שלום לכולם.

One Echoe

New member
שלום לכולם.

שלום לכולם, כמוכם - גם אני לא הייתי מודע, עד לא מזמן, להתעללות הקשה שקיימת בתעשיות המזון, להתעללות האכזרית ש"חיות משק" עוברות מדי יום, מדי שעה - ללא הפסקה. כמעט 300 מיליון בעלי-חיים מעונים מדי שנה רק בישראל. ההתעללות היא כ"כ קשה עד שסיפוקים שלנו נראים כמובנים מאליהם נלקחים מבעלי-החיים, כאילו היו מכונות: חופש תנועה, הזכות למבנה חברתי בריא, הזכות לשלמות הגוף, הזכות לבריאות תורשתית, הזכות להמנע מסבל, זכות החיים. כל אלה, נלקחים, בזה אחר זה, בברוטליות ובעוצמה שלא נראתה אי פעם בהיסטוריה, מבעלי-החיים. מה שאנחנו יכולים לעשות עבור אותן "חיות משק" תמימות, חפות מפשע, שלא עשו רע לאף אחד בחייהן, הוא להפסיק לפגוע בהן. כל אדם או בת אדם אשר מפסיק לאכול בעלי-חיים, מפסיק לקנות מוצרי עור או פרווה, מפסיק ללכת לגני חיות, לממן חברות שעושות ניסויים בבעלי-חיים, מציל אלפי בעלי-חיים במהלך חייו. את כל זה אפשר לעשות פשוט בבחירה במדף אחר בסופרמרקט. עוד על משקים מתועשים: לא ניתן לבחון את עמדתנו כלפי בעלי-חיים מלבד האדם מבלי להתייחס בהרחבה לעובדה, כי תזונתם של רוב הא/נשים בעולם המערבי מתבססת על מוצרים שהופקו מגופם של בעלי-חיים אלה: בשרם של עופות, יונקים ודגים, וכן ביצים וחלב ומוצריו. פגיעה בבעלי-חיים בתעשיות המזון עולה לאין-שיעור על כל סוג אחר של פגיעה בבעלי-חיים. למעלה מ-300 מיליון חיות מומתות מדי שנה בישראל בלבד בתעשיות המזון מן החי - רובן המכריע לאחר חיים רצופי סבל. בארוחותינו אנו באים במגע ישיר עם הניצול הנרחב ביותר שהיה מעודו של בעלי-חיים. גידול בעלי-חיים לצורך הפקת מוצרים מגופם אינו תופעה חדשה, אך במהלך התקופה המודרנית עברה החקלאות תיעוש יסודי. ההיגיון הכלכלי הכניס את רובם המכריע של בעלי-החיים בתעשיות המזון למתקנים סגורים, צופף אותם עד מוות, כמעט (ולעתים ממש עד מוות), והיווה תמריץ לעריכת מניפולציות גנטיות וכימיות בגופן של חיות, עד שעצם מבנה גופן הפך להן למקור של סבל. החיים במשק המתועש הם קצרים, כואבים, נטולי כל סיפוק טבעי, ובסופם מחכה מוות בשיטות של השמדה המונית. בעלי-החיים בתעשיות החקלאיות איבדו בעשורים האחרונים כל צלם חי, ששרד עדיין במשק המסורתי: כיום הם נתפסים כלא יותר ממכונות, שלב גרידא בתהליך הייצור. מטרתם של הכתבות והתחקירים הבאים היא לתאר חלק ממציאות חייהם של בעלי-החיים בטרם יהפכו למוצרי צריכה. לרוב אין אנו מודעים להיקפו העצום של הסבל המסתתר מאחורי המזון שאנו - או רובנו - קונים ואוכלים. מוצרי המזון אינם זועקים ואינם מדממים. הבשר, הביצים ומוצרי החלב מגיעים לידינו באריזות פלסטיק, ניילון וקרטון, המאוירות בפרות ובתרנגולות חייכניות. במוצרי מזון אלה לא נותר עוד כל סימן לסבלו של יצור רגיש, חי ונושם. כדי לשחזר את ההיסטוריה הכאובה של מוצרי הבשר, הביצים והחלב שאנו מכירים, נסתייע בטקסטים האוהדים ביותר לתעשייה החקלאית: ספרות חקלאית מקצועית שנכתבה על-ידי משרד החקלאות, ארגונים ואגודות חקלאיות, השירותים הווטרינריים, ואחרים. מובן שבמקורות החקלאיים לא תימצא התייחסות ישירה לסבלם של בעלי-החיים. עצם הרעיון, שיש להימנע מלכלוא בעלי-חיים בתנאים קשים, איננו חלק מעולם המושגים של החקלאות. עם זאת, מצוקה קיצונית של בעלי-החיים פוגעת במקרים מסוימים ברווחי החקלאי, ואז עולה הנושא בספרות המקצועית. כך, למשל, נוכל למצוא בקשות לטפל בבעלי-החיים בפחות אלימות לקראת השחיטה, משום שגוויה פגועה תימכר בפחות כסף. מעבר לכך, הספרות החקלאית מדווחת במונחיה שלה על הפעולות המתבצעות בגופם של בעלי-החיים, ועל הטכניקות החדישות ביותר שנועדו להגביר את הייצור ולחסוך בהוצאות. מתוך נתונים אלה ניתן לשחזר לפחות חלק מן המצוקות של בעלי-החיים הכלואים במשק המודרני. חומר למחשבה.

