שומנים מוקשים

סליחה, אם יורשה לי...

גם על מרגרינה אפשר לוותר. לא פחות מאשר על סיגריות. אבל נכון שסיגריות גורמות נזק גם לזולת ומרגרינה - רק לעצמנו.

צימעס

New member
את יודעת כמה קשה לוותר על מרגרינה?

(או לצורך הענין על "מוקשים") אני נמנעת עכשיו מסויה, כולל שמן סויה, וכולל שמן סויה מוקשה. לכן איני אוכלת מאפים מוכנים (או קפואים), איני אוכלת אוכל מטוגן שאיני יודעת איפה ובמה טוגן (ע"ע סופגניות), ואני מפשפשת בכל מטבח בו אני מתארחת, ומציקה לבעל הבית. מה עוד? מוצרי בשר מוכנים. נדמה לי שזהו, בסעיף המרגרינה. טירוף קטן

לא, זו הודעה שמעודדת מחשבה

כלומר, ההודעה שלך. לא סיפרת על משהו נקודתי שנתקלת בו אלא על תופעה עם משמעויות חברתיות, כלכליות ופוליטיות (גאוגרפיות, פילוסופית, פסיכולוגיות - מחק את המיותר). הרעיון על העלאת מחירי ג'אנק פוד נשמע לי טוב, באופן תיאורטי. אינטואיטיבית נראה לי שאם בקבוק וודקה יעלה 150 שקל במקום 15, אז יהיו הרבה פחות אלכוהוליסטים. (ואל תתפסו אותי במספרים - אני בכלל לא קונה אלכוהול). מצד שני, אם אני לא טועה, הייתה תקופה בארץ שהיה מכס מאוד גבוה על יבוא משקאות חריפים. אני לא בטוחה שאז אנשים שתו פחות. אחת התופעות שיותר מעצבנות אותי בתחום המחיר הכספי מול המחיר הבריאותי היא התופעה שנקראת "הגדל אותה". דהיינו "הוסף 3 שקלים,ותקבל המבורגר כפול (פי שניים כולסטרול ומלח), צ'יפס גדול (פי שניים שומן), ושתייה גדולה (פי שניים סוכר). מדהים אותי איך אנשים מתפתים לזה.

אלי ו.

New member
../images/Emo45.gif ואני לא מסתכל על זה כמס

אלא כמימון חלק מהטיפול הרפואי העתידי. אדם הבוחר לעשן למשל, לא רק מסכן את בריאותו אלא גם דוחף את ידו מרצון לכיס הציבור בדרישה לממן טיפולים רפואיים. נשמע לי הגיוני שתמחור של המוצר יעשה לא רק על סמך עלות עד הצריכה (ייצור,פרסום, שיווק) אלא גם אחריה (טיפול רפואי).

אני חושבת

שבעולם המערבי הסטנדרטים גבוהים משלנו וגם חוקי האכיפה. ראי לדוגמא את נושא חומרי ההדברה. בארץ זו ממש שערוריה, מחדל, בחו"ל מקפידים על כך בצורה תהומית. אי אפשר ליצא מהארץ פירות למדינות אירופה מבלי לעמוד בדרישות המחמירות שלהם (הלואי ואנחנו כאן היינו זוכים לזה = מה שלצערנו משלמים בבריאות) ישנו ספר מאלף עם עובדות קשות, בשם "עם ישראל חי וחולה" מאת יהודה מנור לקרוא וגם הלב נקרע.. יש בו נושאים שכל כך מצדיק להאיר ולהעיר עליהם כמו שהפורום כאן עושה.

נכון,יש לנו עוד הרבה מקום לשיפור...

ישראל בהחלט נחשבת חלק מן העולם המערבי, אם כי היא בהחלט לא סמל ההתקדמות מבחינת השמירה על איכות הסביבה. המליצו לי באמת בעבר על הספר שהתייחסת אליו ולא קראתי (עוד חור בהשכלתי התרבותית כנראה). אבל אפילו תוכניות כמו "בולדוג" עשות לנו שירות נהדר לדעתי. אני עצמי ראיתי איך באיזור מסויים בארץ, עקב דרישת ציבור הלקוחות, כל מגדלי התותים עברו להדברה ביולוגית (דהיינו על ידי דבורים). אני מקווה שלאט לאט זה יקרה לעוד גידולים. בסך הכל, אנחנו מדינה עם חקלאות מהמתקדמות בעולם. עפרה

למעלה