הכל בנוגע ל-CMV

היי ענת

לצערי לא ערכתי בדיקה לפני ההריון, אלא רק בשבוע 5 להריון. נמצאתי לא מחוסנת. בערך בתקופה ש"עבדנו על ההריון" הייתי חולה עם חום. האם יכול להיות שבדיקת ה- CMV שלי לא היתה אמינה (מהבחינה שניתן לראות את הוירוס רק אחרי פרק זמן מסויים מיום ההדבקה)? ומתי היית ממליצה לי לבצע בדיקה נוספת? (אני עכשיו בסוף השבוע השביעי).

ענתש

New member
לא. בדיקת נוגדני IGG היא מאד

מאד מאד אמינה (הבדיקה של IGM פחות אמינה) ונוגדני IGG נוצרים אחרי שבועיים עד שלושה מהמפגש עם הוירוס. לכן אם עשית בשבוע 5 כבר היית צריכה לראות IGG, כמו גם IGM. רוב השגיאות ב-IGM אגב הם חיובי שגוי ולא שלילי שגוי בכל מקרה. ממליצה לך לקרוא את הקשור ששמתי בהודעה למעלה לגבי מה לעשות אם את לא מחוסנת.

gallish

New member
ענתש את מדהימה../images/Emo70.gif כל הכבוד../images/Emo70.gif

למזלי לא זקוקה למידע בנושא, אבל הייתי חייבת להגיד שאת מדהימה אותי כל פעם מחדש ביסודיות, בתמיכה, בהשקעה ובמסירות. כל הכבוד

רנה82

New member
היי ענת

בתקופה שהייתי בהריון, לא ידעתי לגבי כל הנושא הזה של מחלת ה - CMV רק אחרי שילדתי והגעתי לטיפת חלב, האחות ביקשה את בדיקות הדם שלי וביניהם היא הפנתה את תשומת לבי לתוצאות של ה - CMV. אמרה שכבר הייתי חולה בזה ובזה הנושא נסגר. אני לא ייחסתי לזה חשיבות כי אף פעם לא קראתי או השקעתי זמן ומאמץ בלמידה של המחלה. רציתי לשאול לגבי הריונות הבאים, איך כל זה משפיע? התוצאות שהיו בבדיקות: CMV IgG - 164.9 CMV IgM - שלילי תודה מראש על תשובתך

ענתש

New member
את מחוסנת. זה אומר שכדאי

לבצע את הבדיקה שוב *לפני* כל הריון ואם הערכים דומים אז להניח לזה ולהמשיך בשקט בהריון

רעוא

New member
למה כדאי לבצע שוב ../images/Emo35.gif

בהריון הראשון נמצאתי מחוסנת, והרופא שלי (כשבאתי אליו לקחת חפיסת גלולות אחרונה לקראת הריון נוסף) טען שאין כל צורך לבדוק שוב. מדוע את חושבת שכדאי ? את מכירה מקרים של נשים שהיו מחוסנות ואז הסתבר שנדבקו ?

ענתש

New member
כן. אני בעצמי למשל...

הסיכון להדבקה שניה הוא 1 למאתיים אלף לערך אבל הוא קיים.

shirely

New member
כל הכבוד!!!

