שלום לכולם.

אישעם

New member
חיות משק, סובלות במשך כל חייהן עד להשמדתן

טוב מאוד שנפתח פורום בכדי שנדבר על זה. הרסנו את העולם, אנשים רואים את עצמם כגזע עליון. כל כך חסרי מודעות לעובדה המדעית שהם משמידים את עצמם בתוך עולמם ע"י גידול חיות משק. הנזקים האקולוגים עצומים, הרבה יותר מנזקי המכוניות. יצרנו מוטאציות, עיוותים גנטים אבל היכולת לסבול עדין קיימת, גם בקרב במוטאציות שבמשקים. כל יצור זכאי לחופש ולנשימה. למה לכלא ולהשמיד כשאפשר בלי ? יש מצבים שאי אפשר בלי להשמיד, או שקשה מאוד להמנע מכך (פאסיביות, מעצם נוכחותנו). אבל אנחנו בני האדם, אנחנו יוזמים את ההשמדות האלה (אקטיבים בהשמדות) למרות שאפשר פשוט להמנע מהן. אנחנו יוזמים השמדות וסבל שלא הכרחי להתקיים. אין אך חיה בעולם שעושה את זה, משמידה ויוצרת סבל שלא הכרחי לה. למה ? למה להשמיד כשאפשר בלי ?

שלום אישעם

אנא תקרא מה שכתבתי לגיל One Echoe אני אישית חושב שחשוב מאוד לציין איך מגדלים את חיות המשק ואני אשים דגש גדול מאוד בנושא נפתח ונרחיב את הנושא בעתיד ככל שהפורום יתפתח אני מאמין שמתישהו יקלט ע"י האנושות שכמה שאנחנו לוקחים מחיות המשק אפשר גם להחזיר להם ולא רק לקחת ברוך הבא

אישעם

New member
../images/Emo140.gif צריך להפסיק וליצר חיות משק וכך

תפתר הבעיה. הרי שבני אדם מיצרים את החיות האלה ע"י הרבעות. הרבעות יזומות שחלקן מלאכותיות לגמרי. אנחנו יוצרים את כל הרוע שבגורלם של החיות האלה. לתפיסתי, את מה שלקחנו מהן לא נוכל להחזיר. לא נוכל להחזיר לאימא את בנה. מה שכן, ניתן להמנע מלממן את יצירת החיות האלה, וזאת ע"י הפסקת הצריכה מהחי. אין פיתרון אחר, ולבסוף זה יגיע בכל מקרה. לטוב ולרע, יש לנו חלון זמן אקולוגי, מי שמממן את יצירת המוטאציות אחראי יותר מאחרים להשמדת העולם וליצירת מחלות. כלומר, פגיעה חמורה וקטלנית גם בבני אדם, למשל ע"י יצירת שפעת העופות והפצתה. יש קשר ישיר בין מימון יצירת חיות משק לבין פגיעה בבני אדם ובעולם. אני רואה בדברי כמימוש זכותי להגנה עצמית מפני אלה שיוצרים את חיות המשק ופוגעים בי ע"י השמדת עולמי (אקולוגית) וע"י יצירת מחלות כמו שפעת העופות והפצת האנטיביוטיקה שמחזקת חיידקים. ברוך הנימצא
יש עוד דרכים לראות את נושא הפורום. "החיות הן אומות אחרות שהרע גורלן להתקע באותה משבצת של זמן עם בני האדם"

כמו שעניתי לאחרים

אין לי כוונה לדון ברמת האכזריות נגד בעלי החיים בפורום זה אנא העבר את דיוניך לפורום המתאים.

אישעם

New member
אולי את די ?!

האם בידייך הזכות להכתיב את דעותייך לטוב ולרע ? בפורומים בתפוז מקובל שאנשים מתבטאים, כותבים את דעותהם בהתאם לנושא הפורום. האם אתם אומרים למעשה שפה זה פורום שהוא רק בעד חיות משק ? לאנשים שנגד אין את הזכות להתבטא כאן ?

Sweet Fantasy

New member
אם היית מתבטא בצורה תרבותית הייתי מקבלת

את דבריך ומכבדת אותך, מהכרות קצרה איתך והסתכלות על ההתנהלות שלך בפורומים אחרים כבר קיבלתי את הרושם עליך (דעתי) ולכן איני מכבדת אותך או את דעותיך, שכן אתה לדעתי- 1. קיצוני מדיי. 2. כופה את דעותיך. 3. תוקף את מי שלא חושב כמוך. וזהו לא מתכוונת להכנס איתך שוב לדיון, היה לי מספיק ממך בעבר.

