שלום רב לכם!

E i n a v 1 1 1

New member
את רואה שזה לא נתפס רע...

בעיני זה כן רע, ואני יודעת שגם בעיני אחרים, אם זאת הייתה נורמה שבשגרה זה היה קורא על ימין ועל שמאל, והיו רואים דפוסי התנהגות כאלו, אבל העובדות עומדות בפני עצמן, זה לא קורה הרבה. צודקת סיטואציה אנושית, לא אמרתי שלא, ויש הרבה סיטואציות שאנחנו נמנעים מלהיכנס אליהם. אני לא מנסה לשכנע אותך, כל אחד רואה את זה אחרת

זה שאת לא רואה

לא אומר שזה לא קיים. מן הסתם זה פחות נפוץ בקרב סטודנטים שנה א' בתואר הראשון (קבוצות גדולות, מרצים זקנים וכו'). אני מבטיחה לך שאם תלמדי בקבוצה קטנה שהאווירה בה סבבה והמרצה בתחילת שנות ה30 (או לפני) דבר כזה לא יראה לך נורא, ואם כן אז את מוזרה

../images/Emo140.gifמסכימה לגבי זה

אני דיברתי בעיקר על תואר ראשון ומכאן אי ההסכמה.

בתואר ראשון

(בהתחלה בעיקר, בסופו יש הרבה פעמים קורסים שאין ממש הבדל בינם לבין קורסים לתואר שני. בעצם יש הבדל יחיד - סיכון מיעוט נרשמים
) אין ממש קרקע להיווצרות קשר אישי. מאידך, כן יש קרקע להיווצרות פנטזיות "המרצה הסקסי" שממילא לא אמורות להתממש
הסתייגות קלה - הכוונה היא לתואר ראשון באוניברסיטה רגילה. באו"פ זו כבר חיה אחרת...

זה נחמד

שאת לוקחת את דעתך האישית, שהיא לגיטימית (וגם אני חושבת שאין בסיטואציה הזו פסול בהכרח), אבל אינה נחלת כל האוכלוסיה- וטוענת שהיא נכונה לכולם. העובדה היא, שיש סיכוי שזה כן יתפס רע. לגבי הנדון לכשלון- זו כבר שאלה אחרת.

דעה מבוססת ../images/Emo13.gif

יש הבדל בין מה שאנשים אומרים במצב היפוטטי בפורום אינטרנטי לבין מה שקורה בפועל.

E i n a v 1 1 1

New member
האא...

כבר עשיתי גיחות לשם במשך שנתיים... אני חושבת שאני אוותר על התענוג אם את מוכנה להגיע יותר לאיזור המרכז...

E i n a v 1 1 1

New member
לא שמעת על פיקוד הדרום? ../images/Emo6.gif

חוץ מזה שרק עברתי בב"ש... זה כבר הספיק לי
תחנת אוטובוסים מזעדעת הייתי חוזרת חבולה מהצבא רק מלהילחם על האוטובוס

אני מכירה אישית מישהי -

שהיא כיום פרופסור... ושמעתי באוזניים שלי שכשהיא הייתה צעירה היא הייתה מאוהבת במרצה שלה וזה גרם לה לרצות ללמוד יותר :))))

ייעוץ למאוהבת אללק

ההצעה שלי היא שתסתובבי אחורה בתוך הכיתה שלך כי סביר להניח שאת יושבת מקדימה ותסתכלי טוב טוב על החברים שלך ושהשטות הזאת תצא מהראש שלך כי את מזכירה לי אותי בכיתה א! וביזדמנות זו אני מייעץ לכל בנות ישראל להפסיק להיות כאלה טיפשות כי משום מה בזמן האחרון כל מה שמעניין אותכן זה רק פאנים חולצות וגינסים!!!!