דבר ראשון כל הכבוד לענת - פשוט מדהים מה שסיכמת פה עבורנו. שנית, אציין שהתלבטתי אם לכתוב תגובה או לא. הנושא הזה כאוב מבחינתי ואני מנסה להתעלם ממנו, והשיחה האחרונה על הוירוס הארור העלתה אצלי את החששות על פני השטח מחדש... כאמור אני מעבירה את הריוני כאן בשבדיה. כבר ציינתי שכמעט ולא עושים כאן שום בדיקות (אולטרא סאונד אחד בהתחלה ממש לבדוק גיל עובר, ושני בערך בשבוע 20 אפילו ללא רופא בהעדר סיבה רפואית כלשהי, בנוסף - ביקור אחד אצל הרופא במהלך ההריון בהתחלה, ומדי שבועיים-3 בערך, תלוי בשלב ההריון, ביקור אצל המיילדת שעוקבת אחרי ההריון, בודקת כל פעם משקל, דם, סוכר נבדק לדעתי, דופק ודופק עובר, מידות הבטן ובשלבים המאוחרים מעריכה מצב תינוק לפי מישוש. זהו) בספטמבר (בערך בין שבוע 16 ל20 אם אני זוכרת נכון) הייתי בארץ כחודש. כמובן שהחלטתי ללכת לרופא נשים שלי כדי להיות על הצד הבטוח, וגם רציתי לגלות אם זה בן או בת (כאן הנורמה היא שאף אחד לא רוצה לדעת וקשה להשיג הסכמה שיגידו לך מה המין, שמעתי כבר על סירובים לגלות..). הלכתי לי אל הרופא שלי, שעשה אולטראסאונד מיד וישר אמר לי שזה בן, ושהכל נראה תקין. שלח אותי לכל מיני בדיקות דם. בדרך הלכתי גם לסקירת מערכות (זו של שליש שני כנראה) אצל ד"ר זר המדהים שפשוט אין מילים על היחס שנתן לנו - הכל היה נראה פרפקט. בנתיים עשיתי את כל בדיקות הדם שנתנו לי. כשקיבלתי תוצאות בין השאר הופיעו תוצאות של בדיקה שבזמנו לא היה לי מושג מהי: CMV. IgG יצא חיובי 2.4 IgM יצא גבולי BORDER נכתב בהערות שהבדיקה נשלחה לAVIDITY התחלתי לברר מה פשר הדבר וכמובן ששמעתי את כל הסיפורים על הוירוס ונכנסתי ללחץ אטומי. כיוון שלא ידעתי כמה זמן יקח לתוצאות להגיע וידעתי שאני אוטוטו (זה היה ממש לקראת הטיסה חזרה) חוזרת הביתה, הלכתי לעשות בדיקה נוספת באופן פרטי במרכז הרפואי בהרצליה. כמה שעות של לחץ עברו עלי. בסופן הגיעה אלי תוצאה: IGG חיובי 129.6 IGM שלילי נרגעתי מעט. התקשרתי לרופא שלי, כיוון שרציתי להיות בטוחה שזה בסדר לטוס ושאין בעיות, בעודי תוהה איך לפתע הIGG קפץ כל כך גבוה... הרופא לא ממש התייחס כי לא הבין מה אני רוצה ממנו בכזה לחץ בלי פגישה, אם הלא יצא IGM שלילי... טוב. הוחלט לחזור הביתה בטיסה. אחרי כמה ימים אני מקבלת שיחת טלפון בהולה מאבי, שאומר שהרופא התקשר לחפש אותי כי התוצאות של הבדיקה הגיעו מהAVIDITY IGG AVIDITY יצא 0.66 IGG חיובי IGM חיובי גם הוא!!! אני ישר התקשרתי לרופא, שאפילו נתן את המספר שלו בבית וזה היה שישי אחה"צ, והוא אמר לי ישר "בפנים" את העובדות היבשות, שאני צריכה לחזור לעשות מי שפיר, ואת כל האחוזים והכל... נכנסנו לפאניקה. ישר התקשרתי פה למרכז מיילדות בו אנחנו במעקב הריון וכמובן שלא הבינו מה אני רוצה בכלל, הם הרי בכלל לא בודקים את הCMV... למזלנו מצאנו חבר של חברים שהוא רופא מיילד פה או רופא נשים מאוד מוכר משהו כזה, התקשרנו אליו והוא ישר נכנס למשימה, חיפש ומצא בדיקות דם מתחילת ההריון. הוא מצא "סרום" של כמה בדיקות, אותן שלחו לבדיקת CMV. יצא ששלושתן (נדמה לי אם אני זוכתר נכון שהיו שלוש, או שהיו שתיים) הראו IGM חיובי, אלא שהוא עומד על אותו ערך במשך כמה חודשים, נדמה לי סביבות 7.7 הרופא הנ"ל התייעץ עם הרופאה היחידה בשבדיה שמומחית בCMV וביחד הם החליטו על סמך כל התוצאות שככל הנראה הזיהום ישן. כמובן לא יכולים להבטיח ממתי, אבל ככל הנראה זה ישן מספיק, וההחלטה היתה להמשיך כרגיל בהריון. ואז עלתה השאלה אם לטוס בכל זאת לארץ לעשות מי שפיר. כמובן שהצד השבדי (הבעל ומשפחתו) אמרו שיקבלו כל החלטה שלי אבל מבחינתם לא היה ספק שאין צורך במי שפיר ושהסיכון להפלה ממי שפיר יותר גבוה מהסיכוי שאכן התינוק בכל זאת נדבק ושאם כן אז חלה ובמשהו רציני... היו פה הרבה דמעות ובסוף החלטתי על דעת עצמי שאני לא רוצה לנסוע. כי פתאום הבנתי שגם אם יגידו לי שהתינוק נדבק לא אהיה מסוגלת לעשות הפלה. אח"כ אביו של בעלי דווקא התאכזב ורצה שאסע וגם בעלי, אבל ההחלטה נפלה. מאז ועד לקריאת ההודעה על CMV פה אתמול, לא חשבתי על זה בכלל... זהו. לא יודעת למה בכלל סיפרתי, כי עכשיו אני שלמה עם ההחלטה ומקווה לטוב, אבל הרגשתי צורך לחלוק. מאחלת לכולן הריון תקין ובריא!

shirely

New member
שכחתי לציין

שאחרי התשובה פה בשבדיה מהבדיקות, עשינו את האולטראסאונד היחיד שעושים פה במהלך הריון. זה היה אמור להיות עם מיילדת אבל עקב הסיפור והחששות שלנו, נתנו לנו לעשות עם רופא (ממש תודה לכם..!) הרופא בדק כל דבר אפשרי שיכול להיות סימן שקשור לCMV. הוא אינו איזה מומחה, אבל בהחלט עקב אחרי כל הסימנים ולפיו הכל היה תקין לחלוטין ואין שום סימינים לCMV לפי האולטראסאונד לפחות.

