שלום לכולם

אתן ממש משעשעות

כ"כ אוהבת להתקבע לתוך המציאות שהמצאתן לעצמכן ולתייג כאוייב את מי שמנסה לתת לכן מבט טיפה שונה. מדהים, במיוחד כשמדובר בדברים כ"כ שליליים להתקבע עליהם...

mummy

New member
הטון המתנשא, מזלזל, יודע-כל, מבטל את הצד השני

רק בגלל שזה משהו שלא מוכר לך באופן אישי. החיים קצת יותר מורכבים מזה, והיה יכול להיות הרבה יותר נעים אם היית מוצאת לנכון לתת קרדיט לאנשים, בייחוד כאלה שאת לא "מכירה" באמת, בואי נגיד לפחות עד שהם לא הוכיחו ההפך, שהם לא פחות חכמים/טובים/מוצלחים/מבינים על מה הם מדברים ממך.

אבל בהודעות אלה

אתן מוכיחות בדיוק זאת. מי שדוגלת בגישה הפמיניסטית ורואה כל דבר שהיא עוברת ככקשור איכשהו לדיכוי מגדרי, לא מותירה הרבה כבוד עצמי. אני מצטערת לאכזב אתכן, את כולכן, אבל תופעת הגברים שמזילים ריר על נשים משכילות רחבה היא עד מאוד. האם קיימים גם כאלה שעבורם זה turn-off? גם אם כן, אני לא מבחינה בהן, ואתן אלה שצריכות לשאול את עצמכן איך זה שאתן כן. אבל לא, זה הרי ידרוש בדק בית, ועוד חלילה לעבוד על עצמכן. עדיף להשאר עם הקיפוח...

משוש30

New member
מאמי חבל על המאמצים שלך. עוד לא הבנת שאין

עם מי לדבר? החיים כבר יחנכו אותה. כל מה שאנחנו צריכות זה קצת סבלנות

דאגתך לחינוכי נוגעת ללבי ../images/Emo7.gif

רק תוהה מה יחנכו אותי החיים. האם שגברים בעצם לא אוהבים נשים חכמות, חזקות, משכילות, בטוחות בעצמן או שמא שעדיף להתחפר בקיפוח? את זה אני רוצה לראות קורה
(נ.ב - המשכילה המאותגרת התורנית מוזמנת לפנות אלי ואנסה לזרוק לה פירורים. אבל אני לא מתחייבת על הצלחות, זה - החלק הקשה ביותר עבורה - תלוי בה)

aya_bsf

New member
צבא

היי... בתור משכילה מאותגרת תורנית שגם עושה מילואים !!!! כי אני מאמינה בנתינה לבאר שממנה שאני שותה.... אני מציעה לך קודם ללכת לעשות שירות צבאי כמו כל נער ונערה אחרים במדינה ואחרי זה להתבחבש בדילמות של מבוגרים....קפצת מהר מדי ובשלב שאינו בשל מדי לאקדמיה ולשיחות של מבוגרים. תודה

the new L

New member
חבל להיגרר לתגובות כאלה

השירות הצבאי כלל לא רלוונטי ליכולות האקדמיות שלה או של כל אדם אחר פה.

aya_bsf

New member
רלוונטי ביותר

היי... הוא רלוונטי ביותר לסוגיות אתיות...:)) לשאר אני מסכימה שלא....:) אבל בשום אופן איני מסכימה שילדה ללא טיפת בגרות, ניסיון או מוסריות כלפי המדינה שלה...תטיף פה לאנשים..לגבי אופן התנהלות...בחיים...אני מעל לכל את ניתוחי התועלתנות שלי עשיתי ולמדתי....היא בזמן שמרביתנו קרענו את התחת בצבא, עבודה וכדומה ..לומדת על חשבון אמא ואבא.....וחושבת שהיא מוסמכת להרצות לנו על החיים....ועל תגובות ורגשות וכדומה. מעל לכל היא צריכה ללמוד שבאקדמיה...למדו כבר ממזמן טובי הפרופ'...שלמידה זה תהליך...אז שתחזור לעשות צבא בלי להשתמט ואז אחרי זה....תנסה להעניק לנו מניסיונה.... בהצלחה

ההעברה לפורמט של פורום לא הייתה טובה לטונים

מצטרפת לקריאתה של המנהלת למתן את אופי ההודעות. סתם חבל להיגרר לדיונים מעליבים כאלו.

רבותיי וגבירותי../images/Emo88.gif זו הפעם האחרונה שאני

קוראת לסדר. הטונים האלה לא מקובלים!!!!!!!!!! לא עליי ולא על החברים כאן. אנא - כבדו את הפורמט. ואנא - אם אתם רואים מישהו יורד לפסים אישיים - אל תמשיכו את זה. זו הפעם האחרונה שאני מתריעה. מהפעם הבאה - איאלץ למחוק הודעות ולחסום משתמשים! תודה על שיתוף הפעולה

the new L

New member
את באמת סבורה

שהחיים יחנכו אותה שגברים פוחדים מנשים משכילות? ושהיא תיאלץ להתפשר כתוצאה מכך?

