1.בודקים חשבונות פנגו?

חורזת באהבה

Well-known member
מנהל
2. נוהגים לעבור על חשבון פירוט כרטסי האשראי?

מה הייתם אומרים אילו קיבלתם חיוב על סך 90 ש"ח לפנגו בחודש שבו לא יצאתם כלל מהבית? תסכימו איתי שזה מוזר. אבל זה קרה – אנשים שלא הזיזו את הרכב גילו שהם מחויבים בסכומים לא סבירים לפנגו. על מה ולמה? בשנים האחרונות אנחנו עוקבים מקרוב אחרי תופעה.https://www.poenta.co.il/article/pango-class-action/

Harrington

Well-known member
מנהל

מה הייתם אומרים אילו קיבלתם חיוב על סך 90 ש"ח לפנגו בחודש שבו לא יצאתם כלל מהבית? תסכימו איתי שזה מוזר. אבל זה קרה – אנשים שלא הזיזו את הרכב גילו שהם מחויבים בסכומים לא סבירים לפנגו. על מה ולמה? בשנים האחרונות אנחנו עוקבים מקרוב אחרי תופעה.https://www.poenta.co.il/article/pango-class-action/
לא ולא.

משתפרת1

Well-known member

לפנגו יש שיטה. כשאני חונה הוא שואל אם אני רוצה שהחניה תתבטל אוטומטית כשהרכב יחזור לנוע. אם אשיב בחיוב הם מכניסים אותי למסלול סימפל, שעולה מעט (בסביבות 20 ש"ח לחודש). רק שאני משתמשת בפנגו רק לעתים רחוקות, וגם אם אשכח להפסיק את הפנגו והחניה תמשיך לרוץ כמה שעות עד 7 או 8 בערב- לא אגיע לתעריף החודשי של ההטבה. יתרה מזאת: יש לי איש סרבן אפליקציות, יש לי בן שלא מחזיק כרטיס אשראי. הם מטלפנים אלי בשעת הצורך, ואני מפעילה עבורם את החניה. יש 3 מכוניות על הפנגו שלי, ואם המסלול הזה יופעל- הוא יופעל על כל המכוניות בחשבון. אי אפשר רק על אחת. אז בלחיצה לא מחושבת על הסכמה להצעה של האפליקציה פתאום עלול לקפוץ לי חיוב נוסף של כ- 60 ש"ח עוד לפני שנפעיל את הפנגו. אז אני נזהרת ומסתכלת על החשבון. לא מנסה לזהות כל חניה, פשוט בודקת אם הסכום הגיוני.

חורזת באהבה

Well-known member
מנהל
לפנגו יש שיטה. כשאני חונה הוא שואל אם אני רוצה שהחניה תתבטל אוטומטית כשהרכב יחזור לנוע. אם אשיב בחיוב הם מכניסים אותי למסלול סימפל, שעולה מעט (בסביבות 20 ש"ח לחודש). רק שאני משתמשת בפנגו רק לעתים רחוקות, וגם אם אשכח להפסיק את הפנגו והחניה תמשיך לרוץ כמה שעות עד 7 או 8 בערב- לא אגיע לתעריף החודשי של ההטבה. יתרה מזאת: יש לי איש סרבן אפליקציות, יש לי בן שלא מחזיק כרטיס אשראי. הם מטלפנים אלי בשעת הצורך, ואני מפעילה עבורם את החניה. יש 3 מכוניות על הפנגו שלי, ואם המסלול הזה יופעל- הוא יופעל על כל המכוניות בחשבון. אי אפשר רק על אחת. אז בלחיצה לא מחושבת על הסכמה להצעה של האפליקציה פתאום עלול לקפוץ לי חיוב נוסף של כ- 60 ש"ח עוד לפני שנפעיל את הפנגו. אז אני נזהרת ומסתכלת על החשבון. לא מנסה לזהות כל חניה, פשוט בודקת אם הסכום הגיוני.​
היה לי פנגו עד לחיוב של 19.90 בשעות שהרכב חנה בחניה הפרטית.

