הטיפים שלנו לזוגיות טובה

מכיוון שחבר שלי רחוק ממני (לעת עתה)

חיברנו כמה כללים לזוגיות טובה (שלנו אישית): 1) לא לדבר כשעייפים (תמיד זה יוצא רע). 2) כשיש חילוקי דיעות-לא לעזוב עד שמדברים ומסדרים. להיפרד תמיד בנשיקה וחיבוק. 3) כל חודש, בתאריך שנפגשנו (בתורנות) אחד מאיתנו צריך לעשות בשביל השני או "משהו שלא עשינו אף פעם" או "משהו שלא עשינו מזמן". 4) לא לשלוח SMS על משהו חשוב, אלא לדבר עלו בע"פ. 5) ואם לא עונים על SMS הרבה זמן- להתקשר (יצא שהתעצבו אחד על השני- שלא ענינו, כשלמעשה לא קיבלנו בכלל את ההודעה...) <מה שאני זוכרת על הבוקר>

s h i r k u s h

New member
טיפים לזוגיות טובה ../images/Emo141.gif

להקשיב אחד לשני ולא רק לשמוע, ויש הבדל גדול בין לשמוע ללהקשיב.
לתמוך ולעודד בשעת הצורך - וגם
שנראה דבר קטן הוא דבר גדול ומעודד.
להפתיע ולרגש- להפתיע עם מחוות קטנות: מכתב, שוקולדים וכל מחווה רומנטית שתוציא מהשגרה קצת.

../images/Emo63.gif../images/Emo63.gif../images/Emo63.gif../images/Emo63.gif../images/Emo63.gif../images/Emo63.gif

אנחנו קוראים יחד ספר לפני השינה, בד"כ הוא מקריא ולפעמים אני, כשגומרים ספר אחד הולכים לקנות יחד ספר אחר... ככה מרויחים דברים כמו : ללכת לישון בחברות ולא עם כל מיני "ברוגזים", נהייתה לנו כבר שפה משותפת לפי הסיפורים וחוויות..., אה- וגם לא רבים מי יקרא ראשון את הספר החדש...
זה גם הפך למד-רגש מעולה. לדוגמא- אם קוראים קצת ואין חשק להמשיך זה אומר משהו(פרטים במערכת...) אם מישהו מאיתנו מודיע חגיגית שהיום בכלל לא מתחשק לו לקרוא, מייד מגיעה הרמת גבה ואז בירור מה קורה... וכו... יש לנו בבית גם תיבה יפה (כמו של האוצרות בסרטים)שכדאי לגשת אליה לפעמים כי מידי פעם הוא או אני מגניבים פנימה שיר אהבה, מכתב מלב אל לב, מתנה קטנה או הפתעה לשני... אני עלולה לא להפסיק כי אנחנו נורא אוהבים לעשות שטויות ביחד...והניסוח שלי היום כ"כ מסורבל.... עוד מעט היהלום מגיע ועוד לא הכנתי כלום (אנחנו קופצים למעיין פה באזור)לכן- אני מפסיקה בזה הרגע את ההתבטלות שלו מול המחשב

Miss פטל

New member
../images/Emo99.gifוואו!

הרעיון עם התיבה פשוט מעולה!! אנחנו בטוח נאמץ אותו

ShirShir

New member
../images/Emo127.gifאיזה רעיונות מקסימים!!!!!../images/Emo13.gif

התאהבתי
את מרשה לי להלוות רעיון

מענין מדוע בפורום זוגיות רוב

המשתתפות הן נשים. חוץ מ open space שנדמה לי שהוא גבר, לפעמים מציץ כאן עוד גברבר או שנים, רק נשים משמיעות את דעתן. האמנם הגברים אדישים לזוגיות? מה דעתם של הגברים על טיפים לשיפור הזוגיות. אני תמיד נדהמת כמה הרבה הנשים מוכנות להשקיע בזוגיות במשפחתיות בחינוך הילדים וכמה הגברים ממעטים. או שכרגיל הם אוהבים לקבל הכל מוכן, כמובן מאליו.

Miss פטל

New member
אני בטוחה שגברים גם רוצים שהזוגיות

תצליח, פשוט אנחנו "מתוכנתים" שונה. כמובן שיש יוצאים מן הכלל, אבל רובנו הנשים אוהבות לדבר הרבה, לחשוב הרבה ולנתח כל דבר, בגלל זה גם אנחנו מדברות על זה פה, בפורום, עם חברות ועם הבן זוג
בזמן שגברים לא חושבים על זה פשוט יותר מידי.. אם טוב להם במערכת יחסים-למה לדבר על זה?? אם רע- אז פועלים בנדון, כל אחד בדרכו.. הם פשוט לא מנתחים כל דבר וכל פעולה כמונו, זה הכל

open space

New member
אכן, גבר גבר ../images/Emo8.gif

אבל נכון, גברים פחות מתעסקים עם לדבר על זה. לא מחוברים במיוחד לרגשות שלהם. במקרה אני עשוי מחומרים קצת שונים... אבל אני בטח לא הזכר היחיד בעולם שמחובר לצד הנשי שלו לא פחות מאשר לגברי

ושוב גברים ממאדים ונשים מנגה

תעברי על כל פורומי ההורים למשל, אחוז הגברים בהם נמוך. למה? לא יודעת אם זה גנטי או נרכש אבל גברים לא מדברים על רגשות וילדים וכן מדברים על כדורגל ופוליטיקה.

מענין ?

גברים רוצים יותר לעשות,לפעול,לבצע, בכל הדברים ובטח גם בזוגיות. נשים מדברות משמיעות את דעתן, בנושא זוגיות.

השאלה אם זה ..

רק דיבורים או גם מעשים?
סתם ברור שגם מעשים, אנחנו פשוט צריכות לתחון כל דבר ולפרק לגורמים, לחשוב על התוצאות. ורק אז מייסמות. בשבילנו זה פרוייק החיים

אתן נהנות מעצם הדיבור

אין ספק שגם מעשים! אבל אתן גם נהנות מעצם הדיבור עצמו...

פיאנו

New member
באמת מעניין

אולי בגלל שזה פורום של "דודות" שמתקשקשות ביניהן רק כדי לקשקש? השיחות שלכן מזכירות לי שיחות בנות מהתיכון ולי לפחות אין ריגוש להכנס הנה.הכל כזה בסדר כאן,הכל יותר מידי טוב,וזוגיות זה לא משהו שנע על מי מנוחות כל הזמן.

למעלה