בקשר לקורסים הרוחניים

בזבזבז

New member
../images/Emo182.gifבקשר לקורסים הרוחניים../images/Emo182.gif

למה יש יותר נשים בכל הקורסים האלה? בכלל בכל הנושא הרוחני והמודעות העצמית מסתמנת תמונה שמראה יותר נשים מגברים בכל העסק הזה. האם נשים הם יותר רוחניות מגברים או שהגישה שלהן יותר פתוחה? יש סיבה מיוחד שיש יותר נשים מגברים בקטע? תודה מבז:)

אולי כי... ../images/Emo6.gif

נשים חכמות יותר....
סתתתתם, בוא נראה מה חושבים החברים על הנושא הזה.

odedbelkin

New member
הן פשוט

רוחניות יותר כך לדוגמא למדתי בקורסים של קבלה שנשים סירבו לתת את הזהב לגברים בזמן העגל הזהב. ולכן מאז תיקון העולם מוטל על אלה שעשו את כל הבלגן-גברים. ואתן .... עוזרות לנו בהתנדבות. אישה היא פשוט יצור יותר רוחני. וכן גילי גם יותר חכם

netad169

New member
כולם רוחניים

ואין שום הבדל בין נשים לגברים למעט עניין אחד. הצורך בשליטה. ככל שהצורך הזה קיים באופן חזק יותר, כך נוגעים פחות בפנימי האישי. ומכך גם עושים פחות עבודה המכונה "רוחנית". משחר ילדותם מחונכים הגברים להיות ב"שליטה" הזרימה והוויתור קשים להם יותר. במהות אין הבדל. כולנו תפקדנו בעברנו הנשמתי הן כאשה והן כגבר....