GoldenEyes

Well-known member

אין לי אוטו (מבחירה) אז מכאן שאין לי פנגו
חיובי אשראי בדוק בקפדנות יתרה, עוד לפני החיוב בבנק

raya

Well-known member
אין לי אוטו (מבחירה) אז מכאן שאין לי פנגו
חיובי אשראי בדוק בקפדנות יתרה, עוד לפני החיוב בבנק
יש לנו רכב, אבל בעיקרון - לא חונים בחניה בתשלום.
אז אין אפליקציית פנגו או סלפארק (אם לא שיבשתי את השם של האפליקציה).

משתפרת1

Well-known member
יש לנו רכב, אבל בעיקרון - לא חונים בחניה בתשלום.
אז אין אפליקציית פנגו או סלפארק (אם לא שיבשתי את השם של האפליקציה).
זה תלוי היכן את מנסה לחנות.
אחת הסיבות לנסוע לת"א ברכבת ולהתנייד בה בתחב"צ היא החניה החסרה. אבל יש לי חברה שגרה באיזור בו עוברים מעט אוטובוסים בתדירות נמוכה מאד. לאחרונה בגלל הבניה הנמרצת (חולדאי) אפילו מעט מקומות החניה שהיו נמחקו, כך שאני חונה בכחול לבן (וצופה שבעתיד גם אלה יעלמו).
גם השהולכים להופעה, תיאטרון או קונצרט חייבים לבוא עם הרכב שלנו, כי אין רכבות או אוטובוסים בלילה. ולכן גם חייבים להוסיף תשלום חניה על מחיר הכרטיס.
בישוב שלי אני יכולה לחנות מעט רחוק יותר ולא לשלם חניה.

raya

Well-known member
זה תלוי היכן את מנסה לחנות.
אחת הסיבות לנסוע לת"א ברכבת ולהתנייד בה בתחב"צ היא החניה החסרה. אבל יש לי חברה שגרה באיזור בו עוברים מעט אוטובוסים בתדירות נמוכה מאד. לאחרונה בגלל הבניה הנמרצת (חולדאי) אפילו מעט מקומות החניה שהיו נמחקו, כך שאני חונה בכחול לבן (וצופה שבעתיד גם אלה יעלמו).
גם השהולכים להופעה, תיאטרון או קונצרט חייבים לבוא עם הרכב שלנו, כי אין רכבות או אוטובוסים בלילה. ולכן גם חייבים להוסיף תשלום חניה על מחיר הכרטיס.
בישוב שלי אני יכולה לחנות מעט רחוק יותר ולא לשלם חניה.
מסכימה עם מה שכתבת.
ההתיחסות שלי היא לחניה בעיר במקום מגוריי.
לתל אביב אני נוסעת ברכבת, בשבת נוסעים לבת בתל אביב כמובן ברכב, אפשר לחנות הסביבה שלה בחינם.
גם לירושלים בימי השבוע אני נוסעת באוטובוס (קו 470 ממש מעולה) ובשבתות ברכב.

דיברגנט חדש

Well-known member

1.בודקים חשבונות פנגו?​

בוודאי

בוודאי

raya

Well-known member
2. בודקת כל חודש את פירוט החיובים בכרטיסי האשראי, ומסיבה זו שומרת את הקבלות, ומבקשת לקבל את הדו"ח החודשי בדואר ולא במייל.
כך נוח יותר לבדוק את החיובים.
כל הניירת - קבלות ודוחות הולכת אחר כבוד לפח הכחול, ניירת עם פרטים אישיים- נגרסת לפני הפינוי.
דווקא היום - כאשר קבלתי את החיובים של הכרטיסים שלי, נתקלתי ב-2 חיובים שאין לי קבלות עבורם, ואין לי שמץ של זכרון מה קניתי או חויבתי באות הימים.
בלית ברירה אני "מאמינה" לחיוב, ומקווה שאזכר מתי שהוא מה רכשתי באותם הימים.

