תסבירו לי....

dikla00

New member
תסבירו לי....

כולכם מדברים על זכויות לעם הערבי.... נכון? זכויות... אממממ מה זה בעצם? זה אומר שלכולם תהיה זכות בחירה? או שכבר יש? זאת אומרת שיהיו המון מפלגות ערביות? זה אומר שייתכן שלמדינת ישראל יהיה ראש ממשלה ערבי? אולי מישהו יסביר לי? זה אומר שאם תהיה ממשלה ערבית כתוצאה מ``הזכויות`` או יותר אנשים בכנסת.... יהיו חוקים חדשים? או השתלטות על העם היהודי? ולהחליט שזו בעצם מדינה פלסטינית? אולי שמישהו יגיד לי אם אני טועה ולמה.... ואל תשכחו שאלו רק שאלות...

ביילי_007

New member
דקלה, המורה שלי לתנ``ך היה אומר...

דקלה, יש לי מורה לתנ``ך די בסדר, ושאנו לומדים משהו בתנ``ך אנו תמיד שואלים כמו כל התלמידים שאלות שעדיין לא הגענו אליהם, אז הוא אומר ``לא לקפוץ מעל לפופיק``, הכוונה שלי זה קודם כל נחייה ביחד ואחר כך נעסוק בסוגיות אלו, אני מבטיח לך שישראל לא תאבד את צביון חיים היהודי, גם אם יהיה פה הרבה ערביים. תודה, ביילי

dikla00

New member
לי יש מורה להיסטוריה

שאתמיד אמר לי שצריך להסתכל קדימה ולבחון את כל האפשרויות ואת כל הדברים שעלולים לקרות אם אני אעשה את הצעד הזה... וכך אני אדע אם לפנות ימינה שמאלה קדימה או שאחליט לחזור לאחור אני חושבת שהשאלות האלה הן חיוניות שאולי יירמו לכמה אנשים פה לחשוב באמת מה יקרה אם.... אני חושבת שזה חשוב .... לא?

eliasys

New member
המורה להיסטוריה טעה

הוא היה צריך להפנות את ראשך לעבר, להיסטוריה שהוא מלמד אותך, על מנת שתלמדי מן העבר ותסיקי מסקנות לעתיד. ואז היית הולכת למורה לפסיכומטרי שילמד אותך שיטות חשיבה שבאמצעותן היית יכולה לבנות את העתיד על סמך הלמידה מן העבר

B.Shokor

New member
ושוב דקלה חזרה ל``תריקים`` שלה H-)

דקלה הבחורה החכמה (שכבר כולנו מכירים אותה) בפורום הזה, טוענת שהיא לא יודעת מה זה זכויות לערבים!!! (אני לא עד כדי כך טפש גברת!). טוב, למרות הכל אני אגיד חלק חלק מהזכויות שהערבים אינם מקבלים בארץ הקטנטונת שנקראת ישראל: 1. מקצועות ויחידות לימוד כמו אלה שבכל בית-ספר יהודי - תקשורת - סיעוד - היי-טק - מחשבים - אלקטרוניקה, עיתונאות, ועוד.. אלה המקצועות שלא נמצאות בבתי-הספר הערביים. 2. תפקידים בארגונים ובמוסדים ממשלתיים (את יודעת שאי אפשר לערבי לקבל איזה שהו תפקיד על רמה בחברת החשמל למשל?) 3. מקום מגורים - את יודעת שלא מותר לערבים לגור במקומות שונות בישראל (לא מותר לערבים לגור בכרמיאל למשל!). 4. הלוואות - קפוצי קצת לבנק ושאלי אותם שם, אם נותנים לערבי אותם תנאים שמקבל היהודי כשמבקש הלוואה. 5. מקומות עבודה - אם מסתקלים על טבלת שיא האבטלה בישראל, לא במקרה רואים שהכפרים הערביות הם בראש הטבלה, כי ההעדפות לעבודה ניתנת בהתחלה ליהודי ואחר כך לרוסי - תאילנדי - אתיובי - .... - ..... - ..... - .....- ובסוף לערבי (במקרים רבים לא נותנים בכלל). 6. כלי-תקשורת - קרה באחד הימים שהדלקת הטלוויזיה למשך יום שלם וראית תוכניות חינוכיות בערבית? בערוץ 1,2 ובכל שאר הערוצים תמיד מתעלמים מכל דבר שקשור לערבים, ומסתפקים בתוכניות של שטויות (שקוראים להם חינוכיות) של כמה דקות! העדפה חברתית! - קוראת ראש 1 או מעריב לנוער? - קוראת ידיעות אחרונות או מעריב או עיתון אחרת? אם תדפדפי קצת בעיתון תגלי המון מודעות לחברות החשמל, משרד החינוך, האוצר - בשפה העברית (והודעות אלה חסרות בשפה הערבית ובעיתונות ערביות). פעם שמתי לב על מודעה של משרד החינוך בראש אחד ובמעריב לנוער נגד סמים, אותה מודעה הייתה חסרת בשאר המגזינים שבערבית. הרחבת הערים (חוצה ישראל)- מדינת ישראל ממשיכה לצמצם את השטח של הערים והכפרים הערביות! ולא מאפשרת להם להתרחב לסביבה. בגלל זה רואים שבבית אחד חיים יותר ממשפחה אחת, וזה מוליד בעיות רבות כמו מחלות, ובעיות פנימיות בתוך המשפחות. תקציבים - לכי לחנות וקני עיתון ``אלסנארא`` - יש כתבה על התקציבים, ידעת שהתלמידים של משגב מקבלים פי2 מהתקציב שמקבלים התלמידים של סכנין? (התלמידים של סכנין פי2 משל משגב). ושוב תקציבים - למה חיפה לא כמו נצרת?! (גם חיפה עתיקה וגם נצרת עתיקה), התשובה ברורה, לחיפה מעבירים יותר תקציבים מאשר לנצרת. (אם תסתובבי בחיפה תגלי שהשכונות של היהודים כם השכונות של פאריז, ולפתע את רואה את השכנות של הערבים כמו של החיות - באותה עיר). לדקלה ולאחרים, דיייייייי, מספיק כל הכאב שיש לנו.

