אריק שרון נפטר

אורישקי

New member
בהתחשב בעובדה שירי הרקטות

התחיל עוד לפני ההתנתקות אני לא בטוח שזה היה טוב יותר אם היינו נשארים בעזה - ההפך - אני חושב שהיה נורא ואיום אם הייתה התיישבות בתוך עזה. קחו בחשבון גם את כל החיילים והאזרחים שהיו נהרגים שם.

X יו יו S

New member
אבל לא בהיקף של עכשיו

אבל מצד שני אנחנו לא יכולים לדעת איך שרון היה מתנהג אם זה היה קורה במשמרת שלו

אגב הכי מעצבן בכל קטע הזה
שיש אנשים שאומרים שהוא עשה את הצעד הזה רק כדי להתחמק מכל פרשת אי היווני שהוא היה מעורב בו
והוא ידע שכל עיתונים שמאלנים שבזמנו זה היה כל עיתונים בולטים בישראל יתמכו בו וישכחו מפרשה ההיא
מה שבאמת קרה

אורישקי

New member
זה טיעון לא נכון. לא מאמין שאיש כמוהו

יעשה צעד כל כך רציני רק בשביל להתחמק מהפרשה.

השורד

New member
ה"היקף של עכשיו" לא קשור ליציאה או אי יציאה

מעזה.
כל הטיעון של הקסאמים כמדד לנכונות ההתנתקות הוא מגוחך בעיני.
לא היתה לזה שום השפעה על טווח הקסאמים, זה קשקוש. לאנשים מסוימים יש זכרון סלקטיבי ונוח להם לשכוח שהיו קסאמים לפני ההתנתקות.

השורד

New member
ותהיי בטוחה שהיו קסאמים גם אם לא היתה

החמאס רצו להרוג אותך לפני ההתנתקות ורוצים גם אחרי, לא יותר ולא פחות.
ברצועה יש מעגל של קסאמים בקטנה --> יותר גרוע --> יותר גרוע --> נכנסים לעזה וכותשים אותם --> הם מפסיקים לכמה חודשים --> קסאמים בקטנה...

ככה זה יהיה עוד הרבה זמן לצערנו.

X יו יו S

New member
מעגל הזה קיים אחרי התנתקות ולא לפני

ואני לא בטוחה בזה אבל כמה שידוע לי הם לא עשו כלום על שטח של גוש קטיף
ותמיד שמראים אותם שולחים רקטות הם עומדים בשטח ריק

למדה איתי מכיתה מישהי מגוש ובכלל בית ספר שלי היו הרבה משם
אז מחשבה שעכשיו עומדים איפה שהיה בית שלהם ארגוני טרור ושולחים על ישראל טילים מצמררת אותי

liri7

New member
כל הכבוד על הידע

אבל אתה צריך לקחת בחשבון שאוטוביוגרפיות מטבען אינן אובייקטיביות.
למיטב ידיעתי ההישגים בנושא האינפלציה והנסיגה בלבנון היו בתקופתו של פרס.

בספק אם הייתה לו השפעה על עיתוי העליה מבריה"מ.

לי הוא נראה כדמות חד ממדית, עם עקרונות ברזל שמתקשה להתגמש נוכח מציאות מורכבת.
יחסיו עם הממשל האמריקאי היו גרועים וכידוע היחסים עם ארה"ב הם המשענת הביטחונית והמדינית העיקרית שלנו ובזמנו נזקקנו גם לסיוע הכלכלי.

אין לי ספק לגבי המחויבות שלו לארץ ולמדינה אך מחויבות זאת אפיינה את כל מנהיגי הדור ההוא.

אורישקי

New member
בשנים הראשונות פרס אכן היה ראש ממשלה

אבל שמיר היה המשנה לו ושר החוץ ודמות מאד מרכזית בממשלה - והוא היה גם ראש הממשלה למשך כשנה בין התקופה של התפטרות בגין עד הבחירות (ד"א - בשנתיים האלה שפרס היה בהן ראש ממשלה הוא אכן דווקא היה אחלה ראש ממשלה).
הייתה לו השפעה על העליות לישראל, גם מברה"מ ובעיקר זאת מאתיופיה.
לגבי היחסים עם הממשל - גם הנשיא בוש האב לא היה תומך גדול במיוחד של ישראל - ולמרות שהיו ביניהם הרבה חילוקי דעות דווקא העקשנות של שמיר הביאה למצב שבו ישראל נכנסה לועידת שלום ללא שום תנאים מוקדמים - ואני מאמין שאם היינו דבקים בזה היו לנו תוצאות מדיניות מרשימות ביותר והסכמים מוצלחים.

בכ"מ על המשפט האחרון אני מסכים - נראה כאילו עם הזמן ה"מנהיגים" שלנו הולכים ונהיים פחות ופחות אידיאולוגיים ומחויבים לארץ.

למעלה