ענתש

New member
../images/Emo41.gif ורוצה להפנות אותך למשהו

שיחזק את ידייך. סיפור הריון ה-CMV והלידה של מיקה שפיקה, ממליצה מאד מאד.

ענתש

New member
../images/Emo24.gif אכן משיקולים שפירטתי

למעלה (עלות תועלת) הרבה מדינות בעולם כלל לא עושות את הבדיקה ולכן גם אין להן מעבדות שיודעות לבצע או רופאים שמבינים בזה הרבה. נראה לי שהסקאלה של האוידיטי שלך היא 1 ולכן 0.66 זה 66% אחרת אין סיכוי שהבדיקות הקודמות היו יוצאות חיוביות גם. 66% זו תוצאה יפה שיכולה בהחלט להעיד על הדבקה ישנה יחסית (עד כדי אמינות הבדיקה). ומאחלת הרבה בריאות

באנינית

New member
תוצאות בדיקת CMV

הי ענתש, קודם כל יוזמה ברוכה! אני עשיתי את הבדיקות למעלה משנה לפני הכניסה להריון במסגרת המלצה של הרופא לעשות את כל הבדיקות מראש. התוצאות היו CMV IgG 34.5 CMV IgM Negative עברו כבר כמעט שנתיים מאז הבדיקות ואני כעת בהריון מתקדם. הרופא טען שאני מחוסנת ולכן אין צורך לערוך שוב את הבדיקות במהלך ההריון. האם כדאי לעשות שוב את הבדיקות?

shirely

New member
תודה!!!

אכן הסיפור מעודד. מקווה לאותו סוף. אצלי ההדבקה היתה או בתחילת ההריון או לפניו כך שקצת הדאיג לשמוע שהסיכוי לפגיעה יותר רצינית הוא ככל שההדבקה מוקדמת יותר. שנית הלחיץ ענין הגודל - כאמור הזכרתי שהבטן שלי מאוד קטנה (פה לא בודקים הערכת משקל או מי שפיר כך שלא יודעת מה המצב שם בפנים...) וגם אני לא יודעת אם יעשו לו בדיקת שתן אחרי הלידה, אנסה להתחיל לברר מעכשיו, כיוון שפה זה ממש לא בנוהל כל הסיפור עם הCMV. באמת קצת הדאיג אותי לחשוב שאחרי הלידה לא בהכרח אדע עדיין אם הוא נדבק או לא, ונצטרך לחכות לראות עם הזמן שהכל בסדר... בכל מקרה המון תודה!!!

ענתש

New member
תשלחי מסר למיקה שפיקה

היא תוכל לספר לך על הבדיקות שצריך לעשות...

צריכה עזרה וייעוץ

אז ככה. עשיתי CMV בתחילת ההריון והיה בסדר, אבל עד שהגעתי לרופאה עם הבדיקות הייתי תוך כדי חולה במחלה עם חום והיא שלחה אותי לעשות שוב. התוצאות היו: CMV IGG 6.7 IU/ML CMV IGM 8 AU/ML והיה כתוב שהשטיה שונתה ובקשר לIGG יש נוגדנים זה מעל 0.6 ובקשר לIGM בין 0 ל 15 זה שלילי. אז היא אמרה לי שזה בסדר גמור והרגיעה אותי (הייתי ממש לחוצה מזה). ואתמול בלילה קמתי והתחלתי להקיא את נשמתי (כמו הקאה של מחלה, לא כמו בתחילת הריון. מה גם שהפסקתי להקיא), ואני כל הזמן משלשלת קקי מימי כזה. והתחלתי להיות לחוצה (בגלל כל השרשור הזה...) שאולי בכ"ז זה לא בסדר. אז השאלה היא האם זה שיש לי נוגדנים אומר שאני לא אדבק במשך כל ההריון? או שצריך לבדוק שוב? או שאולי זה סתם קלקול קיבה?
אוף, הלוואי שאני אהיה רגועה...

ענתש

New member
נשמע שאת מחוסנת ולא חולה

ולכן הסיכון להדבקה שניה הוא קלוש מאד, לא ברמה שצריכה להדאיג אותך. ובכל מקרה CMV לא מתבטא בהקאות ושילשולים (הוא יותר דמוי שפעת, כשהוא כבר עושה משהו). נשמע לי שתפסת לך וירוס בטן. תנוחי הרבה, תשתי הרבה ותרגישי טוב.

למעלה