H-) אשמח לתגובות...שעות שינה.

שדמה

New member
H-) אשמח לתגובות...שעות שינה.

היי חברה בוקר טוב ילדתי סובלת ממגרנות קשות דבר שמצריך נקיטת דרכים מסוימות על מנת להמעיט את הטריגרים שיגרמו להתקף, אחד מהם וה``כואב`` במיוחד ...שעת השינה. הגענו למסקנה ונכונה ובדוקה כשהיא הולכת לישון מאוחר היא קמה עם כאב ראש אטומי ולכן היא מחויבתלישון ב-20:30 או הכי מאוחר 21:00 והיא ממש מתקוממת, ונלחמת בנו נואשות...עושה הכל על מנת להזדחל ולהגיע לשעה יותר מאוחרת...הקטע החברתי שנדמה לה שכל חבריה הולכים לישון מאוחר יותר ממש מתסכל אותה...מה לעשות? מתי לפי דעתכם השעה ה``נכונה`` אם יש? מה...לא רצוי לכל ילד בגיל 11.5 לישון בזמן שכזה על מנת לקום לבית ספר...שפוי? הסבל שלה מכאבי הראש ממשי ומנטרל אותה ממש, היא צריכה לשכב היא מקיאה ולעיתים מגיע לאישפוז. תודה שדמה

גלי®

New member
אם זה מנחם אותך , הבעיה מוכרת !

גם שלי מושכת את שעות השינה , עד שאני מתחילה להתפרע , ורק אז הולכת לישון ...

shy-1

New member
היי שדמה,בקשר לשעות שינה-מיגרנה

גלי כתבה לך נכון, ששעת השינה של הילדים היא בעיה מוכרת לכולנו, אך יחד עם זה יש לי כמה שאלות, וכמה פתרונות. נתחיל מהשאלות: לא כתבת מתי הילדה רוצה ללכת לישון? מהיכן האבחנה ששעת השינה המאוחרת (שאיננו יודעים אותה), גורמת למיגרנה,האם זה מהסתבוננות עצמית או רופא אמר לכם? האם הילדה לא מודעת בעצמה ששעת השינה שלה קובעת את המיגרנה? וכמה רעיונות: תמיד אפשר ללמד את הילדה, שלא כל סיפור של ילדים אחרים הוא נכון, והיא יכולה להגיד גם בכיתה שהיא הלכה לישון ב-12 . לפעמים ילד/ה לא רוצים לישון מוקדם עקב תוכנית טלויזיה שאינם רוצים להפסיד,או שמדברים עליה בכיתה,והילד/ה רוצים להשאר מקובלים, ולכן כפי שעשיתי בעצמי,הצעתי לילדה להקליט לה את התוכנית שרצתה לראות, ולמחרת אחרי הבית ספר, היא רואה אותה. והרעיון האחרון (שאני בטוח שעשית אותו), להראות לילדה בבירור שמיעוט שעות השינה גורם לה לסבל,ואם היא לא מזוכיסטית מטבעה, בסופו של דבר היא תפנים זאת. אני מבין שהתכוונת לזמן הבית ספר,כי בחופש החוקים משתנים. בהצלחה. SHY

שדמה יקרה, שימעי את דעתי

אם קלטתי נכון, והבת שלך בת 11.5, (שלי הקטנה בת 11), קודם כל נורא תלוי מתי היא קמה בבוקר, ואם היא ישנונית או לא. אז ככה, (דעתי האישית ולא להרוג אותי): אם היא קמה בסביבות עשר (חופש גדול), היא בהחלט יכולה ללכת לישון באחת עשרה בלילה. יש גם ילדים שלפני שהם אמורים לישון, הם מתחילים להיות נרגנים ועצבניים כאלה, אז יודעים. חוץ מזה כמה טיפים בקשר למיגרנות, לא ללכת לישון עם שיער רטוב אחרי חפיפה, לאכול טוב (יענו לא להגיע לרעב), ולהמעיט בשוקולד ובגבינה צהובה, אבל הרבה חלב, לא יודעת למה, זה עוזר. אם יהיו לך עוד שאלות ותהיות, אני פה.

