שאלות בנושא תזונה

yasming

New member
שאלה למיכל

לאחר שכמה ימים לא נעניתי...ונדחקתי לעמוד הקודם..אני רושמת שוב..אז סליחה רציתי לדעת מתי אפשר להוסיף למרק ירקות אורז/איטריות/קוסקוס? עוד שאלה:אם אין לתינוק שיניים עדיין ניתן לתת לו חתיכת לחם למצוץ?? ובאיזה גיל? אורי בן 6.5 חודשים ואוכל מוצקים כבר חודש,והוא מאוד אוהב לאכול{לטעום} דברים שאני אוכלת ומרסקת לו {תפו"א בתנור,קצת מתובל וכדו'} ורציתי לדעת האם זה בסדר בגיל הזה לתת לו אוכל שאנו אוכלים,כלומר מתובל... תודה רבה

tamytamy

New member
ארוחת מוצקים שלישית - מה לתת?

שלום, ביתי בת 7 וחצי חודשים. במשך היום היא אוכלת 2 ארוחות מוצקים - פירות בבוקר, וירקות עם בשר בצהריים. היא נהינת מהמוצקים ואוכלת כמויות יפות הן מהפירות והן מהירקות. לא יודעת אם זה קשור, אבל יש לה כבר 4 שיניים. מזה מספר שבועות היא מגלה עניין במוצקים גם בערב - אם מישהו אוכל היא זוחלת אליו, ודורשת לאכול גם. ניסינו לתת לה פיסות קטנות של הקשה של הלחם, וכו', שתשחק עם זה - לא עבד. היא רוצה לא סתם לשחק עם האוכל, אלא ממש לאכול. גם בהנקה/בקבוק היא לא מוכנה להסתפק אם היא רואה אנשים אוכלים ליד השולחן. לכן יש לנו שתי ברירות - או לאכול במחתרת, או לתת עוד ארוחת מוצקים. לעצם השאלה - מה לתת לה?העניין הוא שהיא עוד לא מצליחה לאכול בכוחות עצמה עם הידיים, הכל נופל לה, ומאחר והיא כאמור רוצה לאכול, היא מתעצבנת מזה, ובוכה. לכן צריך לתת לה משהו בכפית, במרקם של רסק. שוב פעם לתת לה פירות/מרק לא נראה לי. בינתיים אני נותנת לה דייסת שיבולת שועל ממותקת עם כפית סילאן. האם זה בסדר בתור ארוחת מוצקים שלישית? או שזה יוצא יותר מדי פחמימות ומעט מדי חלבונים בתפריט שלה? תודה

שאלה שכבר שאלתי, אך לא נענתה...

ביתי בת 8 חודשים ומסרבת לשתות מים. מה עושים? איך גורמים לה לשתות? היא כבר חודש וחצי בערך אוכלת שתי ארוחות מוצקים ביום (אחת פירות בבוקר ואחת בצהריים של ירקות. לעיתים עוד אבוקדו אחה"צ). אבל אני ממש לא מצליחה לגרום לה לשתות. היא "נועלת" את הפה וזהו. היציאות שלה לפעמים קשות, לדעתי אולי בגלל מיעוט הנוזלים, עד כדי כך שזה אפילו כואב לה והיא מתחילה לבכות עד שהיא מסיימת (לפעמים מנסה גם לעצור את היציאה כי כואב לה). אמא שלי נתנה לה כמה פעמים עלים של נענע או לואיזה עם מים רתוחים והיא דווקא שתתה לא מעט, אבל אני יודעת שזה לא הכי מומלץ וחוץ מהתה הזה, היא לא מוכנה לשתות "סתם" מים. מה עושים? איך מרגילים לשתיית מים?

