I Have A Dream

I Have A Dream

אז החלטתי. האמת היא שמזמן החלטתי אבל נראה לי שאני לקראת ביצוע. אני אדע לרקוד פלמנקו.... קראתי את ההודעות שהיו והקישורים הרבים למקומות לימוד. וככה עלתה לי שאלה. עד כמה חשוב שהמורה תהיה מקצועית (אם דגש לעובדה שבגילי המופלג אני לא אהיה רקדנית מקצועית).

מרשה לעצמי לענות לך...

כשעושים פעילות גופנית כלשהי בצורה שגויה-זה עלול לגרום לכאבים, ולפעמים אף לנזק. כמו בכל תחום,מורה לא טוב עלול לשעמם,או לתת הרגשה ש 'תקועים במקום'. אם את גרה באיזור ראשון רחובות,למיטב ידיעתי סטודיו נדיר פתח ממש לאחרונה קבוצה למתחילים ב 'גילאים מופלגים'. שיהיה בהצלחה,פלמנקו זה לא רק כיף של רקוד,זו גם דרך טובה לשרוף קלוריות ולשפר סיבולת לב ריאה.

איילנה

New member
שיעור ניסיון

רק לידיעה ממחר בשעה שמונה ורבע יש שיעור ניסיון לכל בעלי ה"גיל המופלג" בסטודיו נדיר ושוב תודה לאמא של שירה על האינפורמציה

איילנה

New member
קשה, קשה

בוקר טווב ובכן עדכון מהשטח היה קשה יותר ממה שחשבתי היתה קבוצה של 25 בנות הרבה יחסית בטווח גילאים בין 14 ועד 37 (שזו אני ועוד אישה בגילי) למורה קוראים סימה יהודה נחמדה, עליזה ומעבירה בכיף ה"להחזיק" את הגוף היה לי מאוד קשה ולא רק לי למרות גילי המופלג ועכשיו אני די מתלבטת האם לנסות משהו קלילי יותר כמו ג'אז או להמשיך דרך אגב נעליים עולות בישראדנס משהו כמו 300 שח לידיעה עד כאןדיווח מהשטח

25 בנות זו קבוצה ענקית לשיעור!

אני ממליצה לעשות חימום קל לפני השעור. תגידי,סימה היא בחורה נמוכה יחסית,שיער חלק מאוד,עיניים גדולות? פשוט,הכרתי סימה לפני שנים שרקדה פלמנקו. מעניין אם זו אותה אחת... ממליצה לא להסיק מסקנות אחרי שעור אחד,לנסות עוד שניים שלושה שיעורים, ואז להחליט אם זה בשבילך או לא. ג'אז לדעתי לא יותר קל. רקוד זה תמיד להחזיק את הבטן בפנים,להיות זקופה... אולי זה דווקא טוב שאת 'מתרגלת' יציבה בריאה יותר? אגב,המחיר של הנעליים מפתיע,ולא לטובה...

איילנה

New member
כן , בדיוק

נראה שהיה לה שיער חלק פעם וכנראה היא סלסלה אותו אבל נראה לי שזו היא עיניים גדולות, דרמטית כזאת המחיר בארץ לדברי ספורט מקצועיים מאוד יקר אבל זה בלתי אפשרי לרקוד ללא נעליים מתאימות

אכן,לא לוותר על נעליים מתאימות

אבל כדאי לבדוק בעוד חנויות-אולי תמצאי טובות לא פחות במחיר יותר זול? את הולכת לשיעור גם בשבוע הבא? נותנת לזה עוד צ'אנס?

הצטרפות מקרים

גם אני הייתי שם, כנראה אני האחרת שבגילך.... אני ממש התלהבתי, אבל זה כנראה שאני משוחדת. יש בו משהוא, בפלמנקו שבנוי בי.

DizzyMissLizzy

New member
איפה נמצא הסטודיו הנדיר הזה?../images/Emo9.gif

ומה שיטת הלימוד שם? אני, למשל, ניסיתי בתחילת השנה (ספטמבר) שיעור אחד בסטודיו של זהבה ברק ברחובות. השיטה שם היא שהמורה מלמדת כוריאוגרפיה לשיר מסויים (בדומה לריקודי עם). וזה אומר, שצריך לזכור בע"פ רצף צעדים לשיר אחד ארוך למדי, ובמקרה, גם המורה שכחה "קצת" את הריקוד שהיא התחילה ללמד בסוף השנה הקודמת. וחוץ מזה, שעם הכוריאוגרפיה הזו, אני לא יכולה לרקוד כל שיר שבא לי. אני מעדיפה שהמורה תלמד אוסף של צעדים, שאני יכולה לחבר בעצמי ולהתאים לכל שיר שבא לי. אני רוקדת כבר שנים רבות ריקודים סלוניים ולטיניים, וזו השיטה שם.

