מי מתחסנת נגד שפעת החזירים?

nukke

New member
לא מתחסנת נגד שפעת

אף פעם. מקסימום שוכבת שלושה ימים בבית ורוצה למות.

בשום פנים ואופן לא

השתגעתי? מעולם לא התחסנתי נגד שפעת וזו לא שונה. מדהים אותי כל פעם מחדש מה שעשו מהשפעת הזו בתקשורת, וכמוך גם אני חושבת שהחיסון הזה הוא מפוקפק. ובכלל אני לא רצה להתחסן יותר מדי. לא דוחפת לעצמי חומרים שלא חייבים כעקרון.

G r o m i t

New member
ממש לא.

מעולם לא התחסנתי נגד שפעת. אני לא מתנדבת להדקר אלא אם זו ממממממש חובה. וזה לא. כבר שנים שלא הייתי חולה בשפעת ולכן לא רואה צורך.

yekantalisa

New member
מתלבטת; בקבוצת הסיכון - חוששת

מהחיסון. התחסנתי נגד דלקת ריאות לפני כחודשיים. מקווה לטוב. יודעים מה הכי מפחיד אותי? האפשרות ללקות באירוע נוירולוגי כלשהו. היינו, שיתוק לא עלינו
.

yekantalisa

New member
אם להקצין : זוכרות את הסיסמה אמנות או למות?

(הבחור שטבע אותה שחה איתי בעבר בברכת מי המלח ההיא, שנסגרה-נפתחה-ומבחינתי נותרה סגורה). להשתתק או למות - האיבר השני במשוואה
שבוע אחרי היומולדת, מצב הרוח המקאברי שכך לאטו.

yekantalisa

New member
לא בטוחה שהבנתי

מה שמפחיד אותי יותר מהכול, יותר מהמוות, זו האפשרות להיות נכה חו"ח. לכן הסיבוכים של החיסון (כגון שיתוק), נוראיים בעיניי.

מיששש

New member
באתי לשבור קונצנזוס ../images/Emo13.gif

האמת - גם אני לא חושבת שאתחסן, אבל יש לי בהחלט מה לומר גם בעד החיסונים: ראשית, שפעת החזירים יותר מסוכנת משפעת רגילה. נכון, גם הרגילה הורגת, אבל היא הורגת פחות, ורוב המתים (והמסתבכים) הם אנשים שמראש יש להם בעיה שמכניסה אותם לקבוצת סיכון - דווקא שפעת החזירים נוטה להסתבך באנשים צעירים ובריאים. שנית, שפעת החזירים היא בהחלט מגיפה, ובסופו של דבר היא תגיע לכולנו. אז אם כולנו נידבק, ואם היותנו צעירים ובריאים לא מגן עלינו, אז אי אפשר להכחיש שיש לנו סיכוי מסוים למות מהשפעת הזו - ואז נשאלת השאלה: האם החיסון מסוכן יותר מהשפעת? בחיסון הנוכחי יש שני מרכיבים שעליהם יוצא כל הרעש. יש רשימה של סיכונים שמיוחסים למרכיבים האלו - חלקם ללא הוכחות וחלקם בשיעורים נמוכים מאוד. בכל מקרה, זה לא חיסון שנוצר יש מאין, אלא כל המרכיבים שימשו (ומשמשים) בתעשיית החיסונים ו'נוסו' על מיליוני אנשים, כך שמהירות הפיתוח אינו מטרידה אותי. באופן אישי - אני לא מאמינה שהסיכון בחיסון הנוכחי גדול מהסיכון מהשפעת, אבל בגלל שאני כמעט ולא יוצאת מהבית, אני מעריכה שהסיכויים שלי להידבק בקרוב נמוכים יחסית, ולכן שווה לי להמתין עוד כמה חודשים - עד שיצא החיסון החדש, שאין בו את המרכיבים השנויים במחלוקת. יותר נוח לי לתת לאחרים להיות שפני ניסיונות, אבל רק בגלל שאני מעריכה את הסיכוי שלי להידבק כנמוך. לדעתי, למי שנמצא באופן קבוע בקרב אנשים רבים, שווה לשקול להתחסן גם בחיסון הנוכחי.

