שרשור עדכונים,קישורים ועוד...

את ואזרחית, חולקות על צדו האחד של המטבע, וזה לגיטימי

ואף מאמת אותי עם צדו האחר של המטבע, כי לולא נכנס לא היה מתקיים
צידו החיובי כלל.

Maybe Mary

Well-known member
מנהל
יד ביד לאורך כל הדרך -

23/3/20

ניר,
עוד פחות משבועיים זה נגמר. כשתצא תזכור הרבה רגעים שהיו לך בבית. גם אנחנו נזכור אותם. אבל יהיו כאלה שאפילו לא ידעו שהם קרו.
חשוב לי שתדע שלא דמיינת אותם.

לא דמיינת שעשית מהפך ענק בגדי ובקשר שלך איתו (בזכות הסבלנות יוצאת הדופן שלך).
לא דמיינת שיוסי זכה לתואר האפיפיור למרות שהוא רחוק משם מרחק שנות אור.
לא דמיינת שאסיף הוא לא יותר מפופוליסט זול, לא חכם(וזה בעדינות), רכלן וסכסכן.
לא דמיינת שהיית עבור חלק גדול מהדיירים יותר מהאח הגדול או מ"כפר סבא" (כמו שקראתם לפסיכולוג/ית כדי שלא נבין. אבל הבנו).

לא דמיינת שעשית עבור הבית יותר מכל דייר אחר.
לא דמיינת שניהלת את התקציבים בנחת רוח ובצורה מופתית והגונה.
לא דמיינת שהיית הדייר הכי מתחשב בדיירים אחרים גם אם הם לא היו חברים שלך (כמו לדוגמה כשירדן התרעמה על התקציב ויצאת עם החוברת כדי לנסות לראות איך לעזור לה. לצערנו, ואת זה אתה אולי לא יודע, היא לא העריכה את זה).

לא דמיינת שכל פעם שדיירים לא ידעו משהו הם תמיד באו אליך לשאול.
לא דמיינת שמכל הדיירים עם האג'נדות והסיסמאות הריקות, אתה זה שעשית שירות הכי טוב לשכבות האוכלוסיה שבמיעוט או לאוכלוסיות מוחלשות.
לא דמיינת שהיית הדייר שהיווה מודל לחיקוי גם לאלה שלעגו לך על דברים שאחר כך ניסו לעשות/עשו בעצמם.

הכל אמת! פשוט האח הגדול בחר להעלים את כל הטוב הזה מהצופים בבית והעדיף להתעסק ברומנים וסיפורים שוליים שספק קרו או לא קרו. הוא גם בחר לטהר דיירים מסויימים מכל המעשים המבחילים שהם עשו ודברי הבלע שיצאו מהפה שלהם והעלים את כל זה כאילו זה לא קרה מעולם.
אבל אנחנו זוכרים ונזכור את כל הנאמר לעיל כי אלו בדיוק הסיבות שהתאהבנו בך!
ודע לך, ניר, שדייר איכותי כמוך, לא היה ולא יהיה בבית האח הגדול מעולם ולעולם.
איתך יד ביד לאורך כל הדרך ❤

Maybe Mary

Well-known member
מנהל
יום ההדחה של ניר
-

27/3/20 (ערב ההדחה
)

המילים "ניר, זה אתה" היו אמורות להישמע בהקשר אחר לגמרי, אלו היו אמורות להיות המילים שנאמרות למי שמהרגע הראשון התעלה מעל כל דייר שהיה אי פעם בבית האח הגדול, לזוכה הגדול של העונה וזה אתה ניר.

הפסדנו. הפסדנו במערכה הזו והפסדנו עוד 9 ימים שבהם יכולנו לראות אותך מתעורר כמדי בוקר, שקיות מתחת לעיניים שהפכו לאחד מסימני ההכר שלך.

הדבר הראשון שעשית בתו הראשון של שיר הבוקר היה לחייך. גם בזה התבדלת מאחרים שקמים עם פנים זועפות, ואתה? אתה קם עם חיוך כל בוקר. אחר כך פניך מרצינות והראש הזה, שמכיל כל כך הרבה בתוכו, מתניע. ואז, כבכל בוקר, אתה קם לבדוק מה קורה עם התינוקי שלך, ליאור, ולענוד עליו את השרשרת עם המיקרופון. טקס יומיומי קטן שמסמל את מה שכל כך מאפיין אותך – את החבר שאתה, את הגבר האחראי שאתה, את שומר החוק שדואג שחלילה לא יופרו כללי הבית, את האכפתיות שלך לאחר. את הקסם שאתה.

