אז מה אוכלים בקמפוס?

Black Star

New member
../images/Emo41.gif אז מה אוכלים בקמפוס? ../images/Emo41.gif

(הודעה זו מועתקת הנה מהקומונה ע"מ שלא תימחק ותוכל לשמש לאנשים שעדיין לא מכירים את אפשרויות ההסעדה השונות בקמפוס הר הצופים...) (תוספות ותיקונים יתקבלו בברכה) בשרי :
'רחל' - קפטריה הממוקמת בכניסה לפקולטה למדעי הרוח (בין הספריה לגוש 1 רוח), ארוחה הכוללת מנה בשרית ושתי תוספות עולה כ-25 ש"ח (תלוי במנה הבשרית שבוחרים), יש גם סלטים, מרק, חומוס... הטעם סביר בהחלט אם כי לא חוויה קולינרית, השירות ממש חביב, אפשר לשבת בפנים בספות שמזכירות דיינר אמריקאי, או בחוץ על מרפסת נעימה. בנוסף באותו מקום בצד השני יש גם קפטריה חלבית (הקפה הכי זול בקמפוס), כריכים, קרואסונים וכו'. (יש הפרדה בין שני החלקים מטעמי כשרות).
'פרנק סינטרה' - בבניין פרנק סינטרה (בניין אגודת הסטודנטים, הבראתון, בדרך לאולמות טבע). מבחר יותר מרשים מאשר ב'רחל', בייחוד במגוון המנות הבשריות. מחירים דומים לאלו שברחל (הפרש של 1-2 ש"ח לכאן או לכאן). יש קונצנזוס בקרב חברי שהאוכל יותר טעים מאשר ב'רחל', ויש גם כבושים וחמוצים חופשי גם כאן יש חלק קטן נפרד של קפטריה חלבית, כולל (טיפ!) מיחם שאפשר לגשת אליו באופן חופשי (רק לעשות את זה בדיסקרטיות כי הוא לא נועד למי שלא קונה בקפטריה..), ואת הסנדוויצ'ים הכי טעימים ומקוריים בקמפוס. (ב-12:00 יוצאים בגטים עם שקשוקה, הם נחטפים ממש מהר אז תמהרו).
ויטמין בשר - או בשמו הנפוץ יותר "חתוליה", אבל כמובן שזו רק השמצה... מדובר בשווארמה השוכנת מתחת לפורום, אפשר לקנות פיתה, לאפה, באגט או חמגשית, עם שווארמה, שיפודים או חזה עוף על האש. מחירים סבירים וקצת מעבר, אבל כאן נמצאת גם האופציה הזולה ביותר - פלאפל בפיתה ב-9.90 ש"ח (לא יודעת אם הם ימשיכו עם המבצע הזה השנה). מבחינת איכות - נו, שיפודיה...
יש גם את המסעדה באזור חינוך אבל היא הרבה יותר יקרה ואני לא נוהגת לאכול בה ולכן לא אפרט כאן. אם מישהו שמכיר יותר רוצה לפרט, בכבוד... חלבי :
ויטמין - ממוקם ליד גוש 8 רוח, סנדוויצ'ים, בורקסים, מאפים נוספים (אחלה פיצה... שחיתות... ), קפה, אייסים, והסלט הכי טעים בקמפוס מחירים - 13 ש"ח לסנדוויץ', 17 ש"ח לסלט קטן, 20 ש"ח לסלט גדול.
קפה עלית (elite coffee) - יש עגלה קטנה יותר ליד גוש 1 חברה, ובה יש סנדוויצ'ים וקפה... ויש את קפה עלית המרכזי בגוש 7 חברה, יש שם פסטות ולזניות, מרקים, סלטים בהרכבה עצמית - מאוד נחמד. מחירים - פחות מ-20 ש"ח למנת פסטה/לזניה וזה מאוד משביע... קחו לתשומת לבכם שלקפה עלית אין תו חברתי, אז יש אנשים שבוחרים לא לקנות שם. לשיקולכם.
יש את בתי הקפה בפורום ובבניין המנהלה (ליד הפורום, אם מגיעים מכיוון חברה זה מצד שמאל). בפורום זו רק עגלה עם סנדוויצ'ים, בורקסים ושתיה קרה וחמה. בבניין המנהלה אפשר גם להרכיב סלטים וכריכים ויש שם המון מבחר, יש שם גם מנות חמות (פסטה, מרק) אבל לא יצא לי לנסות אף פעם. בנוסף יש שם קפה טעים. אפשר לשבת בחוץ במין פטיו נחמד.
במסדרון המעבר מהפורום לעבר משפטים (אותו מסדרון שגם האקדמון כלבו נמצא בו), ממש ליד מזכירות הפקולטה למשפטים, יש עוד קפטריה חביבה עם מבחר דומה לזו שבפורום, מבצעי קפה ומאפה, ואפשר לשבת בחוץ על סוג של דק נחמד, שנמצא בקצה של הדשא המרכזי בקמפוס.
כמובן שיש גם את ארומה מחוץ לקמפוס (ליד מדור חשבונות סטודנטים). על ארומה אין הרבה צורך לפרט, נראה לי... זהו, מקווה שלא שכחתי משהו, אתם מוזמנים להוסיף בתיאבון!

