שלום לכולם. רוצה להתייעץ אם אפשר

שלום לכולם. רוצה להתייעץ אם אפשר

סליחה על האורך אבל רקע להבין:
מסורת קבועה יש לי מיום שנולדתי וידעתי על משלוחי פורים. אימי שלחה גם לחמותה ולאחר מכן גם לחמיות של בנותיה וגם לאם כלתה. אחיותיי כנ"ל ואחותי שיש את הסטטוס כשלי סבתא חדשה, עושה אותו דבר, מכינה משלוחים, שולחת גם להורי כלתה ומקבלת בשמחה וברכות ומשלוח חזרה.
פורים לפני שבני התחתן, שלחתי להורי כלתי (ולהורים של כלת אחותי כי הם מקסימים ובקשר טוב) וקיבלתי חזרה משלוח שאינני רוצה לתאר לא משום מה שהכיל אלא האופן בו ניתן בלי ספק היה זלזול כאילו "קחי ותעופי לנו מהעיניים עם השטויות שלך" (אני אדם מאוד אסתטי ומקפידה על כל עטיפה ויופי ומשקיעה המון בקישוט כל מתנה) לא שציפיתי שכך יהיה המשלוח אבל מבט ראשון כל אחד היה יודע מה זה מביע. שאלתי את בני ואמר: "זה מה היא יודעת".
שנה אחר כך שלחתי לה עם ביתה ולא התקשרה אפילו להגיד תודה. שנה שעברה התקשרתי ועשתה את המשחק הכי יפה בטלפון- אמרה שאני יכולה לבוא אבל "מצטערת, לא אוכל להחזיר לך כי אנחנו נוסעים" אמרתי: "אני עושה את זה כי כיף לי, כי יש לי מסורת ואני "מרגישה" משפחה. לא כדי שתחזיר לי". (וזה ממש כך. עדיף שלא יהיה אם זה לא מהלב) אמרה אוקיי. קבעה איתי שעה והשקעתי משלוח מהסרטים לה ולהורי חברתו של הבן השני (גם בשביל כלתי שלא תרגיש אפלייה). הורי הבן השני החזירו לי מיד משלוח יפה מאוד והורי כלתי, לא היו בבית בשעה שקבעתי איתם. התקשרתי לכלתי ושאלתי ואמרה לי שהם תכף מגיעים אליה. הבעתי מורת רוח בפניה אבל הלכתי לשם ולא עשיתי עניין (למרות שהרגשתי לא טוב). הם היו שם. קיבלו אותי בנשיקות וחיבוקים, לקחו את המשלוח, שוב התנצלו שלא יכולים להחזיר כי בערב הם טסים (ברור ענין של רצון) וזהו. לא לפני ולא אחרי ולא צריכה את המשלוח שלה אבל חבל לי שהיא נותנת דוגמא של חוסר כבוד שכך תנהג גם כלתי אחר כך...
כאמור, אחותי מודל חיקוי מושלם בעניין הזה ובעיניי זה מקסים. הורי כלתה וחברתו של בנה (שצרפתי לפני שנה כאילו חברתו כלתי שלי והוריה כאילו אני החמות של ביתם) לוקחים ממני משלוח, מחזירים ומכבדים שגורמים לי לתהות אם זה אני או הם, אחותי אומרת שאני יותר מידי משפילה את עצמי אבל בוער בי לקרב בשביל הבן שלי ואישתו. אני אוהבת לתת. גם מוגזם. אני אוהבת לאפות ולקשט ולעשות את הטקס הזה ואני יודעת שהילדים שמחים שיש קשר טוב נטול טינה, שנאה או מריבות.
השנה עושה משלוחים כרגיל. ברור שלכלתי והורי חברתו של הבן השני ויש לי נכדה חדשה מדהימה שאני הולכת לעשות לה משלוח לפעוטות :) אבל מה עם הורי כלתי? לתת ולשכוח ואולי משהו יזוז מתוכה לבסוף? לתת ולהגיד משהו כמו: "אני יודעת שזה משמח את הילדים שלנו ...או דוגמא לנכדה וכו'....". או לא לתת ושכלתי תתעצב :( בליבה על כך שתראה שאני שולחת גם להורי חברתו של בני השני וגם להורי כלתה של אחותי?
תודה מראש לכל מי שמתחשק להביע דעה.

mykal

New member
כמה דברים,

נראה לי ואל תכעסי על דברי,
את מכניסה עצמך למקום לא נכון, ואסביר.
לך המנהג הזה חשוב, ואת נהנית מאוד מההשקעה בו.
(אישית אני בהחלט חושבת שזה מנהג חשוב, אבל עושה לפי המחייב --
לא נהנית להשקיע ולקשט ולעטוף, לא מדבר אלי,--כן מקיימת את החובה)
כתבתי עלי--כדי להגיד לך שלא לכל אחד יש אותה גישה וכישורים.
אבל בעיניך אי השקעה נחשבת כזלזול. ובעיני המחותנים האלה--
נחשב מעיק.
תלמדי לקבל את השונות, תלמדי שלא כל אחד אוהב אותם דברים.
אני במקומך הייתי מרימה טלפון ומבררת --אם זה מעיק--את לא תשלחי,
אבל שזו לא אפליה מאחרים--כי לאחרים זה בסדר.
את גם יכולה לומר לכלתך--אני לא רוצה שיתפרש לא נכון, שלא תפגע,
אבל מרגיש לך שלהוריה זה ממש מפריע.
אל תיעלבי. תנהגי רק כלפי מי שמרגיש לו נעים וטוב.
ואל תהיי מאוכזבת--לא כולנו בנויים במחשבה זהה.
הכל בסדר.

mykal

New member
זה מה שאני הייתי עושה,

בקלילות, בנעימות מתוך כבוד והערכה.
הסבר כדי להמשיך להיות בקשר טוב.

ayaht

New member
תשמעי, יש אנשים שלא מעניין אותם משלוחי מנות.

