מגיע לי מזל טוב, גמרתי עם המונופול בזק

../images/Emo32.gif מגיע לי מזל טוב, גמרתי עם המונופול בזק

לשמחתי גיליתי שספקית האינטרנט שלי אינטרנט זהב, חברה ל012 וביחד הם הקימו רשת טלפוניה מקבילה לבזק, שהעלות בה היא 39 ש"ח לחודש, ללא תשלום על החזקת קו, ואפשר לדבר 500 דק' חינם כל חודש, דרך האינטרנט. באותו יום שגיליתי את זה, אמרתי למונופול בזק שלום ולא להתראות.

ולמקרה שאתם תוהים, מס' הטלפון נשאר אותו מספר

בעקבות חוק הטלפוניה שמאפשר לעבור עם המספר הקיים, שעבר לא מזמן בכנסת.

timeless1

New member
אני דווקא מבסוטה עם בזק.

מה שכן, שמעתי שהוט לא ממש מצליחים להתעלות מעל התקלות שלהם :-|P

אולי את גם מבסוטה מהכסף שאת משלמת להם

בזמן שאת יכולה לחסוך מאות שקלים, כשלפחות כ100 ש"ח מהם רק על החזקת קו...

אז ככה...

מכיוון שאני גולש דרך הכבלים: עולה לי 45 ש"ח לחודש אינטרנט + 29 ש"ח לספק שהוא אינטרנט זהב + 39 ש"ח לטלפון שהוא גם אינטרנט זהב. ביחד הכל יוצא לי: 113 ש"ח לחודש אינטרנט + טלפון. עכשיו אם נוריד את ה29 ש"ח שמשולמים לספק האינטרנט, זה יוצא: 84 ש"ח.

אנדרי ז

New member
אתה גם מחובר לטלוויזיה בכבלים?

נדמה לי שזה אמור להשפיע גם על שאר השירותים שאתה קונה מהם.

למרות שאני אכן מחובר גם לטלויזיה בכבלים...

אין לזה שום קשר לספקית האינטרנט שלי אינטרנט זהב, שכידוע לך עובדת גם עם מנויי בזק ולא רק עם מנויי הכבלים. על כן אין שום קשר אם אתה מחובר לכבלים או לא.

אנדרי ז

New member
בגלל זה לא שאלתי על ספק האינטרנט

תפריד, יש את הקו אותו אתה מקבל מבזק או מהוט, והיום גם מתחילים להיכנס מתחרים נוספים, ויש את הספק שמחבר אותך בפועל לאינטרנט. למיטב ידיעתי הן מחיר קו הטלפון והן מחיר הגישה לאינטרנט (לא ספק!) שאתה מקבל מופחתים עקב היותך גם לקוח טלוויזיה שלהם. אז האם אתה מדבר על אינטרנט זהב כספק אינטרנט או שמתחרים חדשים מול הוט ובזק (ובמקרה זה חייב להיות לך גם ספק אינטרנט בנוסף)?

אבל כפי שכבר ציינתי את המחיר המופחת אני מקבל

מאינטרנט זהב, לא מהכבלים שאני מנוי טלויזיה שלהם. ולאינטרנט זהב אין שום קשר לכבלים, הם רק הספק אינטרנט שלי ומעכשיו גם הספק טלפוניה. אגב, אם אתה שואל את עצמך איך בכלל גיליתי עליהם ועל המחיר שהם מציעים, התוכנית כלבוטק שערכה סקר שוק איזו ספקית טלפוניה הזולה והמשתלמת ביותר, פירסמה את נתוניה בכל העיתונים וגם בתוכנית עצמה, כשקוויי זהב, קרי: אינטרנט זהב+012 מובילים מעל כולם.

אנדרי ז

New member
לי עדיין לא ברור איך זה עובד טכנית

הרי אין להם תשתית עצמאית והם נאלצים להשתמש בזאת של בזק או של הכבלים. אז אתה בטוח שאתה משלם רק להם?

איך זה עובד טכנית?

אם אתה גולש דרך הכבלים, זה אומר שיש לך מודם חיצוני, אז באים ומתקינים לי מין סוג של מיני-ראוטר שעלותו כ40 ש"ח, ואם אתה גולש דרך USB אז משנים לך את החיבור לכרטיס רשת, שדרך אגב זה הרבה יותר חלק ומהיר גלישה דרכו, שכן אתה מחובר תמיד לאינטרנט מהרגע שאתה מדליק את המחשב ועד לרגע שאתה מכבה אותו. כלומר אין לך חייגן או צורך בחייגן. ואגב, תתפלא דווקא את התשלום שאני משלם לכבלים, קרי את ה45 ש"ח לא הפחיתו לי, הפחיתו לי רק את התשלום שאני משלם לספקית האינטרנט, קרי איטנרנט זהב, שאגב לפני שהתחברתי לטלפוניה שלהם, עמד על 59 ש"ח לחודש, ועכשיו עומד על 29 ש"ח לחודש בלבד. כך שתעשה חשבון ותראה שלא זאת בלבד שקיבלתי מחיר מופחת בהרבה מזה ששילמתי על הטלפון של בזק, בנוסף זה בכלל התקזז לי ממחיר האינטרנט, קרי בשורה התחתונה המחיר שאני משלם לחודש על טלפון, הוא בעצם 9 ש"ח בלבד, שכן 30 שח ממנו ירדו לי ממחיר האינטרנט. כך שאתה מבין עכשיו איזו עיסקה מצויינת עשיתי?