שלום לך

אני אשמח תמיד לשמוע על דרכים נכונות לגדל חיות משק רק שים לב נועד לכל אלו שמעוניינים ללמוד על חיות המשק כמובן בדגש על שמירת איכות חייהם תעמולה על אכזרויות בעלי חיים אשמח שתתקיים בצורה מבוקרת תוך שמירה על סדר בפורום אין לי רצון להפוך את הפורום לכר מלחמות נגד אותם מתעללים שכולנו פה בהחלט נגד לכן חשוב מאוד לא לתקוף ולהשחיט כל דיון בפורום בנימה של "אתם מתעללים בחיות" יש מקום לכולנו בפורום כל עוד שומרים על דרך ארץ. תודה מראש.

One Echoe

New member
שלום אלרונד.

לא נכנסתי למלחמה עם אף אחד, לא האשמתי אף אחד, לא התקפתי ולא השחטתי. בסך הכל כתבתי נקודת מבט ביקורתית על הסתכלות על "חיות משק". אין כוונתי הייתה לתקוף, כי אם להיפך. גם אותי "חיות משק" מעניינות, אבל מנקודת מבט אחרת, אשר אותה הצגתי בהודעתי למעלה. אני חושב שכפורום "חיות משק" ראוי לעסוק גם בסבלן של חיות אלה, בצורות הגידול, אשר לא פעם ולא פעמיים, הן אכזריות במיוחד - וגם בתפיסה הרווחת המאפשרת את הניצול המאסיבי שלהן. אני באמת לא מבין איפה ראית שתקפתי מישהו. מה שכן, אני כן מקווה שהאנשים כאן יקראו את מה שכתבתי. וכתוספת, מאוד מומלץ להיכנס לאתר הבא: http:\\www.animal.org.il תודה, גיל

היי גיל, חבל שאתה לא קורא היטב את הודעתי

הודעתי היא הודעה מנהלית לחלוטין ואם לא הבנת אני אסביר שוב, אין לי שום כוונה להתנגח כלפי מגיני בעלי החיים גם אני בעד שיפור חייהם מצד אחד, ואני כן רואה מקום לדיון על אכזריות כלפיהם, אבל מצד שני אני גם שואף לפורום שנעים להיות בו וכך גם כתבתי שאני רוצה, שים לב מה כתבתי : " תעמולה על אכזרויות בעלי חיים אשמח שתתקיים בצורה מבוקרת תוך שמירה על סדר בפורום אין לי רצון להפוך את הפורום לכר מלחמות נגד אותם מתעללים שכולנו פה בהחלט נגד לכן חשוב מאוד לא לתקוף ולהשחיט כל דיון בפורום בנימה של "אתם מתעללים בחיות" יש מקום לכולנו בפורום כל עוד שומרים על דרך ארץ." לא תקפתי את דרך ניסוחיך ולא האשמתי אותך בשום דבר אלא ציינתי שאני מעוניין שהפורום יהיה מקום נעים להיות בו בנוסף לאפשרות לשמירת איכות חייהם של חיות המשק שלנו, לכן גם כתבתי שאשמח לשמוע על כל דרך גידול נאותה שאפשר לגדל חיות משק וכך גם להנות מהן וגם לגרום להן כמה שפחות סבל, אתן דוגמא ביחס של בין תרנגולות הסוללה לתרנגולות חופש (לא שתרנגולות חופש מושלמות אבל עדיין יותר טוב מסוללה) אז שוב אני אומר, אפשר לדון ולספר על מה לא היינו רוצים תוך נתינת דוגמא מה לא כדאי לעשות מתוך המציאות, ובמקביל לספר על המקבילות ההומניות בגידול חיות משק. אני מקווה שאני יותר ברור עכשיו?

idansof

New member
האם יש גם מקום לעמדה השוללת ניצול בע"ח?