שלום לאיה קטנה שלי

בונגע לאי שתיית מים אין לי תרופות פלא.. נסי להיות יצירתית: שתיה מכוסות שונות (עד שתמצא את הכוס ש"עושה לה את זה"), כוס עם ציורים, כוס "של גדולים", בקבוק מים מינרלים קטן עם פייה של ספורט. תראי לה איך את שותה ותני לה לשחק עם הבקבוק.אולי כמשחק - להשפריץ בעדינות מעט מים לפה ממזרק גדול, אפילו מאקדח מים.. תחפשי משהו שימשוך אותה. חשוב שתמיד תהיה לידה כוס המים שלה או הבקבוק אך אל תנסי להשקותה בכח. (יתכן שבתך למדה שזה חשוב לך והיא יכולה לתמרן אותך כך ובעתיד.. הם הרי תמיד יותר חכמים מהגאונים שאנחנו חושבים שהם לא? ) אם זה לא הולך.. נסי מס' ימים להניח לידה את המים ולשתות בעצמך. מהכוס שלה ולנסות לפתות אותה כך מבלי לומר לה המון פעמים- תשתי תשתי... בנוגע לחליטות תה - בשנת החיים הראשונה (כמו גם בהריון ובהנקה) לא מומלץ לצרוך צמחי תבלין. בהצלחה

שלום מיכל

הבן שלי בן שנה ושלושה חודשים. בערב הוא אוהב לאכול סלט עם קוטג' וחביתה. כמה פעמים בשבוע מותר לתת ביצים?

שלום לילוש

עד גיל שנתיים אין מגבילים את כמות השומן בתפריט התינוק. מסיבה זו אין הגבלה בגיל הנידון על כמות הכולסטרול. כמובן לא היתי ממליצה להגזים בכל מקרה ,לו רק כדי שבנך ייחשף למגוון רחב של מזונות. בהצלחה

תודה רבה על התשובה. אני

מנסה לתת לו כל יום משהו אחר. אני עושה לו פשטידות בערב או לביבות מכל מיני סוגים והוא אוכל קצת וזהו אבל את הסלט עם החביתה והקוטג' הוא ממש טורף אז אם הוא אוהב את זה בערב וזה בסדר לתת אז את הגיוון אני נותנת במשך היום. ושוב תודה.

סליחה על העיקוב

לא הייתי פה כמה ימים אבל תודה רבה שזכרת אותי
אז לגבי השאלות שלי והשאלות שלך : * האם כל מה שאוכל מבחינת מוצקים מקיא? - בשבוע האחרון המטפלת שמה לו פתיבר בתוך הפירות והוא פתאום התחיל לאכול לסיים כוס שלמה ואפילו לא רצה בקבוק. אבל ניסיתי גם מרק ירקות ובכפית השלישית הוא הקיא הכל (וכמו תמיד הוא מקיא חלב למרות שהוא אכל שעתיים לפני זה) * האם היתה בעיה בהזנת התמ"ל או ההנקה? האם סובל מריפלוקס? האם התייעצת עם רופא? יש לו רפלוקס אבל מאוד חלש ולכן בסוף בהמלצת הרופאה לא החלפנו את הסימילאק לאינפמיל. עד עכשיו הוא היה מקיא בעיקר כאשר היה חולה או אחרי חיסון (כנראה שכשהגוף חלש גם הסוגר חלש) אבל בחודש האחרון רואים שחזרו לו הצרבות והוא מקיא פעם ביומיים בערך... כנראה שרפלקס ההקאה שלו מאוד רגיש- גם אמא שלו כזאת
נראה לי שפשוט הוא צריך יותר זמן וגם יש לו העדפה חזקה מאוד לפירות עם פתיבר (פירות לבד הוא גם הקיא
) המון תודה על העזרה בינתיים אני זורמת ביחד איתו ומקווה שלאט לאט הוא יתחיל לאכול עוד דברים

