שאלות לאסנת סגל קלינאית תקשורת

דו לשונית בת שנתיים

שלום, להניח לה. אני לא רואה סיבה להתערב. מילים בגיל זה בדרך כלל אינן נאמרות באופן מלא. אסנת סגל קלינאית

ש ג ה

New member
שאלה על תינוקת בת 5 חודשים

לא יודעת אם פה המקום ובכל זאת.... מידי פעם התינוקת שלי צוחקת בקול רם לכלום - אני מחזיקה אותה והיא צוחקת אל האויר האם תקין? שמתי לב בנוסף שהיא משתמשת בצחוק על מנת לקבל תשומת לב -שנסתכל עליה במקרה שאנחנו לא ודבר שני, כשהיא מתעוררת היא לא קוראת לי היא שוכבת במיטה ומשחקת עם עצמה רק אם אני מגיעה אליה והיא רואה אותי , היא מתלהבת או בוכה תלוי אם רעבה שוב האם תקין? תודה רבה

בת 5 ח'

שלום, צחוק מופק לפעמים בגלל גורמים פנימיים. את מציינת גם צחוק למשיכת תשומת לב, כך שהוא מופיע גם בהקשר חברתי, לכן לא נראה לי שיש סיבה לדאג. העובדה שהיא שוכבת רגועה במיטה אינה מדאיגה. עובדה, שכשהיא רואה אותך היא מגיבה וזה מה שחשוב. לתינוקות בגיל זה עדיין אין קביעות אוביקט. כלומר, אם היא לא רואה ושומעת אותך מבחינתה את לא קימת. זו כנראה הסיבה, שהיא מגיבה רק כשהיא רואה אותך. בנוסף, היא כנראה גם בעלת מזג נינוח. אסנת סגל קלינאית

עיכוב קל בהתפתחות שפה

שלום, התאור שלך אכן מתאים לעיכוב קל בהתפתחות שפה. יש ילדים המשלימים עיכוב כזה באופן ספונטני בסביבות גיל שנתיים, ולכן הדעות השונות לגבי טיפול. יחד עם זאת, אני חושבת שכדאי לעבור אבחון של קלינאית תקשורת שתתיחס להיבטים של תקשורת, הבנה והבעת שפה, ותוכל לעקוב אחרי ההתפתחות ולהמליץ על טיפול במקרה הצורך. אסנת סגל קלינאית

למעלה