שדמה

New member
H-) אנא קיראו המשך...לתגובותיכם

אז ככה כמובן שמדובר רק על הלימודים ולא על החופש... הילדה סובלת מאז היותה בת שנה וחצי, אכן זוהי ``הוראה`` של הרופאה לישון מוקדם וגם בדוק בכל פעם שהיא מתאחרת אז יש לה התקף..רציני, אכן התרגלה לאכול בבוקר לפני בית הספר, איילת אקח לתשומת ליבי את ענין השיער הרטוב את היתר אנו יודעים ומשתדלים ליישם...בקשר לאוכל יש גם צבעי מאכל וכו`... שי אתה צודק אבל אם תאמר שהיא הולכת לישון ב 12 זה לאא מלמד אותה ``מעט`` שליגיטימי לשקר? האם זו הדרך במקום להתמודד עם המציאות? לא יודעת :-( מה עוד...אכן זוהי בעיה לא קלה..הלחץ החברתי יתכן שלועגים לה, אבל כאשר באות חברות אני לא מתעקשת על השעה אני באה לקראת... ובענין המזוכיזים היא לא :) אבל עדיין זה חזק ממני והזיכרון שלה בענין ההתקפים ``קצר`` היא כנראה משתדלת לשכוח ולחזור לשיגרה מצד אחד זה טוב ומצד שני מועד לפורענות. הלוואי והיינו ממש יודעים את מה לנטרל, אולי לכשתגדל מעט יותר תדע את הגבולות של גופה מעט טוב יותר. המון תודה

shy-1

New member
שדמה,תיקון קטן וחשוב,

את ענין השיער הרטוב, יעצה לך ורד ולא איילת. ועוד דבר שחשוב להגיד (בעקבות תגובתך).אני האחרון שימליץ להורים ללמד את ילדיהם לשקר(כאילו שהם צריכים מורים לזה), ילדים נוהגים לעיתים להשוויץ (זה בחינם),ולכן איני רואה בזה שקר,אלא סתם אמירה שוויצרית, הנה כמה מאוחר הם הולכים לישון. בדיוק כמו המצב שילדים אומרים להוריהם שהורי חבריהם מרשים להם לישון מאוחר/לצאת לדיסקוטק/לנסוע לטבריה, וכדומה. שינה נעימה SHY

עופר IOL

New member
על אחריות

ומראש, יכול להיות שזה לא ממש מתאים למקרה המסוים הזה, אבל בעקרון אחריות לדבר אחד יכול לקחת רק אחד. ולכן אם את לוקחת אחריות על שעת השינה של הילדה (ואני דווקא כן מדבר על תקופת החופש, כי בזמן הלימודים את חייבת לדאוג שהיא תוכל לקום ללימודים) היא לא תיקח אחריות ו``תילחם`` בך. לו אני במקומך (חכם שכמוני הרי אני לא במקומך) הייתי מאפשר לה לגלות בצורה חד משמעית את הקשר בין התקפים לשעות השינה שלה. תני לה ללכת לישון באיזו שעה שהיא בוחרת וכשהיא סובלת מהתקף מיגרנה, או יותר טוב אחרי ההתקף, הזכירי לה שהיא לא ישנה מספיק וכנראה זו הסיבה. נסי לומר את הדברים לא בהתקפה אלא מנקודה של תמיכה והשתתפות בקושי שהיא חווה. לא כל כך קל אבל שווה לדעתי לתת לילדה הזדמנות לחוות אחריות ואת הנובע למחרת מהחלטה שהתקבלה אתמול בערב.

שי, תודה רבה, ו....שדמה

שלא תגיד שהיא הולכת לישון בשתיים עשרה או שעה אחרת, אלא תגיד ``מאוחר`` וכל אחד שיפרש את זה אחרת. ושנית, לא יודעת מי אבחן אצלה מיגרנה, אבל זה יכול להיות סימפטום נלווה לדברים אחרים, כגון חרדה, שהיא לאו דווקא, פחד או לחץ, אלא צבר ארועים במשך היום, יש לבדוק האם יש לה כאבים בזרועות, בין הכתף למרפק, או לחץ בבית החזה, אבל צריך לשאול אותה אם כואב לה משהו נוסף, ולא להגיד דבר שפעם הבאה היא תשתמש בו. בהצלחה.

