שאלה לגבי בת אלימה של חברה

tiger mom

New member
זה לא מדוייק

יש הבדל בן לתת מכה בטעות, לתת מדי פעם מכה ולהרביץ כל הזמן. ויותר מזה: יש הבדל בן ילד שמכה והורים שלו מסבירים לו מה הוא עשה לא בסדר לבן ילד שמכה והורים שלו לא עושים כלום. אני הולכת עם הבת שלי לחוג (בתשנתיים ו-5). יש שם ילד שכל הזמן מרביץ. אמא שלו לא אומרת לו כלום. אז אני מרחיקה את הבת שלי ממנו. כי מה יצא לה מהמפגש הזה? הילדים של כולם מרביצים. אבל אף אחד לא רוצה לראות את הילד שלו כל הזמן חוטף מכות. ואף אחד לא רוצה שהילד שלו יחטוף מכות מילד שאף אחד לא מלמד אותו שזה לא בסדר.

tomer2007

New member
ברור שאם האמא לא משתפת פעולה...

גם אני הייתי מתרחקת או לפחות מדברת איתה. אם לא היינו מגיעות לעמק השווה לגבי איך להתייחס למצב - גם אני הייתי ממעטת בביקורים....

ליבי777

New member
זה מה שקורה עם הילד שסיפרתי עליו. האמא מאוד

נחמדה אבל לא עושה כלום כדי ללמד את בנה לא להרביץ וכו'. היא פשוט לא עושה כלום והיו תקופות שזה אפילו הצחיק אותה.

tiger mom

New member
אבל על זה בדיוק דובר

על ילדה שכל הזמן מרביצה. אם מישהו ירחיק את הילד שו מילדים שלפעמים מרביצים הילד שלו יהיה בודד. אבל אני בהחלט בעד להרחיק מילדים שכל הזמ מרביצים כי אין פה שום ערך מוסף לילד

happy00

New member
ודווקא ילד שכל הזמן מרביץ

צריך ללמוד שאם הוא מתנהג ככה, הוא ישאר לבד ולא יהיו לו חברים.

אבל ילד בן שנתיים-שלוש לא מסוגל לעשות

הקשר כזה - אולי בגילאים יותר בוגרים, 5 ומעלה, כן (גם אז לא בטוח) אבל לא בגילאים האלו

tiger mom

New member
גיל הזה הילד לא ילמד אם לא יסבירו לו

בגיל 2-3 הוא לא יבין שלא רוצים לשחק איתו כי הוא מרביץ אם ההורי םשלא לא יסבירו לו (והגננת בגן). אבל אולי כשלאמא שלו לא יהיה מה לעשות אח"צ כי אף אמא לא תרצה שהם יבוא, היא תבין את הרמז

ליאת34

New member
תודה לכן על החיזוקים ../images/Emo13.gif

הרי האינטואיציות שלנו בד"כ נכונות ואני החלטתי עם עצמי שאני לא מפגישה בינהם על בסיס קבוע אלא לעיתים רחוקות, אז נחמד לשמוע שרובכן / כולכן חושבות כמוני. הילד אכן צריך להתמודד אבל עם רמת אלימות סבירה וזה לא המקרה! לגבי השאלה של גן הילדים, אני הייתי עושה כמוך, פשוט מפנה אותו למשחק אחר, הילדים של היום אכן ממש חצופים (לאחותי יש בנים בני 13 ו-10 והיא תמיד נדהמת שנכנסים אליה ילדגים הביתה ואפילו לא אומרים שלום בסיסי, או ישר מטפסים על הספות עם נעליים -והרי מדובר בילדים גדולים) אם אין הורה בסביבה אני אמנע, ואם יש הורה אצפה ממנו להתערב ואם לא עושה זאת, אני אעיר לילד שלו בנימה נעימה, כמובן (לפחות בהתחלה
לצערנו, לא חסר הורים ברבריים שמטפחים כוחנות אצל ילדיהם כי ככה הם מאמינים שיהיה להם יותר קל בחיים שוב, תודה, שימחתן אותי, כבר חשבתי שאני אמא מגוננת מדי

ireshef

New member
בעיה מוכרת, אין הרבה פתרונות

אבל לא הייתי נמנעת מלהפגיש ביניהם, כי היום זו היא ומחר זה מישהו בגן. בכל מקרה, הייתי מדברת עם האימא - לא כשזה קורה, אלא off record ומנסה להבין אם גם היא חושבת שזה בעייתי ולראות אם אפשר לעזור לה, כי ברור שאת לא אמורה לחנך או להעיר לילדה אבל מצד שני אם האימא לא עושה כלום צריך לעשות משהו. זה קרה לי עם ילד בן קצת פחות מ2 שפשוט דחף והפיל את בתי בת שנה וחצי, ושההורים שלו היו באיזור ולא עשו כלום ורק אמרו 'ככה הוא עכשיו, וכולם בגן מרביצים והוא עוד לא מדבר אז הוא מבטא את עצמו' - אני קמתי ולקחתי את הילד ביד להורים שלו. שהם יתמודדו. יש עוד ילד קצת יותר גדול, בן 3.5, שלא מרביץ בכוונה אבל כל ההתנהלות שלו היא לא ממש עדינה - הוא מתנגש בכל מי ומה שעומד בדרכו, והוא מאוד גדול ופיזי. במקרה שלו, האימא מודעת ומנסה להשתלט עליו ולהעיר לו. האמת? אני לא מקנאה בהורים ובילדים האלה. אני מאמינה שילד מרביץ כי משהו מפריע לו / מתסכל אותו / קשה לו, ובמקרה קיצוני הייתי מתייעצת עם הגננת או איש מקצוע.

למעלה