טכנולוגיות ווב

ע ד י ו ש

New member
../images/Emo41.gif טכנולוגיות ווב ../images/Emo41.gif

היי אני אשמח אם מישהו יוכל לספר לי קצת על התואר חשבתי ללמוד אותו ולשלב איתו חינוך (או תעודת הוראה בתור משני) זה אפשרי? במה אפשר לעבוד אחרי זה? אני מגיעה ממדעי המחשב(עשיתי בערך חצי תואר ומאסתי בעניין) אני מחפשת תחום קרוב אבל לא מדמ"ח... בקיצור כל מה שתוכלו לספר לי יתקבל בברכה! תודה רבה! עדי

לא להתקרב

פשוט מעולה. הנה אני יושב בדירה ולומד למבחן. מתוסכל וכאוב. חושב לעצמי, אולי אקפוץ שניה לפורום בתפוז ואזהיר את כל הסטונדטים הפוטנציאלים שאולי שוקלים ללמוד בטכנולוגיות WEB בבר אילן, והנה, ההודעה שלך בעמוד הראשון. אז אני אתחיל בך ומשם אני מקווה השמועה תופץ הלאה כדי שאנשים ידעו להזהר מהמחלקה הנוראית הזאת. בכל אופן, אני סטודנט במחלקה, לצערי. אני לא אחשוף את השנה ולא פרטים נוספים שאולי יחשפו אותי כדי למנוע כל מיני דברים שאני לא רוצה שיקרו. בגדול - לא לבחור במסלול הזה. אין שום דבר ב-"תואר" הזה שיצדיק את תחושת האכזבה והתיעוב שאני חווה בשנים האחרונות. 95% מהמרצים לא שווים שום דבר ומבססים את החומר שלהם על מצגות ישנות/מועתקות. יחס על הפנים מראש המחלקה ומהצוות. התעלמות כמעט מוחלטת מפניות סטונדטים. תכנים לא קבועים שלא סגורים על עצמם, ורובם גם לא מעניינים. אני אשמח לענות על שאלות יותר ספציפיות לכל מי שישאל.

אתה מדבר רק על טכנולוגיות ווב

או על כל המסלולים של מידענות? ומה לגבי אלה שעושים תואר שני במחלקה?

charriere

New member
בפירוש לא להתקרב!

אני בוגר של התואר הזה , אני מצטער על הכסף ועל הזמן שביזבזתי על התואר הכי מיותר בעולם... פשוט לא ללמוד טכנולוגיות ווב , אני מרגיש שאם אני אציל בן אדם זה כאילו שאני מציל עולם ומלואו....

charriere

New member
לפי מה שאני יודע מאנשים שלומדים תואר שני

בניהול ידע שזה אחד המסלולים של הטכנולוגיות ווב , זה אותו חרטא כמו התואר הראשון.

ומה אפשר לעשות אחרי הלימודים?

הלימודים זה אף פעם לא להיט גדול. אתה עובד בתחום? יש בזה עבודה בכלל?

charriere

New member
אין מה לעשות עם זה

אין בזה עבודה כי לא לומדים שם שום דבר ולכן אני ממליץ לך מאד לא ללמוד שם , חבל שתעשי את הטעות שאני ואחרים עשו.

מוזר לי לשמוע

שותפה שלי למעונות לומדת מידענות תואר שני והיא מאד מרוצה. גם מאד אוהבת ונהנת מהלימודים וגם אומרת שלא חסר בזה עבודה. וגם עיני לילה בהודעה מתחת אומרת יש דרישה למידענות. או שאתה מדבר ספציפית על מסלול ווב?

charriere

New member
אני למדתי טכנולוגיות ווב

אז אני מדבר מן הסתם ספציפית על טכנולוגיות ווב . תאמיני לי ששלחתי כמעט לכל הצעת עבודה (וכמעט ואין כאלה) שדרשו מידען את הקו"ח שלי , מיותר לציין שאף אחד לא חזר אליי . אם את שואלת מה אני עושה כרגע אז אני עובד במשרה חלקית בספרייה...