מאי261

New member
נראה לי שהטענה שלהן היתה על ה"איך"

סגנון מזלזל ופוגע לא מקדם שום מטרה, וזאת בלי קשר לתוכן הדברים. (וכן, אני מקווה שהחיים ילמדו אותה את זה, סתם כי זה שיעור מועיל.)

הסגנון מזלזל

רק בעיני מי שלא אוהב את התוכן. מה לעשות, מי שאומרת דבר שמשתמע כ"כדאי שתצניעו את השכלתכן (תוך שימוש במטאפורת "מסדרת ציפורניים" בשביל שגברים יאהבו אתכן" נמצאת במקום מאוד עלוב ועצוב בחיים. מכירה סגנון מעודן יותר לומר זאת? אני לא, ואני לא בטוחה שאני רוצה להכיר. אני לא יכולה לקבוע כי לא קיימים גברים שנרתעים מנשים משכילות מטעמי שובניזם (ולא כי הם חסרי בטחון וחוששים מלהיות פחות טובים וחכמים). אני רק יכולה להצהיר בפה מלא שלא רק שלא הבחנתי בכאלה, ושהסטטוס האקדמי שלי הוא יופי של turn on (כן, גם בחורות שלא עשו צבא זוכות להתעניינות מצד המין הגברי
). מי שאומרת שכן הבחינה בכאלה, היא זו שצריכה לשאול את עצמה איך זה.

Kalla

New member
הרשי לי בעדינות לא להסכים.

מבחינתי מסכימה עם תוכן דברייך ולא נתקלתי בבחורים שנרתעו בגלל השכלתי (אם כבר, להפך), אם כי ברור שכל אחת כאן מדברת מתוך חוויותיה הסובייקטיביות ואין חוקיות. אבל סגנון ההתבטאות שלך צורם גם לי. מאוד. והוא גם לגמרי מיותר, לפחות בעיני, כי את אותם הדברים אפשר לומר בנימה אחרת לגמרי. והחלטתי לכתוב זאת דווקא בגלל שאת יודעת שיחסי אלייך הוא חיובי מאוד, אז אולי זה ייתן לך פרספקטיבה קצת אחרת על איך שהדברים נראים מהצד. ורק עוד הערה אחת - על אף שגם בעניין הצבא יש בינינו ויכוח אידיאולוגי, לדעתי זה לא שייך לכאן ואין מקום לנפנף באי עשיית שירות צבאי כסיבה להשתיקך.

אשמח לקרוא תגובה אלטרנטיבית שלך

(לא בציניות, באמת אשמח) ל"רק שתדעו שזה ממש מרתיע גברים, אז עדיף לספר שאת עושה ציפורניים". מה שהגבתי היה באמת ובתמים מה שהרגשתי - עצוב, בשביל מי שחושבת ככה (כמובן שהציפורניים זה רק דימוי, אבל הרעיון הוא להפחית מעצמך ועוד בגלל דבר שהוא בכלל לא נכון) ומצחיק (יחד עם מרגיז) - בגלל שמאז גיל 15 אני זוכה ליחס מגברים שונים שלעניות דעתי אין סיכוי שהיו מסתכלים לכיוון שלי יותר מדי אלמלא הסטטוס האקדמי והאינטלקט.

Kalla

New member
בואי לא ניגרר לקיצוניות השנייה.

לא הייתי רוצה שגברים יתעניינו רק בסטטוס האקדמי שלי כמו שלא הייתי רוצה שהוא ירתיע אותם (כלומר, אני מדברת ברמה העקרונית, הגבר היחיד שמעניין אותי בהווה הוא בעלי וממנו אני מקבלת בדיוק את היחס הנכון). אישית הייתי פשוט כותבת משהו כזה (ויש אינספור דרכים אחרות לא פחות טובות): מהניסיון שלי זה לא נכון שגברים מתנהגים כך וכך וכו'. דווקא אליי הם התייחסו... וכו'. חבל לי שיש נשים שחוו יחס ... או שמרגישות שזה מה שהגברים... וכו'. כל זה בלי נימת זלזול והתנשאות ובלי ירידה לפסים אישיים.

../images/Emo6.gif ברור שלא ../images/Emo5.gif

הכוונה היא שאילו לא הייתי כמה דברים שביניהם הסטטוס האקדמי שרק מבליט, הרבה פחות היו בכלל שמים לב אלי. במילים אחרות, כסתם בחורה שהולכת ברחוב (או יושבת בפאב) אין בי שום דבר בולט. ואני מצטערת, אבל מבחינתי, מי שבוחרת לראות ככה את הדברים - באמת יש לה בעיה עם עצמה. שוב, אני לא מתיימרת (ולא מעניין אותי בכלל) לדעת מה חושבים כל הגברים בעולם, אבל מי שקובעת ש"זה מרתיע גברים" צריכה לשאול את עצמה איך זה שהיא חוותה דווקא את זה, לא להשליך על העולם. מבחינתי, אין דרך לא חריפה להגיד את זה.

למעלה