שאלה לגבי פירסום חומר באינטרנט

הרדוף3

New member
בקיצור, אינך בקיא כלל בנושא העמותות

ובחוק חופש המידע. אתה מערבב חוקים שעוסקים בזכויות יוצרים ובזכויות הפצה עם מסמכים של עמותה שאינם מוצר מדף כלל אלא מוצר שמופק בהזמנה מיוחדת וחוקי הקניין הרוחני אינם חלים עליו כלל. הייתי מעוניין לקבל תגובה ממישהו שמבין בחוק חופש המידע ובלשון הרע אבל אני רואה שבפורום הזה אין פעילות כלל...

הרדוף3

New member
אני לא יודע הכל ובגלל זה פתחתי את השירשור

ושאלתי את השאלות לגבי הוצאת לשון הרע. אבל גם אתה לא יודע הכל ואתה מערבב בין זכויות יוצרים על יצירות מוסיקליות וספרים וסרטים וזכויות שידור והפצה, לבין מסמכים מתיק של עמותה שנמצאים בכלל ברשות התאגידים ופתוחים לעיון הציבור. אתה מתייחס אל תקליטור סרוק של תיק עמותה שהוזמן והופק במיוחד על פי הזמנתי כאל מוצר מדף שנמכר על ידי ישות משפטית ולצורך מטרות רווח. על פי תגובתיך וטעויותיך הרבות לא נראה לי בכלל שאתה מתמצא בנושא, אם היית מתמצא בנושא לא היית מתייחס לתקליטור סרוק של תיק עמותה כאל מוצר מדף הנמצא במלאי ומיועד למכירה. אם היית מתמצא בתחום היית יודע ששום עמותה לא מפרסמת את המסמכים שלה ואין לה שום עניין בפרסומם והאפשרות היחידה להשגת המסמכים היא באמצעות פניה לרשות התאגידים במשרד המשפטים. אם היית מתמצא בתחום היית יודע שהמסמכים מגיעים לרשות התאגידים רק בגלל סעיף 38 לחוק העמותות שמחייב את העמותה להגיש לרשם את המסמכים האלה לצורך קבלת אישור ניהול תקין. אני הייתי רוצה לקבל תגובה ממישהו שמכיר היטב את חוק העמותות וגם את חוק חופש המידע וגם את דיני לשון הרע. לא נראה לי שדיני הקניין הרוחני חלים על מסמכים של עמותה שנמצאים בכלל במשרדי רשות התאגידים ופתוחים לעיון הציבור.

למעלה