מגיע לי מזל טוב, גמרתי עם המונופול בזק

timeless1

New member
אני לא יודעת על מה אתה מדבר.

בעבר היינו מחוברים לאינטרנט דרך הכבלים, ואיך נאמר, לא היה יום שלא מצאתי את עצמי ממתינה במוקד השירות הלקוחות ושומעת הודעה בנוסח של "אנחנו מודעים לקיומה של תקלה". מספר התקלות שאני חוויתי עד כה עם ה-ADSL היא קטנה לחלוטין ביחס למה שהיה בכבלים. לגבי איטיות של ה-ADSL- תלוי מה היה רוחב הפס שלך. שלי הוא 1.5M ואני בהחלט לא מרגישה איטיות.

אנדרי ז

New member
אז אולי יש לך מזל

אנחנו בזמנו התחברנו באשקלון לכבלים כי עוד לא היה ADSL בסביבה (שכונה חדשה) אבל מקץ שנה או שנתיים ברחנו אחוזי אמוק חזרה לבזק בגלל הניתוקים התכופים מהם סבלנו בכבלים. גם שם בהמשך וגם במקומנו הנוכחי אין לנו בדרך כלל בעיות מיוחדות עם בזק, בטח לא של מהירות.

זה לא קשור למזל, זה קשור לתיזמון

למעשה כפי שלמדתי במשך הזמן, הכל בחיים קשור לתיזמון. הבעיה שלכם היתה שנפלתם בדיוק על הזמן שגלישה דרך הכבלים עדיין היתה ניסיונית והתשתית עדיין לא היתה מושלמת. ייתכן מאוד שבינתיים גם בזק סידרה את התשתית שלה ותיקנה את מה שדרש תיקון, אך עובדה שמאז שהתחברתי לכבלים ואני גולש דרכם, להוציא מקרה אחד שהיו ניתוקים כתוצאה מתקלה איזורית, לא חוויתי שום בעיות משמעותיות עם הגלישה דרך הכבלים, בעוד שעם בזק שגם איתה גלשתי באותה מהירות, קרי 1.5, חוויתי אין ספור בעיות וניתוקים, עד שפשוט נמאס לי והחלתטי לעבור לכבלים. ואגב, אם תשים לב לחשבון שאתה מקבל מבזק, תגלה שרק על מע"מ אתה משלם הון תועפות. בעוד שבכבלים אין בכלל מע"מ, יש תשלום קבוע שאתה יודע מראש מהו. וזה נוגע הן לגלישה באינטרנט דרכם והן לטלפוניה, שכאמור אני לא מנוי שלהם בה, אך יש לי קרובי משפחה שהם מנויים שלהם גם בטלפוניה. ועכשיו עם יד על הלב: כמה שילמת חשבון טלפון בפעם האחרונה? ויותר מזה, כמה מתוך זה שילמת מע"מ?

אנדרי ז

New member
אני מבין שלא רק בכבלים יש לך קשרים

אלא כנראה שגם במס הכנסה. עושה רושם שהם סידרו לך פטור ממע"מ, שלרוב ניתן רק לתושבי אילת. יש משהו שתרצה לספר לנו, ואולי גם לפקיד השומה?

אין לי שום קשרים במס הכנסה

אני פשוט יודע לכלכל את צעדי נכונה. ושדורשים ממך סכום חודשי קבוע, נניח 39 ש"ח לחודש, או דורשים ממך סכום משתנה, פעם 300, ופעם 400 ש"ח לחודש, ודאי תסכים איתי שיש הבדל תהומי, ואני לא מדבר רק על גובה הסכום, כי אם בנוסף גם על כך שהוא משתנה בהתאם למע"מ שדורשים ממך עליו...

timeless1

New member
ממתיק.

קרא שוב את ההודעה שלך.. או שאולי אני אעשה לך חיים קלים יותר. הפנינה האחרונה שיצאה ממקלדתך היא: "ואגב, אם תשים לב לחשבון שאתה מקבל מבזק, תגלה שרק על מע"מ אתה משלם הון תועפות. בעוד שבכבלים אין בכלל מע"מ, יש תשלום קבוע שאתה יודע מראש מהו" צר לי לבשר לך, אבל אתה משלם מע"מ.

אנדרי ז

New member
אני מבין שיש הבדל בין סכומים לא שווים

ועדיין יש הבדל ביניהם גם כשמכפילים כל אחד מהם בפקטור קבוע. האם אתה מנסה להסביר לנו באמצעות המע"מ שעדיף לשלם סכום יותר נמוך על פני סכום גבוה? וואלה...

לא, אני מנסה להסביר לך שמתחילים לשלם מע"מ

רק מסכום מסויים. כשאתה משלם סכום הנמוך מאותו סכום מסויים, אף אחד לא דורש ממך מע"מ. ורק לצורך המחשה כדי שתבין יותר במה מדובר, בוא אקרא לך מהחשבון האחרון שקיבלתי מבזק, את הסעיף שמתייחס למה שאני מדבר עליו: "סה"כ החשבונית לפני מע"מ: 366.53 מע"מ על 466.53 (15.50%): 97.35 סה"כ החשבונית: 463.88 " וזה עוד על החשבון של דצמבר-ינואר, כי כפי שידוע לך ודאי, חשבון לבזק משלמים על חודשיים אחורה, לא על החודשיים הנוכחיים, מה שאומר שאני צריך לקבל מהם לפחות עוד חשבון אחד, על החודשים פברואר-מרץ. לעומת זאת, אם הייתי מקבל חשבון מאינטרנט זהב על חשבון הטלפון, ואני לא מקבל, כי זה משולם בהוראת קבע דרך הויזה. זה היה הולך בערך כך: "סה"כ החשבונית: 39 " עכשיו אתה מבין באיזה הבדל תהומי מדובר? יותר מזה, צא וחשב כמה אני חוסך למשל לשנה, קרי תכפיל את הסכום שאני חוסך לחודש ע"י הסידור הזה, פי 12 ותראה איזה סכום אני חוסך בשנה... רמז? זה הרבה יותר ממאות שקלים...

מע"מ משלמים על כל סכום

גם אם אתה קונה מסטיק בזוקה במכולת אתה משלם מע"מ. בישראל מקובל פשוט שהמחיר המוצג לצרכן כולל כבר את המע"מ.

vinney

Well-known member
לא מקובל, זה חוק

אסור להציג מחיר ללא מע"מ, תבעו על זה פעם איזו חברה (אופיס דיפו אני חושב, לא בטוח).

למעלה