שאלה של מתחיל (נימאס לי להגיד את זה)

מצב
הנושא נעול.

קרלטון

New member
מ"יומנו של סוחר מניות בוול סטריט":

הוצאת לי את המילים מהפה
זאת באמת יריקה בפרצוף של האנשים שמקדישים לו מזמנם כדי לענות לו. האמת שהוא לא היחיד. יש הרבה אנשים מהסוג שלו שללמוד מבחינתם זאת מילה גסה. לדעתי, זאת הסיבה הכי הכי גדולה לזה שהעמחה לא מרוויחה בבורסה ולא תרוויח. או שהם מפחדים ללמוד, או שאין להם זמן (כי כסף זה לא דבר חשוב, אז למה להקדיש לו זמן?), או שאין להם כוח ללמוד, או שהם בכלל בגישת ה"מי צריך ללמוד, בורסה זה הימורים.." (ציטוט של חבר). הבחור הזה יגמור בכך שהוא יפסיד עוד כמה שקלים בבורסה עד שיגיד לעצמו "טוב זה לא בשבילי". ככה בערך גומרים 80% מהאנשים שנכנסים לבורסה, כל אחד בזמן שלו.
"רוב האנשים לא יעלו על דעתם אפילו לשבת וללמוד את השוק. הם מצפים שהכסף ייפול לרגליהם, ולהתכופף ולאסוף אותו זה כבר מבחינתם מאמץ מעל ומעבר..."
(לא ציטוט מדויק אלא מהזכרון)

biz man

New member
מילה במילה

"רוב האנשים לא יעלו על דעתם אפילו לשבת וללמוד את השוק. הם מצפים שהכסף ייפול לרגליהם, ולהתכופף ולאסוף אותו זה כבר מבחינתם מאמץ מעל ומעבר..."
מילה במילה
99% מהאנשים הם כאלה (לא, אני לא מגזים). עצם העובדה שהחלטת שאתה לומד לעומק, כבר הגדלת את הסיכוי שלך שתרוויח בעשרות מונים. הקטנת הסיכון אל מול הגדלת הסיכוי הטובה ביותר היא, שים לב: ללמוד!

oriomesi

New member
איזה זילזול!

איזה זילזול!
אני רוצה למחות! אתם מדברים מחוסר ידע. קודם כל, חצי מהזמן שלי בצבא אני נמצא מול הפורום הזה ואתר גלובס דרך הפלא` על מנת ללמוד, קורא עיתוני ככלכלה שמגיעים אלינו לבסיס. גם כשאני בבית אני אני מבלה הרבה מהזמן בשיטוט באתרים בנושא. קראתי כבר ספר אחד -כלכלה עירומה שאומנם לא מתעסק ישירות בשוק ההון אבל הוא מסביר באופן כללי על כלכלה שזה גם חשוב. מה אני יעשה שכרגע אני באימון ואין לי זמן לכלום? אני לא אומר שזה מספיק אבל להגיד שאני לא מנסה ללמוד זה יהיה ממש זילזול.

בושה וחרפה!!

איזה זילזול!
אני רוצה למחות! אתם מדברים מחוסר ידע. קודם כל, חצי מהזמן שלי בצבא אני נמצא מול הפורום הזה ואתר גלובס דרך הפלא` על מנת ללמוד, קורא עיתוני ככלכלה שמגיעים אלינו לבסיס. גם כשאני בבית אני אני מבלה הרבה מהזמן בשיטוט באתרים בנושא. קראתי כבר ספר אחד -כלכלה עירומה שאומנם לא מתעסק ישירות בשוק ההון אבל הוא מסביר באופן כללי על כלכלה שזה גם חשוב. מה אני יעשה שכרגע אני באימון ואין לי זמן לכלום? אני לא אומר שזה מספיק אבל להגיד שאני לא מנסה ללמוד זה יהיה ממש זילזול.
בושה וחרפה!!
כשאני הייתי בחי"ר היינו כובשים כל יום את היוסיפון. אם לגולני יש זמן לגלוש באינטרנט אז מה הפלא שאנחנו מובסים בלבנון.תתרכז בטיפול בנשק האישי ואת הבורסה תשאיר לאחר השיחרור.אתה בושה לגולני ולצה"ל!!

oriomesi

New member
זה לא שווה התיחסות.