כתבת שתשמח לשמוע על דרכים נאותות יותר לגידול חיות משק ולצמצם את סבלם, לדוגמא ביצי סוללה מול ביצי "חופש", אבל עמדתם של פעילי זכויות בעלי החיים לא מעטים היא שתעשיית בעלי החיים פסולה מיסודה! נכון, חייה של תרנגולת בלול "חופש" משופרים במידת מה מאשר בלול סוללה, אבל גם עבד שגר בבית אדוניו מצבו טוב יותר מעבד הכבול לשלשלאות באסם, אבל כמו שרבים לא יקבלו את העבדות גם במתכונתה ההומנית, כך יש את אלו אשר יסרבו לקבל ברמת העיקרון כל התייחסות לבעלי החיים כמפעל מזון, בפרט שקיימות לכך חלופות ברורות וידועות.

עידן שלום

אין לי כוונה בפורום זה להתנגח בין דעות של מחנות פעילי זב"ח אני מעוניין לשמוע מה האפשרויות אבל אם יבואו לפורום זה במטרה אחת בלבד שהיא לנגח את השיטות הקיימות ותוך הצהרה שכל שיטת גידול בעלי חיים פסולה אז אין מה לדון בפורום זה הפורום שנועד לזה הוא פורום זכויות בעלי חיים כאן בפורום זה מדברים על חיות משק ומשתדלים להיות הכי אנושיים שאפשר במסגרת האפשרויות חוץ מזה חשוב להבין דבר חשוב למהות הפורום הפורום נמצא באתר שסביר להניח שגולשיו ברובם יתעניינו או כבר בגידול חיות משק בצורה פרטית רוב האנשים שיכתבו בפורום זה יגדלו/מגדלים חיות למטרתם האישית מה שמאפשר להם לדאוג לאיכות חייהם של חיות המשק שלהם בצורה שאי אפשר לקיימה בצורה מסחרית לכן לדעתי אין שום צורך בהזכרת האכזריות נגד בעלי חיים רוב הגולשים בוודאי מודעים לנושא זה ואם הם ירצו לדון בזה יש את הפורום המתאים שהוא לא כאן. מקווה שהייתי מספיק ברור ונחמד לילה טוב.

idansof

New member
לא מדובר חלילה בהתנגחות

כפי שציינת, בפורום זה מדברים על חיות משק. ישנם אנשים המחזיקים בעמדה לפיה גידול בעלי חיים פסול מוסרית. מטבע הדברים, הם יביאו עדויות לסבל הנגרם לחיות משק כתוצאה מכך, ויקבעו כי לדעתם הפיתרון כרוך בהפסקת ניצולן של החיות לצרכי מזון. האם לעמדות שכאלו אין מקום בפורום, אפילו אם מובעות בצורה מנומסת, ראויה ועניינית?

כמו שכתבתי בשירשור

אם הדיונים יהיו בצורה תרבותית נשקול בהמשך את אפשרות דיונים אלו אבל כמו שאני מציין יש את פורום זב"ח ולדעתי מיותר לחלוטין לדון באותם נושאים שנידונים בפורום ההוא גם בפורום זה אני מקווה שאני ברור מספיק.

One Echoe

New member
פורום זב"ח הוא פורום מאוד כללי.

העובדה שיש את פורום זב"ח לא אומר שאיאפשר לדבר על זה גם כאן. בפורום זב"ח בדר"כ אין דיונים על דרכי גידול של חיות משק - אני באמת סבור שהפורום הזה יכול להוות פלטפורמה נהדרת. וכמובן שכל דיון ראוי להיות בצורה עניינית ושקולה.

