מסגרות למחוננים במגזר הבדווי

מצב
הנושא נעול.

קים דיל

New member
../images/Emo168.gifמסגרות למחוננים במגזר הבדווי

האם ידוע לכם על מסגרות למחוננים בני מיעוטים? נזדמן לי לשמש מורה מחליפה בבית ספר צ'רקסי - הפוטנציאל ישנו. האין מדובר באפליה? היש מי שמוכן(או מוכנה) להצטרף למאבק? אנא הגיבו (הגבנה)

גיל14

New member
אפליה נגד בדווים...חסר מזה בארץ?

האם ידוע לכם על מסגרות למחוננים בני מיעוטים? נזדמן לי לשמש מורה מחליפה בבית ספר צ'רקסי - הפוטנציאל ישנו. האין מדובר באפליה? היש מי שמוכן(או מוכנה) להצטרף למאבק? אנא הגיבו (הגבנה)
נראה לי שבעיות של מחוננים זו הצרה האחרונה שיש לבדווים...

לגבי בדווים,

לגבי בדווים,
דווקא בדרום יש להם יופי של תוכניות. לא יודעת אם במיוחד למחוננים, אבל בהחלט כאלה שמחוננים יכולים למצוא בהם עניין.

קים דיל

New member
בעיות של מחוננים

בעיות של מחוננים
בעיות של מחוננים זו הצרה שלנו תודה למגיבים קים In this land of strangers there are dangers/there are sorrows

ציפי ג

New member
למה ילדים בדווים מחוננים

למה ילדים בדווים מחוננים
לא יכולים ללמוד בבתי ספר יהודים?

OutOfControl

New member
התשובה (כמעט) בגוף השאלה

למה ילדים בדווים מחוננים
לא יכולים ללמוד בבתי ספר יהודים?
התשובה (כמעט) בגוף השאלה
יש שוני בתוכניות הלימודים בין המגזרים השונים. בכל מקרה, זה מכשול אחד. ברמה קצת יותר מעשית אם כי פחות מוחשית, אני נוטה להאמין שיש המון בעיות חברתיות-תרבותיות הנובעות מערוב של ילד בדווי בודד במסגרת שהינה יהודית-ישראלית במלואה. יתכן שהשאלה היותר נכונה היא מדוע לא יכול להשתתף ילד בדואי בתוכניות על בסיס של יום בשבוע שאינן מוכוונות מגזר, כרוב התוכניות המונהגות? (ואגב, ישנם בתי ספר למחוננים הערוכים לקלוט בני מיעוטים)

איפה שאני לומדת-

התשובה (כמעט) בגוף השאלה
יש שוני בתוכניות הלימודים בין המגזרים השונים. בכל מקרה, זה מכשול אחד. ברמה קצת יותר מעשית אם כי פחות מוחשית, אני נוטה להאמין שיש המון בעיות חברתיות-תרבותיות הנובעות מערוב של ילד בדווי בודד במסגרת שהינה יהודית-ישראלית במלואה. יתכן שהשאלה היותר נכונה היא מדוע לא יכול להשתתף ילד בדואי בתוכניות על בסיס של יום בשבוע שאינן מוכוונות מגזר, כרוב התוכניות המונהגות? (ואגב, ישנם בתי ספר למחוננים הערוכים לקלוט בני מיעוטים)
איפה שאני לומדת-
יש ערבים, צ'רקסים, דתיים, חילוניים, דרוזים... אממממ... לא נורא לי שתהיה התנגדות לבדואי... פשוט אין באזור... אז לא נראה לי שיש הפליה... (אבל אני לומדת במרכז מחוננים, ולא כיתת מחוננים...)

mikilk

Active member
גם אצלינו

גם אצלינו
במסגרת החינוך למחוננים החד יומית, בכרמיאל - לומדים גם בני מיעוטים מהאזור, והם רבים מאוד! ויודעים מה? הבת שלי התמידה בלימודיה עד כתה ט' - כאשר ילד "יהודי" נוסף נשאר ללמוד איתה - כל השאר נשרו בדרך (לדעתי האישית בלבד - מעצלנות ועודף פינוק!!!) מי שנשאר בתוכנית עד הסוף - היו רק בני המיעוטים!!!