קצת סדר בדברים

ראשית, תיקון טעות נפוצה: אין שום בעיה חוקית ביחסים בין איש סגל לסטודנט, שום איסור לא קיים על כך, וודאי שאיש הסגל אינו מסתכן באיבוד עבודתו, ולא שום דבר ממין זה. מי שאומר אחרת, פשוט אינו יודע את החוק ואת העובדות. המצב שונה במערכות אחרות כמו במקרה של יחסים בין מורה לתלמיד בבי"ס, או מפקד וחייל בצבא. כמו כן, אם גם איש הסגל וגם הסטודנט יודעים ומקפידים להפריד בין היחסים האישיים לענייני הלימודים, אין שום בעיה אתית, וזהו מצב תקין לחלוטין. יחד עם זאת, יחסים מסוג זה עלולים להיות בעייתיים, בגלל גורמים מאפיינים של מצב עדין זה: אם איש הסגל או הסטודנט אינם מצליחים לשמור כראוי על ההפרדה שלעיל (זה עלול להיות לא קל לאנשים מסוימים, במיוחד כאשר משהו ביחסים האישיים משתבש, והם מסתיימים באופן לא ידידותי, או כדומה); אם הקשר מתקיים בסתר, זה מכניס אלמנט לא נעים ולא נוח של צורך בחשאיות ובהסתרה וכו; ואם הקשר נחשף, סביר להניח שיגרור תגובות רכילות, ואף גינויים, מצד אנשים בסביבה, ולא לכולם קל לצפצף על כאלה. השאלה מה לעשות תלויה מאוד גם במצבך ובהרגשתך וגם במה שאת יודעת על המרצה. אם את מספרת לו, את עלולה להיתקל בתגובה לא ידידותית ולא סימפטית, שתגרום לך אי-נעימות רבה; ומאידך, אולי דווקא תתקלי בהיענות חיובית. נראה לי שכדאי לך לנסות לגשש קצת אצל המרצה, ולקבל רושם על מצבו (אולי הוא בזוגיות מאושרת), המושגים שלו על יחסים ממין זה (אם כי לא תמיד יתאים לשאול במפורש), וגם על היחס שלו אליך כבחורה. זה יכול לעזור לך להחליט. קחי בחשבון, שבכל מקרה, גם אם הדברים יראו טובים ומבטיחים מבחינתך, סביר מאוד שיילוו לקשר כזה בעיות מסוימות, בגלל המצב העדין. כך שאולי, בכל זאת, כדאי לך לחכות לסיום יחסיכם הלימודיים לפני נסיון לפתח יחסים אישיים.

לא יודעת איך זה אצלכם בת"א

אבל אצלנו בב"ג בכל חור מופיעות "תקנות למניעת הטרדה מינית". מרצה ועוד איזה יכול להסתבך (אולי לא עם החוק, אבל כן בצורה לא נעימה בכלל) אם תשב בכיתה איזה שלי יחימוביצ'ית אחת שרוצה להפיל אותו. אנשים אצלנו נהיו ממש פאראנואידים, לא עושים שעות קבלה במשרד...

miss mcmillan

New member
גם אצלי, מתרגל אחד

שאני משערת שהיו עליו בעבר תלונות לגבי הטרדה מינית (הבחור עדיין מתמקד בשיטתיות בכל מחשוף שבמקרה הגיע אליו לדון באיזו עבודה או ציון, ומדבר ישירות אליו. לא זכורה לי פעם אחת שהוא דיבר עם הפנים שלי
), מבקש תמיד להשאיר את הדלת של חדר המתרגלים פתוחה כשבאים לדבר איתו, או דואג שיהיו איתו עוד אנשים בחדר. זה ניחוש בלבד, אבל נראה לי שהוא פשוט לומד מהנסיון...

אם רוצים להפיל מישהו,

הוא יכול להסתבך, כמובן. בכל מקום אפשר להגיש תלונות, ואז הנילון (לא ניילון, אלא זה שהתלונה הוגשה נגדו) עלול למצוא עצמו במצב מאוד לא נעים, גם אם התלונה היא תלונת שווא. זה נכון, שזה גורם לאנשים מסוימים להיזהר במיוחד (לעיתים זהירות יתר); וזה נכון גם, שצריך לקחת בחשבון אפשרויות כאלה. אבל זה, כאמור, לא ייחודי דווקא למקרה של קשר אישי בין איש סגל לסטודנט. בכל מקרה, מבחינה חוקית אין שום בעיה; ואני אישית מכיר גם כמה וכמה מקרים של קשרים כאלה, שדווקא הלכו יופי.

למעלה