שלום

בגת

New member
שלום

בס"ד שלום, רציתי לדעת איזה תמצית מטפלת בחוסר סבלנות . בעיקר לילדיי ולבעלי. ואיזה תמצית יכולה לטפל באדם כעסן ורגיש? תודה

Balancedflow

New member
דידי,

מתשובתי לשאלה הקודמת ששאלת, בטח תביני שגם כאן אני צריכה קצת יותק פרטים על מנת לומר איזה תמצית עשויה להתאים. חוסר סבלנות, כמו גם כעס ורגישות, נובעים בד"כ מסיבות רבות ומגוונות, וכך גם דרכי הביטוי שלהם. ישנה יותר מתמצית אחת המטפלת במצבים כאלה, וכדי לדעת מה יכולות להיות התמציות המתאימות, אני צריכה תאור מפורט יותר של הסיטואציות.

אם לא תטפלי קודם בעצמך...

אין סיכוי שבאמת תעזרי למישהו אחר. מעבר לזה, לפי עניות דעתי, האדם הזקוק לעזרה אמור לבקש עזרה ולא לתת לו עזרה כי את חושבת שהוא זקוק לה. אולי הילדים והבעל כלל לא כועסים, רגישים ובעלי חוסר סבלנות... אולי זה מה שאת רואה בהם כי הדברים האלו קיימים בתוכך ואת מסרבת להכיר בזה.

mikilk

Active member
ולי היה נראה

שהיא התכוונה לטפ בעצמה ובכעסים שלה ובחוסר הסבלנות שלה לבעלה ולילדיה..

זו גם אופציה...

לא כך קראתי את ההודעה, אך אחרי שקראתי את ההודעה שלך הבנתי שאולי לזה היא התכוונה. אם זה המקרה, לדעתי "בגת" לא צריכה פרחי באך בכלל. אם היא כועסת ואין לה "סבלנות" לילדים ולבעלה היא צריכה להתחיל ללמוד את 4 ההסכמות, יחד עם זה היא צריכה (ככל הנראה) לגשת להתחיל תהליכי גירושים כאשר די ברור שהילדים אמורים להישאר בבית של אביהם. על הבעל לא אכתוב כאן, לא אשאל למה הוא ממשיך לחיות עם אישה שכועסת עליו ואין לה סבלנות כלפיו... אך הילדים לא אמורים לסבול, אימא שלא ממלאת את החובות שלה כלפי הילדים שלה לא רק שהיא לא עוזרת להם היא מזיקה. זאת כמובן דעתי ודעתי בלבד. אני לא ממליץ לאף אחד לנהוג בצורה כזו או אחרת, אני כן ממליץ לראות את הדברים מזווית שונה מהמקובל. בעולם האידאלי מצב כזה לא היה קורה... הורים היו לומדים מה החובות שלהם ולומדים איך לספק לילדים את מה שהם צריכים... זה די מוזר לי שצריך רישיון נהיגה על מנת לנהוג אך לא צריך רישיון ולא לימודים על מנת להיות הורה... זה די ברור לי שאדם שלא מסוגל לספק את הצרכים הבסיסיים של עצמו בצורה יעילה לא אמור כלל להיות הורה כי הוא לא מסוגל לספק את הצרכים של אחרים.

Balancedflow

New member
../images/Emo2.gif וואו,

האמת היא שאין לי מושג איך הצלחת לדלות כל כך הרבה מידע ולהסיק כאלה מסקנות קשות ומרחיקות לכת מהשורות הספורות שדידי כתבה... לטעמי לכל אחד מתאימה דרך טיפול שונה, לאחד יכולות להתאים ארבע ההסכמות, לאחד יכולים להתאים פרחי באך, לאחד יכול להתאים שילוב ולאחרים יכולים להתאים טיפולים שונים לגמרי. כולנו בני אדם בסופו של דבר, לכולנו יש שיעורים ללמוד ולהתמודד איתם, וחלק מהשיעורים האלה כרוכים בלחוות ולהתמודד עם כעס וחוסר סבלנות. מה לעשות שאנחנו לא חיים בעולם אידיאלי, אנחנו חיים בעולם שבו אנחנו צריכים להתמודד עם טוב ורע, וזה לא בהכרח משהו שלילי. לדידי יש שיעור ללמוד עם בעלה והילדים, וגם לילדים ולבעלה יש שיעורים ללמוד בתוך המערכת המשפחתית. אתה מכיר הרבה משפחות שאין בהן כעס וחוסר סבלנות לעיתים? דבר נוסף - החלטת שהילדים צריכים להשאר עם האבא מבלי לשמוע עליו כלל, מבלי לדעת מיהו ומה תפקודו במערכת, זה נראה לי קצת יומרני אתה לא חושב? אבוי לנו כחברה אם ישר נקפוץ למסקנות שצריך לפרק מערכות יחסים מבלי לנסות לתקן אותן. מעבר לזה - נראה לי שדידי באה לבקש יעוץ הקשור לנושא הפורום - טיפול באמצעות פרחי באך, ולא ביקורת על תפקודה ההורי. זה בטח לא צריך להעשות במסגרת הזו, אם בכלל.