אנדרי ז

New member
מצטער אבל לא הבנתי כמעט כלום

אני מבין שקיבלת דיל טוב על ספק האינטרנט, שכאמור לא קשור בכלל לעניין.בנוסף גם הבאת את הפרט הטכני של כרטיס הרשת שהוא גם כן פחות מעניין לנושא הדיון (ודרך אגב, גם עם ראוטר אתה משיג אותה תוצאה של חיבור תמיד זמין, אבל כמובן זה יותר כדאי עבור 2 מחשבים ומעלה). עדיין לא ברור לי איך החיבור שלך עובר דרך תשתית הכבלים בלי שתשלם גם להוט עבורו.

אבל כבר ציינתי שאני משלם גם להוט עבורו

אפילו ציינתי שאת הסכום שאני משלם להוט על הגלישה דרכם באינטרנט, לא הפחיתו לי. כך שאני לא מבין מה לא ברור לך? בכל אופן, אני אחזור שוב, כדי שזה יהיה יותר ברור: מכיוון שאני גולש דרך הכבלים: עולה לי 45 ש"ח לחודש אינטרנט + 29 ש"ח (שקודם עמד על 59 ש"ח) לספק שהוא אינטרנט זהב + 39 ש"ח לטלפון שהוא גם אינטרנט זהב. ביחד הכל יוצא לי: 113 ש"ח לחודש על אינטרנט + טלפון. ואם אני אעשה חישוב של כמה כל זה עלה לי לפני שעברתי לטלפוניה של אינטרנט זהב, זה הולך ככה: גלשיה דרך הכבלים: עלתה לי 45 ש"ח לחודש אינטרנט להוט + 59 ש"ח לספק האינטרנט אינטרנט זהב + כ200 ש"ח (כי הסכום הוא דו-חודשי) לחודש לטלפון של בזק כולל החזקה כולל מע"מ. וביחד הכל יצא לי כ: 304 ש"ח לחודש על אינטרנט + טלפון. וזה רק ההוצאה בחודש אחד בודד, ורק על זה. כך שתעשה אתה חשבון איזה חיסכון עשיתי...

שום התחייבות, מחר אם אני רוצה אני יכול לחזור

לבזק. כמו כן תזכור שהמספר טלפון לא השנה לי, הוא נשאר אותו מספר, מה שרק יקל עלי לחזור להיות לקוח של בזק, אם וכאשר אני אמצא לנכון שזה עדיף לי, מה שלא כל כך נראה לי שיקרה בקרוב, אם בכלל...

timeless1

New member
לעיתים שווה לי לשלם קצת יותר...

ולדעת שהשיחה לא תתנתק לי באמצע או כל תקלה אחרת. אפשר לומר הרבה פרטים על בזק, אבל בנושא הזה ובנושא של האינטרנט הם בהחלט איכותיים לטעמי.

כאחד שגלש גם דרך בזק וגם דרך הכבלים...

אני לא מסכים איתך. אחת הסיבות שהחלפתי את הגלישה דרך בזק בגלישה דרך הכבלים, היו הניתוקים המעצבנים שחוויתי שגלשתי דרכם. אבל בדבר אחד אני מסכים איתך: בזק עדיפה על כל מערכת טלפוניה אחרת במקרה של הפסקת חשמל, שכן הן הוט והן קוויי זהב עובדים על חשמל, ובלעדיו לא ניתן לעבוד איתם, בעוד שבזק עובדת דרך חוטי הטלפון הרגילים ואינה מוגבלת במקרה של הפסקת חשמל. אך מאידך כמה כבר הפסקות חשמל יש בשנה? בכדי שאני אוציא סכום של פי 10 מהמחיר שאני משלם עכשיו על טלפון...

אנדרי ז

New member
יש הבדל בסיסי בטכנולוגיה

בחיבור טלפוני או ADSL אתה מחובר ישירות למרכזיה, בעוד שדרך הכבלים אתה חולק רוחב פס, אומנם גדול בהרבה, עם אולי כמה מאות שכנים. אז נכון, במקרה הטוב סביר שתקבל יותר רוחב פס דרך הכבלים, אבל אם כמה ילדי שכנים מתחילים להעביר ביניהם קבצים או להוריד מאי-מיול, שכח מחוויית הגלישה שלך...

עם כל הכבוד בADSL זחלתי...

ואילו עם הכבלים אני טס. שלא לדבר על כך שאני הדייר היחיד בבניין שלי שיש לו אינטרנט, וילדים אין בבניין שלי.

למעלה