קצת עבודות חדשות

אמנון אלבז

New member
מנהל
טיפאני -אינטרנט

אורית גם מה שאני כותב נהפך במידית כתוב באינטרנט.לא הבדיל ולא העופרת שיכים לטיפני, הטכניקה קדמה לטיפני, מנורות טיפני בנויות מבדיל משום שעופרת נמתחת בתליה ומנורה לא תאריך ימים , במידה ונבנתה מעופרת. עד טיפני ניבנו אהילים וחלונות לשימוש הדת, טיפני שיצר בעצמו את הזכוכית השתמש בדימיונו לראות את הפרט הקטן שבציור בתוך השמשה שצייר, ראי עבודתיו הביטי בפיסת זכוכית אחת ותביני את הראש של טיפני.תמונות נוף כל כך ראליות מזכוכית צבעונית אך ללא מכחול. חייב שוב לציין שעבודתך יפה יפה מאוד.

oritt3

New member
תודה אמנון

עשית לי סקרנות לחקור עוד על אודות טיפאני. בינתיים שולחת ברכת בוקר טוב ותמונת פרופיל שלי
שבת שלום

h e l e n a 1

New member
ORIT, מתברר שאת לא רק אמנית

מוצלחת אלא גם יפיפיה! עבודה מיוחדת מאוד

oritt3

New member
ילנההה../images/Emo6.gif

מה זה חתיכה?? אני סופר יפהייפיה:)

h e l e n a 1

New member
אני חייבת לקחת חופש מההההכל

ולבוא אליך לסטודיו לראות את כל היצירות הנפלאות שלך, יפהייפיה!

h e l e n a 1

New member
תרשו לי להתפרץ לשיחה על טיפאני../images/Emo13.gif

לדעתי, יש לא מעט ספקולציות ואגדות מסביב לדמות לואיס קונפורטי טיפאני. דמות ענקית. עם המון נסיונות מאוד מענינות. עם הצלחה וכשלונות. מה שהוא עשה בנושא הויטראז'- 3 דברים מהפכנים שבעצם נתנו לנו בזמנינו להתעסק עם ויטראז' במסגרת שלנו. 1. הוא המציא את הטכניקה של שימוש בסרט נחושת במקום עופרת. המהפכה הזאת איפשרה להכניס ויטראז' "הביתה", להדגיש פרטים קטנטנים בכל התמונה, להגיע לדגש הכי קטן בויטראז', ליצור פריטים קטנים תלת-מימדיים. 2. הוא (ולא רק הוא) התחיל נסיונות עם צביעת הזכוכית שלא ידעו קודם: בתהליך יצירת הזכוכית בעזרת תוספות. הוא הגיע להשגים מאוד גבוהים, כתוצאה מזה התפתחה כל תעשיה זכוכיות צבעוניות- מה שיש לנו עכשיו. 3. לדעתי הכי חשוב, שהוא הראשון (או בין הראשונים, כי באותה תקופה הוא לא היה לבד בנסיונות שלו) הפף ויטראז' מ"סטאטי" ל"דינאמי", זאת אומרת יצר ויטראז' עם אפקט תלת מימד, שבעצם התמונות שלו זה דו-מימד בפועל. כל זה אפשר למצוא בדפי אינטרנט וספרים- רק צריך להשוות מידע, כי יש הרבה "המצאות" בהסברים. בהקשר לזה, היתי ממליצה לקרוא ספר שיצא לא מזמן של יעקב בעל-תשובה "TIFFANY" הוצאת "TASCHEN" ילנה

אמנון אלבז

New member
מנהל
ילנה

סרט הנחושת -קאפר פוייל היה בשימוש לפני טיפני, הוא היה ענק בלי סרט הנחושת .

h e l e n a 1

New member
אמנון, אני לא טוענת שמה שכתבתי

זה קדוש.זאת לא הרצאה. יכול להיות שאני טעיתי במשהו- אשמח לקבל הפנייה למקור שמאפשר לוודא עובדות לגבי היסטוריה של סרט נחושת. איני מצאתי שום מקור שמייעד למה שאתה טוען. ילנה

אמנון אלבז

New member
מנהל
ילנה 7

חיפסתי וחיפסתי, כל מה שמצאתי בקשר לקפר פוייל זה שהיה בו שימוש כבר לפני אלפי שנה, תיעוד לגבי השימוש בו עם זכוכית לא נמצא עד תקופתם של טיפאני וג'ון לה פאג' הם הרחיבו את השימוש בקאפר פוייל לזכוכית. אז מי שצדק זו את ואני מודה לך על התיקון

h e l e n a 1

New member
אמנון אני מורידה ת'כובע../images/Emo140.gif

לפנך- אתה גדול! שנינו צודקים: אתה- ששימוש בנחושת הוא מזמן(הרבה לפני טיפאני וויטראז' עצמו!) אני- ששימוש בסרט נחושת עם הדבקה על זכוכית- זאת המצאה של סוף מאה 19 מעת טיפאני וג'ון לה פאג שעשה נסיונות דומות לנסיונות של טיפאני (הם בעצם היו מתחרים), רק טיפאני עשה את זה בארצות הברית והשני באנגליה (אם אני לא טועה
) יש הרבה אינפורמציה על נושאים האלו. והספר שהמלצתי- הוא נהדר, במיוחד למקצוענים. "מאאתים" ד''שים למשפחתך מ-7 ילנה

אמנון אלבז

New member
מנהל
טיפני

רובין כל כך אוהבת את טיפני ולכן יש לנו כמה ספרים על טיפני. בשנות התשעים היתה תערוכה של עבודות המסטר שלו בניו יורק וזכינו להיות בתערוכה זו.

אמנון אלבז

New member
מנהל
חרוז בניפוח

ישנם מספר שיטות לבנית חרוז חלול בחלקן ניתן לנפח את החרוז. רעיון טוב לאחד מהנושאים שיועלו בפגישה שנרקמת

למעלה