בושה וחרפה!!
כשאני הייתי בחי"ר היינו כובשים כל יום את היוסיפון. אם לגולני יש זמן לגלוש באינטרנט אז מה הפלא שאנחנו מובסים בלבנון.תתרכז בטיפול בנשק האישי ואת הבורסה תשאיר לאחר השיחרור.אתה בושה לגולני ולצה"ל!!
זה לא שווה התיחסות.

קרלטון

New member
זיג זג מופלא

איזה זילזול!
זיג זג מופלא
1. "אני מקווה שיהיה לי זמן להתעמק בספרים ובאתרים האלה כי אין לי ממש גישה לאינטרנט בצבא וגם לא ממש זמן לקרוא ספרים" 2. "חצי מהזמן שלי בצבא אני נמצא מול הפורום הזה ואתר גלובס דרך הפלא` על מנת ללמוד, קורא עיתוני ככלכלה שמגיעים אלינו לבסיס. גם כשאני בבית אני אני מבלה הרבה מהזמן בשיטוט באתרים בנושא. קראתי כבר ספר אחד" אז אין לך זמן להתעמק בספרים ובאתרים אבל חצי מהזמן שלך אתה באינטרנט ובקריאה?

oriomesi

New member
כמה אתרי וואפ שמתעסקים בשוק ההון

זיג זג מופלא
1. "אני מקווה שיהיה לי זמן להתעמק בספרים ובאתרים האלה כי אין לי ממש גישה לאינטרנט בצבא וגם לא ממש זמן לקרוא ספרים" 2. "חצי מהזמן שלי בצבא אני נמצא מול הפורום הזה ואתר גלובס דרך הפלא` על מנת ללמוד, קורא עיתוני ככלכלה שמגיעים אלינו לבסיס. גם כשאני בבית אני אני מבלה הרבה מהזמן בשיטוט באתרים בנושא. קראתי כבר ספר אחד" אז אין לך זמן להתעמק בספרים ובאתרים אבל חצי מהזמן שלך אתה באינטרנט ובקריאה?
כמה אתרי וואפ שמתעסקים בשוק ההון
אתה מכיר? את הספר קראתי במוצב כשהיה לי יותר זמן. ואני בבית פעם בשבוע שבועיים אולי יותר... לא נעים לי לתרץ כי אני מרגיש שאתם מזלזלים בי, אומנם אחרי שניסתם לדבר אלי ברצינות ומשום מה הבנתם שזה לא עובד אבל תבינו שאני באמת מעוניין לשמוע תשובות עינייניות.

MINSA

New member
למתחילים יש יתרון על 2 אלו

יש עוד אתרים ללימוד
(אין לי אינטרס לפרסם את האתרים האלו) http://www.bursa4u.com http://mymoney.nana.co.il/Section/?SectionID=1864 http://shookrun.com/index.htm http://www.goldtip.co.il/GoldTip/index.asp http://www.gmr.co.il/READ.htm http://tashkif.com/
http://www.bursa4u.com http://mymoney.nana.co.il/Section/?SectionID=1864

oriomesi

New member
קודם כל תודה.

http://www.bursa4u.com http://mymoney.nana.co.il/Section/?SectionID=1864
קודם כל תודה.
אני מקווה שיהיה לי זמן להתעמק בספרים ובאתרים האלה כי אין לי ממש גישה לאינטרנט בצבא וגם לא ממש זמן לקרוא ספרים. אין לכם איזו המלצה להשקעות סולידיות יחסית?

קרלטון

New member
אם אין לך זמן לכלום אז תקנה פק"מ וסגור עניין

קודם כל תודה.
אני מקווה שיהיה לי זמן להתעמק בספרים ובאתרים האלה כי אין לי ממש גישה לאינטרנט בצבא וגם לא ממש זמן לקרוא ספרים. אין לכם איזו המלצה להשקעות סולידיות יחסית?
אם אין לך זמן לכלום אז תקנה פק"מ וסגור עניין

biz man

New member
אין לך זמן?