המסקנות אף פעם לא קשות,

וגברת דידי כתבה די הרבה שורות... היא אפילו התנצלה על אורך ההודעה. מדהים אותי מידי פעם איך אנשים קוראים בצורה כזו שמצליחים לסנן את מה שהם לא רוצים לקרוא, הרי כתבי "אם זה המקרה" וגם כתבתי "זאת כמובן דעתי ודעתי בלבד"... אני קורא, מבין חלקית דברים וכותב תשובות בהתאם לזה. אנו לגמרי מסכימים שלכל אחד מתאים סוג טיפול שונה, פרחי באך זה כלי מאוד "עוצמתי" ו"טוב" אך הוא לא הכלי היחיד ולא מתאים לכל אחד ולכל מצב. אני לא חי בעולם האידאלי אך אין לי התמודדויות עם טוב ורע, טוב ורע הם דברים חסרי משמעות אם אין שיפוט. בטוח שלי יש שיעורים ללמוד, גם לך, גם לדידי וגם לבעלה וכמובן גם לילדים שלהם... זה לא סותר את האופציה לא לחיות במערכת יחסים "הורסת", אם מודעים לקיום של המוות גם מודעים לכך שלכל דבר יש התחלה ויש סוף, אם מבינים את זה מבינים שלכל מערכת קשרים (כול חתונה) יש סוף, הסוף הוא לא תמיד כשאחד מבני הזוג מתים. אני מסתמך על מה שדידי כותבת, על פי מה שהיא כותבת אני מבין שלאבא אין את ה"בעיות" שיש לה עם הילדים... אם זה נכון אז עדיף שהאבא יגדל את הילדים ולא האימא. אז למה את קופצת למסקנות כל כך מהר אם את חושבת שזו התנהגות לא "חכמה"? לא כתבתי שצריך לסיים/לפרק קשרים בלי לנסות לתקן אותם, אני כן כותב (עכשיו) שרוב הזוגות שאני מכיר נשארים ביחד בגלל האינרציה ו/או בגלל "מה יגידו" אם הם יתגרשו. נושא הפורום זה פרחי באך, ביקורת על התפקיד של האדם כהורה זה אחד מאבני הבסיס של הפילוסופיה של דר' באך עד כמה שאני יודע... את מוזמנת לקרא על כך בספרו של דר' באך Heal Thyself, מומלץ לקרא את כל הספר, בפרק 5 הוא כותב ספציפית לגבי הורות. הבנת התפקוד של האדם ועל איך התפקידים האלו אמורים להתבצע (בעניי, על פי מה שהבנתי מהקריאה של הספרים של דר' באך) זה הבסיס להבנה איך לטפל באדם בכלל ועם פירחי באך בפרט. דבר נוסף, אני חושב שאולי זה לגיטימי שדידי תשאל איזה תמציות היא צריכה, איזה תמציות יכולות לעזור לה... אך בעיניי זה לא אחראי להמליץ טיפול עבור הילד בהסתמך על מה שהיא מספרת... בשביל לטפל בילד צריך לראות אותו, לשמוע אותו... לקבל ממנו את בקשת העזרה והרצון לטיפול... בהודעה אחרת דידי כתבה ש-"טוען שקשה לו ושהוא עייף (בלי כל סיבה.. הוא ישן יפה מאוד ובזמן.. לא זאת הבעיה..)" אני מניח ש"ישן יפה מאוד ובזמן" זה על פי העדפות של דידי ולא על פי העדפות של הילד... דידי גם כתבה שהצורך במדע של הילד "עובר כל גבול"... הגבול שלו או שלה? דידי חושבת שהילד מקבל בבית מספיק מגע, על פי מה שהיא כותבת הילד חושב אחרת ומי בין שניים צודק?... אני מניח ששניהם, כל אחד מהם צודק מנקודת המבט שלו / שלה.

בגת

New member
שאלה לי אליך

בס"ד אתה נשוי? יש לך ילדים?! ... אין לך בתשובותייך ולא טיפת אחת של הזדהות והבנה כלפי האדם שפונה. כמו שאמרת אולי צריך לקבל יותר פרטים. אבל לפני שקיבלת ממני פרטים (ושוב להזכירך לא אלייך פניתי...) אתה קפצת למהר לשפוט אותי.. זו מקצועיות??!? ועוד להציע גירושים? אתה חי בתוך בועה של המון המון סיסמאות ופיתגמים את גאון!... אבל גאון בתאוריות מפה ועד להודעה חדשה. בוא נסכים על משהו. ילד זקוק לתשומת לב, אין ספק, אך בכל זאת ולמרות הכל עדיין דורש עוד ועוד מאיזה סיבה לא מובנת. ואת זה ניסיתי לברר (ונכון שצריך לבדוק לעומק ולא בפורום) שגם לא אמורים למהר עם תשובות כשלך בפורום. ונכון שצריך לדלות עוד מידע ולשאול מיליון שאלות לפני שמציעים משהו.. אבל אתה כבר חרצת את הדין.. ! אם כבר אתה נכנס לפורום כדי לעזור או לתרום מהידע שלך אז עלייך לשאול יותר פרטים כמו ש- balancedflower דלתה לפני שאתה קופץ עם התשובות שלך... זה לא מקצועי. אתה מוזמן לביתי החם ואז ניראה אם תישאר כ"כ מוקבע בדיעות שלך. ושוב להזכירך, הנושא פה הוא על פרחי באך אז בוא לא נשגע את האנשים שניכנסים לפורום הזה ומתעניינים בעיקר בפרחי הבאך... עיצה לי אליך, תפתח פורום משלך. אני בטוחה שגם balancedflower תשמח ותעודד. כל טוב ב ה ל ח ה ! דידי .. (שבמקרה חוגגת עם בעלה בעוד מספר ימים 6 שנות נשואים..)

תשובות

מצב משפחתי לא קשורה כלל לדיון כאן... אם זה באמת מעניין אותך אז אני חי במערכת זוגיות כחמש וחצי שנים... יש שני בני אדם שיש סיכוי סביר שהם פרי זירעי... הם לא "שלי" כי אין לי בעלות עליהם, אף פעם לא היתה לי ובאופן כללי אין לי בעלות על כלום... לכם שום דבר הוא לא שלי. לצורך השלמת התמונה: האיש בן 28 והאישה בת 32. ברור שאין לי הזדהות עם האדם המבקש עזרה, והבנה יכולה להיות רק אם אין הזדהות. קיבלתי ממך המון פרטים, על פי איך ועל מה ובאיזה צורה הגבת בהודעות שלך בפורום... מזה הרכבתי לך תערובת של פרחי באך, תרצי תיקחי, לא תירצי אל תיקחי... ושוב להזכירך, בפורום את לא פונה לאדם מסויים... אני לא שופט ולא שפטתי אותך... אל תגידי שאחרים מתנהגים כפי שאת מתנהגת. להציע לא להיות במערכת קשרים עם חוסר סבלנות, כעס ורגישות זאת לעניות דעתי עצה טובה... להמליץ להמשיך להיות במערכת כזו זו עצה ממש מזיקה (לדעתי). ילד זקוק למידת תשומת לב שהוא זקוק... ההורים (בין היתר) אמורים לספק את הצורך הזה... אז לא, אנו לא מסכימים בנושא הזה. לדעתך אני לא מקצוען... לדעתך אני חי בבועה... גם בנושא הזה אנו לא מסכימים. לדעתך אני גאון... גם כאן יש חילוקי דעות. לא נראה לי שאת באמת מזמינה אותי לביתך (אחרי כל מה שכתבת) אך אם את רצינית שלחי לי את הכתובת ומספר הטלפון שלך במסר אישי ונתאם (אולי) מועד. לא רק שאני לא כל כך מקובע בדעות שלי... אני לא מכיר אף דעה שלי שאני מוכן באמת להגן עליה. להזכירך, נושא הפורום זה פרחי באך. פרחי באך על פי דר' באך זה קודם כל לחיות בצורה מסויימת ולאחר מכן לקחת תמציות על מנת לטפל בחוסרי-נוחות (על פי באך אין מחלות אלא חוסרי נוחות). פרחי באך זה להבין איך אדם אמור לתפקד באופן כללי ומה החובות בתור הורה... זה גם להבין שלהורה אין כלל זכויות... לילדים יש זכויות וכלל לא חובות. למה לפתוח פורום? באיזה נושא? יש לך עצות? אני כותב כאן (לידיעתך) כי balancedflower הזמינה אותי לעשות את זה.