אהלן נטע, על הצורך בשליטה../images/Emo140.gif

לפני ימים אחדים, הועלה פה דיון בנושא הזה, וחלף לו עם הדפים. בעקבות תגובתך, אני מביאה את הדברים שוב (במרוכז)לדיון מחודש.
הודעתו של אדריאנוס הכובש: ואני שואל שאלה בעיתית למה אנחנו נותנים לאנשים מאוד לא מוכשרים לשלוט עלינו? מדוע אנו כעם נותנים להם את הכח לעשוק אותנו לחיות על חשבונינו להעליב אותנו ולהתיחס אלינו כאל ציבור נבער מדעת? וכמובן לא חסרות דוגמאות של מנהיגינו למשל מר צחי הנגבי. עו"ד שלמד על חשבון משלם המיסים מתפרנס על חשבון משלם המיסים ועושה כאוות נפשו בנו וברכושנו. גילי יקירתי בטח נתקלת לא פעם בעובדי משרדי הממשלה מהיא תחושתך כשאת רואה הנהלה נבערת מדעת חסרת השכלה וחלק מהפקידים שהם משכילים ורואים בעבודתם יעוד לעזור לציבור ולשרתו. מהם תחושותייך למול מציאות עגומה זו? ההנהגה שלננו אבדה את כבודה יעודה ויחולתה לשרת.פרט את עצמה אני מאוכזב ומלא מרירות על מנהיגנו בכל רבדי החברה.
תגובתי שלי: אהלנים אדריאנוס, שבוע טוב
אני חושבת שכדאי להרחיב את השאלה ולקרוא את דעתם של חברי הבית על כך.
אז הנה עוד משהו למחשבה:
לא מן ההכרח, אלא גם מן המועיל, שיהיו שולטים ונשלטים, ויש שהובחנו משעת הוולדם, אלו להיות נשלטים אלו להיות שליטים
משפט זה, שכותב אריסטו בספרו פוליטיקה, מחביא בתוכו דיון מעניין ביותר:
האם אדם נולד ואופיו קבוע מראש?
האם אופי של שליט, או אופי של נשלט, מנהיג ומונהג, נקבעים מראש?
האם זה בכלל עיניין של אופי, והאם זה דבר טוב או רע? אולי ראוי לציין שאני מדברת פחות על פוליטיקה ויותר על יחסים שבינו לבינה, או בין "אנשים פרטיים" קרי, חברים וכיו"ב מה דעתכם
בגדול אני חושבת שאנו אלה שבוחרים אל מנהיגנו, כמו גם את חברינו, בני הזוג שלנו וכיו"ב, אלא שאולי ראוי לבחון מדוע בחרנו דווקא את אלה על אחרים.
הנה משהו שכתבתי לא מזמן בנושא
לעניות דעתי, בנושא מנהיגים-מונהגים הציבור הוא שדורש מנהיגים ואולי אפילו לא יתכן שנחיה ללא הנהגה מסוימת, במציאות פרוצה לכל הפקרות, אלא ששאלת המניע לצורך בהנהגה היא זו שמפריעה לי. האם המנהיג באמת פועל על מנת להביא שקט ושלום או שמא רדיפת כבוד וגדלות היא המניעה אותו להנהגה. במקרה הראשון, אני מקבלת את המנהיג, ובמקרה השני פוסלת אותו לחלוטין. (מקווה שזה עונה על שאלתך אדריאנוס
)
כך ביחסים בין אישיים, בין גבר לאשה או בין חברים, אני מקבלת את מקום המנהיג והמונהג אלא ששוב אני שואלת האם זה הדדי, כלומר האם התפקידים יכולים להתחלף בהתאם לנסיבות, למשל: יש שאני יודעת יותר ממנו ולכן אני אוביל את הקשר בתקופה מסויימת, ויש שהוא מבין ויודע יותר ממני ובמקרה זה הוא יוביל. כאשר הנדנדה ההדדית הזו קיימת, אין לי בעיה. אלא שכאשר יש אחד מבני הזוג או החברים שכל הזמן מנהיג כשהאחר נותר בצל, לא אסכים לזה.
סוגיה נוספת היארצונו של המונהג, כלומר, האם להיות מובל או מונהג זו בחירה או שמא כפייה. כאשר אני מדברת על שליטה ושתלטנות, אני בעצם שואלת על כפייה, משום שבעיני שתלטנות ביחסים, או שליטה, בד"כ באה מאונס, מניצול חולשתו של האחר בדרך פיזית או פסיכולוגית, וע"י כך שלילת יכולתו לבחור במה שלא תואם את חשיבתו וצרכיו של השולט. כלומר שתלטנות היא בעצם ביטול רצונו, או אפילו אי הכרה בעובדה שעשוי להיות לו רצון כלשהו. כמובן שלטנגו צריך שניים, ובכל זאת... עדיין השאלה עומדת, האם זה טוב או רע, האם המניע הוא באמת רצון לעשות טוב לאחר או שמא לנצל אותו לצרכים האישיים של השולט בלא להתחשב בצרכים וברצונות של הנשלט.
מהו המקום לדעתכם, ממנו מגיע הצורך בשליטה, ממנו מגיעה השתלטנות
מהו הצורך העמוק יותר שממלאת השליטה בחיי השתלטן
תגובתו של "בז" בן אדם שמפחד להישאר לבד או שהוא לא בטוח בעצמו כל הזמן רוצה לשלוט כי אז הוא מרגיש שהענינים בידיים שלו. הוא מפחד מאהבה אמיתית ומחליף אותה בשליטה על אחרים. תודה מבז:)
בברכת דיון פורה
גילי פרי

אכן כולנו רוחניים../images/Emo45.gif../images/Emo62.gif

ואולם בכל זאת נדמה שיותר נשים מגברים מגיעות לאותם קורסים וסדנאות "רוחניות" המוצעות לציבור. כתלמידה ומנחת קורסים, אני יכולה להעיד על ההיענות הרבה של נשים לעומת ההיענות של גברים. בקבוצה בה אני לומדת למשל, אנו עשרה תלמידים שמתוכם גבר אחד, בעדה של נשים
בקורס שאני מלמדת, לומדות 7 נשים בלבד, ובקורס הקודם היום 5 נשים ושלושה גברים. אני לא בטוחה שהתשובה לכך היא הצורך בשליטה גברית, בכל אופן אני לא רואה איך זה מתקשר, ואשמח אם תאירי את עיני בנושא. האם "זרימה וויתור" כפי שכתבת הן תכונות רוחניות נלמדות? אדרבה, אני חושבת שככל שאנו מפתחים יותר את רמת המודעות שלנו, ולא משנה באמצעות איזה קורס או לימוד זה נעשה, הרי שאנו מסוגלים "לשלוט" (לא אוהבת את המילה הזו) יותר בחיינו. כשאני חושבת על זה כרגע, נדמה שרוב אותן נשים שמגיעות לקורסים הללו, הן רווקות, או לפחות פנויות... האם יש לזה השלכה כלשהי לדעתכם
ברכת ימים בהירים
גילי