אלי ו.

New member
למעשה כן, אין זכות כזו

כמו שבפורום צמחונות וטבעונות ובפורום זב"ח אין מקום למתכונים של כבד אווז כך גם בפורום "חיות משק" אין מקום למי שמתנגדים לגידול חיות משק.

ההשוואה שלך ממש לא במקום

ההודעה של גיל לא נכתבה לשם תקיפה או בשביל לעצבן את חברי הפורום כמו שמישהו שיכתוב מתכון של כבד אווז בפורום צמחונות יעשה את זה מתוך כוונה טרולית ופוגענית בלבד. בכל פורום יש מקום למגוון של דעות, כמו שבפורום צמחונות (לדעתי לפחות) יש מקום לאוכל בשר שיפתח דיון על אכילת בשר ויתדיין עם חברי הפורום כך אין סיבה שכאן לא יהיו דיונים לגבי ניצול חיות משק.

אלי ו. לא הגיב לגיל אלא לאישעם

ולדעתי לפי מה שראיתי מאישעם התגובה נכונה אולי לא כלפי גיל שנראה יותר מתון ושאולי גם אפשר לדון איתו אבל לא אישעם.

mogli1234

New member
עצה ידידותית

אל תתחיל איתם כי לא תצליח לצאת מהם . פעילי זב"ח לא יפסיקו לבלבל לך את המח , זה יתחיל נחמד ויגרר לפסים יותר מגעילים . הכי טוב להתעלם , להגיד להם טוב , בסדר , אתם צודקים... ולהמשיך את הפורום . קשה להם שמשהו כותב להם בפורום שבשר נועד לאכילה אבל אין להם בעיה להפיץ את מישנתם הסגפנית בכל פורום אחר . ושיהיה בהצלחה בפורום.

אישעם

New member
אבל זה לא הפורום לדיונים איתך בלבד

נושא הפורום הוא חיות המשק. האם אתה טוען שנושא הפורום הוא חיות המשק רק איך שאתה רוצה לראות את מצבם ? אני אסביר את כוונתי. אולי מבחינתך, אתה לא רואה בניצולם ובכליאתם כהתעללות, אבל לא נראה לי שיש לך את הזכות להכתיב לגולשים בתפוז את גישתך. יש גולשים שכן רואים בחיות משק כעוברות התעללות מעצם ההגדרה, מעצם הכיבוש וההרבעות הכפויות. האם תכפה כאן את דעותך או שיש מקום לדעות נוספות ? אני לא חושב שתפוז נותנים פורומים עם נושאים כללים בכדי שמנהלים יקבעו שהנושא הוא רק לפי איך שהם רואים אותו. זה קורה כיום ביותר מידי פורומים. מנהלים מכתיבים לאחרים שנושא הפורום הוא כך וכך בהתאם לתפיסתם האישית, כלומר שהמנהלים מבטלים דעות של גולשים אחרים כי ככה בא להם להכתיב לכולם. מצטער אם זה נראה כאילו שאני מתקיף, אני ממש לא מתקיף, אבל אני מרגיש מותקף כשאתה מבטל דעות של אחרים שבהחלט מהוות את נושא הפורום הזה.

אישעם, אני אכתוב זאת רק פעם אחת

אין לי כוונה לתת לפורום הזה להיות כר מלחמות של פעילי זב"ח ולפי מה שראיתי עליך אתה לא תמים ומתהדר בכמה כינויים בתפוז, וממה שגם ראיתי דעתך לא מקבלת אנשים שרוצים לגדל חיות, וסביר להניח שגם לא תקשיב לדעות אחרות, אז תעשה טובה ותוותר על משנתך אצלי בפורום יש לך מספיק פורומים לעניין זה ואני גם כולל את הקומונה שלך אני מוותר על המלחמות שלך סופ"ש נעים לך.

