תרגיל הוועדה המסדרת משתדרג להצבעה על הצעת חוק בחירה ישירה.

אור גינאל

Well-known member
על השולחן שתי הצעות להרכבת הממשלה-
  • ימינה וסער מצטרפים לליכוד, מרכיבים ממשלת ימין ומונעים בחירות חמישיות.
  • בחירות חד פעמיות לבחירה ישירה לראשות ממשלה את מי מבין המעומדים רוב הציבור מעדיף.
הבעיה היא שכדי שהחוק הזה יעבור צריך להיות לו רוב בכנסת.
כלומר -
מי שיכשיל את החוק הזה מוביל לבחירות חמישיות לאחר שכל המאמצים מצד נתניהו נעשו.
והתוצאה בבחירות שיהיו, לא תהיה שונה בהרבה, למעט קוסמטיקה כירורפולטית .
ואז חוזר חלילה .
כשבכל אותו הזמן יושבים סער ימינה ולפיד ומתגלגלים מצחוק, ונהנים מהחוכמה שלהם, איזה קטע הם עשו לנתניהו , הכניסו אותו למצב בלי מוצא.
רק מה שהם לא יודעים זה שהציבור מסתכל עליהם .

Harrington

Well-known member
מנהל
מי שיכשיל את החוק הזה מוביל לבחירות חמישיות לאחר שכל המאמצים מצד נתניהו נעשו.
זה כמובן לא נכון, שהרי אדם יכול להתנגד לחוק בטענה שצריך להקים ממשלה של גוש הרל"ב (זה שהתשקורת ממציאה לו שם חדש מידי יום כדי לגרום לו להישמע טוב יותר).
כשבכל אותו הזמן יושבים סער ימינה ולפיד ומתגלגלים מצחוק, ונהנים מהחוכמה שלהם, איזה קטע הם עשו לנתניהו , הכניסו אותו למצב בלי מוצא.
אולי אני טועה, אבל לדעתי רובם בוכים ולא צוחקים. בנט נמצא בפינה שהוא מאוד לא רוצה להימצא בה. סער מנסה להבין מה הוא עושה בפוליטיקה ואיזו הבטחה פחות נורא עבורו להפר. לפיד רחוק מאוד מלהיות בטוח שיש לו ממשלה ביד ובוודאי כזאת שתחזיק מעמד יותר מרבע שעה.

זורג הרביעי

Well-known member
יש רק בעיה אחת בחישובך המסובכים והיא בביטוי "ממשלת שמאל"
שהרי זה שמאל-שיקרי, כי, 80% ממרכיביו הם ימין מובהק.
למעשה אין דבר כזה "ממשלה שמאל"...

אור גינאל

Well-known member
יש רק בעיה אחת בחישובך המסובכים והיא בביטוי "ממשלת שמאל"
שהרי זה שמאל-שיקרי, כי, 80% ממרכיביו הם ימין מובהק.
למעשה אין דבר כזה "ממשלה שמאל"...
יש כמה תיאוריות על ימין ועל שמאל ואפילו היה כאן דיון על זה .
ברמת השטח ימין ושמאל הם כך -
שמאל זה שלטון הפקידים עובדי ציבור משכילים וכן הלאה.
ימין זה שלטון ועדי העובדים, פועלים וכן הלאה.
בשמאל עובדי הציבור יעשו כמעט הכל כדי לא לאבד את מקום העבודה המרופד שלהם בשירות המדינה ועם הפנסיה המפנקת וילכו לבחור את מי שאמרו להם לבחור, משהו בסגנון המפלגה הקומוניסטית .
בימין זה קצת יותר מחובר למציאות ועדי העובדים מגינים על העובדים ובתמורה מקבלים את הכוח שלהם מהם והולכים להשפיע בכנסת,באותו רגע שיפסיקו לדאוג לעובדים העובדים ידאגו לסלק אותם ולהחליף אותם במישהו יותר חזק.
עכשיו אם תיקח את ההסבר הזה ותסתכל דרכו כמו דרך משקפים על מה שבנו וסער עושים, תבין למה בדיוק רוצים לסלק את נתניהו שזה בדיוק מה השמאל רוצה להשיג.
משמע מכאן שבנט וסער הם שמאל .

סתוונית333

Well-known member
חוץ מהקהל השבוי של מושחת הצמרת (שאתה נמנה עליו ) , כל הציבור יודע -

שמטרתה האמיתית של הצעת החוק הגרועה היא ביטול ממשלת החילופים ומתן אפשרות לנתניהו לצעוד באחד משני נתיבים: או שיצליח להקים ממשלה הנהנית מאמון הכנסת בתוך 90 ימים (לעומת 28 ימים הנתונים כיום למועמד), או שייכשל בהקמת ממשלה ואז ישראל תצעד שוב לבחירות.