קודם כל תודה.
אין לך זמן?
אז מה אתה עושה כאן?

oriomesi

New member
אני יודע שאני מתנהג כמו ילד קטן אבל

קודם כל תודה.
אני רוצה משהו יותר מעניין יותר מפק``ם

biz man

New member
תקשיב גבר גבר

אני רוצה משהו יותר מעניין יותר מפק``ם
תקשיב גבר גבר
יושבים פה אנשים עם שנים של ניסיון בשוק וכולם אומרים לך כאיש אחד: "הגישה שלך שגויה והיא זאת שתביא אותך להפסדים ולא איזה קרן לקנות או לא לקנות". יותר חשוב לך להבין מדוע הגישה שלך לא נכונה מאשר לקבל המלצה על קרנות נאמנות כאלה ואחרות. בקיצור, כשכולם אומרים לך בצורה כזאת מפורשת את אותו הדבר ואתה עדיין מסרב לקלוט את זה, יש לך כנראה בעיה באנטנה.

oriomesi

New member
תקראו לי אטום!

תקשיב גבר גבר
יושבים פה אנשים עם שנים של ניסיון בשוק וכולם אומרים לך כאיש אחד: "הגישה שלך שגויה והיא זאת שתביא אותך להפסדים ולא איזה קרן לקנות או לא לקנות". יותר חשוב לך להבין מדוע הגישה שלך לא נכונה מאשר לקבל המלצה על קרנות נאמנות כאלה ואחרות. בקיצור, כשכולם אומרים לך בצורה כזאת מפורשת את אותו הדבר ואתה עדיין מסרב לקלוט את זה, יש לך כנראה בעיה באנטנה.
תקראו לי אטום!
אבל אני עדיין לא מבין את הבעיה בללמוד במקביל לכך שלכסף שלי תהיה איזו שהיא תנועה. זה לא שאני מסכן את הכסף בצורה מטורפת. אני מודע לסיכון ואני לא מצטער על כלום. אני לומד. ואם זה כך אז אולי תמליצו לי על השקעה סולידית לבנתיים? שוב, אני מאוד מודה על ההתיחסות וההשקעה, באמת ואני מצטער שחלקכם מרגישים שאני יורק לכם בפרצום. אני ממש לא אטום כמו שאתם חושבים.

קוה

New member
ביקשת השקעה סולידית

תקראו לי אטום!
אבל אני עדיין לא מבין את הבעיה בללמוד במקביל לכך שלכסף שלי תהיה איזו שהיא תנועה. זה לא שאני מסכן את הכסף בצורה מטורפת. אני מודע לסיכון ואני לא מצטער על כלום. אני לומד. ואם זה כך אז אולי תמליצו לי על השקעה סולידית לבנתיים? שוב, אני מאוד מודה על ההתיחסות וההשקעה, באמת ואני מצטער שחלקכם מרגישים שאני יורק לכם בפרצום. אני ממש לא אטום כמו שאתם חושבים.
ביקשת השקעה סולידית
כאן בדף הפורום, תחת "שאלות נפוצות" כמדומני, כתוב לך על ההבדל בין פק"מ למק"מ. כדאי לקרוא.

ניני10

New member
קח את הכסף שלך...

תקראו לי אטום!
קח את הכסף שלך...
ותשקיע בקופת גמל לתקופת זמן של 45-50 שנה כך לפחות תהיה מסודר יותר בפנסיה. את ההשקעה האמיתית במניות ובקרנות תעשה רק אחרי שתלמד על השקעות בצורה מקיפה כשאתה מקדיש לכך זמן הולם. על הלימוד העכשוי שלך כל הכבוד! הלוואי שלי היה את הראש להתחיל להתעניין בכך בתקופת שירותי הצבאי, היה לי הרבה זמן לקרוא בלב ים