הכל שאלה של תרבות:

אתה כתבת "אני באמת סבור שהפורום הזה יכול להוות פלטפורמה נהדרת. וכמובן שכל דיון ראוי להיות בצורה עניינית ושקולה" השאלה האם דיונים שבהם הגולשים שמצהירים על עצמם פעילי זב"ח טוענים שבכל מצב שבו מגדלים חיות משק הוא אכזריות מקובלים, בעיני לא, אין לי שום כוונה שיבואו ויבקרו את גולשי הפורום ויגידו להם ש5 התרנגולות שהם מגדלים בחצר זה אכזריות נגד התרנגולות, שיבקרו אותם על איך השיגו את התרנגולות, או על זה שהם מלקטים את הביצים שהתרנגולות הללו מטילות, או שהם סוגרים את התרנגולות הללו בחצר סגורה. לכן דיונים כאלו לא מקומם בפורום זה, ואל תגיד לי שזה לא כוונת המשורר, בנתיים בדיון זה הצהירו כמה גולשים על נימה כזו. אין להם מקום פה.

One Echoe

New member
לא, אתה לא ברור.

קראתי את הודעתך אפילו כמה פעמים, ותמוהה בעיניי העובדה שאתה כותב "לכן חשוב מאוד לא לתקוף ולהשחיט כל דיון בפורום בנימה של "אתם מתעללים בחיות"", זאת כיוון שלא תקפתי אף אחד ולא השחטתי שום דבר. כתבתי את דעתי בלבד מנקודת מבט ביקורתית על "חיות משק". אני מצטער, אבל אתה נוגד את חופש הביטוי כשאתה מקביל דרך חשיבה מסוימת ב"תקיפה והשחטה". לפי ההשקפה שלי, ניצול בעלי-חיים אינו מוסרי בכללותו, וכל פגיעה בהם ולו ה"מינימלית ביותר" - תהיה בלתי-מוסרית. מכיוון כך, אתנגד גם לביצי "חופש" (גם בתעשיית "ביצי החופש" קיים סבל מאסיבי. הדבר היחיד אשר מבדיל אותה מתעשיית הביצים הרגילה הוא תנאי הכליאה, שאר העוולות כגון קיטום מקור, זריקת אפרוחים לפחי זבל, הרג התרנגולות כשתפוקתן יורדת או עיוות גנטי קיימות גם בתעשיית ביצי החופש) והאחרונה לא תהיה אלטרנטיבה מוסרית בעיני. הפורום בהחלט יכול להוות דיון פורה ומעניין על ניצול בעלי-חיים, המוסר שבו והדרך שבה הוא נעשה. אני מקווה בהחלט שבהמשך יהיו לנו דיונים מעניינים בתחום זה. גיל

שלום שוב גיל

אתה כנראה מתעקש לא להבין את דברי ואני אבהיר את דברי בבהירות ככל האפשר מה שכתבתי ומה שכוונתי בהודעותי כלפיך וכמובן לשאר פעילי זב"ח הוא ברור לחלוטין אין לי שום כוונה להרשות דיונים שסוטים מנושא הפורום ישנו פורום זכויות בעלי חיים שנועד למטרה זו בדיוק לכן פורום "חיות משק" לא נועד למטרה זו אם זאת כוונתך אז צר לי אין מקומך בפורום לא ציינתי בשום מקום שאתה תוקפני אבל בהודעותיך ישר הבאת את משנתך בעניין זב"ח לגיטימי דעותך אבל לא בפורום שלי וזה בדיוק כוונתי אמרתי לך, אני מעוניין בגישות של מה אפשר ולא בתקיפות של מה עושים עכשיו. לכן שיהיה ברור מלחמות לא יהיו בפורום זה.