אישעם

New member
לא הבנתי את דברך

תפוז יצרו לגולשים את "החלפת שם", באיזו זכות אתה תוקף אותי על השימוש בכלים שתפוז נתנו לי ? האם לטענתך אין לי זכות ל"החלפת שם" ? לא ראית עלי כלום, סיפרו לך, אחרים שגם להם אין תשובות. למה אני צריך לרצות אותך בחיוביות לגבי גידול חיות משק ? למה ? האם אתה טוען עכשיו שזה פורום לראיה חיובית בלבד של "חיות משק" ? האם לטענתך, מי שרואה בנזק שבחיות משק, אסור לו להשתתף ? רגע, הרי שיש הוכחות מדעיות ועובדתיות לנזקים האקולוגים, ליצירת מחלות ופגיעה לא רק בחיות ובעולם, אלא גם בבני אדם. האם לטענתך תאסור על גולשים לדבר על פגיעה בעולם, בחיות ובבני אדם ע"י העובדה שאנשים מגדלים חיות משק ? האם לטענתך, בגלל שיש פורום שמדבר על נשים, אז אסור לדבר על נשים בפורומים אחרים ? אני לא מבין מה אתה אומר פה. יותר מזה, אתה טוען שאתה נגד מלחמות בפורום, אבל כשזה מתאים לך אז אתה בעד ? והנה אתה מאפשר לגולש מסויים לכתוב "אישעם הטיפש", "ליצן", איך זה ? היכן ההגינות ? כשמדברים נגד זב"ח אז פתאום מתאים לך לדבר על נושא זב"ח ?

הורסמאן

New member
זה בסדר

אני יכול להראות לו, אבל לא נראה לי שיש לו צורך. שימך הולך לפניך, בשלל הכינויים, ואף אחד מהם איננו מחמאה.

אישעם

New member
וכמה כינויים יש לך ?

לא שזו לא זכותך, אלא שאתה יוצר כינויים בכדי לעבוד על אנשים, לרמות אותם. אין אף כינוי שתוכל להגיד עלי שכתבתי בו בהתחזות למישהו אחר שאינו אני. אבל אתה כן עשית את זה. אני מאוד גאה בשמי שהולך לפני. אני לא זה שניתפסתי בשקרים לגבי גידול חיות, אבל אתה כן. רוצה הוכחות מדיונים בפרלמנט הבריטי ? הוכחות שאתה נוהג לשקר.

הורסמאן

New member
אם אתה לא מתחזה, למה לך צורך בכינויים שונים?

אני למשל התחזתי כמה פעמים על מנת שאוכל לכתוב בפורום זב"ח, הוכחות לשקרים שאתם מפיצים. אם היה לכם אומץ לעמוד בכבוד מול האשמות שלי, ולא הייתם חוסמים אותי, לא הייתי נזקק להתחזות. האשמות, בין השאר, כמו ללגבי הטענה המצחיקה שלך, שבגלל שמישהו אמר משפט בוועדת פרלמנט בבריטניה, זה הופך להוכחה. אגב, החמיא לי מאוד לראות שכל אדם שכתב בפורום זב"ח ולא הסכים איתכם הואשם שזה אני. אך זה כבר סיפור אחר.

אישעם

New member
חלק מדברך אינם אמת

יותר מזה, אתה מודה בהתחזות שמטרתה לשקר לאנשים שאתה מישהו אחר. את זה מעולם לא עשיתי כי זה מנוגד לחוקי תפוז, ואתה מודה בזה בכזו קלילות דעת ?! לא הוכחת מעולם שום דבר, רק שיקרת. הנה דוגמא לשקר המפורסם שלך, לגבי גיל השמדתם של סוסי מירוץ ולגבי הכמויות. דבריו של הממונה בנושא בפרלמנט הבריטי, אדם שאין לו אינטרס להתנגד לתעשיה שעליה הוא ממונה. http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/main/Viewmsg.asp?forum=382&msgid=90539539 אם יש לך בעיות עם זה שאני מצטט אותו ומביא את דבריו, אנא פנה אליו ותבע אותו, אני רק מביא את הדברים (שלגמרי במקרה מראים שאתה שקרן).

אני לא מעוניין בשניכם בפורום שלי

הבנתי ששניכם מעוניינים במריבות ולכן אני לא מעוניין שתהיו בפורום זה אם אתם לא יודעים לקרוא ולהבין את בקשתי אני אחסום אותכם וכך אבחר בדרך הקלה לאישעם אני לא מעוניין בדעות על אכזריות נגד בעלי חיים מהסיבה הפשוטה, יש לצורך זה פורום שנועד לזה דיונים שאפשר לקיים שם לא צריך גם לקיים פה, הפורום כמו שכבר כתבתי קודם אבל לא נקלט על ידיכם מיועד לדיונים על החיות ואיך לגדל אותם ואיך לשמור על בריאותם, וגם מידע עליהם ועל ההיסטוריה שלהם בגלל שאני רואה שדיונים על התעללות בבעלי חיים לא מצליחים להיות תרבותיים אז אין מקומם פה, אולי בעתיד נוכל לדבר עליהם. ואז אני אחשוב על זה, כמו שאמרתי זכותי לעשות מה שאני רוצה בפורום הזה. לילה טוב.

למעלה