על טבעי

חי אדר

New member
טיבו של הביטוי על טבעי

השאלה היא: כיצד ניתן להניח קיומו של דבר על טבעי? בסופו של דבר הכל כבול תחת חוקי הטבע, וגם אם במידה מסויימת יש דברים הנראים כפריצה של המסגרת הטבעית, מכל מקום הם חלק בלתי נפרד מהמערכת הגדולה הנקראת טבע. כך שהביטוי על טבעי אינו מחוור כלל.

על טבעי - רמה גבוהה יותר ממה שטבעי

האסוציאציות שעולות אצלי: עין הרע - חוסר פירגון ורוע לב, אנשים קטנים עולם הבא - חידה. כנראה טוב שם. אף אחד לא חזר משם וסיפר עליו. מלאכים - מעטים, אבל ישנם כאלה. יש לי מלאכית פרטית שלי. תיקשור - חוסר תיקשור אמונות טפלות לא חסר בעולמינו. עם עם והאמונות שלו. מה שמכניסים לך לראש זה נשאר. בני אדם מאמינים בכל מיני דברים שעוזרים להם להתגבר על קשיים. מבחינתי אם את/ה מאמין אפילו באבן זה בסדר. כל זמן שזה מחזק אותך. ביאת המשיח מבחינתי - זו התקווה לעתיד. שאם לא היתה לנו תקווה מה היה קורה? באופן אישי אני מחוברת לאינטואיציה שלי שמנחה אותי בדרך נכונה. (בדרך כלל אינה מאכזבת). הנושא הזה מעניין מאד ולפעמים נישגב מבינתי. חוויתי מקרים מוזרים ביותר. נבהלתי ולא ידעתי מה לעשות איתם. ראיתי דברים שהתגשמו (וזו לא נבואה שהגשימה עצמה).

חי אדר

New member
טיב האמונה הטפלה

האמונות התפלות קל לקנותם ככלי זכוכית אך קשה לאבדם ככלי זהב. אמונה תפלה יסודה בגישה לפיה אם 'לא יועיל לא יזיק'. בכך האמונה נקשרת בנפש האדם מתוך תחושה שאין בזה כל פגם, אך לאמיתו של דבר זהו שורש הבעיה. הסיסמה: 'לא יועיל לא יזיק' גורמת להסיח את הדעת מברור מעמיק של טיב האמונה. במקום שהמסקנה תנבע מתוך הכרעה בין אמת לשקר, היא מוסבת אל המישור התועלתני של יחס בין מועיל או מזיק. הסחת דעת זו מהווה קרקע פוריה להשתרשות האמונה התפלה וקליטתה בעוצמה רבה. במקום בחינה הנשענת על אדני השכל נפתח פתח לתת לדימיון ולאיסטינקט לקבוע את העמדה בעניין. לפיכך גם אם בשלב מסוים יבקש האדם לחדול מפעולה הקשורה באמונה מסוג זה, ימצא עצמו מוצף בחששות שמא אם יחדול ממה שנהג עד כה, יהיה הדבר בעוכריו. נמצא אם כן, כי הסיסמה 'לא יועיל לא יזיק' פועלת כסם הרדמה בעד הבירור האמיתי, ובכך הופכת להיות גורם הרסני המונע כל אפשרות של התפכחות

גילי יקירתי

אני מנסה למצוא גם אם המייל האישי שלך, אבל עד שאני מוצאת אותו, שרייני את יום שישי הקרוב בלילה נשיקות מיכל

מיכלי מקסימותק../images/Emo24.gif

הנה המייל שלי לפעם הבאה, [email protected] ויש גם תיבת מסרים נחמדה מה קרה ל
בטח משריינת את שישי, כי אוהבת מימולדת, בעיקר של עקרבים
גילי

בזבזבז

New member
כולם כתבו שמאמינים../images/Emo182.gif

אבל אף אחד לא סיפר למה הוא מאמין ומה זה נותן לו האמונה הזותי. לדעתי להאמין באמונות טפלות זה דרך לברוח ולא לחשוב שאנחנו יותר חזקים, גם להאמין שיש מלאכים ששומרים עלינו זה לא לקחת אחריות על החיים שלנו אלא להשאיר אותם ליד המקרה או למזל. אמונה מחליפה את הידיעה כמו שנאמר פה וידיעה היא יותר חזקה, אנחנו מאמינים במשהו עד שיודעים משהו אחר. זה כמו שאני יודע שבבוקר השמש זורחת. זותי ידיעה ולא אמונה. על מלאכים ותיקשורים שמעתי וכול עוד זה לא קרה לי אז אני לא יכול לדעת אבל אני מאמין שזה קיים רק שיש הרבה שטויות ושרלטנות בקטע הזה. לכל אלה שכתבו שהםמאמינים בזה, אני רוצה לשאול מתי החלטתם שאתם מאמינים או מה קרה שגרם לכם להאמין? תודה מבז:)