dikla00

New member
ברשותך אתייחס כרגע לתקשורת

אין מודעות בערבית בעיתונים? אתה מצפה שיכתבו בערבית? נוק נוק יש מישהו בבית?????. בחייך אתה מודע לזה שרוב התלמידים לא יודעים ערבית? וכמה ערבים שקוראים ראש 1 אתה מכיר? אני לא חושבת שזה כל כך הרבה וחוץ מזה אתה יודע שזה לוקח לבעלי העיתון יותר מקום להכניס הודעות כאלה גם בערבית וזה עולה כסף ובגלל שאף אחד לא קורה את זה אז אין סיבה בכלל להשים אותן וחוץ מזה בעיתון ערבי כמה מוזעות בעברית יש? חוץ מזה העיתון מיוחד לישראלים ולא לערבים ואותו דבר לגבי עיתונים ערביים בנוגע לתוכניות אני מכירה תוכניות שיש בטלוויזיה בערבית יש תוכנית כזו עם ילדים שיש מנחה כזה שמראיין אותם על כך מיני דברים ובערוץ הראשון נדמה לי שזה ביום שישי יש המון תוכניות בערבית אני הייתי רואה את זה כי זה היה חמוד אני יודעת שזה נשמע לך לא נורמלי שאני ראיתי תוכניות ערביות אבל תתפלא יש דברים שאתה לא יודע עליי אז כבר 2 סעיפים שהצגת לא נכונים

B.Shokor

New member
תיקון..

דבר ראשון אינני מסכים בכלל על ה 2 סעיפים.. אוקי, אני מסכים איתך שבערוץ 1 יש כמה תוכניות בערבית, אבל זה מספיק? התכוונתי מאחורי סעיף התקשורת שיהיה ערוץ אך ורק בערבית. אין אף אחד שקורא את העיתונות הערביות? מאיפה את מביאה את כל השטויות האלה? ובכלל, למה שתהיה בעיתון ישראלית מודעה בערבית? (למה בכלל היא נקראת עיתון בעברית?)

dikla00

New member
טעות!

סליחה? אין ערוצים בערבית??????????? אני שולחת אותך בתור מ``כית! ואני אכן כזו.... אז יש לי זכות לשלוח אותך לטלוויזיה ולבדוק שוב את הערוצים ולהקשיב אם אתה שומע את השפה הערבית! 1...2...3... זוז!!!!!!!!! מצטערת אבל אנשים לא קוראים עיתונים בעברית תבקש מתפוז לעשות סקר ותראה! ולמה שלא תהיה מודעה ערבית בעיתון ישראלי? למה כןןןןןןןןןן?????????

B.Shokor

New member
סליחה, יש לו זכות הדמוקרטיה להגיד

כל מה שהוא רוצה,, וחוץ מזה הוא לא פוגע באף אחת. אז עדיף לשבת בשקט.

עוד פריט חשוב

במדינת ישראל בת החמשים ושלוש שנים ולאורך כל הזמן ותחלופות הממשל, אף ממשלה אחת לא מצאה לנכון לבנות ישוב ערבי חדש אחד. לעומת זאת ערים יהוהדיות נבנות בקצב אדיר. יהיה מי שיגיד שזוהי נדינת היהודים , אז אני אומר לו מראש כי זה נשמע ונעשה באופן שיטתי וגיזעני. משטרים אפילים כאלה מזמן חלפו עם הרוח האחרון ביניהם היה בדרום-אפריקה < האפארטהייד> , זה כבר זכרון מהמאה הקודמת. בעוד ימי הבניים של היחס הישראלי לאזרחי המדינה לפי חוק ...אני חוזר לפי חוק נקבע על-בסיס דת גזע ומין. לך תסביר שאתה חי במדינה מתוקנת.

B.Shokor

New member
אופססססססססססס..

כך את מגדירה הערבים בנאצים? אופססס.. לא חשבתי שהרמה שלך עד כדי כך ``זפת``.... אני מקווה לא לשמוע את ההגדרה הזאת שוב בפורום.

ליאור...

New member
דקלה!

איך את מגדירה אותם??? אין בכלל קשר לבין השואה לערבים הם לא נאצים,והם אפילו לא עשו חצי ממה שהנאצים העיזו לעשות תזכרי:לא כולם רעים!!! ואפילו לי...יש חברים,גם בערב הסעודית,דרך אגב אז בבקשה,אל תדברי ככה וסתם תוציאי דברים שאפילו אינם נכונים...עוד מעט נצטרך לקנות פלסטרים בשבילך ;-p

למעלה