TwelveEyes

New member
בגבעת-רם יש שעת האכלה קבועה. ../images/Emo119.gif

וחוץ מזה, אני חושבת שתסכים עמי כי חלה עלינו חובה להלל את נפלאות הפלאפליה/מכולת/מופע אורקולי שנמצא ברח' לח"י. מה היינו עושים בלי סלטים בכוסית קלקר?

מה עם הסבר מפורט לאנשי ההלם של שנה א' ? ../images/Emo13.gif

ע"ע -> אני :) איפה אפשר לאכול בקמפוס? (חוץ מהאוכל שאמא שולחת והבישולים הצפויים שלי בחדר)

מה שהמוטציה בעלת תריסר העיניים התכוונה לומר..

זה שבגבעת רם יש רק חנונים מטורפים שיש להרחיק מהציווליזציה, ועל-כן יש להם שעת האכלה קבועה..
לגבי רחוב הלח"י- זה ליד קמפוס הר הצופים (והמעונות שלהם). בגבעת רם יש גם כלמני, אני לא יודע ממש אבל אני יודע שבבנייין בכניסה, איפשהו מתחת לאקדמון, צריך להיות ה"מנזה"- ארוחה בשרית חמה וכד'.

Black Star

New member
בקמפוס גבעת רם...

טוב, המידע שיש לי אינו מעודכן כלל, אבל לפני כמה שנים נהגתי להיות באזור די הרבה
אכן יש מתחת לאקדמון את השטרק, ארוחה בשרית חמה ולפי זכרוני ממש נחמדה. באותו בניין, טיפה הלאה (משמאל לאקדמון ספרים ואיסתא) אפשר לרדת למטה ויש בית קפה חלבי נהדר (אני מקווה שהוא עדיין שם הוא היה ממש אחלה). בכניסה לקמפוס מצד שמאל יש את הקפטריה העגולה, סנדוויצ'ים, מאפים ושתיה חמה וקרה, אני זוכרת מאוד לטובה את השליש באגט שלהם... וברחבי הקמפוס זכורות לי לפחות עוד שתי קפטריות באותו סגנון. אה, וכמובן שיש את בית הקפה שליד הבריכה (השער התחתון של הקמפוס), הוא מצוין. (שם דווקא הייתי לפני כמה חודשים) אבל שוב - עדיף שמי שמסתובב שם בימים אלה יכתוב כאן מידע מעודכן יותר.

