הכל בנוגע ל-CMV

נונינקה

New member
כל הכבוד על היוזמה הברוכה ענת

אני אישית אחרי בדיקת מי השפיר והכל בסדר, אבל זוכרת את החרדה ולחץ בתחילת הדרך וטוב שיש כזה מידע אמין בוצורה מרוכזת שעושה קצת סדר בדברים.יישר כוח ותודה

yaam1

New member
ענתש- תבורכי על המידע והסדר../images/Emo140.gif

אני לא נתקלתי בוירוס בעבר וגם לא בתקופה האחרונה, משמע- שתי הבדיקות שליליות, איך עלי להתגונן מהוירוס (יש לי ילד בן 4 בבית) ואיך ניתן לגלות אותו במידה ונדבקתי (טפו...) תודה

ענתש

New member
ממליצה לך לקרוא את מה

שקישרתי בהודעה הראשונה בשירשור זה לגבי מה עושים כשאת לא מחוסנת. אם יש עוד שאלות אחרי זה, אשמח לענות.

yaam1

New member
שוב אני, האם יש צורך להיבדק אחת

לחודש כדי לעקוב אחר העניין? לפני חודש שכבתי שבוע עם בני במיטה- שנינו היינו עם שפעת, נראה לי לא להיט העניין, מה דעתך?

ענתש

New member
אחרי מחלת חום כדאי לחכות שבועיים

(זה הזמן שלוקח לנוגדנים להווצר) ואז להבדק. וכן, כדאי להבדק כל כך וכך שבועות. פירטתי בקישור מה דעתי בנושא אבל כמובן אפשר יותר ואפשר פחות.

car123

New member
יש לי שאלה בקשר לבדיקות

עשו לי בדיקת CMV בתחילת ההריון ממש והרופא אמר לי שהתוצאות אומרות שאני כבר מחוסנת מזמן ויש לי את הנגיף אז אין מה לדאוג והאמת שכחתי מזה. כשאני מסתכלת על הבדיקות עשו לי רק את הבדיקה של IGG ולא עשו לי בדיקה של IGM. האם מספיקה הבדיקה של IGG ומדובר בהדבקה ישנה או שהיה צריך גם לעשות בדיקת IGM? עכשיו אני בשבוע 32 וקצת נלחצתי מהסיפור למטה. איך אפשר לבדוק שהתינוקת בסדר? אפשר לראות את ההדבקות באולטרסאונד? לא שנראה לי שיסכימו לעשות לי אולטסאונד... ובקיצור, כמה אני צריכה לחשוש שלא עשו לי בדיקת IGM?

ענתש

New member
בדיקה חיובית ל-IGG לא אומרת

שה-IGM שלך היה בהכרח שלילי. כדאי לחזור על הבדיקה ליתר בטחון רק כדי לדעת האם יש צורך לבדוק את התינוק ל-CMV אחרי הלידה.

ענתש אולי תוכלי להסביר לי../images/Emo140.gif

בבקשה, - IU/ml >35(>0.7=POS) CMV IgG - negative CMV IgM האם אני מחוסנת? תודה מראש

ענתש

New member
אם הבנתי נכון את כיווני הסימנים ><

(זה מתהפך הרבה פעמים אחרי השליחה) אז יש לך 35 וגדול מ0.7 זה מחוסן אז את מחוסנת.

car123

New member
אז מה? הרופא הטעה אותי? ../images/Emo10.gif

הוא אמר לי שאני מחוסנת, שיש לי את הנגיף ממזמן ועוד לא הבנתי בזה כלום... מה בודק IGM? עוד לא הבנתי אם היה אפשר לראות את הבעיה באולטרסאונד. כי בכל הסקירות הכל היה בסדר ולא הייתי חולה במחלה עם חום כל ההריון. אני צריכה עכשיו להיות בלחץ עד סוף ההריון?

ענתש

New member
IGM זה אומר הדבקה טריה

IGG זה חיסון. אבל כשנדבקים ב-CMV בפעם הראשונה יש גם IGG חיובי וגם IGM. לכן מ-IGG חיובי אי אפשר להסיק שלא נדבקת.

car123

New member
סליחה אם אני קשת הבנה ../images/Emo9.gif

אבל אם IGG זה חיסון והיה לי אותו,(positive) למה זה משנה מה היה ה- IGM? אם אני מחוסנת זה לא אומר שאני לא יכולה להדבק בזה במהלך ההריון? או שאני מפספסת פה משהו? ואם הבדיקה נעשתה בתחילת ההריון (בערך שבועיים אחרי שגיליתי את ההריון) האם לא הגיוני להגיד שנדבקתי בזה לפני תחילת ההריון ולא במהלכו? מה תתן לי בדיקה חוזרת, אם יש לי IGG שלילי כרגע מה זה יגיד לי? ואם חס וחלילה וחס ושלום מגלים שהתינוקת נדבקה לא עלינו ב- CMV, יש משהו שאפשר לעשות? כמו לתת אנטיביוטיקה או משהו?

ענתש

New member
כי כשנדבקים ב-CMV בפועל

אז גם IGG וגם IGM חיוביים ביחד. אחרי הרבה זמן IGG נשאר ו-IGM דועך. אבל כשיש לך IGG חיובי את צריכה לוודא שIGM גם שלילי.

גם אני1

New member
כשנדבקים במחלה, כמה זמן אח"כ

ה-IGM נשאר חיובי? כי אני עשיתי בתחילת ההריון (שבוע 6) את שתי הבדיקות ושתיהן היו שליליות, ועכשיו (שבוע 20) הרופא שלי שלח אותי לבצע רק בדיקת IGM, ששוב יצאה שלילית. האם אני יכולה להיות בטוחה שהכל בסדר, או שיש סיכוי שנדבקתי מתישהו בין הבדיקה הראשונה לשניה, אבל ה-IGM כבר חזר להיות שלילי? אשמח לדעת, כי בעוד שבוע אני עושה בכל מקרה בדיקת מי שפיר. תודה!

ענתש

New member
הרבה זמן. רשמית אומרים 8 חודשים.

בפועל יכול להיות מעל שנה וחצי ולפעמים יותר.

גם אני1

New member
תודה! ../images/Emo140.gif

נרגעתי. (בהיבט הזה, אני בטוחה שאמצא עוד דברים להיות לחוצה מהם
)

למעלה