פורומים חדשים ב-

ellendili

New member

לחלוטין! אבל לחלוטין ככה! זה בדיוק מה שהרגשתי בחמישי. וגם לגבי רמוס. אוקיי... עוד וידוי מביך... בתקופה ההיא כתבתי פאנפיק שבו קורה בדיק מה שאמרת. הארי ורמוס ממש מתקרבים. ואז הוא מת מות גיבורים בקרב.
. נו... הייתי תחת השפעת אכזבה ושברון לב מזה שזה לא קרה. אל תשפטו אותי!

N o R i K o

New member
נשמע כמו משהו שאני הייתי עושה

כך שאני מוכנה אפילו לקרוא אותו! D:

N o R i K o

New member
מה זה מרטין?

האמת? אני יותר טיפוס של פרוזה.
אבל עם גיוסי החלטתי להגביר את הצד החנוני שלי ולהתחיל לקרוא קצת מד"ב ופנטזיה
ניסיתי לקרוא את חומריו האפלים וזה היה פשוט משעמם, ליירה הייתה אחת הדמויות היבשות ביותר שנתקלתי בהן ופשוט לא הצלחתי להתקדם איתה... אנשים אומרים לי שפשוט פניתי לסדרה מאוחר מדי :\ קראתי את מדריך הטרמפיסט לגלקסיה, הזוי למדי
קראתי את "ההצהרה" שזו גם דיסטופיה לנוער, ספר שמאוד מזכיר את המשחקים אבל הוא לא מוכר כל כך מהסיבה שהוא פשוט... לא גמור. הסוף שלו הוא אחד הסופים המטופשים שנתקלתי בהם @_@ ועכשיו ברשימת ההמתנה שלי מחכים בשורות טובות, המשחק של אנדר ומשחקי הכס (הרבה משחקים, הא?
). יש לי גם את Wicked ואת Stardust באנגלית, אולי אני אקרא את אחד מהם כשאני אלמד לפסיכומטרי ואצטרך לשפשף את האנגלית הקלוקלת שלי
יש לך עוד המלצות לתת לי?

ellendili

New member
מרטין זה לא מה! זה מי!

בשורות טובות שנון ומבריק וקורע מצחוק- כיאה לזוג הגאונים שכתב אותו- פראצ'ט וגיימן
. המשחק של אנדר גם מעולה. ההמשכים קצת פחות לדעתי. אבל כמובן כמובן כמובן שאת חייבת (אני יודעת שאת לא חייבת כלום, אבל זה באמת כן!) להתחיל ממשחקי הכס! שהוא הראשון בסדרת שיר של אש ושל קרח מאת ג'.ר.ר מרטין
מבחינתי מרטין הוא סופר הפנטזיה הטוב ביותר היום. בעצם הוא אחד הסופרים הטובים ביותר שאני מכירה. ולא רק בז'אנר הזה. שאספר לך קצת? (ואז מורי תשנא אותי... כי היא שכנעה אותי לבוא לפורום כדי לחפור על משחקי הרעב ובמקום זה אני חופרת על הארי פוטר ומשחקי הכס
) בכל אופן (לפני שתספיקי להגיד לא...), הסדרה מתרחשת בעולם בדיוני שמאוד דומה לימי הביניים שלנו. מרטין לקח כבסיס הסיפור שלו את מלחמת השושנים באנגליה של המאה ה-14. כמובן שמה שיצא לו רחוק שנות אור מהאירועים ההסטוריים אבל יש כמה הקבלות. הספר כתוב בצורה של POV-נקודות מבט של מגוון דמויות. כל פרק- דמות אחרת. ואיזה דמויות אלה... אח... ללקק את האצבעות. העלילה בכלליות מאודד מתמקדת ביריבות בין שני בתי אצולה. אבל זה כ"כ הרבה יותר מזה. הסיפור מאוד מאוד ריאליסטי, האלמנטים של הפנטזיה הם מינורים מאוד (אם כי משמעותיים). יש הרבה אלימות, מין ותככים. יש דמויות מקוריות ומגניבות ביותר, יש עלילה שואבת ובעיקר בעיקר- יש שבירת מוסכמות על ימין ועל שמאל. הספרים לא מפסיקים להפתיע. גם כשנראה לך שכבר ראית הכל- יש טוויסט מסחרר בעלילה וכל מה שחשבת עד עכשיו מתהפך מהרגליים לראש. זו סדרה גאונית. באמת. מממ... מה שכן.. מרטין ידוע בנטייה שלו לתאורים ארוכים. מאוד ארוכים. אבל באמת מאוד ארוכים.. בעיקר של אוכל
לי זה לא מפריע, אבל אני מרגישה חובה מוסרית להזהיר
. בקיצור מומלץ בחום לוהט! מיכרתי לסדרה הזאת כבר עשרה אנשים (כן, אני סופרת
) ואף אחד לא התאכזב. אה! ודבר אחרון- אל תצפי בסדרה לפני שאת קוראת! שוכנעת? כן? כן? כן?

N o R i K o

New member
כמו שכבר אמרתי, הוא מחכה לי על המדף

אז מבטיחה לך שהוא יקרא בהקדם

vbnaanbv

New member
הצצתי בדיון

ואני חושבת שהחיסרון העיקרי בקטע הזכרונות של סנייפ הוא שאחרי 7 שנים וסרטים שכל בן אדם שני אומר להארי שיש לו עיניים ירוקות כמו לאמא שלו בקטע הזה העיניים מופיעות בענק על כל המסך- חומות!!! ראיתי עם בת דודה שלי והיא פשוט צרחה והקפיצה את כולנו שעה היא לא נרגעה... ואגב לא סתם הצצתי אהבתי את משחקי הרעב אז חשבתי לתת מבט... אתם יודעים מתי יוצא הסרט עם תרגום??

למעלה