בגת

New member
... אתה אמיתי :)?

בס"ד ...ילדים חייבים גבולות!
ילד בלי גבולות זה שולחן ללא רגליים!!! על ידי הצבת גבולות ההורה מחנך את הילד להתנהגות ראויה וכך הילד משנן פעולות שאסור לו לעשות ומתרגל לסמוך על הוריו שירשו לו לעשות פעולות אחרות וימנעו ממנו סכנות למיניהן וזה עוזר לו לרכוש בטחון. כשהגבולות אינם ברורים וכשיש ויכוח על כל עיניין, ההורים מבזבזים אנרגיות נפשיות רבות ופעולתם אינה יעילה. כאשר ילדים אינם מכבדים את מרחב הפעולה של ההורים, מבחינה פיזית וריגשית, הם מתישים אותם, הופכים אותם לפחות ממוקדים ופחות החלטיים. הורים זקוקים גם לכיבוד צרכיהם האישיים, למען התפתחותם האישית ולמען תיפקודם תקין כהורים. למשל, שעת שינה סבירה של הילד חשובה לא רק לילד, אלא גם ליכולת ההורה ליהנות מיחסים זוגיים תקינים. השכמה ראויה של הילד בזמן וללא ויכוחים, חיונית להמשך היום התקין של הילד, אך גם לשלוות ההורה . אולי אם היית מתמודד עם גידול ילדים היית חווה את זה על בשרך ואז היית פחות שיפוטי.. אני לא יודעת (וזה באמת גם לא מקומי לשפוט..) אבל עזוב זה כבר לדיון אחר... יש לך הרבה מה להגיד זה כבר כולם הבינו לאורך כל הפורום של טל אבל למה להיות בשוליים?!... תוביל! תעקוץ, תביע דיעות, תחפש "כעסנים" ותציע להם להתגרש או משהו כזה (.. בצחוק..)יאללה תשתחרר חביבי.. אבל עכשיו ברצינות... יש לך הרבה מה להגיד וזה יכול להיות מעניין אך לא במסגרת הפורום של טל (הפורום שלה טהור מידי לכל העוקצנות שלך..). יש אנשים שיכולים למצוא בזה עיניין אך לא במסגרת הפורום שלה. היא מנסה להביא לכאן משהו אחר לגמריי... נ.ב- אל תחשוב שאני לא יצאתי מכל הדיון המתמשך הזה עם תובנות.. אך שוב.. ישנה דרך להגיד דברים בלי לפגוע ברגשות הזולת. ומקווה בשבילך שתצא עם התובנה הזו לפחות.. כל טוב, וסליחה עם פגעתי.. דידי

ילדים לא חייבים גבולות... ומבוגרים גם לא.

על ידי הצבת גבולות ההורים לא מחנכים כלל, אלא עושים לעצמם "חיים קלים"... לראיה תראי את כל מה שכתבת לגבי למה "טוב" להורים שלילדים תהיה מסגרת... על הצד של ההורים אולי את צודקת... כך "יותר קל" להם.. כך יוכלו לקיים "יחסי זוגיות תקינים" וכו' וכו'... בקיצור הגישה שלנו לגבי גידול ילדים שונה מאוד מאוד... וכיוון שאת לא מוכנה (ככל הנראה) לשמוע דעה אחרת לא ארחיב בנושא. אני לא "התמודדתי" עם גידול ילדים... אני גידלתי שני ילדים, בלי להתמודד... עם אהבה וחופש בחירה לילדים מגיל מאוד מאוד צעיר, מאיפה המצאת את זה שאני מדבר בתאוריה רק את יודעת. אני כלל לא בשוליים, ובכל זאת תרשי לי לשאול מי זה "כולם" ש"הבינו"? זה אולי מה שאת חושבת, אך אין לך דרך (עד כמה שידוע לי) לדעת מה כולם חושבים... אני לא זקוק לאישור שלך על מנת לכתוב בפורום הזה או בכל פורום אחר, אני כן צריך את האישור של מנהלת הפורום... ואת זה יש לי אפילו אם זה לא מוצא חן בעינייך. אני גם לא בזרם וגם לא שוחה נגד הזרם... אני במקום אחר, מקום שככל הנראה את לא מסוגלת כלל לראות ו/או לדמיין בגלל הדעות והאמונות שלך. אין לי מה לסלוח לך כי את יכולה לפגוע בי, אם היית קוראת את מה שכתבתי יכולת להבין את זה. חוץ מזה ככל הנאה הגישה שלנו לחיים מאוד שונה, אצלי יותר חשוב התוכן... אצלך הצורה.

בגת

New member
צורה ותוכן ומה שבניהם

בס"ד לא צריך רק דרך... צריך גם תכלית נגעת קודם בנושא אלוקים. איך כתבת?... "אם יש אלוקים"... אתה בספק?!?.. אז מה התכלית שלך פה בעצם..? תגיד.. שאתה רואה בניין שהוא כבר בנוי וקיים עומד לתפארת ויש שם כבר דיירים שגרים שם. זאת עובדה ואתה לא מערער עליה.. אתה לא מבקש לראות את האדריכל שבנה את הבניין הזה.. העולם נברא ע"י בורא עולם... עובדה קיימת ... לא חייבים לראות את הייצרן כדי להאמין, אך הייצרן הזה היה מספיק חכם כדי להשאיר גם "הוראות ייצרן"... בדקת את העניין...? או שהיית עסוק רק בלהוציא תעודה של מטפל הוליסטי?! לזה יש זמן וכוח.. תחקור גם קצת את הנושא הזה (ועוד אתה מדבר על כפייה דתית..) ומה עם כפייה חילונית?.. אין דבר כזה כפייה חילונית?! שאלת את עצמך פעם, אם באת לעולם בשביל לחיות אז למה אתה מת...?! ואם באת לעולם בשביל למות.. אז למה את חיי? זכותך לחשוב מה שאתה רוצה אבל אתה מוזמן לבדוק את "הגירסה" השנייה לפני שאתה מחליט...