תודה :)

אני בטוחה שהבטן המקרקרת שלי תוביל אותי בעקבות הריח :) אני אשוטט בשבוע הקרוב למבחן טעימות ברחבי הקמפוס ואדווח בתקשורת :)

RichardSmith

New member
מוסיף

יש בית קפה בשפרינצק, אחד מתחת לבית הספרים הלאומי, בבניין רוס ובסילברמן. יש סופר ליד חנית האוטובוסים אחרי המעונות, כלומר בסוף העולם. יש מסעדת עובדים של איציק המפנק -- ארוחה צמחונית ומפוצצת ב-13 שח, כמדומני. היא נמצאת באיזור של היציאה המזרחית.

../images/Emo53.gifיש סופר בקמפוס מלבד הAM:pM ?

נכנסתי לסיבוב בסופר הזה ליד המעונות וזה ממש לא זול בלשון המעטה!

RichardSmith

New member
לא קרוב...

עקרונית בתלפיות יש את הסופרים הזולים אבל הזמן והעלות להגיע לשם עבור קניה קטנה...

עצוב עצוב :(

בתחנה המרכזית יש משהו זול יותר ? קשה לי להאמין ש"הסופר גנבים" הזה זאת האופציה היחידה שלי לקנות מצרכים בסיסיים...

RichardSmith

New member
אין שם סופר

אין הבדל רב במוצרי יסוד... עד כמה שידוע לי, אין מכולת בנווה שאנן. הסופר שציינתי מרחוק כשלושה קילומטרים, לא נורא להליכה. לא יודע אם הוא יותר זול...

Black Star

New member
יש את שופרסל ניות

לא זול כמו הסופרים כמו בתלפיות אבל סופר מצוין, משפחתי קונה שם את רוב הקניה השבועית שלנו. וכמובן, הרבה יותר קרוב לגבעת רם מאשר המעונות. כדאי לשים לב שבאמצע שבוע יש מבצעים על ירקות, בשעות הערב המאוחרות מבצעים על כל המאפים במאפיה, וכו'. זה חוסך הרבה.

RichardSmith

New member
זה מה שציינתי...

הסופר בפינה הימנית למטה. הייתי צריך לציין את מיקום המעונות...

Black Star

New member
חשבתי שאתה מכיר את גבעת רם ../images/Emo12.gif

יש גישה מאוד נוחה, ניות זו השכונה שסמוכה עד כדי טשטוש הגבולות עם נווה שאנן. מהסופר אפשר ללכת ישר על רח' בורלא שהופך לכביש של מוזיאון המדע (שכחתי את השם של הדרך/רחוב שעליו יושב המוזיאון), וממש מול המוזיאון יש את השער התחתון דרכו אפשר להיכנס לקמפוס. או שממשיכים עוד 2 דקות בעליה עד מעגל התנועה בכניסה לגבעת רם (איפה שיושב ארגון הג'וינט), פונים שמאלה ו-ווואלה, אתם נמצאים בשער העליון והראשי של גבעת רם, איפה שיש גם את כל האוטובוסים. אם התכוונת לגישה ישירה באוטובוס - זה נכון, הקו היחיד שעובר בניות הוא קו 17, פעם בחצי שעה, והוא פונה למוזיאון ישראל, אז באוטובוס באמת אין גישה. אבל בהתחשב בזה שזה 10 דקות הליכה, זה לא קריטי (חוץ מאשר בחורף...).

RichardSmith

New member
../images/Emo12.gif זה נקרא אצלך ישיר?!

את מתכוונת לכניסת הרכבים שליד המרכז להערכה וליד האיצטדיון מהצד הדרומי וליד אכסניית רבין, כן?... משם לסופר זה בערך שני קילומטרים של הליכה! לא שיש לי יותר מדי בעיה עם זה, כאשר אני מסיים עם חדר הכושר אני הולך עד לדירתי שנמצאת 5 ק"מ דרומה מגבעת רם... בשנה הראשונה נהגתי לרכב על אופניים מהדירה לקמפוס ובחזרה... אבל יחסית למרחק מהמעונות לסופר שנמצא ליד... דרך השער המזרחי זה די הרבה ללכת...

Black Star

New member
זה ממש לא 2 ק"מ...

אני מציעה לך לבדוק את המד מרחק שלך מחדש
מקסימום 10 דקות הליכה...

למעלה