תופעות לוואי לחיסון

Harrington

Well-known member
מנהל
ואני שואלת האם התופעות לוואי המתוארות בכתבה, מספקות תירוץ טוב לא התחסן?
או שהתופעות מחזקות שיש מה להתחסן למרות תופעות הלוואי?
לא זה ולא זה לטעמי.
תופעות לוואי אינן סיבה שלא להתחסן, מהטעם הפשוט ש:
א. הן צפויות וידועות מראש (או האפשרות להופעתן ידועה מראש).
ב. הן חלק בלתי נפרד והגיוני מבחינה מדעית מהליך החיסון.
ג. ברוב המוחלט של המקרים מדובר בתופעות לוואי קלות וקצרות מועד.
ד. המקרים הבודדים בהם מדובר בתופעות לוואי קשות יותר, הם כל כך מעטים שמבחינה סטטיסטית אין סיבה להיות מושפע מהם.

לגבי האפשרות השניה, אני חוזר בי ובמחשבה שניה בעצם לא יודע לענות על כך. זאת שאלה יותר מדעית. עבורי קיומן של תופעות הלוואי לא מחזקות את החלטתי להתחסן (אך כאמור, גם לא מחלישות אותה).

אור גינאל

Well-known member
למי שיש מחלות רקע החיסון הזה הוא ברכה , לבא ולשלול את כל מדע הרפואה בגלל זה, לא נראה לי רציני.

raya

Well-known member
אתמול קבלנו את החיסון השני.
הלילה היו לי כאבים במקום הדקירה - מה שהיה גם בפעם הקודמת. בנוסף קצת כאבי שרירים שלא היו לפני 3 שבועות.
בסך הכל - אפשר לחיות עם זה.

חורזת באהבה

Well-known member
מנהל
אתמול קבלנו את החיסון השני.
הלילה היו לי כאבים במקום הדקירה - מה שהיה גם בפעם הקודמת. בנוסף קצת כאבי שרירים שלא היו לפני 3 שבועות.
בסך הכל - אפשר לחיות עם זה.
מצפה ליום ראשון. אתחסן במנה השניה.

Harrington

Well-known member
מנהל
לא יודע אם יש קשר, אך לאחר ההזרקה השניה אתמול, קמתי בבוקר עם נימול מעצבן בכף יד שמאל (הצד שבו בוצעה הזריקה). עבר במשך היום. כמו כן עייפות מוגברת. קמתי בבוקר, ביטלתי כמה דברים שהיו לי היום וחזרתי לישון עד עכשיו.

שמלת תחרה1

Well-known member
לא יודע אם יש קשר, אך לאחר ההזרקה השניה אתמול, קמתי בבוקר עם נימול מעצבן בכף יד שמאל (הצד שבו בוצעה הזריקה). עבר במשך היום. כמו כן עייפות מוגברת. קמתי בבוקר, ביטלתי כמה דברים שהיו לי היום וחזרתי לישון עד עכשיו.
הייתי עוד מישהי שהתלוננה על שינה רצופה לאחר קבלת החיסון הראשון. אצלך זה קרה לאחר החיסון השני. ויש מישהי המשתוקקת לתופעת לואי של שינה רצופה.

Harrington

Well-known member
מנהל
הייתי עוד מישהי שהתלוננה על שינה רצופה לאחר קבלת החיסון הראשון. אצלך זה קרה לאחר החיסון השני. ויש מישהי המשתוקקת לתופעת לואי של שינה רצופה.
עוד פעם ישנתי שעות, מאז שכתבתי את זה אחה"צ עד עכשיו. יש דרכים להגיע לשינה רציפה, בלי קשר לחיסונים.

למעלה