את אולי צודקת...

"לא צריך רק דרך... צריך גם תכלית"... זה יכול להיות נכון רק אם את לא שוכחת שמה שיותר חשוב בין השניים זו הדרך. מותר לך לצטט אותי בדיוק כמו שמותר לי לצטט אותך... אך רצוי שאם את מצטטת אותי לא תשני את מה שאני כותב. את שואלת: "איך כתבת?... "אם יש אלוקים"..." אני כתבתי אם אלוהים היה קיים... רואה את ההבדל? בכל זאת אענה לך, כתבתי את זה על ידי לחיצת מקשים על המקלדת שלי... את עושה את זה בצורה אחרת? את שואלת: "אתה בספק?!?.." כן ולא... לפי עניות דעתי (כפי שכתבתי) אלוהים זה המצאה של בני אדם... הוא (או היא) לא קיים (או קיימת). האם אני יכול להוכיח שאלוהים לא קיים? לא, ממש לא. וכאן מתחיל לבלוט ההבדל בין הגישה שלי ושלך לחיים... על פי איך שאת כותבת עושה רושם שאת חושבת שאת יכולה להוכיח שיהוה קיים. "אז מה התכלית שלך פה בעצם..?" לא יודע אם תביני את התשובה, אך בכל זאת אענה לך: ה"תכלית" של זה שאני חי זה להגדיל את המודעות של היקום... זה למעשה (על פי דעתי) הסיבה שכל היצורים החיים חיים.להגדיל את המודעות של היקום. לא, אני לא חושב שאם אני רואה בניין אני טוען שזו עובדה...אני לא חושב שיש כלל קשר אם אנשים גרים או לא גרים באותו בניין... גם לא רואה קשר בין אם הבניין יפה או מכוער בעיניי או איך הוא בנוי... לא כלל לא מעניין אותי לפגוש את האדריכל שתכנן אותו. "העולם נברא ע"י בורא עולם... עובדה קיימת ..." לא, את טועה, זאת כלל לא עובדה "קיימת" (יש עובדות "לא קיימות"?)... זאת אך ורק הדעה שלך. דעה המבוססת, ככל הנראה, על דעות, אמונות והפילטרים בדרכם את רואה את המציאות. "בדקת את העניין...?" איזה עניין? קיומו או העדר קיומו של אלוהים?... כן, בדקתי והגעתי למסקנה שאין דבר כזה, את בדקת? או רק אימצת את הדעות והאמונות של אנשים אחרים? "או שהיית עסוק רק בלהוציא תעודה של מטפל הוליסטי?!" לא ידעתי שיש תעודה כזו... בעיניי תעודות, באופן כללי, זה דבר די מיותר... אני מעדיף ללמוד במקום לבזבז זמן על הוצאת תעודות. כן, אני מדבר על כפייה דתית, אך לא נראה לי שעשיתי את זה בפורום הזה... את רוצה שאדבר כאן על כפייה דתית? לא מכיר כלל כפיה חילונית... אם טרחת לחפש הודעות שלי בפורומים אחרים בטח גם ראית שאני לא יודע מה זה "חילוניות"... אבל כפייה דתית יש ויש... אנשים ששמים בכח מזוזה בדלת שלי... אנשים שזורקים אבנים על הרכב שלי... לא ארשום כאן את כל הרשימה של הדברים שהדתיים כופים (או מנסים לכפות) על מדינה שלמה. "שאלת את עצמך פעם, אם באת לעולם בשביל לחיות אז למה אתה מת...?! ואם באת לעולם בשביל למות.. אז למה את חיי?" לדעתי הוודאות היחידה היא שאמות, כלל לא בטוח שאני חי... אולי אני חלום של מישהו אחר וכשהוא יפסיק לחלום אותי אני אמות... אם לרדת לרמה של וויכוח של ילדים בני חמש (זה מה שאת מנסה לעשות עם השאלות שלך על פי עניות דעתי) אז יש לי 2 שאלות: 1- אם אלוהים הוא כל יכול האם הוא יכול לברוא אבן כל כך כבדה שהוא לא יכול להרים אותה? אם התשובה היא כן אז הוא לא כל יכול אם התשובה היא לא אז הוא לא כל יכול אז ככל הנראה הוא לא קיים. 2- אני מניח שקראת את התורה, ספר בראשית מתחיל "בראשית ברא אלוהים את השמיים ואת הארץ:" עצרת פעם לחשוב על המשמעות של המשפט הזה? או שישר המשכת לקרוא? אכתוב את המשפט בצורה אחרת: פעם היה יצור בשם בראשית, הוא ברא שלושה דברים, את אלוהים, את השמיים ואת הארץ. אחר כך, ככל הנראה, בראשית הלך להתעסק בדברים שמעניינים אותו והשאיר לאלוהים את המלאכה של לברוא עוד כל מיני דברים... בין היתר אנשים ובתוכם אישה בשם דידי המוכרת גם בתור בגת... ----------------------------------------- זכותך לחשוב מה שאת רוצה אבל את מוזמנת לבדוק את "הגירסה" השנייה לפני שאת מחליטה... ואם כבר את מוזמנת לבדוק כל מיני גירסאות אחרות ולא רק עוד אחד... אני עשיתי את זה, למדתי מזה המון... אז אולי שווה לך גם לעשות את כל הבדיקות האלו. [נא לשים לב שאני כותב על פי הדעות הסובייקטיביות שלי... מומלץ גם לשים לב כאשר אני כותב "אם", "מניח", "ככל הנאה" וכו' וכו']

