איך מזהים דליפת מי שפיר????

ענתש

New member
רק לגבי הזריקה -

לעוברים חסר בריאות חומר שמצפה אותן שמאפשר להן את הנשימה (הוא שומר נדמה לי על המתח של הקרום של הנאדיות או משהו כזה... לא זוכרת לימודי הביולוגיה שלי היו מזמן). החומר הזה לא מתפתח עד, נדמה לי חודש שמיני למרות שהעובר עם ריאות בשלות בכל מובן אחר. בלי החומר הזה לא תיתכן נשימה. בעבר עוברים שהיו נולדים לפני שהחומר נוצר אצלהם היו מתים
היום לשמחתינו ניתן להזריק את החומר הזה כך שיגיע לריאות העובר ויצפה אותן, כאשר יש חשש שיהיה סיכוי ללידה מוקדמת מזריקים את החומר ליתר בטחון. נשמה לי ש-48 שעות אחרי הזרקת החומר ריאות העובר כבר מצופות בו. אין שום בעיה להמשיך הריון תקין לגמרי אחרי הזרקת החומר הזה, אין עם זה בעיה. לגבי הנקב - נקב עליו הוא טוב כי הוא צמוד לדופן הרחם וקצת נסתם בגלל זה (כאילו מחזיקים אצבע בפתח) ולכן אם מי השפיר ימשיכו לרדת זה יהיה בטיפטוף. מי השפיר מתחדשים כל הזמן ולכן צריך להיות בשמירה אבל אם זה טיפטוף אפשר למשוך ככה זמן מאד ארוך. חשוב להשגיח שלא יהיה זיהום (כי כששק מי השפיר פתוח יש סיכון לזיהום). שק מי השפיר יודע גם להחלים, אגב. עובדה שאחרי דיקור מי שפיר הנקב (שהמחט יוצרת בו) נסגר. ראיתי גם בערוץ המדע שיש היום תרופות חדשות (לא יודעת אם בארץ) שמשמשות אחרי דיקור מי שפיר שגורם לטיפטופים - אלו תרופות שעשויות מ"דבק ביולוגי" (קולגן ועוד כל מיני חומרים שהגוף מפריש בדרך כלל כשיש פצע על מנת ליצור גלד ולעצור את זרימת הדם) וזה משמש "פקק זמני" על שק מי השפיר עד שהוא מחלים. מעניין אם יש את זה גם בארץ... בכל אופן, אמא של פילפילון העבירה לי את הטלפון של טאניוש (בהסכמתה) ואני אעמוד איתה בקשר ואעדכן. טאניוש - מחזיקים לך אצבעות וחושבים עלייך. אם יש דבר כזה "אנרגיות טובות" בעולם אז שלי מכוונות אלייך. תחזיקי מעמד.

תולו

New member
פתאום אני חושבת לעצמי

שאולי, ורק אולי מה שקרה אצלי זה דליפת מי שפיר (העופר חדל בשבוע 10+2), ובאותו יום, בדיוק באותו יום (שיחזרתי את מאורעות אותו יום) הרגשתי ממש רע, כאבים באגן וכאלה והיה איזשהו שלב שהקאתי את נשמתי (לא סבלתי מבחילות והקאות) ומהמאמץ בהקאה הרגשתי רטוב בתחתונים וכשהרחתי, זה באמת הריח כמו נוזל זרע. היתכן שזה מה שגרם בזמנו להריון להסתיים ולא בעיה כרומוזומלית ? מה אתן אומרות ? יש דבר כזה דליפת מי שפיר בשבוע כל כך מוקדם ?

ariane

New member
אחלה זריקה רק ש

לתינוקות שלי זה לא עזר
. לא צריך לחשוב שזה עושה ניסים.

נייטי

New member
תודה. לא הפסקתי לחשוב עליה כל היום

כל רגע עשיתי ריפרש לדף הפורום בתקווה לשמוע עידכון. הרגשתי שכולנו פה קפאנו היום וככל שהשעות חלפו, אף אחת לא היתה מסוגלת לכתוב פה מרוב שלכולנו היה כבד בלב. אני כ"כ שמחה שאלו החדשות ומקווה שהכל רק ילך וישתפר. תודה רבה על העידכון.

