גמיש ואז לחבר אותו

פפו

New member
מה שמפריע לי יותר מהשרשרת

זה הבורג עם הטבעת, בעזרתו השרשרת תופסת את הנדנדה. בגלל שהבורג מאוזן והשרשרת מאונכת,מופעל מומנט דיי רציני על הבורג ובמצבים מסויימים (ראה מבחן,,,,,,,,הידוע) הוא יכול להתכופף ואף להתלש

אייבורי

New member
זה נכון

לכן הבורג הוא בעצם ג'מבו שעשה הסבה להיות טבעת הוא עבה מאד ומוברג עד הסוף, להקטנת המומנט. הבורג מחובר לקורה תחתית של 10*10 ובספק אם יוכל להתלש. בנתיים על הנדנדה ישבו שלשה פילים ולא נראו סימני עייפות לבורג.

Ron 99

New member
מי השרון ישלו עצים איכותיים

קניתי בעבר אצלם אלון צרפתי עבור הסיפריה שבאלבום תמונות שלי. אומנם יקר כפי שאתה ציינת אבל לא היה לי גרם של פסולת: עץ נהדר
היום קניתי עם יהודה אלון אחר: תקבלו דווח כאשר אשלים את העבודה. בסופו של דבר אני לא מוכשר מספיק כדי להתגבר גם על הטעויות שלי וגם על הטיב (או חוסר טיב) של העץ.
פעם אחת קניתי בעץ ועצע בהוד השרון (פעם אחת יותר מידי)
: הבטחתי לא לחזור לשם. בניתי נדנדה והם חתכו לי לפי מידות. לקח להם 3 שבועות ההספקה חלק מהעצים היו באיכות ירודה, פגומים, מלא סדקים שעברו גם לצד השני של העץ. בנוסף, למרות ששילמתי על כמויות העץ לפני החיתוך (בנוסף על החיתוך עצמו), יתרת השאריות לא סיפקו לי. בקיצור החזרתי להם הכול וקניתי אצל גרוס. יש עוד ספק עצים (שמעתי שטוב, לא קניתי אצלו), באזור התעשיה בנתניה, באותו רחוב של אפרים צבעים אבל מערבה יותר. בנוסף יש בדרום תל אביב: גם עליו שמעתי דברים טובים אבל לא קניתי. אם זה מעניין מישהו אחפש את הכתובת.

איפה אתה גר?

ישנה מנסרה בקבוץ רגבים , יש בחור מקציר בשם רן שמשווק עצים טבעיים , הכל עניין של מיקום

למעלה