eldorado

New member
גברים הם שטחיים

אני אומר את זה בתור גבר, אין מה לעשות אבל זה משתנה לטובה בקצב מהיר

הסבר../images/Emo12.gif פרט../images/Emo12.gif נמק../images/Emo12.gif

מזתומרת שיטחי יותר? עושות לי לא טוב הקונוטציות האלה..... ששששש
לולגלות
גילי

eldorado

New member
אז ככה, ברור שיש יוצאים מן הכלל

אבל את גברים יותר מעניין מכוניות, כסף ושאר הדברים החומרניים. גם אצלי פורום מכוניות ופורום שוק ההון הם ברשימת הפורומים האהובים עלי אבל גם פורום רוחות והעולם הבא, עולם המיסטיקה ופורום צמחונות. כמו שאמרתי, זה משתנה לטובה

אלדורדו יקר../images/Emo62.gif../images/Emo23.gif

אני מכירה לא מעט נשים שמתעניינות באותם דברים בדיוק, היינו כסף, מכוניות ושאר מיני חומריות... האם באמת ניתן להבחין בין נשים לגברים בנושא זה?
לדעתי רוחניות או לימודים וקורסים כאלה ואחרים אמורים להיות נחלת הכלל, אלא ששוב, רבים מאיתנו עדיין שבויים בנורמות חברתיות ובציפיות, באישורים מהסביבה וכיו"ב. אכן, מסתמן שינוי לטובה בנושא.
גילי

odedbelkin

New member
זה לא רק שטחיות

יש גברים שמאוד פרטניים בנושאים כאלה או אחרים לצערי ..... יש לנו משהו סתום בלב יותר מנשים. אבל זה רק פוטנציאל לשיפור!!

freearth10

New member
ובואו לא נשכח

איפה הם שהו 9 חודשים ומי בדרך כלל גידל אותם. וכאשר יהיה חינוך שוויוני הרבה יותר גברים רוחניים יוכלו לצאת מהארון. מאיה

odedbelkin

New member
היי../images/Emo13.gif../images/Emo68.gif

לגברים גם יש יותר אגו ,פחות רגישות ופתיחות. מה לעשות אתן יותר טובות סך הכל הצורך בשליטה קיים גם אצל הנשים זה גם תלוי במזל אסטרולוגי וסוג התיקון בפשוט ברב הדברים השליליים נשים הנגועות פחות. הרי זה דבר ידוע שאם אתה מפרסם מודעות על סדנה רוחנית הפירסום האפקטיבי ביותר הוא בגובה של האשה המומצעת

ברוך הבא עודד../images/Emo140.gif../images/Emo141.gif

מכירה את התיאוריה שמספרת לנו על התנדבותן של נשים לסייע לגברים בחובת ה"תיקון" שלהם. (האם למדת אצל ברג?
)
יחד עם זה, אני לא חושבת שהמילה "תיקון" נכונה, לפחות לא בלקסיקון שלי משום שנשמה מבחינתי היא משהו שלם ולא מקולקל כפי שמשתמע מהמילה "תיקון".
אם נשים חכמות יותר.. אני לא ממש בטוחה, יש תכונות נשיות שכוללות בין היתר יכולת הכלה גדולה יותר משל גבר, וגם זה על פי אותה "תיאוריה קבלית" שאומרת שהאשה היא כלי והגבר הוא צינור. גם המבנה הפיזי שלנו יכול להעיד על כך, וזה בעצם המשך של הדיון לגבי ההבדלים בין גברים ונשים.
נחמד לחשוב שנשים חכמות יותר, השאלה .. האם זה אכן כך? ואם כן, איך זה במשך מאות שנים לאשה לא היתה זכות דיבור? ולמה נשים אסורות בלימוד עפ"י ההלכות השונות? ומאין בא המשפט "דעת נשים קלה"? ומה פירוש "עזר כנגדו"?
ימבה שאלות באמתחתי, אלא שנראה לאן אנו מתקדמים עם הדיון הזה, ומה חושבים החברים.
ברכת דיון פורה
גילי