tomer2007

New member
תזונה ועצירויות

היי בוקר טוב אלון שלי סובל מעצירויות ובכלל מכאבי בטן . כבר מגיל חודשיים התחילו לו העצירויות (כמובן שינק בלבד ועד עכשיו - בן 7 חודשים יונק עדיין). בגיל 5 חודשים התחלנו עם אוכל מוצק ונרשמה הצלחה די גדולה. אלון יודע ללעוס ומאוד אוהב בדרך כלל ירקות ופרות. הבעיה היא ביציאות שלו, בדרך כלל יש לו עצירות, אף על פי שהוא מצליח להוציא כל יום קצת , זה מאוד קשה ומלווה בהרבה זמן של לחיצות , התאמצויות ותסכול. אני מקפידה לתת לו עגבניות, שמן זית, מיץ משזיפים מושרים וכדומה, אבל לרב זה לא ממש עוזר להתקפים של כאבי הבטן... ניסיתי גם לשלב לו בקבוק אחד של תמ"ל לאחרונה - הוא אכל בכיף, אבל המטרנה עשתה לו גזים נוראיים והסימילאק עצירות של כמה ימים... לשאלתי (מצטערת על האורך) - האם מבחינה תזונתית, מקובל שמערכת העיכול כל כך רגישה ולוקח לה המון זמן להתרגל לכל שינוי? האם את חושבת שצריך לעבור בינתיים רק למאכלים קלים לעיכול (אני בינתיים לא מעיזה אפילו לשלב תפו"א, בננה, אורז וכאלה)? האם תמ"ל גורם בדרך כלל לכאלה תגובות והאם מערכת העיכול מתרגלת אליו לאחר זמן מה? תודה מראש תומר

שלום לתומר

כל תינוק מגיב אחרת לכל סוג של מזון ולכל שינוי. לאור מה שתארת ובשל העובדה שהייעוץ וירטואלי ואינני רואה את אלון ושומעת בדיוק את כל הפרטים, היתי ממליצה להתייעץ עם רופא הילדים. לאחר יעוץ עם הרופא אשמח לעזור בחשיפתו למוצקים . בהצלחה

מהניסיון שלנו... תה קמומיל

גם איתן רגיש מאוד (שלשולים ועצירויות)- הרופא אמרה שיתכן שיש לו את תסמונת המעי הרגיז אבל מאז אני נותנת לו קצת תה קמומיל (מכינה מחליטה) כמעט ואין בעיות מאוד ממליצה - מאוד מרגיע את הבטן (גם אצלי
)

שירז ב

New member
תפריט יומי

בני בן שנה והתפריט שלו הוא כזה : בוקר (בין חמש לשש) בקבוק מטרנה עם כפית דייסה בין 8-9 פירות מרוסקים בין 11-12 ירקות מרוסקים בתוספת של עוף או בשר בין 3-4 מעדן "דניאלה" בין 6-7 חביתה, גבינה ועגבניה (יום כן יום לא) בין 9-10 בקבוק מטרנה עם כפית דייסה בין הארוחות מנשנש קצת לחם, ביסקוויטים וכו' השאלות שלי הן: 1. בגלל שאסור לתת כל יום ביצים . אבקש רעיונות ל"ארוחת ערב" 2.האם התפריט סביר או שיש מקום לשנות משהו? תודה

שלום לשירז

התפריט סביר בהחלט , בעיקר בשל העובדה שמתקבל אצלכם ונאכל בהנאה. בגיל הזה אין צורך להגביל בשומן ובכולסטרול אך כמובן שלא רצוי לצרוך כמות מוגזמת של ביצים. רעיונות נוספים לארוחת ערב- פסטות, פשטידות (שאינן על בסיס ביצים או עם ביצים), קורנפלקס בחלב,מרקי קטניות , קציצות טונה (אם נחשף כבר לדגים) ועוד.. בהצלחה