בגת

New member
בראשית זאת התחלה

בס"ד לא חשוב, קטונתי.. זה לא התפקיד שלי להוכיח לך אם יש בורא לעולם... ואני גם לא מתיימרת לעשות זאת וזה בטח לא האינטרס של אף אחד לעשות את זה.. ולאף אחד לא יוצא מיזה הרי כלום.. אז למה בכל זאת לאחרונה יש המון שחוזרים בתשובה..?! אם אתה מעוניין לשמוע יותר... תצפה בערוץ הידברות, ערוץ 97 ב- yes. אני חוזרת בתשובה.. אני בטוחה שכבר חשת.. לפי הנגיעה בנושא.. גם אני לא ידעתי הרבה דברים ורציתי לדעת מה קורה פה בכלל.. תשמע, אני מציעה לך מכל הלב (תניח לרגע בצד את הוויכוח בינינו..) עזוב זה באמת מיותר. תצפה בערוץ הידברות, ערוץ 97 ב- yes. בערוץ הזה,,, אם יש לה שאלות, ספקות ואתה רוצה הוכחות, מדברים שם על כל הנושא של היקום, גילגולי נשמות, אמונה ומדע, תחיית המתים, פרקי אבות.. ועוד מיליון נושאים. מאוד מעניין וסקרן.. (הרב זמיר כהן מדבר שם בשעות הערב המאוחרות ) ויש שם עוד רבנים. יכול להיות שאתה כרגע מגחך לך.. אבל בבקשה רק תקשיב קצת.. אני מאוד התחזקתי בזכות זה. אבל לא משם זה התחיל... פשוט אימי עברה מוות קליני.. ומאז עלו שאלות.. אני חייתי בעולם אחר לגמריי (שהיום אני מכנה אותו המציאות השיקרית)... אני מחפשת את האמת.. אף אחד לא רוצה שירמו אותו או אף אחד לא מפנה את הגב לאמת... אז בוא נחפש אותה קודם.. ויש את האמצעים לנסות להבין ולגלות .. הרי שאנחנו הולכים ללמוד מקצוע.. בהתחלה אנחנו לא יודעים כלום, אז מלמדים אותנו ואנחנו עוברים הרצאות וכמה שנים של לימוד עיוני וכו' ואחרי זה באה הפראקטיקה. אז למה לא לנסות גם לחקור בכיוון הזה. תצפה... תסיק מסקנות.. אם זה לא יעשה לך כלום.. גם זה בסדר.. אבל תנסה.. אני מאחלת לך כל טוב. וסליחה על כל הדברים שנאמרו.. אני מכבדת אותך בכל זאת. כבודו במקומו מונח. ובוא נשאיר את הדברים כך. נ.ב גם אתה מוזמן להזמין אותי למקורות שלך על הבנת היקום .. אגב. מאיפה הביטחון הזה שאין בורא לעולם..? או שמע לא הבנתי טוב... (אתה חושב/או לא חושב שיש בורא לעולם?) אני כבר מפחדת להסיק מסקנות.. אגב אם אתה מעוניין להמשיך לדסקס על זה זה אפשרי, ברוח טובה דרך המייל שלי אך לא במסגרת של פורום פרחי באך... תיראה את אורך השירשור שלנו.. ניראה לי שגלשנו.. יום טוב הכל ברוח טובה..

כתבת את אותה ההודעה פעמיים?

רק הכותרת שונה?... או שאני מפספס כאן משהו? בראשית זה התחלה, בראשית זה גם היצור שברא את אלוהים, את השמיים ואת הארץ... זאת גם אופציה. אם את לא מסוגלת לראות יותר מאפשרות אחד, לרוב זה סימן שאת מפספסת משהו.

בגת

New member
פיספוס אחד גדול

אתה אומר לי שאני רואה רק אפשרות אחת.. וזה הסימן שאני מפספסת משהו?!.. וזה שאתה טוען שיש אולי עוד אופציה (וככל הנראה גם מאמין באופציה הזו..) שבראשית ברא את אלוקים את השמיים והארץ.. לא אומר שפספסת פה גם משהו?!... אולי אתה זה שמפספס? מה שאני לא רואה , לא שומע , לא חש ולא מרגיש אתה לא מאמין בו??... מה זה? אמונה בחמשת החושים?.. עכשיו אנחנו גם יוונים/מתיוונים? אבל גם שבאים לטיפול אצל מטפל או רופא משפחה ... אנחנו ברוב המקרים לא מחפשים את הדוקטורט שלו תלוי על הקיר או הוכחה לכך שהוא אכן יודע את מה שהוא עושה ולמד וכו'.. פשוט בוטחים בו.. לא?!. ואיך אצלך ? ממך מבקשים הוכחות שבאים לטיפול? או שניגשים מייד לעניין?... ופה אומרים לך יאללה אתה רוצה הוכחות בכיף בוא תבדוק.. יותר מיזה . חשוב לבדוק, הקב"ה רוצה שנבדוק.. אחרת איך נתחבר אליו מעומק הלב ונהיה בהבנה עמוקה שממנו הכל. מספיק כדי להסתכל על האדם ולהבין איזה מערכת משוכללת זו... מערכת הראייה, הנשימה ,, מערכת הדם.. מי עשה את זה? תן לי הוכחה שמישהו אחר עשה זאת בבקשה.. לפחות במה שאני לכאורה מאמינה יש מקורות .. יש את התנך, תורת ישראל. הכל כתוב שם, תסתכל על כל פרטי היקום,עונות השנה, הטבע, על הגוף שלך.. איך פצע שעל העור מגליד תוך מספר ימים/שבועות וזאת כדי שלא תצטרך להסתובב עם עקבות של פצעים מהיותך ילד ועד היום... מערכת הקרישה פרטים קטנים... הכי קטנים.. אתה רוצה להגיד לי שזה לא הכל יצירה מדוקדקת . ועכשיו השאלה הגדולה בסדר יש בורא עולם...? אז מה הוא רוצה מאיתנו?... יפה! וזה לנושא הבא... יש הרצאות בכבלים הוט וYESבערוץ הידברות ערוץ 97 (כמו שאמרתי קטונתי) אם אתה מעוניין לקבל יותר פרטים. היצירה מדברת בעד עצמה.. אפילו בלי לנסות לחקור. הכל מדוקדק! אני יכולה לשלוח לך, אם תהיה מעוניין גם למייל שלך הרצאות ויש גם את ערוץ הידברות באינטרנט : www.hidabroot.org

אמורה להיות כאן הדדיות על פי עניות דעתי...

