לוח

Grim Sister

New member
אומייגאד

יצאה העונה החדשה של קורה היום.
והבת דוד שלה אדירה. ויש לה בן דוד יחסית נשי וחמוד והוא משעשע אבל לא הייתה לנו ההזדמנות להכיר אותו עדיין.
מישהי רוצה להתפנגרל על זה ביחד איתי?

E l S i

New member
Fangirl- הספר

שמעתן עליו? החלק המגניב הוא שאמא שלי שמעה עליו והזמינה אותו בשבילי

החלק העוד יותר מגניב זה הספר עצמו.

אני מקנאת קצת בגיבורה, כי היא כותבת מלא ובעקבות המון אימונים(מעל חמש שנים בפאנדום, פאנדום דמוי הארי פוטר בו היא מסלישה שיפ דמוי הארקו)היא גם ממש טובה בזה- באופן רגיל יש לפרקים היומיים שהיא מפרסמת 35,000 קוראים.
זה קצת גורם לי לרצות להפסיק לקרוא ולהתחיל לכתוב,
אבל אני נהנית מהספר, כי יש בו כל כך הרבה דברים שעד עכשיו לא ראיתי מחוץ לאינטרנט, ממש כתובים בספר.

זה ספר על פאנגירל(אוהבת בית, כותבת המון, מקיפה עצמה בפאנארטים וחולצות של הפאנדום, חרדתית...) עם שם משונה שמתחילה ללמוד בקולג' שבו לכולם יש שמות משונים (כולל לסופרת! Rainbow Rowell), בו היא לומדת ספרות אנגלית כי היא לא באמת מסוגלת לחשוב על מקצוע לחיים (שזה סביר בהתחשב לדוגמה שהיא מקבלת מאבא שלה לגבי ניהול החיים) ומוכרחה להפוך לעצמאית יותר לאחר שאחותה התאומה בחרה להיות עצמאית ויתר ולה לא נשארה ברירה. ובנים. היא מתחילה לחשוב על בנים.

אני עוד לא באמצע אפילו, אבל הספר כל כך קריא (מן הסתם, הוא כתוב בשפת הפאנגירלז) ויש בו משהו אחר מספרים אחרים.

OKDeSign

New member
שמעתי עליו

(עושים עליו מועדון קריאה בטמבלר)
אבל עם הרשימת קריאה שלי לא נראה לי שאני אגיע אליו בקרוב :(
אשמח לביקות שתסיימי!

כןכןכן

עשיתי לו pre-order ואני מתכננת לקרוא את זה אחרי An Abundance of Katherines של ג'ון גרין. D:

זה נראה ספר נהדר, ואני עוקבת אחרי הפאנארטיסטית שציירה את הכריכה בטאמבלר. האהא.

Grim Sister

New member
סחר חליפין

הרעיון פשוט: אתו מציעות לכתוב/ לצייר למישהי בפאנדום האהוב עליכן (לדוגמא: תכתבו לי מיקו/ לוקה בחג במולד)
בתמורה אתן חייבות לעשות משהו, לדוגמא, לצייר פאנארט מסוים.

Grim Sister

New member
שאלות ותשובות

רוצים לשאול בנוגע לפאנדום שאתם לא מבינים? לשאול בנוגע להתנהלות הפורום? זה המקום!
גם השאלות הטיפשיות ביותר ייענו. לא בטוח שברצינות, אבל הן ייענו!

BEL121

New member
אז הכי טיפשי בעולם

המממ..מאיפה להתחיל?הצלחתי להבין שפאנפיקים זה קטעים שאנשים כותבים על ועם הסדרות/סרטים דמויות האהובים עליהם או שסתם גרו להם את הדימיון ואני מתה על זה,אבל מה ההבדל בין פאנדום לפאנארט וכל השאר?
ואיך הפורום פה עובד?אפשר סתם לפרסם דברים שכתבתי( גם אם לרובם אין התחלה וסוף)?ומה זה כל הפרוייקטים והכל?
בקיצור,אף שאני מסתכנת בהצטיירות כמפגרת משהו,אני אשמח אם מישהו יסביר לי הכל מהתחלה כי אני אוהבת פאנפקים ואני שמחה שמצאתי- גם אם ממש באיחור-את הפורום הזה