One Echoe

New member
אלנורד האתוס שלך לא ברור ונוגד את חופש הביטוי

אתה ככל הנראה מתעקש לא להבין את כוונתי. אני הבנתי את כוונתך היטב, והבהרתי, ואבהיר שוב - לכתוב דיעות סותרות זה לא "מלחמות" זה לא חרחור ריבים וזה לא תקיפות. אני לא תקפתי אף אחד, בסך הכל כתבתי נקודת מבט ביקורתית על תיעוש וגידול בעלי-חיים למאכל (או, על "חיות משק"). זכותי המלאה לעשות כן. אני לא באתי להתנגח עם אף אחד, אז אנא אל תכניס מילים לפה. מאוד מאוד חבל לי שאתה לא קורא את מה שאני כותב וישר בוחר בדרך השלילית. אמור לי, איך זה הגיוני שבפורום "חיות משק" לא יהיה מקום לדיבור על אותן חיות משק עצמן, על מה שעובר עליהן ועל דרכים להפסיק את סבלן? כאמור, גם לאנשים כמוני יש זכות לכתוב בפורום הזה ולאמור את דעתם, ואני מקווה שתכבד אותה. זה לא אומר שבכל שרשור אני אתפרץ ואגיד "זה רצח!", אלא שאכתוב את דעתי מנקודת המבט שלי. אני מכבד אותך, תכבד בבקשה גם אותי. גיל

גיל אתה שוב מתעקש לא להבין אותי

ועד שתשב ותקרא מה שכתבתי אין לנו מה לדבר אני לא כתבתי בשום מקום על הדרך בה אתה כותב, אין פה שום דבר נגדך אלא רק התייחסתי באופן כללי מה רצוני מהפורום, ומה אני לא רוצה פה, כרגע אני לא יודע אם אתה תנהל פה מלחמות נגד אחרים שנוגדים דעתך, או שתענה להם בצורה שקולה, אני רק יודע שהגעת לפורום בהצהרה שאתה מתכוון לדון בפורום על דרכי חיות משק בחברה המתועשת, זה לגיטימי אך אני ציינתי שאין בעיה בדיונים אלו כל עוד הם בצורה שקולה ולא תוקפנית, כמו עניתי לך בהודעה אחרת לגבי דוגמא שלא הייתי רוצה כאן בפורום. אם אתה מסוגל לקבל דעה זו שלי אז אתה מוזמן לכתוב בפורום, אם לא אז אין בשביל מה. כתבת שאתה לא תכתוב בכל דיון "זה רצח" ואשמח מאוד שתעמוד בהצהרתך זו, נכון לעכשיו אתה היחיד שהצהיר זאת מכל אלו שהצהירו שמעוניינים לדון באכזריות נגד בעלי חיים.

One Echoe

New member
אבל זה לא מה שכתבת.

כתבת במפורש: "אמרתי לך, אני מעוניין בגישות של מה אפשר ולא בתקיפות של מה עושים עכשיו" כתגובה לדיעותיי. כלומר, כתבת שדיעות שמנוגדות לדרך שבה אתה חושב לא מקובלות בפורום זה. אני מבקש לערער על קביעה זאת! מותר לכתוב בפורום גם דיעות אשר נוגדות את הדרך שבה או שרבים בפורום הזה חושבים, כאלה שמבקרות גידול חיות משק וניצולן. כמו שאמרתי כבר פעמיים, אני לא מבין איך הגעת לתוקפנות. אני לא תקפתי אף אחד, אתה פשוט ישר השווית תוקפנות לדיעה שלי. וזו, דיעה קדומה, ובעיה שלך. לא שלי. דבר שני, אני לא היחיד שהצהיר זאת - גם חמוסה מתרוצצת "הצהירה" זאת, ושים לב שאני והיא בינתיים היחידים עם דיעות אלה שנמצאים כאן (אם להתעלם שנייה ממר אישעם). אז שיהיה לכולנו בהצלחה, גיל

גיל, אני כל הזמן אומר לך מה אני רוצה בפורום

לא משהו אישי כלפיך אלא באופן כללי כלפי פעילי זב"ח ודומייהם, אתה לא הבנת נכון, אני הגבתי אליך כדי להסביר מה אני לא מעוניין, בעיקרון אם אתה מתכוון לתת כבוד כמו שחמוסה ציינה אין לי בעיה איתך הבעיה שלי היא עם אנשים כגון אישעם שגם נחסם מהפורום וגם שים לב שחסמתי את הבחור שרב איתו, אין לי רצון במלחמות משני הצדדים מי שלא מסוגל להתבטא בצורה תרבותית מקומו לא איתנו, וכן בהצלחה לנו

idansof

New member
שאלה נוספת לגבי מהות הפורום

האם הפורום פתוח לדיון גם לגבי גידול כלבים וחתולים כחיות משק?

בעיקרון כן

כלבים וחתולים נחשבים חיות משק הכלבים משמשים כלבי שמירה וכו' והחתולים מחסלים מזיקים.

למעלה