את שואלת ואני עונה... אני שואל ואת לא מתייחסת כלל לשאלות שלי, מה עוד שאת ההודעה הזאת כתבת אחרי שטענת שאת לא רוצה/צריכה להוכיח שאלוהים קיים ושאת רוצה להמשיך את הדיון הזה בדואר אלקטרוני... שאלתי אם אני מפספס לגבי זה שכתבת 2 הודעות זהות עם כותרת שונה... את מוכנה לענות? אמרתי/כתבתי שכאשר רואים רק אפשרות אחד סימן שמפספסים משהו, זה לנכון לכל אדם, לאו דווקא לך... גם אצלי וגם אצל כל אחד אחר... כשרואים רק אפשרות אחד סימן שלא רואים את התמונה היותר גדולה. אני לא מאמין, לא רק באלוהים אלא באופן כללי אני לא מאמין... לכן המשפט "מאמין באופציה הזאת" לא נכון. אני אומר שיש לפחות 2 צורות לפרש את המשפט "בראשית ברא ...", הדגשה על לפחות, הצגנו רק 2 במתוכם... אז מי מפספס כאן? אני שטוען שיש לפחות 2 אופציות או את שטוענת שיש רק אחד וכל האופציות האחרות הם לא לגיטימיות? אני לא מאמין... אני יודע מניסיון שחמשת החושים מוסרים מידע שהוא לא תמיד מדויק, לכן בעיניי זה די טיפשי להאמין למה שאני קולט ממה שהחושים שלי מעבירים לי. אולי את חייבת לשים אותי בקופסה כזו או אחרת... אני לא חייב לעשות את זה איתך, לא מעניין אותי בכלל אם את דתייה, חוזרת בתשובה, יהודיה, מוסלמית, בודהיסטית, וכו' וכו'... אני גם לא שם אותך בקופסה בגלל שאין לך סבלנות לגדל את הילדים שאת הבאת לעולם... "איך אצלך ? ממך מבקשים הוכחות שבאים לטיפול? או שניגשים מייד לעניין?... " תלוי מי... ככל הנראה בגלל שאני לא מפרסם את עצמי (כמעט) ולא מעוניין אותי לקבל יותר ממטופל אחד (מקסימום שניים) ביום לא יותר משלוש ימים בשבוע... אנשים שבאים עליי לטיפול זה בגלל ששמעו עליי, בדרך כלל ממטופל או מטופלת.... עניתי, למרות שאני לא רואה כלל קשר בין השאלה שלך לבין קיומו או אי קיומו של יהוה. איך יהוה יכול לרצות או לא לרצות שנבדוק או לא נבדוק אם הוא לא קיים? כתבתי כבר שלדעתי לא ניתן להוכיח את קיומו או אי קיומו של אלוהים... אם היית מתייחסת למה שאני כותב לא היית מבקשת ממני הוכחה. אנשים טיפשיים המציאו את אלוהים על מנת להגיד שיש להם תשובות לגבי כל מיני דברים שהם לא יודעים איך פועלים... אני מספיק טיפש בשביל להגיד "לא יודע" אך לא מספיק טיפש על מנת להמציא תשובה. "הכל כתוב בתנ"ך"... זו אחד מהטענות היותר לא-חכמות להוכיח משהו... זה הולך בצורה מעגלית: אלוהים קיים כי זה כתוב בתורה... התורה נכונה כי אלוהים כתב אותה... צריך מנת משכל של 70 בערך על מנת להבין שהטיעון הזה חסר ערך... השאלה הגדולה זה לא מה יהוה רוצה מאיתנו... השאלה הגדולה זה מי המציא אותו ולמה... השאלה היא למה בכלל קיימות דתות בעולם... השאלה היא למה את חושבת שהדת שלך נכונה ויתר הדתות שגויות (אם את חושבת כך)... יש הרבה שאלות שאפשר לשאול, אבל ראשית צריך להבין שאם אין הסכמה על קיומו או חוסר קיומו של אלוהים כל השאלות האלו לא רלוונטיות... הם יכולות להישאל על ידי 2 אנשים שמסכימים על הדבר הבסיסי, שמעליו נבנים כל מיני תאוריות ו/או דתות... מה הטעם להסתמך על ספר בתור הוכחה למשהו כשאחד אומר שהספר הוא קדוש וכל מה שכתובת בו נכון והשני אומר שזה סתם ספר פסדו-היסטורי? בעיניי ה"מקורות" שלך הם לא הוכחה לכלום, אני משתמש בספרים האלו שימושים שונים ומשונים ושונים מאוד מהשימוש שלך (אני מניח)... ככל הנראה בין יתר הדברים שאת לא מתייחסת (בין הדברים שאני כותב) זה שבעבר היו לי לא מעט דיונים עם אנשים מכל מיני דתות (כולל יהודים) וממשיכה להפנות אותי לראות טלוויזיה ועכשיו גם לאתר אינטרנט... אז אני גם מפנה אותך לאתר אינטרנט בשם חופש... רק לצורך ההדדיות, ועל מנת שלא יהיו אי הבנות, אני לא מסכים אם כל מה שכתוב שם, הם מאוד עדינים בעיניי... אבל אולי תלמדי משהו מלקרוא דברים באתר. "היצירה מדברת בעד עצמה.. אפילו בלי לנסות לחקור. הכל מדוקדק!" הדעה שלי שונה (אם לא ניחשת לבד)... היקום זה מסתורין, החיים זה מסתורין... אני חלק מהיקום ולכן גם חלק מהמסתורין. מחובתי לחקור את המסתורין עד לרגע שאמות, אני צריך לעשות כל מה שאפשרי על מנת לחקור במאה אחוז את המסתורין יחד עם הידיעה שזו משימה בלתי אפשרית. כעת יש כמה אופציות: 1- לעזוב את הדיון 2- להבין שאי אפשר להוכיח את קיומו או אי-קיומו של אלוהים 3- לא להבין את מספר 2. 4- להניח שאלוהים קיים ולהמשיך את הדיון משם 5- להניח שאלוהים לא קיים ולהמשיך את הדיון משם 6- להניח שכל הדתות הם כלי לשליטה באנשים בורים 7- להניח שכל הדתות הם כלי להגיעה להארה 8- להניח שרק דת אחת נכונה וכל היתר כופרים 9- ... מוזמנת להוסיף אופציות לרשימה. אני לא חושב שבמדינה "מתוקנת" חייבת להיות הפרדה בין דת למדינה. אני חושב שכל האזרחים של המדינה אמורים להיות שווים בחובות ובזכויות שלהם. אני לא חושב שמיעוט אמור להלביש על מדינה שלמה את העדפות שלהם. אני חושב שבפסח הבא (בהשראת אירועי עכו ומה ואיך את כותבת) אשים לחמים בפתח כל בית כנסת שאמצא בדרכי. אני חושב שאם הדתיים חושבים שאין לי זכות לחיות בישראל אז להם אין זכות. אני חושב שחייבת להיות הקשבה והידברות במקום הכוחניות שחלק לא קטן מהדתיים מפגינים כאן בישראל אני חושב ש"חוזרים בתשובה" יותר קיצוניים מדתיים "רגילים". אני חושב שמיסיונריות זאת פעולה הגורמת נזק לבני אדם וליקום. אני גם חושב שכל זה מתקשר בצורה כזו או אחרת לזוגיות שלך ועל איך את מגדלת את הילדים שלך... אני חושב שהכעסים והחוסר סבלנות שלך נובעים מהאמונות שלך, מההחלטות שלך, מהאופן שבו את רואה את העולם... מזה שאת חושבת שקיימת רק אופציה אחד... זה מזכיר לי פעם ישב מאחוריי במטוס בחור דתי, עם כל התלבושת (או תחפושת)... וטען שהתנ"ך זה ספר קשוד ולכן אי אפשר לשרוף אותו (למען הסר ספק הוא התחיל את השיחה והנסיון לשכנע את כל הסובבים אותו לחזור בתשובה), אמרתי לו שעד כמה שידוע לי אין בעיה לקחת מצית ולשרוף את הספרון... כיוון שבמטוס אסור להדליק אש קבענו להיפגש ביציאה מהטרמינל... להפתעתו הרבה מאוד הספרון נדלק ונשרף כמו כל ספר אחר... הוא בכה ואמר שברק יהרוג אותי תוך כמה שניות.... עברו שנים מאז... אם אלוהים היה קיים היה מתברר שהאברך צודק... אך המציאות מראה אחרת. אם אלוהים היה קיים הייתי שואל אותו למה התנ"ך מלא סיפורי מלחמה, רצח, עונשים וכו'... הייתי שואל אותו אם זה נכון או המצאה של הסופרים שכתבו את התנ"ך. ... אולי אלוהים היה קיים ולפני כמה עשרות אלפי שנים הוא מת. אולי לא היה קיים אף פעם אולי יהוה יושן ואת מאמינה לאנשים שטוענים שמדברים בשמו... אולי האנשים שטוענים שמדברים בשמו יודעים שזה לא נכון, אך טוב להם עם זה כי הם מקבלים כבוד וסטטוס... יש עוד הרבה אולי... קיים אפילו האולי אלוהים קיים. אך אצלך, על פניו קיים רק האולי האחרון. המקור שלך זה ספר... ה"מקור" שלי הם ההתנסויות שלי בחיי. כיוון שאני לא מנסה להוכיח לך שאלוהים לא קיים, נראה לי התנהגות נימוסית מצידך שלא תנסי להכיח לי שהוא כן קיים... אך לא אתערב בהעדפות שלך. מה שאני כן מבקש זה שלא תצפי שאענה בהמשך על שאלות שלך אם את ממשיכה לא לענות לשאלות שלי. מאחל לך יום שמח שבו השמחה לא קשורה לכלום... רק לבחירה שלך, הבחירה להיות שמחה.

