שאלה לגבי הרחבת המשפחה

• פותח הנושא AY1
  • פורסם בתאריך

זריחה3

New member
טוב אצלי 4,... כדאי לחשוב טוב טוב!

הרביעי שלי הוא אחרי הרבה שנים! ובעצם הוא נועד למלא את החלל שנפער, אחרי שאימי היקרה נפטרה ממחלה קשה. הרגשתי מתה -חיה, איבדתי ענין בילדים האחרים . החלטתי להביא עוד ילד לעולם בכדי "לחזור לחיים" בגיל 40+לא קל לנו היום, הוא ילד פיקח מאוד, דעתן ועצמאי וחברותי בטירוף. רוצה לפגוש חברים אח"הצ ולרוב זה לא מסתדר עם אימהות אחרות, שילדיהם חוזרים בשעה 1700 מהצהרון רווים מהיום הארוך. אנחנו נופלים שדודים בערב, ואין לנו כוחות לצאת לבלות. בא לנו מאוד לנסוע לסופשבוע אבל גם זה כבר לא פשוט, לא עזבנו אותו מאז שנולד, לפני 4 שנים. גם הפער... לחשוב שבגיל 50+ יהיה לי בן עשרה בבית, שזה גיל מגעיל בפני עצמו... כוחות!כוחות! ובריאות! זה מה שאני מאחלת לבעלי ולי, שיהיה לנו,. בדיעבד? לא לוותר על 2 זה בטוח! או 3 ילדים. רביעי? כנראה שזה מותרות במדינתנו הקשה. "ארץ אוכלת יושביה" והצבא שבדרך....

liri לירי

New member
../images/Emo24.gif../images/Emo24.gif../images/Emo24.gif

מאידך, אני בטוחה שהוא גם זה שגורם לחיוך על פנייך בסוף יום העבודה, או זה ש"גורם" לך לצאת למרות עיפותך בשבתות מהבית, או בשעות אחה"צ בימות החול. הוא זה שמחזיר אותך כמה שנים אחורה וגורם לך להגיע לאספות הורים בגן ומסיבות בחגים וסופי שנה
ועוד.......ועוד..........
היו חזקים ושמחים בחלקכם :)

משפיע בפרטים - לא ברמת העיקרון

כלומר - תמיד היה ברור לי שאני עובדת, ושאני מתכננת משפחה גדולה. הפרטים מושפעים מהשילוב הזה : היה ברור לי שאני מחפשת מקצוע שיאפשר גם לתפקד כאם, למרות שעבודה כזו היא לא קריירה מרתקת או משתלמת במיוחד, וידעתי שאין לי אפשרות לקחת חופשת לידה ארוכה אלא שאני חייבת לחזור לעבודה די מהר. קשה לעבוד במשרה מלאה עם ילד או שניים, וקשה גם עם יותר ילדים - אבל לא באותו יחס. הקושי די דומה - ההנאה מהם הרבה יותר גדולה, כך שחלק מהקושי מתקזז

ר של דן

New member
לא סתם השלישית הגיע אחרי 5 שנים

הייתי צריכה כמה שנים לנוח ממחשבה על עוד ילד. ולא רק מהסיבות הכלכליות. אנחנו עדיין בשנה הראשונה, כך שעדיין מאוד קשה לי. לפעמים אני אפילו חושבת שזה גדול עלי, 3 ילדים. ואני טיפוס שמתקתק הכל!!!

למעלה