tomi32

New member
רק לא אבא עשיר אבא עני

הפניות
אני לא אהיה רעה ופשוט אפנה אותך לאן שצריך (מה שהיו צריכים לעשות מלכתחילה) יש כמה ספרים שהם למתחילים אני מציעה שבינתיים תשאיר את הכסף בעו"ש עד שתסיים לקרוא אותם כי בתור חייל לא הייתי מציעה לך להפסיד את מעט הכסף שיש לך מחוסר ניסיון אל מול סיכוי קלוש שתצליח להרוויח כמה שקלים אם תשקיע. הספרים הם: אבא עשיר אבא עני (נכון חרוש אבל ילמד אותך שהשקעה ללא ידע זה פשוט הימור ויפנים לך כמה עקרונות חשובים בהשקעות ובחיים בכלל - ממנו אני התחלתי) בורסה למתחילים - זה ספר שנותן יותר הסבר על מושגים בסיסיים בבורסה ובהשקעות, במניות, קרנות, תעודות סל, אופציות וכולי וככה תבין בכלל במה אתה משקיע ספר הזהב - מכיל עוד המון עצות שימושיות בתחום ובכלל אני מציע לך לעשות דבר כזה, יש אתר שקוראים לו טיפסטר www.tipster.co.il שיש בו משחק השקעות בו אתה יכול ללמוד מה באמת מזיז את הבורסה (נותנים לך 100000 שח ואתה צריך להשקיע, הרווח או ההפסד נמדדים לפי נתונים אמיתיים אבל זה לא כסף אמיתי ככה אתה לומד בלי להכוות קשה) אני למדתי המון, איך לא לסמוך רק על אינסטינקטים אלא על דוחות פיננסיים, חדשות באתר themarker על כל מיני חברות, קניות ומכירות שונות. ושיהיה בהצלחה לכולנו
רק לא אבא עשיר אבא עני
אין לי רצון להתנצח בנושא, אולם הספר הזה מאד מאד שנוי במחלוקת וכספר למשקיע מתחיל יכול לגרום לנזקים של ממש (להבדיל מקריאה של בעלי ניסיון שיכולים לסנן מידע שגוי ומטעה). אם בכל זאת הספר מעניין אותך, יש בפורום מספר שרשורים המסבירים את הבעייתיות שבספר.

הסבר להצעה שלי

רק לא אבא עשיר אבא עני
אין לי רצון להתנצח בנושא, אולם הספר הזה מאד מאד שנוי במחלוקת וכספר למשקיע מתחיל יכול לגרום לנזקים של ממש (להבדיל מקריאה של בעלי ניסיון שיכולים לסנן מידע שגוי ומטעה). אם בכל זאת הספר מעניין אותך, יש בפורום מספר שרשורים המסבירים את הבעייתיות שבספר.
הסבר להצעה שלי
כתבתי את זה גם קודם, לא נתתי את הספר כדוגמא למשהו שיכול ללמד איך להשקיע אלא את העקרונות שהוא נותן לגבי השקעות (שוב, הקטע שהשקעות זה לא הימור אם יודעים מה עושים), דברים שהם יותר לנפש ולא לכיס הוא מעודד להאמין שהבורסה זה לא רק למיליונרים (למרות שאת זה הוא כבר יודע אם הוא רוצה להתחיל להשקיע עם סכום כזה) ואיך באמת לא צריך להיות מיליונר כדי להכנס לתחום, הוא נותן עצות טובות אך לא ייעוץ של מה לקנות בבורסה ולגבי כל ספר צריך לדעת מה להפנים וממה להתעלם אפילו לא רק בתחום הזה

biz man

New member
לא הבנת בדיוק את העקרונות של קיוסאקי כנראה

הסבר להצעה שלי
כתבתי את זה גם קודם, לא נתתי את הספר כדוגמא למשהו שיכול ללמד איך להשקיע אלא את העקרונות שהוא נותן לגבי השקעות (שוב, הקטע שהשקעות זה לא הימור אם יודעים מה עושים), דברים שהם יותר לנפש ולא לכיס הוא מעודד להאמין שהבורסה זה לא רק למיליונרים (למרות שאת זה הוא כבר יודע אם הוא רוצה להתחיל להשקיע עם סכום כזה) ואיך באמת לא צריך להיות מיליונר כדי להכנס לתחום, הוא נותן עצות טובות אך לא ייעוץ של מה לקנות בבורסה ולגבי כל ספר צריך לדעת מה להפנים וממה להתעלם אפילו לא רק בתחום הזה
לא הבנת בדיוק את העקרונות של קיוסאקי כנראה
"הוא מעודד להאמין שהבורסה זה לא רק למיליונרים (למרות שאת זה הוא כבר יודע אם הוא רוצה להתחיל להשקיע עם סכום כזה) ואיך באמת לא צריך להיות מיליונר כדי להכנס לתחום" קיוסאקי אומר בספרים שלו, ועם זה אני מסכים איתו: תהיה זה שמוכר מניות ולא זה שקונה. טעית קצת בנוגע לגישה שלו.

מצב
הנושא נעול.
למעלה