בגת

New member
עמנואל שמת לב לשם היפה שלך.. הוא אומר הכל!

בס"ד לא חשוב, קטונתי.. זה לא התפקיד שלי להוכיח לך אם יש בורא לעולם... ואני גם לא מתיימרת לעשות זאת וזה בטח לא האינטרס של אף אחד לעשות את זה.. ולאף אחד לא יוצא מיזה הרי כלום.. אבל למה ולמרות הכל יש המון שחוזרים לאחרונה בתשובה..?! (שמת לב לכך..) אם אתה מעוניין לשמוע יותר... תצפה בערוץ הידברות, ערוץ 97 ב- yes. אני חוזרת בתשובה.. אני בטוחה שכבר חשת.. לפי הנגיעה בנושא.. גם אני לא ידעתי הרבה דברים ורציתי לדעת מה קורה פה בכלל.. תשמע, אני מציעה לך מכל הלב (תניח לרגע בצד את הוויכוח בינינו..) עזוב זה באמת מיותר. תצפה בערוץ הידברות, ערוץ 97 ב- yes. בערוץ הזה,,, אם יש לה שאלות, ספקות ואתה רוצה הוכחות, מדברים שם על כל הנושא של היקום, גילגולי נשמות, אמונה ומדע, תחיית המתים, פרקי אבות.. ועוד מיליון נושאים. מאוד מעניין וסקרן.. (הרב זמיר כהן מדבר שם בשעות הערב המאוחרות ) ויש שם עוד רבנים. יכול להיות שאתה כרגע מגחך לך.. אבל בבקשה רק תקשיב קצת.. אני מאוד התחזקתי בזכות זה. אבל לא משם זה התחיל... פשוט אימי עברה מוות קליני.. ומאז עלו שאלות.. אני חייתי בעולם אחר לגמריי (שהיום אני מכנה אותו המציאות השיקרית)... אני מחפשת את האמת.. אף אחד לא רוצה שירמו אותו או אף אחד לא מפנה את הגב לאמת... אז בוא נחפש אותה קודם.. ויש את האמצעים לנסות להבין ולגלות .. הרי שאנחנו הולכים ללמוד מקצוע.. בהתחלה אנחנו לא יודעים כלום, אז מלמדים אותנו ואנחנו עוברים הרצאות וכמה שנים של לימוד עיוני וכו' ואחרי זה באה הפראקטיקה. אז למה לא לנסות גם לחקור בכיוון הזה. תצפה... תסיק מסקנות.. אם זה לא יעשה לך כלום.. גם זה בסדר.. אבל תנסה.. אני מאחלת לך כל טוב. וסליחה על כל הדברים שנאמרו.. אני מכבדת אותך בכל זאת. כבודו במקומו מונח. ובוא נשאיר את הדברים כך. נ.ב גם אתה מוזמן להזמין אותי למקורות שלך על הבנת היקום .. אגב. מאיפה הביטחון הזה שאין בורא לעולם..? או שמע לא הבנתי טוב... (אתה חושב/או לא חושב שיש בורא לעולם?) אני כבר מפחדת להסיק מסקנות.. אגב אם אתה מעוניין להמשיך לדסקס על זה זה אפשרי, ברוח טובה דרך המייל שלי אך לא במסגרת של פורום פרחי באך... תיראה את אורך השירשור שלנו.. ניראה לי שגלשנו.. יום טוב הכל ברוח טובה..

ברור שיש לי שם יפה, אני בחרתי אותי.

