שאלות קבלה

זפזפי לשרשורים קודמים

פה או בקומונה... דיברו המון בנושא :) בגדול, הכי חשוב - מקצוע בו תרגישי טוב ותוצאי ציונים טובים. 5 מתמטיקה ואנגלית נותנים בונוס חבל"ז אז מאד כדאי. פיזיקה מסייעת בעיקר בטכניון... לא כ"כ באונ' אחרות. אבל שוב - הכי מומלץ לבדוק שרשורים קודמים בנושא...

ברוך הבא לפורום ../images/Emo140.gif

כמו שאמרו כאן לפני, זה ממש לא משנה מה אתה מרחיב. מה שחשוב זה הציונים שאתה מקבל בסופו של דבר. תבחר משהו שאתה אוהב ושתוכל להוציא בו ציונים גבוהים. ותהנה קצת בתיכון, תהיה לך עוד מספיק עבודה קשה בהמשך. שיהיה לך בהצלחה
אושרית.

ברוכה הבאה לפורום ../images/Emo140.gif

אין ממש דרישה למורחבים מסוימים בתעודת הבגרות. מה שחשוב זה ממוצע הבגרויות הסופי. תרחיבי מה שמעניין אותך ושתוכלי להוציא בו ציונים גבוהים. בקשר למתמטיקה, רצוי 5 יחידות, אבל לא חובה. יש אנשים שהתקבלו גם עם 4 יחידות. בהצלחה
אושרית.

o l l i

New member
שאלום ../images/Emo9.gif

ממ אני כרגע בכיתה יא' ונורא רוצה ללמוד רפואה.. ז"א להיות עתודאית
רציתי לשאול מה אני צריכה לעשות בשביל זה |בורה| [זה נורא חשוב לי..
] ובנוסף, מתי לדעתכם עלי לעשות פסיכומטרי? להתחיל ללמוד השנה או בשנה הבאה? פשוט אני בכלל לא בטוחה שאני אצליח לקבל ציון מעל 700 בפעם הראשונה.. זה נראה כ"כ קשה
אשמח אם תענו לי

ברוכה הבאה לפורום../images/Emo140.gif

בפרטים הטכניים של ההרשמה לעתודה אני לא ממש מתמצאת. אני בטוחה שאחד העתודאים כאן ישמח לענות לך על זה. בקשר לפסיכומטרי, אל תלחיצי את עצמך בגלל זה. בי"א עוד מוקדם לעשות את הבחינה, אבל את יכולה מעכשיו לקרוא כמה שיותר ספרים בעברית ובאנגלית כדי להעשיר את אוצר המילים שלך. זה מאוד יעזור לך אח"כ. את הבחינה עצמה בד"כ מי שרוצה עתודה עושה במועד אוקטובר בתחילת י"ב, ככה שחלק גדול מהלמידה נעשה בחופש הגדול שבין י"א לי"ב. במקרה הכי גרוע, אם לא תצליחי להוציא ציון מספיק גבוה בפעם הראשונה, תוכלי לעשות שוב במועד פברואר או אפריל. אם יש לך עוד שאלות, את מוזמנת לשאול. אושרית.

o l l i

New member
בטח שאפשר =)

כי זה מקצוע שנורא מעניין אותי.. וגם בימי שישי אני לומדת באונ' משהו שנקרא "קורס מבוא לרפואה" [בבן גוריון, זה סוג של פרוייקט או משהו בסגנון. הוא לא נותן שומדבר חוץ מידע כללי].. ואני נורא נהנית שם. =]

o l l i

New member
אוי :X

|כסילה| ממ הקפיצו אותי כיתה, ואני אסיים את הביה"ס בגיל 17.. ואני לא רוצה לבזבז את השנה הזאת..[ז"א חצי שנה, אבל בכל זאת..] וגם הידיעה שבעוד שנתיים אני אהיה בצבא קצת מפחידה אותי :X זה תמיד נראה כ"כ רחוק....

זו כמובן הבחירה שלך

אבל לי לא נראה שאלו סיבות נכונות לבחור בגללן בעתודה. קודם כל, חצי שנה חופש זה לא כזה דבר נורא, בעיקר שאת ממש לא חייבת לבזבז את הזמן, תמיד אפשר לטייל, למצוא עבודה וכו' וגם אפשר לבקש הקדמת גיוס. חוץ מזה, אם עצם השירות הצבאי מפחיד אותך- את בטוחה שאת רוצה להתחייב לו ל5 שנים עוד לפני שבילית יום אחד במערכת? תעשי לעצמך טובה, ותכנסי פה לפורום עתודה בתפוז, יש שם כמה חבר'ה שישמחו להסביר את זה... (שיהיה ברור, אני לא חושבת שעתודה זה רע, רק לא מתאים לכל אחד. תשקלי את זה ברצינות)

Operon

New member
לא לדאוג

מהפסיכומטרי לא צריך לדאוג עכשיו או בכלל (זה לא קשה כמו שזה נראה), אולי רק קצת לעבוד על אוצר מילים, ולגשת רק באוקטובר (ללמוד כמובן בקיץ). הכי נורא עושים שוב מאוחר יותר (אבל לא יותר מאוחר מאפריל כי גם אז עלולים לשלוח לך מכתבים מאיימים עם הכותרת 'קבלה על תנאי'). בנוגע למה שצריך לעשות, צריך רק לידע את הצבא שאת מעוניינת בעתודה ומשם הם ידאגו לך (במיוחד אם את רוצה רפואה). אני ידעתי אותם ע"י כך שנרשמתי לכנס עידוד עתודה- נורא משעשע ומקבלים גם קלסר, כמובן שיש דרכים אחרות (שאני ממש לא זוכר- בטוח שאפשר למצוא בקלות באתר עולים על מדים). בסה"כ זה נורא פשוט להכנס לעתודה, יותר קשה לצאת... בכל אופן אני ממליץ לך לשקול את החלטתך לעומק, עתודה רפואית זה לא עסק לחננות (או שאולי כן...), הרישום לעתודה לא יחסום לך מיונים אחרים ואני ממליץ בחום ללכת אליהם- רק כדי להיות בטוחה. מקווה לראות אותך בקמפוס, אריאל.

o l l i

New member
אריאל, תודה רבה רבה לך! =))

גמני מקווה לראות אותך בקמפוס

למעלה