זה מה שאני חושבת

אני חושבת שכן יש כוחות על טבעיים, כל העולם שמקיף אותנו זה לא סתם זה מהקב"ה, ויום אחד המשיח יבוא (הלוואי היום ועכשיו), פעם האמנתי באמונות תפלות אבל היום כבר לא, לדעתי זה שטויות

../images/Emo121.gif כוחות על טבעיים

הם קיימים בכל מקום ובכל שלב בחיינו בעבר בעתיד בגלגולים השונים ובכל החלטה שאנו עושים . הם יכולים להיות מדריכים רוחניים, חוצנים, אנרגיה שונה ועוד. על טבעי זה כל דבר שקשה לאדם להגדירו, לגעת בו . "עין רעה" תמיד מעורר בי משהו רע ,זקנה שעשתה כישוף שחור עם חתול שחור והטילה על מישהו קללה שקשה להיפתר. "העולם הבא" מעורר מעבר לעולם שטוב בו לגן עדן, זמן לעבור לשלב אחר ביקום. "מלאכים" מלווים אותנו באור וטוב ושומרים עלינו .

shloמי

New member
כמובן שיש כוחות על טבעיים

להתעורר בבוקר{יש כאלו שלא :) } לידה חיוך של תינוק זריחת השמש, השקיעות הנפלאות ריח פריחת ההדרים באביב ועוד המון....... פשוט אנחנו התרגלנו לזה כדבר טבעי, כזה שתמיד נמצא סביבנו. המושג "עין רעה" מתקשר לאנרגיות שליליות שנמצאות סביבנו, בדיוק כמו אנרגיות חיוביות. רק שאנרגיות שליליות חודרות את גוף ההילה ומחלישות את הגוף. יש שיאמרו שלא מאמינים בזה, טוב... זאת דעתם . עולם הבא, כן יש עולם הבא... כשהגיע לשם התשובה שלי תהייה מלאה יותר. מלאכים - מוכרים מיהדות ומדתות אחרות, כמו כן מסיפורים ואגדות. אני עצמי לא פגשתי בהם ויכול להיות שהם נמצאים וקיימים. תקשור - לא אחת יצא למי מאיתנו להסביר על נושא שלא שלטנו בו כל כך ולתדהמנו המיידע זרם שבסיום ההסבר אמרנו וואו........ אמונה זה מושג חזק, כי בלי אמונה אנחנו תלושים. צריך להאמין במשהו.... כל דבר, כדי להמשיך הלאה. בברכת אור ואהבה שלומי

Loud Silence

New member
לא, בהחלט לא.

לא באף אחד מהדברים האלו, אני אתאיסט , ולא מאמין בשום דבר מהמסטיקה, כוחות על טבעיים , הזזת חפצים בכוח המחשבה, קריאת מחשבות, תיקשורים על מלאכים, מפגשי חיזרים, גילגולי נשמות וכו' אני מאמין במה שהעיניים שלי רואות וטו לא. לדעתי המשותף לדברים האלה שהם פועלים כמו אפקט של כדור פלצבו (דמה), כלומר עצם זה שאתה חושב שדבר מסויים(מיסטי) יקרה , והאמונה (רצון) חזקה, זה מה שיוצר את האשלייה... לדעתי אפשר לחלק את האנשים ל-2 קבוצות, קבוצה אחת הרוצה שיספקו לה הוכחות ל"על טבעי", וקבוצה שנייה המספקת הוכחות, בקבוצה השנייה נמצאים 2 סוגים: מאמינים חזקים (שיוצרים את המציאות ע"י האמונה בדומה לפעולת כדור פלצבו), שרלטנים. וזה למעשה מזין את הכל.. אני מוצא מדע הרבה יותר מעניין ממיסטיקה. מכיוון שבני אדם הם מוגבלים ע"י 5 החושים, וחלק מהיצר שלהם הוא רצון למציאות שמעבר והמשכיות (אף אחד לא רוצה למות) וזה מה שיוצר את האשלייה.. זה כמו ש-*נגיד* ואני ואישתי לעתיד נאמין בגילגולי נשמות, מה שיכול לקרות בדומה לכדור פלצבו, כשהיה נולד לנו ילד לעולם, היינו מעודדים אותו למעשה לחפש את הגילגול הקודם בצורה עקיפה. כלומר לא היינו אומרים לו "תחפש מי היית בגילגול הקודם", "תנסה להזכר" אבל עצם זה שבצורה עקיפה היינו מדברים על זה בבית, והיינו מסבירים לו שיש גילגולי נשמות. היינו למעשה מגרים את הדמיון שלו לחפש את הגילגול הקודם! ובדרך כלל זכירת הפרטים תהיה מאוד מעורפלת כי "זכירת הפרטים" היא למעשה תהליך של "אשליה אופטית" ולכן תהיה מעורפלת. הוא "יזכור" שם בלבד ועיר מגורים במקרה הטוב (מה שיכול להתאים להרבה מקרים) אבל לא יזכור פרטים כמו חשבון בנק! וזה דוגמא לאפקט כדור פלצבו..