גם אני כל היום עם העכבר על Refresh

שמחה לשמוע שהכל כשורה אשמח לשמוע עדכונים נוספים אנא מסרו לה שאנו מחזיקות לה אצבעות וחושבות עליה ללא הרף

זו בעיה בכפות הרגלים

הנמצאות בתנוחה לא נכונה. זה עשוי להיותתנוחתי בלבד, ואז יש פתרון אורטופדי,או, חלילה, להיות סמן לתסמונת כרומוזומלית, ואת זה שוללים במי שפיר.

happy

New member
תודה על העדכון

כל היום חיכיתי לעדכון. מחזיקה אצבעות שההריון ימשך עוד המון שבועות. המון המון בריאות

רונה 4

New member
אמא של פילפילון - תבורכי

כל היום אני עם העכבר על הריפרש עד שבסוף נכנסתי לנוח ונרדמתי. גם לי היתה תחושה שלאף אחת לא היה כאן מצב רוח לכתוב כלום, לא היה לי בכלל מצב רוח לעשות כלום. כל-כך טוב שיש לך קשר איתה, אנא עדכני בכל פעם שתשמעי משהו, ותמסרי לה את כל אהבתנו. טאניוש יקרה, כל מחשבותיי וכל תפילותי איתך מאתמול בערב, אני מתחילה את תפילות יום כיפור יום קודם. שההריון יימשך עוד הרבה זמן ושתשובי אלינו במהרה.

ענתש

New member
ועוד משהו שווה לדעת על דליפת מי

שפיר - מוכרים היום בפארמים פדים שמכילים נייר לבדיקה של דליפת מי שפיר. האמת שזה בסך הכל נייר לקמוס שבודק חומציות - אם הוא כחול אז הנוזל הוא בסיסי = דליפת מי שפיר. אם הוא אדום אז מדובר בבריחת שתן (מה שיכול לקרות בשבועות האלו מכל נגיחה טובה של העובר בשלפוחית) או בכל דבר אחר. לדעתי שווה להחזיק בבית כדי לדעת אם להלחץ (למרות שקצת יקר עד כמה שהבנתי... משהו כמו 50 ש"ח לשלושה פדים).

Tנקר בל

New member
הפדים מזייפים לפעמים

נותנים תשובה חיובית כשבעצם אין דליפת מי שפיר.

רונה 4

New member
ענתש - יש להם שם לפדים האלו?

או שנמצאים פשוט אצל הרוקח? הם יכלו להועיל לי אחרי בדיקת מי שפיר, שכל הזמן חששתי שכל הפרשה היא בריחת מי שפיר.

ענתש

New member
לא יודעת את השם. רק ראיתי פרסום

שלהם. נדמה לי בניו פארם או סופר-פארם... אחד מהם. בטוח אם תשאלי את הרוקח הוא ידע.

Tנקר בל

New member
טאניוש יקרה

גם אני מצטרפת לכל המתפללות לשלומך. אני לא יודעת אם לשמוח או להצטער שהפסדתי את כל השעות של הדרמה. בכל מקרה - אני מתפללת בשבילך עכשיו.

tali00

New member
תודה על העידכון- אמא של פילפילון

חשבתי עלייך טאניוש במשך היום ואני שמחה שבנתיים הכל בסדר. מחזיקה לך אצבעות להמשך!! טלי

mikush2

New member
וואו רק עכשיו ראיתי...

קראתי את כל השרשור הודעה אחר הודעה, בהתחלה ממש נבהלתי מהמצב והמשכתי לקרוא במתח מהודעה להודעה. לשמחתי העדכון מאמא של פלפלון הרגיע אותי קצת. טאניוש יקרה, מחזיקה לך אצבעות שזה היה משהו חד פעמי ולא יחזור על עצמו יותר, ושההריון ימשיך להיות תקין עד סופו.

למעלה