זיטנר, לא זיט פנס אלא זיט נר... קרוב יותר למקורות ויותר רחוק מהטכנולוגיה (בעיקר מהטכנולוגיה ההורסת) [תחילת ציטוט מוויקיפדיה] פרופ' משה דוד קאסוטו טוען (האלה ענת עמ' 43) שמקור השם אל הוא באל הכנעני (EL) או בשמו המלא "אל-ועלין" (=אל עליון) כפי שכתוב בכתובת סוג'ין, שהוא הוא אלם של אנשי העיר שלם. [סוף ציטוט] במילים פשוטות, "אל" היה השם של אחד מהאלים הכנענים, היהודית אימצו את השם (ואולי את האל עצמו...) המשמעות של השם שבחרתי (עמנואל) יכול להיות כמו שאת אולי חושבת "אלוהים איתנו"... אך הוא גם יכול להיות בעל משמעות אחרת: אם אלוהים קיים אז אנחנו האלים, האל זה לא יצור הקיים מחוצה לנו. אני לא חושב ש"גלשנו" ואני חושב ששירשור ארוך עדיף על קצר, בעיקר אם יש נסיון להבין אחד את השני ולא סתם לזרוק מילים. עכשיו אל תפגעי ואל תביני אותי לא נכון: אין לי על מה לסלוח לך והאיחולים שלך לא מזיזים לי, מה עוד שכבוד "בכל זאת" זה כלל לא כבוד. את לא פגעת בי, כתבתי את זה כבר... אולי הפעם תצליחי לקרוא ולהבין, את לא פגעת ולא יכולה לפגוע בי מהמון סיבות, אחד מהם היא שאני לא לוקח אישית את מה שאת אומרת/כובת לי. האיחולים שלך לא מזיזים לי כי אני מודע לבחירות שלי, אני פועל על פיהם... את אולי היית אומרת הכל כתוב והיד נטויה (או משהו בסגנון) אני אומר שאני מקבל קלפים (אפשר לקרוא לזה גורל, אם את רוצה) אין לי שליטה או זכות בחירה איזה קלפים לקבל, אך אני שולט ב-100% מה לעשות עם הקלפים (אפשר לקרוא לזה מזל, אם את רוצה)... אז מה שאת מאחלת, לטוב ולרע (ולא רק את אלה כולם) לא משפיע על החיים שלי, וגם לא על הצורה שבה אני חי. כבוד, זו מילה שמרבים להשתמש בה ומאחורי השטח קיימים דברים אחרים לגמרי שלא קשורים כלל ל"כבוד"... עבורי כבוד זה לפעול בידיעה שהיקום וכל מה שיש בתוכו זה מסתורין ושאני חלק ממנו. את לא אמורה לכבד אותי, את אמורה לשמוע את מה שיש לי להגיד בדיוק כפי שאני שומע את מה שאת אומרת... אני לא מכיר צורה אחרת לנהל דיאלוג... תקשורת מתקיימת רק בין שווים, לי אין רגשי נחיתות וגם לא רגשי גדלות, אני לא חושב שאני יותר חשוב או פחות חשוב מכל יצור חי אחר... מה איתך? את יוצאת מהנחה די מוזרה שאני לא חקרתי דברים, למרות שכתבתי שכן. בעיניין הדת היהודית אגיד לך שבסוף שבוע שהייתי בכפר חבד עישנתי והצעירים מאוד כעסו עליי... אמרתי להם לקרוא לרב והסברתי לו שעל פי ההלכה אני לא מחלל את השבת של הכפר... הוא הסכים איתי להפתעת הצעירים וטען שיש סיכוי סביר שאני אחד מה-ל"ו. בקרוב אני מניח שאעלה לאתר שלי חלק מהפילוסופיה של דר' באך, על פי איך שאני מבין אותה (כמובן)... לדעתי הבנת התמציות חשובה אך חשוב יותר להבין מה התאוריה שמאחוריהם. אם את רוצה להמשיך את הדיון הזה בדואר אלקטרוני את מוזמנת לשלוח לי את הכתובת שלך דרך מסרים אישיים של תפוז. היו לא מעט דתיים ובתוכם רבנים שניסו להוכיח לי שאלוהים קיים... הם לא הצליחו וגם הבינו שהם לא יכולים להוכיח את זה... כן, את זה הבנת נכון, אני לא חושב שאלוהים קיים, גם לא יהוה לא בורא עולם וגם לא כל שם אחר שתיתני לזה... אני לא אפנה אותך לאף מקום כי אני לא מיסיונר... מה עוד שהשרשור הזה נפתח עם בקשה ממך לקבל עזרה והמשיך בכך שכעסת על זה שנתתי לך עזרה... אם את באמת רוצה הפניה בקשי את זה בצורה מפורטת שלא משתמעת לשתי פנים. אם את מחפשת הפנייה לספרים, מראש אגיד לך שאין... את מה שאני יודע אני יודע מהתנסות אישית. אני אוטודידקט, ככל הנראה הצורה שבה אני לומד שונה מהצורה שאת לומדת, אם זה מעניין אותך להבין את זה טיפ-טיפה את יכולה לקרוא דברים באתר שלי. את בטח יודעת יותר טוב ממני כמה חוזרים בתשובה, השאלה היא האם את יודעת כמה "חוזרים בשאלה" יש... ותשובה לשאלתך, יש לי כל מיני הנחות וניחושים לגבי למה יש בכלל דתות ולמה יש אנשים ש"חוזרים בתשובה" (שם די מצחיק לאנשים שעל פניו מפסיקים בכלל לשאול)... אני מניח שלא תאהבי את התשובה שלי, אך אם בכל זאת את רוצה לשמוע כל מה שיש לך לעזות זה לבקש ממני. יום טוב, הוא תוצאה של הבחירות שאת עושה... אז אולי כמענה אאחל לך לבחור את הבחירות הנכונות והיעילות, אאחל לך לעצור ולפקפק כל פעם שאת רואה רק אפשרות אחד.

Balancedflow

New member
הבהרה קטנה -

אני מאוד מקווה שאני עושה עבודה ראויה בפורום הזה, ושאני מצליחה להעשיר אתכם בידע ולחשוף אתכם לד"ר באך ושיטתו, שבה אני מאמינה ומטפלת. לשיטת הטיפול כמו גם לפורום יש משמעות רבה בחיי, אבל אני חייבת להבהיר, שאף ש"תפוז" נתנו לי את הזכות והפקידו בידי את הנהלת הפורום, הפורום הוא לא "שלי", הוא של כולם, ולכולם יש את הזכות להביע בו דעה, כל עוד היא בגבולות הטעם הטוב. כאינדבידואלים כל אחד מאיתנו בוחר דרך הסתכלות שונה, ומן הסתם יתכנו חילוקי דעות שבשאיפה, במסגרת הפורום רק יעשירו ויעצימו אותנו, ולא יהוו פגיעה באף אחד. אני מודה מקרב לב לכל מי שלוקח חלק בפורום הזה, ועוזר לי להפוך אותו למה שהוא, גם אם לפעמים יש בו דיונים קשים וטעונים. ומזכירה שוב, שהפורום הוא לא רק שלי ובשבילי, הוא בשביל כולם

למעלה