שאלה קצת אוֹפֿית

The Terminator4

New member
ממש משעמם להם..הם נהנים מזה?

מה כל הפואנטה מהמסיבה הזאת?? סתם לשאול שאלות?

GuestOfHonor

New member
הפואנטה של מסיבת לינוקס

לפחות אצלנו, הפואנטה היא שאנשים באים עם המחשבים שלהם, וחבר'ה מנוסים מתקינים לינוקס על המחשב בשבילהם. ועדיין, אם זה נראה ככה, נראה לי שאני כבר אתקין לינוקס לבד thankyouverymuch...

Kiru

New member
מי שלא מסוגל להתקין לינוקס לבד,

ממש לא כדאי שיעבור ללינוקס.

שטויות

מי שלא מסוגל להתקין לינוקס לבד, צריך שמישהו יעזור לו להתקין ואז שילמד איך מפעילים. אי אפשר קודם ללמוד הכל ואז לעבור ללינוקס, אם אתה לא מיישם מה שאתה לומד אז אתה לא באמת לומד את זה. זה צריך להיות תוך כדי

Kiru

New member
מי דיבר על ללמוד הכל?

התקנה של לינוקס היום זה משחק ילדים, ומי שלא מצליח לעשות את זה, או שהוא לא יודע להעזר במקורות מידע או שאין לו ידע מינימלי במחשבים. אנשים ששייכים לאחת מהקבוצות האלה אין להם מה לעשות עם לינוקס.

1234aaa

New member
אני לא מומחה גדול בעניין

אבל יש לינוקס ויש לינוקס. תלוי מאד באיזו הפצה מדובר.יש הפצות שזה כן "סיפור גדול" להתקין..

VMC

New member
ההתקנה עצמה היא באמת משחק ילדים

אבל להוסיף מקורות לא חופשיים? להוסיף תמיכה בmp3 divx ושות'? אנשים צריכים עזרה כי בחלונות הם רגילים ללכת לאתר של divx להוריד בינארי ולעשות נקסט נקסט נקסט.. בלינוקס אתה צריך לדעת לקרא, כמעט לא משנה מה אתה רוצה לעשות עם המערכת שלך, כנראה שמישהו עשה את זה כבר לפניך ותיעד את זה כך שתוכל לעקוב אחרי הוראותיו.

Kiru

New member
זה *בדיוק* מה שאני אומר

אם מישהו לא מסוגל להתמודד עם ההתקנה למרות כל המדריכים באינטרנט, איך הוא יתמודד עם כל הדברים שאמרת? יילך לטכנאי (או לטכניון
) כל פעם שהוא צריך משהו?

1234aaa

New member
קירו..

אתה מפגין פה בקיאות רבה בנבכי הלינוקס.. אתה בטוח שהמכללה למנהל לא שלחה נציג לאירוע החברתי המפואר ?

אני לא יודע מה עם כל השאר

אני אגיד לך מה היה אצלי אני רציתי להתקין לינוקס. וכבר קראתי כ"כ הרבה מדריכים, וכבר נשבר לי הזין מכל המידע הצולב שהסתובב לי בראש, שכבר לא היה לי כח להתעסק עם זה. לבחור הפצה, לברר איך מתקינים, איך לעשות פרטישן להארד דיסק (צריך לעשות מחיצה ראשית ואז עוד איזה לפחות שתי מחיצות כל אחת לשימוש שונה, לא זוכר בדיוק מה), ואז מה בדיוק אילו אפשרויות לבחור בהתקנה. ואז צץ לו ה"יום לינוקס" הזה, אז אמרתי יאללה, נקפוץ לשם, נביא את המחשב, ניתן לחנונים להתקין לי מה שהם בחרו, אני סומך עליהם. אחד מהם ישב איתי והתקין לי וראיתי צעד צעד מה הוא עושה, וראיתי שזה ממש לא מסובך ופעם הבאה אני אדע כמעט על בטוח לעשות את זה לבד. וגם מסתבר שלא הייתי מעודכן, כל הקטע עם המחיצות מוסבר לך בהתקנה ואתה כמעט לא צריך לדעת כלום מראש. אבל מה? כן היו שם כמה דברים קטנים שאם לא הייתי הולך לשם אז הייתי מסתבך עם זה. כמו למשל העובדה שאם בא לך להתקין dual-boot, כלומר גם חלונות וגם לינוקס, אז צריך להתקין קודם את החלונות ורק אז את הלינוקס. כי חלונות בהיותה תוכנה שתוכננה ע"י התאגיד הדורסני מיקרוסופט, נוטה לבטל לאלתר כל מערכת הפעלה שלא של מיקרוסופט שהיתה מותקנת לפניה. לינוקס לעומתה הרבה פחות דורסנית ואם היא מגלה מערכת הפעלה אחרת, אז היא מתקינה (כמעט על דעת עצמה) מסך של בחירת מערכת הפעלה אחרי שה-BIOS מסיים לעבוד. והיו עוד כמה דברים קטנים, אני לא זוכר בדיוק מה, אבל פעם הבאה שאני אתקל בהם אני מאמין שאני אדע מה לעשות. ואפילו עכשיו, בפעם הבאה שאני אתקין לינוקס, אני אעדיף שיישב לידי איזה חנון מחשבים אחד שמבין בזה, כי אני לא מבין בזה ולא משנה כמה מדריכים תקרא, תמיד בסוף יקפוץ לך איזה מקרה שלא כתוב במדריך (בהנחה שפעם הבאה שאני אתקין לינוקס זו לא תהיה אותה הפצה שהתקינו לי, או לפחות לא אותה גרסא של הפצה. בניגוד לחלונות, לינוקס מתעדכן יותר מפעם ב-5 שנים). זה בקשר אלי. אני לא יודע מה עם כל השאר שהיו שם, אבל לי יש ידע ביתי לא רע במחשבים (וארשה לעצמי לומר שאפילו די טוב) ועדיין העדפתי ללכת לשם כדי שיתקינו לי את זה. כך שעובדתית ההנחה שלך לא נכונה.

VMC

New member
אפשר גם להתקין לינוקס לפני החלונות

זה פשוט לא הכי טריוויאלי להתקין את הבוט לודר אח"כ (אלא אם כן אתה יודע מה אתה עושה..)

נכון שאפשר

אבל למה להסתבך? ממילא רציתי להתקין חלונות מחדש (זו לא תוכנה כ"כ ממילא מומלץ להתקין אותה מחדש כל חצי שנה עד שנה). וחוצמיזה אני באמת לא יודע מה אני עושה

למעלה