חורזת באהבה

Well-known member
מנהל
2. בודקת כל חודש את פירוט החיובים בכרטיסי האשראי, ומסיבה זו שומרת את הקבלות, ומבקשת לקבל את הדו"ח החודשי בדואר ולא במייל.
כך נוח יותר לבדוק את החיובים.
כל הניירת - קבלות ודוחות הולכת אחר כבוד לפח הכחול, ניירת עם פרטים אישיים- נגרסת לפני הפינוי.
דווקא היום - כאשר קבלתי את החיובים של הכרטיסים שלי, נתקלתי ב-2 חיובים שאין לי קבלות עבורם, ואין לי שמץ של זכרון מה קניתי או חויבתי באות הימים.
בלית ברירה אני "מאמינה" לחיוב, ומקווה שאזכר מתי שהוא מה רכשתי באותם הימים.​
בדרך כלל חברות האשראי מזהות קניה לא רגילה, והן מתקשרות לוודא אם הרכישה נעשתה ע"י בעל כרטיס האשראי.

raya

Well-known member
בדרך כלל חברות האשראי מזהות קניה לא רגילה, והן מתקשרות לוודא אם הרכישה נעשתה ע"י בעל כרטיס האשראי.
זו לא הנקודה.
אני בודקת למען עצמי, לא מחשש לקנייה בסכום חריג.
ברור שחברות האשראי מודעות לקניות חאיגות.
אני זוכרת שלפני למעלה מ-20 שנים, כאשר הבן וכלתי עמדו לחזור משליחות של למעלה מ-3 שנים בהודו, הם קנו כמה דברים שיביאו בצכולה ארצה.
שישי בערב, הטלפון בבית מצלצל, חברת ויזה או ישראכרט שואלים לגבי קניה בסכום "לא רגיל".
הפניתי אותם לטלפון בחו"ל ואמרתי שיתכן שהקניה נעשתה לקראת החזרה ארצה.
התקשרו גם לבן והוא אישר להם.

משתפרת1

Well-known member
זו לא הנקודה.
אני בודקת למען עצמי, לא מחשש לקנייה בסכום חריג.
ברור שחברות האשראי מודעות לקניות חאיגות.
אני זוכרת שלפני למעלה מ-20 שנים, כאשר הבן וכלתי עמדו לחזור משליחות של למעלה מ-3 שנים בהודו, הם קנו כמה דברים שיביאו בצכולה ארצה.
שישי בערב, הטלפון בבית מצלצל, חברת ויזה או ישראכרט שואלים לגבי קניה בסכום "לא רגיל".
הפניתי אותם לטלפון בחו"ל ואמרתי שיתכן שהקניה נעשתה לקראת החזרה ארצה.
התקשרו גם לבן והוא אישר להם.
ואצלנו- כשחנות מפוקפקת גנבה את פרטי האשראי של האיש שלי ישרכארט התקשרה אחרי שבתוך כמה שעות נערכו 4 קניות בארבעה סופרמרקטים שונים, כל אחת בסכום גדול פי כמה מהקניות השגרתיות שלנו. ברור שחשבוננו לא חויב.
זה לא יקרה עם קניה בסכום לא מפוצץ, גם אם נעשתה באיזור אחר מהרגיל.

raya

Well-known member
ואצלנו- כשחנות מפוקפקת גנבה את פרטי האשראי של האיש שלי ישרכארט התקשרה אחרי שבתוך כמה שעות נערכו 4 קניות בארבעה סופרמרקטים שונים, כל אחת בסכום גדול פי כמה מהקניות השגרתיות שלנו. ברור שחשבוננו לא חויב.
זה לא יקרה עם קניה בסכום לא מפוצץ, גם אם נעשתה באיזור אחר מהרגיל.
האמת - כבר קרה שגיליתי שלא חייבו אותי בקניה מסוימת.
הסכום לא היה משמעותי.
ולא קרה לי שחויבתי על קניות או סכומים לא ביצעתי.

למעלה