מיד אחרי הטקס הזה וכל סידורי הבוקר, היית יושב בכסא הקיצוני, הכסא הקרוב לדלת שפונה לחצר. היית יושב עם כוס הקפה שלך ולוגם תוך כדי מחשבות. גדי לא המציא את תכניות האירוח, אתה עשית תכנית כזו מתחילת העונה. האורחים היו משתנים (חלק היו אנשי שיח ראויים יותר וחלק פחות).

השאר השתנה בהתאם למציאות של הבית אבל זה לא משנה איזו תפאורה היתה, איזו משימה היתה, איזה יום זה היה, אתה נשארת אתה. וניר, אתה קסם מהלך על שתיים. כמה קסם? כזה שגרם להמוני לבבות להתאהב בך בלי לחשוב לרגע מה שלשלת לקלפי בבחירות או איזה ארגון דיבררת.
למי זה אכפת אם האדם שראינו מולנו הוא בחור רהוט כל כך, חכם כל כך, חבר טוב, אוזן קשבת, נאמן לדרכו, ישר, סבלני וסובלני, ספורטיבי, אוהב ורגיש, מכבד, מעצים, איש שלום אמיתי שכמוהו יש בודדים.

אתה נגד כיבוש אבל תבין שכבשת. כבשת את הלבבות של כל מי שנמצא פה בקבוצה.

והערב זה נגמר. אני כותבת את זה ורוצה שיעירו אותי כדי לספר לי שזה היה רק חלום רע. כאילו לא מספיקות החדשות הרעות שסובבות אותנו.

מצד שני, למדנו ממך עוד דבר, למדנו ממך תמיד להסתכל על הצד החיובי של כל סיטואציה. ואולי זה הזמן להתנחם בזה שאתה חוזר הביתה. זה לא הבית שהיכרת, זו לא הארץ שעזבת לפני כמה חודשים אבל יש בתוך ההזייה הזו שבחוץ, משהו שלא הכרת מספיק לפני (למרות שהיית ראוי )– אתה יוצא אל העולם, כשעוטפים אותך אלפי אנשים שמאמינים שאפשר אחרת ואתה ההוכחה לזה. אתה חוזר למשפחה שלך, שהיא ההסבר הכי ברור לאיך יצאת כזה. תתרגל ניר, המשפחה שלך התרחבה – כולנו כאן מרגישים קצת משפחה שלך.

תודה לך על תקופה מופלאה שהחזירה לנו את האמונה באדם. תודה למשפחה המקסימה שלך שבעל כורחה קיבלה אותנו במנות גדושות.
עשית את זה בדרכך – וזו היתה חתיכת דרך אבל מהיפות שיש!

Maybe Mary

Well-known member
מנהל
עוד נדע ימים טובים מאלה -

27/3/20

"עוד נדע ימים טובים מאלה,
עוד נדע ימים טובים פי אלף
שורשינו יעמיקו סלע
כמו ארזים בהר.
עוד נדע ימים טובים מאלה,
עוד נמתיק מימיו של ים המלח,
כשדה ירוק אחר השלף
כאשד בלב מדבר.
יחד - כל הדרך,
יחד - לא אחרת,
יד ביד נושיט לטוב
שעוד יבוא, בוא יבוא.
יחד - כל הדרך,
יחד - לא אחרת,
יחד איש אל איש יפתח
את לבבו."

הלם האתמול עוד לא חלף.
לילה של שינה טרופה ומחשבות על איך ולמה. ובכדי לנסות להתעודד אני מזמזמת לי את השיר בראש. והשורה שמקבלת את ההד החזק ביותר היא "כאשד בלב מדבר".
והדימוי הזה הולם כל כך את מקומו של ניר בבית האח - אשד בלב מדבר. וכעת נשאר מדבר.
מדבר צהוב, שטוח, יבש ומאוד לא אטרקטיבי.
האשד איתנו. מפל של טוב, חוכמה ודרך ארץ.

אין לי ספק שעוד נהנה ממימיו המתוקים של ניר ונמתיק את ים המלח שנמלא מדמעות על הפספוס.

יהיה טוב חברים!
תודה על תקופה.
תודה על התקווה שיכול להיות יותר טוב.
תודה על ההקשבה.
תודה על התמיכה.
תודה על ההשקעה וההירתמות.
תודה לך ניר על הזכות.
והפרחים לצה"ל

gay55

New member
מרי תודה שאפו
אין על ניר אתגעגע לנוכחות שלו על המסך .

willing

Well-known member
ליל הסדר היה

בן zונה:) אחד הכיפיים למרות ועל אף המצב
תודה על הלינקים והפוסטים על ניר. כיף לקרוא!

