רשם דוח לשר האוצר - ופוטרו

רשם דוח לשר האוצר - ופוטרו

רשם דוח לשר האוצר - ופוטר אבידן כלפה, שוטר תנועה בהתנדבות, פוטר מייד לאחר שעצר את רכבו של שר האוצר שביצע עבירת תנועה "שר האוצר הטיח בפניו: "אין לכם מה לעשות למשטרה הזאת?"

baudrate

New member
צודק שר האוצר

רכבים של שרי ממשלה בתפקיד אינם כפופים לחוקי תנועה. ואם חס וחלילה רכב כזה דורס למשל הולך רגל על ההרוג לשלם פיצוי לשר על עוגמת הנפש.

timeless1

New member
../images/Emo6.gif

אבל מה שכן אני שמעתי שכל הנושא של לפטר את השוטר-מתנדב לא היה ולא נברא.

הוא סולק כי הוא הדליף לא כי רשם דוח

הסיבה בגלל הוא סולק היא שעוד בזמן הדוח הוא מסר על כך ידיעה לעיתונאי בשביל שזה יפרסם את הסיפור וזאת בניגוד להוראות המשטרה (לא המתנדב אמור למסור ידיעות לתקשורת, אלא דובר המשטרה או מי שהוסמך מטעמו).

baudrate

New member
אני חושב שתגובת השר לרושם הדו"ח

ראויה להיות מודלפת לעיתונות.

timeless1

New member
ובכל זאת, אותו אחד עשה משהו שהוא לא היה

היה מורשה לעשותו. ועל כן תרצה לתת לו פרס על התנהגותו?

baudrate

New member
אני חושב שמגיע לו פרס, בהחלט

אם כי לא יודע אם זה כרוך בביטול השעיתו מהתנדבות במשטרה.

timeless1

New member
אני לא מסכימה איתך.

עם כמה שהתנהגותו של בראון מקוממת, למתנדב לא היתה סמכות להדליף את המקרה הזה החוצה. בראון היה מקבל את הקנס ושלום על ישראל.

פלסטיק

New member
מה בקשר למידתיות?

שוטרים מחטיפים מכות רצח לאזרחים, יכולים לגרום להם לפציעות קשות ונכות לכל החיים ולוקח שנים עד שהמחלקה לחקירות שוטרים מטפלים בהם. אם מדובר באמת בנכות לכל החיים יכול להיות שיודחו מהמשטרה, אם לא? ופה שוטר פולט ידיעה לעיתונאי, באמת לא בסדר. אבל אם מדובר בשר הוא ישר עף מהמשטרה.

vinney

Well-known member
זה לא מקור פרנסתו

הוא מתנדב. המשטרה לא חייבת לא כלום, בטח שלא אם הוא לא יודע לעמוד בכללים.

timeless1

New member
אבל מצד שני.. אפשר לטעון...

האם במקרים מסוימים לאיש ציבור אין זכות לפרטיות והאם כל עבירה תנועה שהוא מבצע חייבת להגיע לתקשורת?

פלסטיק

New member
מה הקשר לפרנסה?

יכול לבוא שוטר א', להחטיף לך מכות רצח והעונש שלו יהיה נזיפה. בא שוטר ב', פולט הערה שלא במקום לעיתונאי ומסולק בבושת פנים מהמשטרה. המכות התאורטיות (ואצל רבים אינן תאורטיות) חשובות פחות מחשיפת קלונו של שר בכיר במשטרה? או שאולי קיימת האופציה (לא 100%, אני רק מעלה את האפשרות), שמנסים להלך אימים על שוטרים שלא יאכפו חוק על בכירים? דרך אגב, אני עוקב די הרבה זמן אחרי מתן דוחות לאנשי שררה. שמתי לב שהדוחות מתקבלים רק ממתנדבים, לא משוטרים שמתפרנסים מהשיטור. מקרה או ששוטר שזהו מקצועו העיקרי יודע מה טוב לו ומתי לא כדאי לו להסתבך?

vinney

Well-known member
אני מצפה שיחמירו עם שני השוטרים העבריינים

לא שיקלו עם השני כי מקלים עם הראשון. איך אתה עוקב בדיוק? מעניין אותי, איך בדיוק העיתונאי מצא את השוטר ובאיזה אווירה חברתית "פלט" השוטר שבדיוק שעתיים לפני הוא נתן דו"ח לשר האוצר, אחרי זה אתה גם עוקב?

פלסטיק

New member
איך אני עוקב? בקלות

אני יכול להגיד לך שכבר כמה שנים כשאני רואה כתבה בה מסופר על בעל שררה (או קרוב לבעל שררה) שנתפס עובר עבירת תנועה חמורה תמיד רשום שהשוטר שתפס אותו היה מתנדב. יש לך הסבר לתופעה? שנית, מישהו כאן אמר שהשוטר נהג כשורה כשהדליף את הידיעה? דיברתי על מידתיות ועל החמרה קיצונית בענישת שוטר אם חטא מול בעל שררה.

vinney

Well-known member
וכששוטר מתנדב מדליף נושאים חסויים

שלא קשורים למפורסמים שאתה מתעניין בהם, אז הוא לא נאנש? בדקת? מידתיות מול מה אתה בודק?

פלסטיק

New member
אני חוזר על שאלתי

האם הצלחת להבין שאף אחד כאן לא טוען שהשוטר נהג כשורה כשהדליף? כי נראה לי שאתה חוזר כל הזמן לאותה נקודה כאילו לא הבנת אותה.

vinney

Well-known member
הבנתי אותה

הבנתי בדיוק מה אתה טוען, אתה טוען שבגלל שעבריינים אחרים לא נענשים, צריך לוותר לו. אתה טועה.

פלסטיק

New member
מסתבר שלא הבנת

אתה עונה במקומי תשובה שלא התכוונתי אליה, משמע אתה טועה ולא אני..

vinney

Well-known member
אז אולי אתה צריך ללמוד להביע את הרעיונות שלך

יותר טוב. נסה שנית.

פלסטיק

New member
במקרה שלך הרמתי ידיים

תבקש ממישהו אחר שיעשה לך קריאה מונחית. בהכנעה אני מכיר בחוסר הטעם להסביר לך משהו כשאתה מתעקש להבין אחרת. משתתפים אחרים הבינו וזה מספק אותי.

למעלה