נו, ידעתי שלא יכול להיות פה קונצנזוס למשהו...

חוץ מאשר לנושא הפורום
מצד שני, לגבי השפעת חזירים אני די לא מסכימה איתך. שפעת החזירים לא מסתמנת כמסוכנת יותר משפעת רגילה - מספר המתים משפעת רגילה עדיין גדול יותר (ההבדל הוא רק שלא מפרסמים את המספרים בתקשורת). בנוסף על כך, רוב המתים כן סבלו בנוסף על השפעת גם ממחלות כרוניות קשות. מספר המתים שלא סבלו ממחלות נוספות הוא קטן מאד (בארץ מדובר בבודדים - פחות מ-5). לדעתי ההיסטריה של שפעת החזירים נובעת בעיקר מזה שהשפעת תוקפת יותר את הצעירים ופחות את הזקנים (הפוך מהשפעת העונתית). אולי קל לנו יותר לראות אנשים זקנים מתים משפעת מאשר אנשים צעירים. אבל מבחינת מספר המתים והחולים הקשים, שפעת החזירים בהחלט פחות קשה משפעת עונתית (אולי מפני שהיא תוקפת יותר את הצעירים, ולהם קל יותר להתגבר על המחלה, אז בסופו של דבר המספרים קטנים יותר). אז כן, שפעת החזירים נוטה להחמיר יותר אצל צעירים, אבל לאו דוקא צעירים בריאים. בסה"כ מספרי התחלואה מלמדים על שפעת *פחות* קשה משפעת עונתית, גם אם התקשורת חוגגת על כל הרוג.

מיששש

New member
גם אם הייתי מסכימה עם הסטטיסטיקה

אני מזכירה לך שהשפעת העונתית היא לא שפעת אחת, אלא זנים רבים, בעוד ששפעת החזירים היא זן אחד בלבד, שקוטל לבדו הרבה יותר מכל זן אחר של שפעת (ולכל זן אחר גם לא ניתן להתחסן באופן ספציפי, כך שאין מה להשוות את החיסונים).

prizman

New member
אצלנו

לפני כמה חודשים הבהלה הייתה בשיא. שוטרי משטרת הגבולות היו עם מסיכות, הדיילות במטוסים וגם אנשים ברכבת. זה עבר לכולם, המסיכות הוסרו, כמו במלחמת המיפרץ, די ברור לכול שמדובר במשהו איזוטרי, אני די שותף לדיעה בלי שום מקור מוסמך שלחברות התרופות יש אינטרס בהפצת ההיסטריה ההמונית הזו. בתאילנד בכל מקרה בתחילת הבהלה סגרו כמה בתי ספר, אח"כ פתחו אותם, לא נרשמו מקרי מוות חריגים יחסית לשנים שעברו.

yekantalisa

New member
לא ידעתי שאמור להגיע חיסון חדש - כרגע הילדים

או ליתר דיוק פעוטות, מקבלים את החיסון הבטוח יחסית, נכון? תוהה אם יש אפשרות לבקש אותו. וָלא - אחכה לחדש.

לא

אבל מסיבה מיוחדת. פשוט לא בקדשתי לזה מספיק מחשבה. אולי באמת אני צריך ללכת. משום מה לא ממש מעניין אותי כל הספין החזירי הזה והנספחים שלו

Sister Grimm

New member
עברתי את החיסון הכי טוב - חליתי. ../images/Emo3.gif

אני בת של רופא, ותמיד שואלת את אבא, וכך עשיתי גם הפעם. הוא אמר לי שמי שלא בסיכון לסיבוכים, אין לו טעם מיוחד להתחסן. בסך הכול שפעת פשוטה שהתקשורת ניפחה לממדי ענק. בכל אופן, הייתי חולה עכשיו בזה כמה ימים... לא סימפטי, אבל לא נורא.

למעלה