יונתנסקי

Well-known member
***בגלל*** המצב הוא היה כל כך ייחודי

קיבלתי מבתי סירטון שכל הרחוב שלה (במקום הכי סואן בת"א)
שרים מהמרפסות את "אחד מי יודע"
ואפילו לי, ממרחק חנקו הדמעות בגרון...

וברור שזה רק בגלל המצב....

willing

Well-known member
אצלנו החלק היה יותר מצחיק ממרגש, כי

אשתי היתה היחידה ששרה מהמרפסת מה נשתנה, ואני רק תעדתי בוידאו וצילמתי מרפסות של אחרים שבוהים בה בשקט, ואחד מצלם:)
&nbsp
אחכ היא ביקשה ממני לשיר במרפסת שיר אחר כפיצוי על זה שלא שרתי מה השתנה, ושרנו בקולי קולות שיר ילדים אלטרנטיבי והצקנו לשכנים.
היה כיף שהיא השתכרה קצת מהיין

&nbsp
&nbsp

Goneril

New member
אני הכנסתי את עצמי לברוך

בכללי לא סובלת את הסדר
הטקסט של ההגדה לא מדבר אליי ויש לי המון ביקורת על התכנים והרלוונטיות שלהם
אבל אני חיה עם בן זוג שבא מבית דתי, מאמין גדול וכל שנה עשינו סדר כהלכתו מאלף עד תו עד המילה האחרונה בהגדה!!!
הפעם היינו הילדים ואני
עשינו סדר חלופי ואביבי בגינה
היה פשוט נהדר

willing

Well-known member
מבינה אותך מאוד

שתינו באנו מבתים מאוד דתיים, וזה היה לנו שינוי מרענן לעשות סדר לבד וסוף סוף לדלג על "שפוך חמתך על הגויים אשר לא ידעוך" ולומר ביקורת על כל מיני טקסטים שהתאימו לתקופות עבר שהיתה בהן פחות מודעות לשוויון.
&nbsp
משהו באלטרנטיבי באמת מרגיש את החירות הפסח הזה, על אף המצב.
פסח עם ילדים שלא "יודעים את יוסף" זה דבר אדיר ומיוחד. שמחה בשבילך ובשביל הילדים שחוויתם את היופי בזה

יונתנסקי

Well-known member
באמת שאלו אותי אתמול איך סידרתי את קערת הפסח

(ואני בבית לבד, לבד, לבד).
צילמתי להם אבל הוספתי "חבר'ה, אני סיימתי לחנך, מורשת ותודעה קיבלתם. עכשיו תורכם להעביר לילדים שלכם, ואני בת חורין לעשות מה'שאני רוצה".

דת - לא, אבל מורשת והסטוריה בהחלט כן.

הצודקת11

Well-known member
היה לנו קשה אתמול בלי החיילת הלוחמת שלי

שלושה שבועות לפני שהחליטו על ההסגר
בסיירים הבת שלי לא הייתה בבית,
עכשיו זה כבר חודש וחצי,
הבת המהממת שלי שמפקדת על 50 חיילים לוחמים שנמצאת כול השבוע בשטח
כי מעדיפים שיהיו במקום פתוח,שמקבלת כול יום טלפונים מהורים מודאגים
שתדאג לחייל או החיילת שלהם,
שאוכלת כול יום פריכיות עם קוטג' וכריך עם פסטרמה
וירקות ומידי פעם מעט טונה כי אין מספיק לכולם,
ודואגת קודם כול לחיילים שלה שיואכלו,
וכשמגיעים לבסיס לנוהל שבת אז בארוחת שישי נגמר מהר הבשר
והיא אוכלת שאריות,(לא ערוכים שם לכול כך הרבה חיילים)
אתמול עשו להם ליל סדר בחוץ התפריט היה תפו"א בשר צלוי
שהבת שלי אמרה שהוא לא היה למאכל ותאמינו לי שהבת שלי לא מפונקת
ומאפינס,בלי סלטים.
היינו שלושה אתמול לא קראנו את ההגדה (לא הייתה סבלנות לזה)
בלי החיילים הבודדים שאנחנו נוהגים לארח כול חג.
לא נראה לי שיתנו לצאת הבייתה בקרוב
ואני נקרעת מגעגועים ומדאגה.

למעלה