שאלה...

המקור...

לגבי השירה וצורתה, זה מהחיד"א, אינני יודע היכן זה בדיוק, אבל תנסה לשאול את אליאור רגבי, הוא גם כן כתב את זה.

asaf2000

New member
הנה מצאתי בגוגל

מתוך אחד הפורומים בהייד פארק: "ואף החיד"א הקדוש בספרו "מדבר קדימות" מערכת ד' כתב: דג יש בים שקורין סירינ"ה מחציו ולמעלה כדמות אשה בתולה ומחציו ולמטה כתבנית דג ומקום משכנה בסלעים ומקומות מסוכנים בים ומדי עבור איזה ספינה תתחיל לשורר ולזמר בקול נעים הרבה". מצאתי באחד הפורומים בתפוז שבת הים מופיעה גם בספר "צל עולם" חלק ב' שער י'.

../images/Emo45.gif../images/Emo45.gif../images/Emo45.gif../images/Emo47.gif

במשך כל היום עד לרגע ההודעה הזו, אימצתי את הזיכרון כדי לנסות לזכור את שם הספר שמצאתי במעמקי המדפים העליונים בישיבה שלי לשעבר... אלף תודות

mgb

New member
לוך נס ..היתה או לא היתה?

בס"ד ככל האגדות יש בעלי דמיון בכל העולם. נסי ויקיפדיה לגבי ה"בת-ים" לדידי, גם לאחר עיון במקורות מסופקני מאוד אם היתה במציאות. ואולי גם על כך יש לאמר תיק"ו.. בברכה

קצת תמוה לי שאדירי עולם מאמינים..

שדווקא כן היה במציאות, וטרחו לכתוב זאת בספריהם, ואף אחד עד תקופת ההשכלה לא חשב שהם בעלי דימיון.

יהודיה18

New member
אין ספק בקיומה

המקורות הם ברורים ובדוקים מעל לכל ספק קיימת בריאה כזו, זה מובא בגמרא רק שאינני נזכרת איזו, ולא הצלחתי לברר.. מתי שקרה הצונאמי חלקו מן פרוספקט עם תמונה שלה, ואת המקורות, מהחידא ומהגמרא.. זה בדוק, חלילה לא נטיל ספק בדברי חכמים..

asaf2000

New member
בת הים "מהצונאמי"

בודאי שהמקורות למציאותו של יצור שנקרא "בת ים" הם מהימנים אבל התמונות שפורסמו כאילו נמצא כזה יצור בצונאמי הם שקריים. התמונות האלה עלו לאינטרנט הרבה לפני הצונאמי. הבובה שרואים בתמונה היא מעשה ידי אדם כמו עשרות בובות אחרות שנעשו ע"י אנשים שטענו שהבובה הזאת היא יצור שנפלט מהים בשביל קצת פרסום.

כל הקטע עם לוך נס או בנות הים

נשמע לי מוזר... הרי זה לא אמור להיות בעיה למצוא את היצורים האלו... יש לחוקרים מספיק אפשרויות לבדוק אם באגם אחד יש מפלצת או אין מפלצת. ואם לא מצאו אז כנראה אין.

למעלה