דווקא דרושים של מידענות ראיתי לא קצת

אפילו במשטרה היה צריך מישהו עם תואר במידענות.

charriere

New member
אולי

יש פה ושם מודעות שדרוש מידען , אבל כמה בסך הכל יש? אגב גם במוסד רצו מידען , אבל כשיש לך רק משרה אחת וכמה עשרות אנשים שמתמודדים עליה , הסיכוי שלך נמוך לקבל אותה. לכן אני אומר שצריך ללכת ללמוד אך ורק מקצוע שיש בו עבודה וכמו שאני רואה את מצב הדברים נכון להיום , חוץ מההנדסות למיניהם (שגם בהם צריך ניסיון של כמה שנים) ומדעי המחשב , אין ממש עבודה אלא אם כן בא לך לעבוד בשירות לקוחות או נציג טלפוני אחר ובשביל זה לא צריך ללמוד באוניברסיטה.

charriere

New member
לא תמצאי שום משרה שדורשים בה טכנולוג ווב

אז זה דבר ראשון . אם כבר יש פה ושם משרה שדרוש "מידען" , אבל גם זה ממש בקושי לעומת משרות אחרות שיש בהן יותר ביקוש. אם מישהו ממש רוצה הוא מוזמן ללמוד טכנולוגיות ווב , אני את האזהרה שלי נתתי.

charriere

New member
לא הייתי עושה תואר ראשון

הייתי עושה איזשהו קורס בג'ון ברייס או במכון וינגייט (מאמן חדר כושר) או אפילו את שניהם , כי במקומות כאלה אתה לומד מקצוע ממשי ולא איזה משהו לא מוגדר כמו מה שלמדתי . אגב ייתכן בהחלט שזה מה שאעשה בעתיד , כשיהיה לי כסף ועצבים

טוב שהאופציה השלישית לא הייתה קורס איפור

הדברים שכתבת כ"כ מנוגדים ולא קשורים אחד לשני
אני לעומתך חושבת שתואר זה חשוב בגלל שזה מסדר לך את הדברים בראש בצורה שונה לחלוטין ממה שסידרו בבית ספר. לפחות במקרה שלי זה עובד ככה (אני לומדת ביולוגיה). כמו כן אני חושבת שזה תורם לבנאדם להסתובב בין כותלי האוניברסיטה ולשמוע אנשים חכמים מרצים על דברים מהתחומי התמחות שלהם (ופה דווקא קצת חסר לי שאני לא לומדת מדעי הרוח/חברה למיניהם, אבל אני משלימה את זה בקורסי יהדות). וגם, כשאני מגיעה ללשכת עבודה אני מעדיפה לשבת בתור של האקדמאים כי הוא יותר קצר
לעשות קורס מקצועי זו תמיד אופציה, בלי קשר למספר התארים שיש לך בכיס :) אז מתי אתה נרשם לג'ון ברייס?

charriere

New member
איך מרוויחים בתור מאפרת? יש כסף טוב?

כי אם כן אולי גם אשקול את זה...
מה שכתבת זה נחמד ויפה אבל כשבסוף אין לך עבודה אז מה עשינו בזה? לא בטוח בכלל שאלך לג'ון ברייס אבל אם כן אודיע לך , יש להם קורסים שעל פניו נראים טוב ואני יותר ממליץ לך לעשות שם קורס מאשר איזה תואר גרוע או שתעבדי בשירות לקוחות כי בזה לא חסר עבודה

אני בגישה

(התמימה, אני מניחה) שתמיד ניתן למצא עבודה. מקסימום מוצאים משהו זמני ובמקביל מחפשים משהו מתאים יותר. חוץ מזה שהשותפה שלי אומרת שכן יש עבודה במידענות (אני לא חיפשתי בעצמי, אין לי זמן כרגע בגלל המבחנים). איזה סוג של עבודה מוצאים אחרי קורסים של ג'ון ברייס (מאמנת חד"כ זה לא הקטע שלי, למרות שיש בזה כסף טוב)?

charriere

New member
יש שם מגוון קורסים

כמו QA , webmaster , .net וכו' שהם למעשה דברים פרקטיים שאפשר אחרי זה לעבוד בהם. (לפחות לפי מה שראיתי במודעות הדרושים). אגב יש מצב שאת ההודעות שהחברה שלך ראתה בקשר למידענות תשלחי לי במסר פרטי? אודה לך מאד אם כן
לגבי חדר כושר לא יודע אם נהיים מיליונרים מזה אבל בתור אחד שאוהב ספורט באופן כללי , נראה לי רעיון טוב לעבוד בזה ואני מניח שגם השכר סביר.(למרות שלא ממש בדקתי)

למעלה