אמא של1

New member
אולי מפני שלבני מיעוטים אין

גם אצלינו
במסגרת החינוך למחוננים החד יומית, בכרמיאל - לומדים גם בני מיעוטים מהאזור, והם רבים מאוד! ויודעים מה? הבת שלי התמידה בלימודיה עד כתה ט' - כאשר ילד "יהודי" נוסף נשאר ללמוד איתה - כל השאר נשרו בדרך (לדעתי האישית בלבד - מעצלנות ועודף פינוק!!!) מי שנשאר בתוכנית עד הסוף - היו רק בני המיעוטים!!!
אולי מפני שלבני מיעוטים אין
אלטרנטיבות אחרות?

mikilk

Active member
לא חושבת שיש בעיה! הבעיה

כשהבת שלי למדה יום בשבוע ...
במסגרת למחוננים (זה היה לפני כ-9 שנים), למדו איתה גם ילדים מיישובים ערבים מהאזור. לא נראה שהיתה איזו בעיה עם זה.
לא חושבת שיש בעיה! הבעיה
היא עם הילדים המפונקים שלנו... כפי שכתבתי - כל ה"יהודים" נשרו - התעצו להשלים , התעצלו להתאמץ!!! עודף פינוק ועודף אפשרויות...

אני דווקא בעד הפינוק.

לא חושבת שיש בעיה! הבעיה
היא עם הילדים המפונקים שלנו... כפי שכתבתי - כל ה"יהודים" נשרו - התעצו להשלים , התעצלו להתאמץ!!! עודף פינוק ועודף אפשרויות...
אני דווקא בעד הפינוק.
הבת שלי נשרה אחרי שנה אחת. הבן שלי נשר אחרי חודש אחד. הבן השלישי - בכלל לא הלך. זה לא הפך אותם לפחות מרוצים (להיפך) או לפחות מוכשרים.

אביא

New member
גם אצלי התקיים אותו תהליך

אני דווקא בעד הפינוק.
הבת שלי נשרה אחרי שנה אחת. הבן שלי נשר אחרי חודש אחד. הבן השלישי - בכלל לא הלך. זה לא הפך אותם לפחות מרוצים (להיפך) או לפחות מוכשרים.
הראשון היה 4 שנים, השני שרד שנתיים השלישי לא הלך בכלל. מה שכן אני חושב שהם הפיקו תועלת רבה מהחוגים. הרבה יותר ממה שהפיקו מבית הספר.

ציפי ג

New member
אחי הצעיר טוען

הראשון היה 4 שנים, השני שרד שנתיים השלישי לא הלך בכלל. מה שכן אני חושב שהם הפיקו תועלת רבה מהחוגים. הרבה יותר ממה שהפיקו מבית הספר.
אחי הצעיר טוען
שהתועלת היחידה שלו מהלימודים הללו היתה התובנה שאפשר ללמוד גם בלי המטרה לקבל ציון. וזו תועלת עצומה.

יש גם בתי ספר שבהם לומדים ללמוד...

אחי הצעיר טוען
שהתועלת היחידה שלו מהלימודים הללו היתה התובנה שאפשר ללמוד גם בלי המטרה לקבל ציון. וזו תועלת עצומה.
יש גם בתי ספר שבהם לומדים ללמוד...
לא במטרה לקבל ציון. (ואין בהם תלבושת אחידה).

mikilk

Active member
זה המינימום שאפשר לתת

ואביא -
להפיק ממשהו תועלת רבה יותר ממה שמופקת בבית הספר, זו לא בהכרח מחמאה גדולה.
זה המינימום שאפשר לתת
במסגרת חינוכית, מעבר לרדידות והשטחיות הקיימת בבית הספר. (למרות שאני טוענת שבית הספר בו ילדי לומדים - בבתי הספר במשגב - המצב טוב הרבה יותר מבעיר). הילדים שלי מאוד נהנו / נהנים במסגרת החד יומית של המחוננים, וזה בהחלט תורם להם ומעשיר אותם - שוב, במסגרת המינימום האפשרי הניתן במשרד החינוך.

לי Li

New member
הייתי במסגרת יומית

זה המינימום שאפשר לתת
במסגרת חינוכית, מעבר לרדידות והשטחיות הקיימת בבית הספר. (למרות שאני טוענת שבית הספר בו ילדי לומדים - בבתי הספר במשגב - המצב טוב הרבה יותר מבעיר). הילדים שלי מאוד נהנו / נהנים במסגרת החד יומית של המחוננים, וזה בהחלט תורם להם ומעשיר אותם - שוב, במסגרת המינימום האפשרי הניתן במשרד החינוך.
הייתי במסגרת יומית
ואני רוצה לשאול. מה הילדים שלכם לומדים במסגרת היומית? כי אצלנו דווקא לא היו דברים כאלה מעשירים, וזאת הייתה המסגרת היחידה. מה לומדים אצלכם? יש שיעורים קבועים? או כל פעם נושאים שונים והרצאות חדשות? באיזה כתה הילדים שלכם?

מצב
הנושא נעול.
למעלה