אור גינאל

Well-known member
חוץ מהקהל השבוי של מושחת הצמרת (שאתה נמנה עליו ) , כל הציבור יודע -

שמטרתה האמיתית של הצעת החוק הגרועה היא ביטול ממשלת החילופים ומתן אפשרות לנתניהו לצעוד באחד משני נתיבים: או שיצליח להקים ממשלה הנהנית מאמון הכנסת בתוך 90 ימים (לעומת 28 ימים הנתונים כיום למועמד), או שייכשל בהקמת ממשלה ואז ישראל תצעד שוב לבחירות.
אני לא יודע מה באמת קורה, ולא חושב שיש מישהו שיודע, ויכול להיות שאף פעם לא נדע, מה באמת קורה. אבל, קורה משהו, והוא הרבה מעבר ליכולת החישוב שלנו. יש פה הרבה פרמטרים במשוואה, אז לבא ולפשט את זה ל^קהל שבוי^ ולמשהו כמו משחק, זה קצת ילדותי (זה לא אישי אז אל תיפגעי ) כי בסופו של דבר מדובר בחיים של בני אדם שתלויים בהחלטות של האנשים האלה.

סתוונית333

Well-known member
אני לא יודע מה באמת קורה, ולא חושב שיש מישהו שיודע, ויכול להיות שאף פעם לא נדע, מה באמת קורה. אבל, קורה משהו, והוא הרבה מעבר ליכולת החישוב שלנו. יש פה הרבה פרמטרים במשוואה, אז לבא ולפשט את זה ל^קהל שבוי^ ולמשהו כמו משחק, זה קצת ילדותי (זה לא אישי אז אל תיפגעי ) כי בסופו של דבר מדובר בחיים של בני אדם שתלויים בהחלטות של האנשים האלה.
ברור שאינך יודע מה קורה ,
כי לקהל שבוי ומאולף אין יכולת ראייה והבנה .
ולכן אני לא נעלבת משבויים ומאולפים ואפילו קצת מרחמת עליהם.

אור גינאל

Well-known member
ברור שאינך יודע מה קורה ,
כי לקהל שבוי ומאולף אין יכולת ראייה והבנה .
ולכן אני לא נעלבת משבויים ומאולפים ואפילו קצת מרחמת עליהם.
משעשעת אותי העובדה שאת מתנחמת בסיכלותך, כמו רבים מהקהל הנאור והחופשי שאין לו מושג מהם חופש ונאורות .
את מתיימרת להציב מראה בפני, בפני ה*ביביסטים* ולהראות להם את כל הגועל שאת רואה בהם,
חשבת אולי במקרה שהמראה שאת מחזיקה היא בעצם חלון מלוכלך שאת רואה דרכו ?

נערך לאחרונה ב:

סתוונית333

Well-known member
משעשעת אותי העובדה שאת מתנחמת בסיכלותך, כמו רבים מהקהל הנאור והחופשי שאין לו מושג מהם חופש ונאורות .
את מתיימרת להציב מראה בפני, בפני ה*ביביסטים* ולהראות להם את כל הגועל שאת רואה בהם,
חשבת אולי במקרה שהמראה שאת מחזיקה היא בעצם חלון מלוכלך שאת רואה דרכו ?

אתה משועשע ?
לא נראה לי !
:sleep:

Harrington

Well-known member
מנהל
שמטרתה האמיתית של הצעת החוק הגרועה היא ביטול ממשלת החילופים
בשביל זה אפשר להגיש הצעת חוק לביטול ממשלת החילופים ובא לציון גואל. זאת גם תהיה הצעת חוק שתעבור ביתר קלות לימינה ולרע"מ בגרון. משמע מטרת הצעת חוק הבחירה הישירה היא לא זאת.
ומתן אפשרות לנתניהו לצעוד באחד משני נתיבים: או שיצליח להקים ממשלה הנהנית מאמון הכנסת בתוך 90 ימים (לעומת 28 ימים הנתונים כיום למועמד), או שייכשל בהקמת ממשלה ואז ישראל תצעד שוב לבחירות.
ברור לחלוטין ואיש לא מכחיש זאת. אבל התזה הסמויה בדברייך היא שבמידה ותהיה בחירה ישירה, נתניהו ייבחר על-ידי הציבור. המשמעות בפשטות היא שאזרחי ישראל רוצים את נתניהו כראש ממשלה, בניגוד לטענות שנשמעות היום מהצד הפוליטי שלך.

אור גינאל

Well-known member
מה הוא לא יעשה כדי לא להגיד: נכשלתי אני הולך הביתה
אפילו מפגיני בלפור לא אמרו שהוא נכשל בתפקידו ולא הציגו אפילו לא דוח אחד על תיפקודו והישגיו הכושלים לכאורה, כל מה שהם אמרו זה - אהה , יש נגדך חקירה, אז זהו הלך עלייך, אתה לא שווה כלום.

הוא נכשל בהרכבת ממשלה אחרי 4 מערכות בחירות חוץ מזה שלדעתי הוא מנהיג גרוע אבל בזה אני מניח אנו חלוקים בדעותינו

למעלה