Grim Sister

New member
אז ככה

ההבדל בין פאנפיק לפאנארט הוא בדיוק כמו ההבדל בין סיפור מקורי לציור מקורי. במילים אחרות: פאנארט הוא ציור. פאנפיק הוא סיפור. זה כל ההבדל.
הפורום עובד באופן מסודר במיוחד.
הלוח אמור לעבוד באופן כזה שאמור לעזור לך למצוא עורכת (בטא) לתיקון שגיאות כתיב, עלילות שנראות לא בסדר ובעיקרון לעזור לך לממש את רמת הפוטנציאל הגבוהה ביותר של הפאנפיק שלך. לרוב מומלץ לשרשר ישירות להודעה מה שאת מחפשת (לדוגמא: את רוצה לעשות סחר חליפין, את משרשרת ישירות להודעת 'סחר חליפין')
אנחנו לא מאמינות בניצול- שרשורים (נצל"שים). כל כותבת ראויה לכבוד המגיע לה, גם אם לדעתך הכתיבה שלה אינה מוצלחת. אנחנו מאמינות בפורום באמרה: "אם אין לך משהו נחמד להגיד, אל תגידי כלום." ביקורת תמיד מתקבלת בברכה, אבל אם לא אהבת משהו בפאנפיק, עלייך לפרט למה. תחסכי מאיתנו גם את דעתך על פאנדומים שאת לא אוהבת. הערות כגון "מה, את צופה בזבל הזה?" לא יתקבלו כאן באהבה ויימחקו כולל נזיפה אישית ממני.
אנחנו לא מנצל"שות תפוז אנשים. ההודעות של תפוז נמחקות אחרי 12 שעות ואין טעם לשרשר אותם. חוץ מזה זה סופר מכער לי את הפורום XD
אני אתן לרוני ולי (מ-"אודות הפורום והנהלתו") לדבר:
אנו נשתדל להנעים את זמנכם בפורום - להפעיל, לפתוח פרויקטים ומשחקים, לפרסם ולהגיב, וכן, גם לשמור על הסדר כשצריך. למקרה ששכחתם, ההודעה הזאת באה כדי לרענן את זיכרונכם לגבי כמה דברים: פאנפיקים (Fan-fiction) הינם סיפורים, תסריטים ושירים שנכתבו על/כחלק מתוכנית, סרט או ספר קיימים. לכל ספר/סרט/סדרה קוראים פאנדום. פאנארטים (Fan-art) הינם ציורים, תמונות ואיורים שנוצרו כחלק מפאנדום. אתם רשאים לפרסם פאנפיקים על כל פאנדום שמצא חן בעיניכם. אתם רשאים להשתמש בכל שפה שתרצו (רק תזכרו שאם תכתבו בפורטוגזית פחות אנשים יוכלו לקרוא. חוק זה תקף גם לגבי בחירת הפאנדום שבו תכתבו. המלצתינו היא, בכל מקרה, לא לוותר על פיק רק בגלל שלא יהיו לו קוראים רבים) ולכתוב איזה סוג סיפור שתרצו. מרומנטיקה ועד טרגדיה, מהומור ועד דרמה. למען הסדר וההרגשה הטובה של כל האנשים בפורום, אנו מצפות מכולכם לשמור על מספר כללים בסיסיים:

אין להגיב על פאנפיקים במשפטים כגון "זה דפוק", "זה חסר פואנטה" ודברים בסגנון. אם היה סיפור שלא אהבתם - אל תגיבו אלא אם כן יש לכם רעיונות לשיפור, וגם כשאתם כותבים רעיונות לשיפור היו עדינים. הרבה כותבים אינם מרגישים בטוחים כשהם מציגים סיפורים שלהם לכל החפץ לקרוא, התחשבו בהם. אל תתביישו לטפוח לכותבים על השכם. היה פאנפיק שאהבתם? כתבו את זה! לפעמים סתם "וואי, סיפור ענק" עושה לאנשים את היום.

לפני פרסום פיק שימו לב שההודעה מכילה פרטים עליו (שם, פאנדום, דירוג, אורך, תקציר).

אין לכתוב הודעות הכוללות אאוטינג (מסירת פרטים אישיים של אדם כלשהו) או קללות. הודעות שיעברו על חוק זה יימחקו.

אם יש לכם תלונה או חוות דעת על דרך הניהול שלנו או של תפוז, אמרו לנו באופן אישי ולא על גבי הפורום. הודעות הכוללות תוכן מעליב ו/או מזלזל כלפי הנהלת תפוז ו/או הנהלת הפורום אינן הולמות ומקובלות לדעתינו והן ימחקו בצירוף אזהרה.