את כבר כמה שנים מתעקשת להטריד אותם בעניין, ולהכריח אותם לשתף פעולה.

בשביל מה?
מה עוד צריך לקרות כדי להבין שהם לא מעוניינים?
כדי שתניחי לעניין ותרשי להם ברוב טובך לא להשתתף במנהג משלוח המנות?

אז לימדו אותך ככה, וזה נהוג, וזה מה שאת מכירה מהילדות וכווולם עושים משלוחי מנות (חוץ מאלה שלא).
אז מה.
תתמודדי.

לא רוצה שכלתי תראה שאני שולחת לכולם (הם באים אלי ולוקחים גם

לעבודה) ולהוריה לא. חוששת שתפגע.

kagome10

New member

שלא לדבר על כאלו שמשלוח המנות פוגע בתזונה המשפחתית שלהם שאולי לא כוללת את הזבל המזיק לשיניים ולבריאות שנהוג לשלוח במשלוחים כאלו...

זה נראה כמו משלוח שמביא יותר נזק מתועלת

אני לא חושבת שכלתך תיפגע אם לא תביאי להוריה.
להיפך
כל שנה היא מוצאת עצמה במצב הלא נעים הזה, אי נעימות בינך לבין הוריה בגלל משלוחי מנות

dana3334

New member
אני מסכימה עם שאר התגובות. תשחררי אותם מהמינהג הזה.

אני שמחה שאת נהנית מהמינהג, וזה נהדר. כל מה שעושה לנו טוב (כל עוד לא פוגע באחרים כמובן) הוא מבורך.
אבל לא כולם נהנים מעניין משלוח המנות.
האמת שאני מבינה את הורי הכלה, כי גם בעיני זה מנהג מיותר ומעיק. קצת בדומה למשחק הגמד והענק בבי"ס של הילדים. אם הייתי מקבלת כל שנה משלוח מושקע שכמובן גורם לי להרגיש מחוייבת להחזיר להם, הייתי מפתחת טינה כלפי השולחים.
תעזבי אותם עם משלוח המנות, זה מעיק עליהם. ניסית ולא הלך.
עם כל הרצון הטוב שלך, שברור שהוא מה שעומד מאחורי הנתינה הזו - לטובת כולם, עדיף שתשחררי אותם מזה. הם יודו לך בליבם על זה.
ושיהיה חג שמח

ayaht

New member
יו, איך אני שונאת את המשחק המאוס הזה.

משחק כאילו תמים, אבל תכלס, רק מביך ומשפיל אנשים.
גורם לכולם חוסר נעימות, טירדה וטירחה.

שיחקנו את זה בעבודה כמה שנים (תודה לנודניקים המתלהבים מכוח אדם), וזה היה סיוט מאוס.
בטח מישהו שם בהנהלה ישב עם פנקס וחילק ציונים למשתתפים לפי רמת ההשקעה וההתלהבות מהמשחק.
כאילו לא מספיק הידע, המקצועיות והעבודה מסביב לשעון.
צריך גם להשקיע בתחפושת מושקעת ובמשלוח מנות מדהים למישהו שאתה בכלל לא מכיר, ושאתה גם לא רוצה להכיר.

#שטויות_של_חברות_הייטק

איזו הגזמה ayat/ מכאן עד להשפיל אנשים לא חשבת

שנסחפת קצת? כולה התייעצתי מה לעשות עם גברת אחת. דווקא הורים רבים שמחים ומבקשים ומחזירים ויש גם מי שנותן לי בלי שאני אתחיל ולא מעטים כאלה. כמו למשל שכנה או חברות או דודה או אחותי שנותנת בכל שנה לחמות של בנה ולהורים של החברה של הבן השני ולהפך, כולם עם כולם. אז אם את לא אוהבת ועוד אחת לא, לא אומר שכולם לא אוהבים.
&nbsp
לי כיף לקבל וכיף לתת ואני מתה על המסורת הזו. התייעצתי לא כדי לדעת אם אתם אוהבים או לא אלא איך לנהוג באדם אחד! אחד שלא התייחס לכך כפי שאני מתייחסת. האם לתת וזהו או להפסיק. זה הכול. בכל אופן תודה על המאמץ לענות לי.

תודה. רק התייעצתי כי יש גם כאלה ששמחים לקבל ולתת או שלא לתת

התייעצתי לקבל חוות דעת ותודה לכל מביעי הדעה.

DANAMIR4

New member
לך יש מנהג ואת מנסה להכריח את כולם לנהוג לפי המנהג שלך

מה שיקרה בסוף זה מרוב שאת לא רוצהה שיהיו טינה ושינאה את מושכת את היחסים בדיוק לשם

DANAMIR4

New member
זו החלטה נכונה

את יכולה גם להסביר לבנך בינכם מדוע את לא שולחת וככה אם במקרה כלתך תיעלב הוא יוכל להסביר לה בעדינות שאת לא שולחת כי נראה לך שזה מפריע
ואת לא רוצה לכפות כלום על אף אחד.

APRSMO N

New member
צריכה לקרא לעצמך חמת המזג

להדיוט המטומטם שמסולק מכל פורום אפשר
קוראים דנאמיר.
ר​

למעלה