ההבדל בין שעור טכניקה לשיעור

כיראוגרפיה... בשעור טכניקה,הדגש על ה 'איך'.עושים שוב ושוב אותן תנועות בודדות,ומתקנים שגיאות למשל-הקפדה על מרפק מורם, החזקת הגב,וכו'. שיעור כריאוגרפיה הוא יותר כמו שעור 'ריקודי-עם יישראלים'. לומדים רקוד,לא עובדים כמעט על איכות התנועות. מציעה לך לקחת שיעורי טכניקה.מהם תקלטי את הסגנון,והם ייגרמו לך לרקוד יפה ונכון. יש בפלמנקו אלתור-רקדנית מנוסה מספיק מאלתרת-אפילו על במה,פשוט מחברת צעדים שלמדה איך ש 'בא לה' באותו הרגע. סטודיו נדיר זה בנס-ציונה,קרוב מאוד לבית האדום. נתקלתי באתר שלהם באינטרנט,רק אני לא זוכרת איך הגעתי אליו... אולי אחת מהשתיים שלקחו שם שעור השבוע מוכנה לכתוב כאן כתובת וטלפון?

DizzyMissLizzy

New member
שיעורי טכניקה !!!

שיעורי טכניקה זה בדיוק מה שאני מחפשת. השאלה איפה מלמדים שיעורי טכניקה. האם בסטודיו נדיר מלמדים שיעורי טכניקה או כוריאוגרפיה?

איילנה

New member
סטודיו נדיר

נמצא במתחם של הבית האדום בנס ציונה ליד קני לגבי פלמנקו , לפחות מהשיעור ניסיון שהייתי בו המורה לימדה כמה צעדים , רגלים , ידיים, ראש אבל בסך הכל יש רצף של תנועות עם מוסיקה בסוף השיעור באופן אישי לא התחברתי לנוקשות התנועות אבל זה באופן אישי ועברתי לג'אז

liza26

New member
בקשר לסטודיו נדיר

כמה עולה שם לחודש? וקראתי שיש 25 בנות בשיעור- יש מספיק מקום שם? למדתי קצת יותר משנה אצל זהבה ברק ברחובות- עם כרמל רק שלא כל כך עמדתי בקצב של הבנות שהיו קטנות ממני בהרבה שנים ואחר כך למדתי בעוד סטודיו בראשל"צ ולא יצא לי להמשיך ועכשו אני מחפשת שוב מקום כדי ללמוד .

איך זה שכולם פה מאיזור נס-ציונה???

בסטודיו נדיר נפתחה קבוצה לגילאי 20 פלוס-אפילו שלושים פלוס(בקצור,לא תלמידות בית ספר...) מוכנה לספר מה שם הסטודיו שלמדת בו בראשון? אגב,אני כנראה מגיעה לבקור מולדת אוטוטו,ומי יודע-אולי נפגש בסטודיו נדיר... לגבי מס' הבנות-חייבת לציין שזה נשמע הרבה,אבל במשך הזמן חלק וודאי נושרות. הם רק התחילו שם לפני שבוע את החוג. להערכתי,אם המספר הזה יישאר כמו שהוא גם בעוד חודשיים,בוודאי יישקלו שם פיצול לשתי קבוצות. כנראה כרגע עוד מחכים שם לראות כמה ייתמידו.

liza26

New member
היי תודה על התשובה../images/Emo140.gif

למדתי בראשל"צ בסטודיו של דבי (ברחוב הרצל) אצל מורה בשם מריה מורה מקסימה וסבלנית וכל הבנות היו מעל גיל 25 עד 50
כרגע אני רק מתעניינת כי אני בהריון מתקדם אז פלמנקו נראה לי קצת בעייתי עם בטן ענקית
אבל ברגע הראשון שאוכל אני אחזור לזה אני פשוט מוקסמת מהריקוד הזה

איילנה

New member
פלמנקו - סטודיו נדיר

תשלום חודשי הוא 160 שח לחודש בשיעור השני שגם היה שיעור ניסיון היו כ - 25 בנות אבל בחי ספר ינשרו לפחות חצי אתמול דיברתי עם המזכירה והיא ציינה שכמעט חצי פרשו בעיקרון מקום יש האולמות בסטודיו נדיר מרווחים וגדולים אוירה נחמדה וחמימה

למעלה