yael012

New member
שאלה בנושא התחלת מוצקים לתינוק

שלום לכם, אור בן חמישה וחצי חודשים. בימים האחרונים התחלתי לנסות לתת לו מוצקים אני מרסקת בטטה עם מעט ממי הבישול ומנסה לתת לו. הוא מקבל את הכפית הראשונה, לא ממש יודע איך להתמודד עם זה, עושה תנועות של מקיא ויורק את מה שהוא יכול. את שאר הכפיות הוא ממש מסרב לקבל ואפילו סוגר חזק את הפה כדי שלא יכנס... אני יודעת שהתחלתי קצת מוקדם לתת לו את המוצקים, אבל חשבתי שהוא מוכן לזה. שאלתי היא: האם באמת התחלתי מוקדם מידי? האם להמשיך למרות התנגדותו (בתקווה שלבסוף הוא יאהב את זה)? אשמח לעזרה. ושאלה נוספת - אנחנו נוסעים לשבוע לחו"ל. האם לתת לו גרבר (כי לא יהיה לנו איפה לבשל) או לחכות עם המוצקים עד לחזרתנו?? (בתמונה - כך הוא נראה בסירובו לאכול...)

s h a ro nit

New member
בן שנה . לא מתלהב לאכול...

בני בן שנה .. התחלנו עם מוצקים בגיל 6 חודשים ובהתחלה הכל הלך יפה.. אהב יותר ירקות מפירות ואכל מרוסק ..כשהוספנו בשר התחילה הבעיה...ומהר מאד לא הסכים בשום אופן לאכול ירקות מרוסקים / מעוכים / מעוכים גס. הוא ממש לא מתלהב מאוכל ואני לא יודעת מה לעשות.. היום אוכל שתי ארוחות סימילאק ביום. ארוחת פירות הוא עדיין מוכן לאכול בכפית ואני מעדיפה להשאיר את זה ככה (למרות שבין לבין אני נותנת לו גם פירות ביד ) כי לפחות אני יודעת שאוכל כמות מסוימת לפעמים אני מערבבת לו עם זה גבינה. בצהריים זו הבעיה.. אני מכינה כל פעם משהו אחר כדי שינסה ואולי יאהב ובאמת פעם בכמה ימים יוצא שהצלחתי והוא אוכל אבל גם זה מעט מאד.. פסטה/ שווארמה הודו / חזה עוף במחבת / עוף בגריל.. אוכל ביס שניים ולא רוצה יותר... יוצא שפעם בכמה ימים אוכל ארוחה יפה וגדולה בצהריים אבל לרוב בקושי אוכל... מה שהוא כן מסכים לאכול זה יוגורט וגבינה לבנה אבוקדו ועכשיו הוספתי גם חביתה ... הוא לא מוכן לאכול בשר וירקות מלבד תפוח אדמה ומלפפון.. מה לעשות ??

שלום לשרונית,

ס ב ל נ ו ת ! ! ! אל דאגה, כשבנך יהיה רעב הוא יאכל. המשיכי להציע לו גם מזונות בשריים וגם אחרים ועם הזמן הוא יתרגל ויסכים לאכול.שבו איתן לארוחות (אם ניתן)שיראה שאתם אוכלים. נסי לא להפוך את האוכל לענין מרכזי (כדי שלא ילמד שיכול לתמרן אותך דרכו). הציעי מזון מסויים והניחי אותו על השולחן בצלחת , שבי ואיכלי ואמרי כמה טעים והציעי שוב. ירצה -יופי , לא ירצה - ירצה משהו אחר או ירצה כשיהיה רעב או בעתיד. ס ב ל נ ו ת ! ! ! מחכה לשמוע התפתחויות

s h a ro nit

New member
תודה מיכל..

זה מה שאני עושה.. אנחנו יושבים לאכול יחד אנחנו אוכלים ובדך אגב שמה לו על המגש שלו ... לא עושה עניין ולא מנסה לדחוף... מתסכל אותי שאני מכינה לו לפעמים כמה אופציות ובסופו של דבר הוא לא אוכל....אני יודעת שבסופו של דבר הוא יאכל (כשיגדל ) אבל מקווה שלא יהיו לו חוסרים בויטמינים וכד'...

למעלה