שאלות קבלה

fire storm

New member
מאוחר יש מחר בצפר ואני עייף.

אז אני אקצר. אני בן 16, יש לי את הכוח, יש לי את הדרישות השכליות(אני חכם, IQ גבוה, מתעניין במדע, מנוי על מדע פופולרי, טוב בביולוגיה וכו'), ואני ארצה בעתיד ללמוד רפואה, מה המקצועות ההכי חשובים שאני צריך להרחיב 5 יח"ל בתיכון בשביל זה? ביולוגיה וכימיה? כימיה ופיזיקה? פיזיקה וביולוגיה? עוד משו- מה פיזיקה קשורה בלימודי רפואה?

oknu42

New member
שלום

אני לא יודעת אם זה המקום הנכון לשאול, ואני גם פעם ראשונה בפורום הזה, אבל מעניין אותי לדעת. בתור תלמידה בתיכון, רציתי לדעת אילו בגרויות דרושות לכיוון הרפואה (מה יכול לתרום, מה הקריטריונים וכו'). האם דרושות 5 יחידות במתמטיקה ובגרות בכימיה/ביולוגיה/פיזיקה? אני אשמח אם תוכלו לעזור. תודה.

קאמי1

New member
תתחדשו על הפורום ../images/Emo9.gif

רוצה לשאול כמה שאלות כלליות: 1. מהו הגיל המקסימלי ללימודי רפואה באוניברסיטאות ? (האם יש בכלל הגבלת גיל ?) 2. תואר שני במדעי הרפואה - מה הוא נותן ? האם זה קרוב לתואר ברפואה ? 3. האם יש הנחות לאקדמאים (תואר שני במדעי החברה) בקבלה ללימודים או שחייבים פסיכומטרי ?
בהצלחה לכולם

wolfv

New member
כאלה שאתה יודע בוודאות שתקבל בהם

ממוצע גבוה. מה פיזיקה קשורה? אין יותר מדי דגש על פיסיקה, מלבד קורסים בסיסיים שעוברים בתחילת הלימודים.

קאמי1

New member
אה... ועוד שאלה פילוסופית

מתי החלטתם שאתם רוצים ללמוד רפואה ? מה גרם לכם להחליט זאת (הכרות עם קרוב משפחה רופא ? לימודים בבי"ס ? סרטים ? ....)

היי קאמי

ברוכה הבאה... 1. חכי שיענו לך כאלה שיותר מבינים בזה ממני, אבל בסביבות 35. 2. מה הוא נותן? תואר שני, זה בדיוק מה שהוא נותן. העיסוק בו כלל אינו קרוב לרפואה. 3. פסיכומטרי חייבים תמיד, הוא ישוקלל לך עם הממוצע של התואר (ואם זה חייב להיות עם הממוצע של התואר או שאפשר גם בגרויות- אין לי מושג) אני בחרתי ברפואה בגיל 17, כשהחלטתי ללכת לעתודה. המקצוע תמיד עניין אותי, אבל לא חלום ילדות או משהו... החלטה מושכלת שכזו. שיהיה לך בהצלחה.

קאמי1

New member
תודה. אבל מה שמעניין אותי, ברמה

הפילוסופית זה - איך בכלל נחשפת למקצוע הזה ? מחקרים שקראתי מוכיחים שרוב האנשים לומדים את מה שהם רואים בסביבתם הקרובה (אבא/אמא רופא/ה אח/ות....וכד') גם מסביבתי הקרובה שמתי לב שכמעט כל מי שלומד רפואה אחד מהוריו עוסק בתחום (מדעי החיים/רפואה) מי שלומד משפטים - אחד מהוריו בתחום... אז סתם עניין אותי.

אצלי במשפחה אין אף אחד שקשור לתחום

וגם ניסו לשכנע אותי לא ללמוד רפואה, ואני עדיין רוצה ללמוד רפואה. הדבר הראשון שמשך אותי לתחום הזה היו שיעורי ביולוגיה בחטיבה. משם זה התפתח בהדרגה. אושרית.

איך נשפתי למקצוע?