שדמה

New member
H-) ורד מצטערת על הטעות ו..שי

ראשית תודה רבה לך על העיצה. שנית היא ילדה שסובלת מגיל שנה וחצי ככה שאין פה מחשבה של תשומת לב וגם היא נבדקה לאורך ולרוחב מכל ההביטים... חשבנו על הכל היא מודעת לעצמה מאוד ולכאב ויודעת מגיל אפס שלא אומרים ``סתם`` שכואב אפרופו הסיפור זאב...זאב. מלבד זאת היא לא צריכה לומר מאומה רואים עליה על עינה והאישונים אני כבר מכירה בהה כל פיפס...אם השנים למדנו מה עוצמת הכאב מתי היא נזקקת לטיפול תרופתי ומתי...זה יעבור עם שינה או מנוחה. עם השנים הענין הוקל בקטנות היא היתה מתאשפזת המון... היא עברה סיטי וMRI והכל בסדר רק EEG לא תקין אפרופו מיגרנות בתחילה סברו אפילפסיה אבל ככל שגדלה נשלל הענין. שי אתה צודק בקשר לשקרים ואכן אאמץ את הרעיון. המון תודה על הכל ורד מה בענין הכאב בכתפיים את מוכנה לפרט? שבת שלום

bimbo.

New member
שדמה יקרה. הצטערתי לקרוא על

הסבל הרב שבתך סובלת. אני מכירה זאת מקרוב. אין לי מה להוסיף על העצות שקיבלת פה, אלא אחת קטנה: מה דעתך לתת לבתך לרשום בעצמה כל ערב מתי היא הולכת לישון (שתחליט לבד), ולרשום למחרת אם היה לה התקף. אולי, א ו ל י, אם היא תהיה שותפה למסקנות, יהיה לה יותר קל להקדים את שעת השנה. באשר לנושא השקר: ישנו מושג ``שקר לבן`` שבוודאי שמעת עליו. משמעו שקר שאינו פוגע באיש, אבל ``לשקרן`` הוא פותר בעיה שנוגעת אך ורק לו. אחרי הכל, למי יזיק אם בתך תספר צ`יזבאטים בעניין השינה שלה, ואיולו תצא ``גדולה``. אני מאחלת לה יישום מוצלח של המסקנות.

שדמה

New member
:cool: בימבו יקרה שלי ...דבר נוסף

מה אין זמן רצוי בגיל הנ``ל ממתי הם כבר אדונים לעצמם בנושא? או יותר נכון עד מתי?

מכשפה

New member
היי שדמה. מסכנה בתך. מה אומרת

בדיקת ה-EEG.? תזכירי לי? אני ראיתי פעם בערוץ 8 תוכנית שאמרו בה שמיגרנה יש לה סיבות גנטיות. פרט לכל הגורמים האחרים של לחץ, תזונה לקוייה, חוסר נוזלים, זיהום אוויר ועוד. נדמה לי שזו גם יכולה להיות סוג של תגובה אלרגית לחומר מסויים. בגלל שאת מספרת שהיא סובלת שנים- אני במקומך הייתי פונה לרפואה אלטרנטיבית, ומנסה לבדוק מהן האפשרויות. יש טיפולים של לחיצות, רפלקסולוגיה, עיסוי עדין, ואולי גם תרופות הומאופאטיות. יש אתר שבו יש רשימה ארוכה של מומחים, אנסה למצוא ולהעביר. וגם בקופות החולים יש רפואה משלימה בכולן. חבל שלא ניסית עד היום. חבל על הסבל של הילדה. מאחלת לכן בהצלחה.

מכשפה

New member
מנסה להעביר לך קישור לאתר.

טבעליייף.קום.פורום. בהצלחה. אם לא ייפתח, תחפשי לפי השם. בסדר?

שדמה

New member
:cool: מכשפה המון תודה אנסה את

הלינק... חמודהעשיטובהסיחרי לך שם אחר את נראת ממש החמדה ואדיבה למה מכשפה? גם אם יש מכשפות טובות נכון 8-p

מכשפה

New member
היי שדמה, אני מהמכשפות הטובות,

אלו שיש להן כוחות כישוף חיוביים....

מכשפה

New member
איילת תודה, ושדמה בכל זאת ממליצה

לך להתחיל לבדוק את נושא האלטרנטיבי.וגם את נושא האלרגיה.

shy-1

New member
מכשפה,סתם ליידע,בתה של שדמה אינה

מסכנה !!! יתכן והיא סובלת ממיגרנות עקב חוסר שינה,אך בין זה לבין מסכנות, י ש ה ב ד ל . SHY

למעלה