lmatan1

New member
שלום וברכה לכל הרחניות ../images/Emo39.gif../images/Emo14.gif

בשביל לדעת את המשמעות המובנת שבן איש לאשה צריך לחזור הכי רחוק בהסטוריה האנושית עד סיפור אדם וחוה בגן העדן אחד ההבדלים המהותיים בן אשה לאיש שהאשה רוצה לאכול הכל והיא יכולה ולעומתה האיש רוצה לאכול טוב .החטא המשמעותי ביותר שבגללו הם גורשו מגן העדן היה הרצון של האשה לאכול מהפרי האסור וכמו כל זוג שחי ביחד כיום המצב התאפשר בזמן שהם רבו כמו כולנו והאשה החליטה לעזוב את האיש ולצאת לחפש את עצמה נעזוב כרגע את הנחש שהצליח לפתות אותה לאכול מפרי הדעת בזמן שביא עזבה את האיש אם התולעת שבין הרגליים שלו הוא עשה שימוש ביד ימין שלו ובכדי להמשיך לקיים יחסים אם האשה הוא נאלץ לאכול גם מהפרי האסור המשמעות לגבינו היא שלאשה יש יכולת לקיים יחסי מין בלי בעיה אם היא רוצה כמובן כמה שהיא רוצה ואין גבר שיכול לספק אותה.כאילו היו כבר תאוריות שאם נשים יעשו יד אחת ולא יתנו לגברים לגעת בהן הן מחסלות את הגברים ולכן אשה שבאה בברית נישואין כלומר כורתת ברית אם איש לכל החיים בדרך כלל בשלב מסויים מזייפת אורגזמות על מנת שלא לפגוע באיש .אומרים שאחרי כל איש מצליח מסתתרת אשה נאמנה לו. התיקון הוא יותר מהאשה לספק את האיש שלה למרות שהוא לא בהכרך מספק אותה.אשה היא לא יותר חכמה היא יותר פיקחית ובעיקר פקחית להרע.אומרים אשה בונה אשה הורסת אם אשה רוצה באמת היא יכולה לפתות כל איש שהיא רוצה .הגברים יודעים בתוך תוכם את הנחיתות שלהם ביחס לאשה יש הרבה גברים שפוחדים מנשים.נשים לא אסורות בלימוד הן לא זקוקות ללימוד אין שום מניעה מנשים ללמוד . דעת נשים קלה מאחר וקל יותר לפתות אותה לדבר עברה האיסור בעשרת הדברות לא תחמוד את אשת רעך נועדה לגבר שיכול לנצל אשה נשואה אבל הוא עובר עבירה חמורה. אשה שבאה בברית אם איש מצווה להיות נאמנה לו ועל האיש לכבד את אשתו על מנת שלא תצמיח לו קרניים עזר כנגדו ממש כי היא יותר חזקה ממנו ויכולה להעצים אותו כתוב מצא אשה מצא טוב ,אם זכה נעשית לו סם חיים ואם לא זכה נעשית לו סם מוות.אשה יכולה למוטט גבר והנסיון של גברים לדכא את הנשים נובע מאותו פחד שאשה יכולה לגרום .ניסיתי לענות על רוב השאלות שלך על קצה המזלג כי כל אחד מאם הוא עולם ומלואו ולכל דבר יש סיבה ולכל סיבה יש תוצאה והתוצאה הסופית היא שאיש ואשה הופכים להיות אחד ודרך כך להביא עוד חיים לעולם. היום כאשר ההבדלים בין המינים מטשטשים והולכים רצוי שאשה תתרכז בלהיות אשה אם היא רוצה שיהיה לה איש בהצלחה לכולם.

freearth10

New member
תודה על כל הכבוד שאתה מחלק לנו

אבל עם כל הכבוד לנו הנשים, אנחנו לא יותר חזקות, לא יותר חכמות, גם לא יותר יפות. ולהטיל את האשמה על דיכוי הנשים באשה! זה להפוך את הקערה על פיה! אני לא נישאתי כדי להעצים מישהו אחר. נישאתי כדי לחלוק את חיי בחייו וביחד להקים משהו שטוב ונעים לשנינו. מאיה

lmatan1

New member
מאיה שלום וברכה אין שום אשמה

ושום דיכוי.היום יותר מתמיד הנשים הן הפמיניסטיות והמשוחררות והחופשיות והשואפות לשוויון ביו המינים וזו המהפכה של הקערה על פיה זה פשטני מידי לומר שנישאת בכדי לחלוק את חייך אם אדם על מנת להקים משהו שטוב ונעים .יותר נכון יהיה לומר שעשית סוג של פשרה אם המהות שבקשר הזוגי .גם זו לטובה שיהיו לך חיים טובים ומהנים.

האם נישואים הם סוג של פשרה?../images/Emo12.gif

אהלנים מתן
. האמנם נישואים הם סוג של פשרה? האם תוכל להרחיב על כך? ברכות גילי

למעלה