לא ברור. זה באמת מאוד נפוץ אצלנו שיש לרפואנים אבא/אמא/דוד... רופא, למען האמת המיעוט הם נטולי היחוס... אבל אני משערת שהתשובה שנתתי בראיון הייתה אמיתית: המקצוע מרתק אותי, מאפשר אינטראקציה עם אנשים, ובעל ערך מוסף של לעזור לאנשים. אין עוד מקצוע שיש בו שילוב כזה.

גם אצלי אין רופאים...

:( יש לי אבא פסיכולוג, נחשב? מסכימה עם כל מילה של אינפודיבולום לגבי ה"למה".

lernery

New member
אני נטול ייחוס

אבא שלי מהנדס ובאמת עד 8 חודשים לפני תחילת הלימודים חשבתי שאני אלך ללמוד הנדסה. הענין בביולוגיה התפתח בהדרגה, ועוד כמה דברים...

תרווד

New member
אנקדוטה- עץ משפחה תעסוקתי

סבא שלי היה פרופסור לרפואה. יש לו שלוש בנות ובן. בת אחת שלו הייתה רופאה, ובן אחד שלה הוא היום סטאז'ר לרפואה. בתו השנייה היא ד"ר לביולוגיה ומנהלת מעבדה רפואית בבית חולים, נשואה לפרופסור לרפואה, ואם לשלושה ילדים- ד"ר לכימיה, ד"ר לרפואה בשלב ההתמחות- הנשוי לד"ר לרפואה שגם היא בשלב ההתמחות וסטודנטית לרפואה שנה ב' בטכניון, עם תואר ראשון במדעי בעלי החיים. בתו השלישית היא אמא שלי, שעוסקת בתחום פרה- רפואי (קלינאית תקשורת), ומשלימה תואר שני בתחום פרה- רפואי נוסף (גרונטולוגיה קלינית). בנו דרך אגב, הוא חסר קשר לרפואה (אם כי ד"ר בעצמו, אך לקולנוע וטלוויזיה), אך בנו הוא פסיכולוג קליני וחינוכי.

mitzipitzi1

New member
לא ייאמן...../images/Emo6.gif

לי במשפחה אין אף אחד שקשור לתחום. אבל אף אחד! אז מאיפה הגיעה אלי המשיכה הזאת? או במילים אחרות - מה זו המוטציה הזאת?

ברוכה הבאה לפורום../images/Emo140.gif

כמו שרונלי אמרה מעלי, הגיל המקסימלי ללימודי רפואה הוא סביבות 35, למרות שאין הגבלת גיל רשמית (פעם הייתה והיא בוטלה). תואר שני במדעי הרפואה הוא תואר מחקרי. כלומר, את רוב התואר את מעבירה בעבודה במעבדה, במחקר על משהו, כשבסופו של דבר את צריכה לכתוב תזה, בין אם קיבלת תוצאות במחקר ובין אם לא. יש גם קורסים בתואר, אבל הם חלק די משני, בערך 10 שעות בסמסטר, אפילו פחות. אין כ"כ הנחות לאקדמאים בקבלה לרפואה. ההנחות העיקריות הן בפטורים מקורסים שעשית כבר בתואר הראשון ו/או השני. יש אפשרות להתקבל לרפואה על סמך רקע אקדמי, אבל זה רק מתארים במקצועות מדעיים ועדיין צריך פסיכומטרי. אושרית.

wolfv

New member
נצל"ש אושרית...

אני מבין שראית את המפלה שלי בבגרויות בפורום ש"ב... איזה מזל שהייתי חפשן מדי בשביל לשלוח לך את הספרים - חחח אני יכול לקבל הארכה למועדי הקיץ?

wolfv

New member
חחח ההנאה מובטחת...

חבל רק שאת כל שאר החומרים כבר חילקתי לכל עבר. חשבתי לי "מה הסיכויים שאני עוד אזדקק לזה אי פעם..?". צחוק הגורל. גורל אכזר.

Winston

New member
מסכים

בחר את הרכב הבחינות שייתן לך ממוצע מקסימלי (אגב, עדיף לעיתים פחות מקצועות עם ציון יותר גבוה, בסוף מה שקובע הוא הממוצע, לא מספר היחידות).

למעלה