פרסומים למיניהם אסורים בפורום, אלא אם הם קשורים לנושא הפורום. אם הפרסום אכן קשור לנושא, צרו קשר עם אחת מאיתנו, בכדי לקבל אישור, או פרסמו בשרשור האוף הקרוב למקום מגוריכם. פרסומים שלא באישור המנהלות (או כנצל"ש) ימחקו בצירוף מסר לכותב ההודעה. גולשים שלא יכבדו את הכלל הזה באופן שיטתי וקבוע, יחסמו מעל גבי הפורום. בנוסף, לא מנצל"שים תפוז אנשים.

מיותר לציין, כולם מוזמנים לגלוש בפורום, לפרסם ולהגיב בו. אין פה הגבלות של גיל, מין, ותיקות, או כל דבר אחר. המטרה שלנו היא תמיד לעודד פעילות ולעודד כתיבה, ואנחנו נקבל בזרועות פתוחות כל גולש שיחליט כי ברצונו להיות פעיל בפורום. הפורום הוא של כולם, לא של אנשים מסויימים או קבוצה מסויימת. אנא כבדו כל גולש וגולש (אנחנו לא אומרות שחייבים להביא פרחים ושוקולד לכל אחד, אבל כן לנהוג בו בכבוד הבסיסי של אדם לחברו).

חשוב! בפורום גולשים אנשים בכל הגילאים, עם העדפות קריאה שונות, ולכן חשוב להזהיר לפני שמפרסמים פאנפיקים בדירוגים גבוהים, ולציין את האזהרות/טריגרים. כמו כן, אם אתם כותבים הודעות (שאינן פאנפיקים) שקיימים בהם תכנים למבוגרים בלבד שימו
בכותרת את האייקון .

BEL121

New member
אז אם

אני רוצה לפרסם משהו אני צריכה קודם למצוא בטא?
ומה זה הדארבלים?
סליחה על הבורות והחפירה,אני ואינטרנט לא חברים הכי טובים

Bell J

New member
היי, אין בעיה!

אנחנו פה כדי לענות על תשובות!

בטא זהו מישהו שיבדוק לך שגיאות (כתיב, הקלדה, נוסח, אפילו שגיאות שבפאנדום), את לא בהכרח חייבת, אבל זה יותר נחמד לקרוא את זה ככה. (אני אישית מתעצלת לחכות לבטא, אז אני מפרסמת ישר)
דראבל הוא פאנפיק עד 100 מילים
דאבל דארבל- סיפור עד 200 מילים
טריפל דארבל- סיפור עד 300 מילים.
מעל 500 בפורום אנחנו פותחות בהודעה חדשה.

טיפ: לפני שאת מפרסמת את הסיפור עצמו, עדיף לך לתת לנו פרטים עליו, כמו תעודת זהות.
שם:
פאנדום:
דירוג: (הדירוגים הולכים מG, שזה הכי תמים ועד NC-18 שזה כבר עם תוכן מיני מפורט או פירוט נרחב של התעללות)
ז'אנר: (האופי של הפאנפיק, אם הוא רומנטי, הומוריסטי, אנגסטי ( = דיכאון)...)
שיפ: (מערכות היחסים שנמצאות בפאנפיק כמו דוד/יהונתן ודוד/בת שבע)
אורך: (כמה מילים)

מקווה שזה מובן!
את יכולה לשאול מה שאת רוצה, אנחנו פה :)

Grim Sister

New member
בנוגע לפרויקטים

אז ככה: פרויקט הוא בעצם כתיבה תחת מסגרת. היו לנו כמה פרויקטים מרתקים וטובים למדי (לדוגמא, פרויקט בינגו קלישאות, שהרעיון שלו היה די פשוט. המשתתפות מקבלות תמונות הכוללת כ-25 קלישאות. מטרתן היא ליצור "בינגו", ע"י כתיבת חמישה פאנפיקים בנושאים הכתובים על הדף. או פרויקט פאנפיק הפוך, שבו כולם מציירות פאנארטים, ואז כל אחת בוחרת פאנארט וכותבת את הסיפור שמאחוריו).
לאחרונה לי אין רעיון לפרויקטים, אבל עם קצת עזרה ודרבון מחברות הפורום הנאמנות שלנו, אני בטוחה שאחשוב על משהו.

Bell J

New member
יש לי כמה רעיונות

אבל אני מנסה לחשוב על דרך שגם אלו שמציירות יוכלו להשתתף...

למעלה