אהלנים שתיקה רועמת../images/Emo124.gif../images/Emo9.gif

ראשית, ברוך הבא הביתה
אתה יודע, להיות אתאיסט עד כמה שאני יודעת, זה הרבה יותר להאמין בלא להאמין מאשר נאמר דתיות.. אבל בוא נעזוב את זה.. עכשיו בקשר לאפקט הפלסבו.. כל עוד אמונה כזו או אחרת משרתת אותנו, למה לא להחזיק בה? ומי אמר שאנו מחפשים מה היינו בגלגולים קודמים? ואלה שכן זוכרים "קטעים ותמונות" מחיים קודמים, מי אמר שהם אשלייה? אני חושבת שלגבי הזוכרים והמאמינים, המציאות הזו ממשית לא פחות מאשר כל מציאות אחרת. האם אתה אומר שמה שאתה לא רואה אתה לא מאמין בו? או מה שאתה לא מרגיש לא קיים? צ'כה הסברים פה
ברוך הבא כבר אמרתי?
גילי

Loud Silence

New member
תודה על הקבלת פנים.. ../images/Emo39.gif

'אתה יודע, להיות אתאיסט עד כמה שאני יודעת, זה הרבה יותר להאמין בלא להאמין מאשר נאמר דתיות.. אבל בוא נעזוב את זה.. ' לדעתי להיות אתאיסט זה ללכת אחרי השכל הישר, מה שאני רואה קיים, מה שאני לא רואה לא קיים. אבל זה לא אומר שאני סגור בדעות שלי, אם תהיה הוכחה חותכת חד-משמעית לקיום של 'אנשים עם חוש-שישי' אני אאמין בזה. הגישה שלי, שאם יש כוחות שמעבר לתודעה, הייתי רוצה גם להשתמש בהם ולא רק להאמין, אם אין אפשרות להשתמש בהם, אין טעם להחזיק בהם. 'עכשיו בקשר לאפקט הפלסבו.. כל עוד אמונה כזו או אחרת משרתת אותנו, למה לא להחזיק בה?' אין שום פגם, זה כמו המשפט "על טעם ועל ריח אין מה להתווכח", אני לא חושב שאני יכול לשכנע אדם שמאמין בדברים שמעבר שהוא טועה, לשכנע אותו יהיה מבחינתו כמו שמנסים לשכנע אותו שאם הוא לא יאכל הוא לא ימות. זה בעיקר נובע מצורך פנימי, ואת הצורך הפנימי שלו אי אפשר לשנות. ולכן גם לא את האמונה. אם אני אאמין בקיומם של חיזרים , ואני אנסה לחתור למגע כדי להיפגש איתם, אני יכול להיכנס לתחום של אפקט פלצבו ובסוף באמת לפגוש אותם בהשפעת האפקט.. 'ומי אמר שאנו מחפשים מה היינו בגלגולים קודמים? ואלה שכן זוכרים "קטעים ותמונות" מחיים קודמים,' נתתי את זה כדוגמא לאפקט פלצבו. 'מי אמר שהם אשלייה?' יכול להיות שהם לא, יכול להיות שכן, אבל כל עוד זכירת הפרטים היא מעורפלת, והוא לא יזכור למשל חשבון בנק או פרטים שיעידו ב-100% על החיים הקודמים שלו, אין סיבה להאמין בזה לדעתי. 'אני חושבת שלגבי הזוכרים והמאמינים, המציאות הזו ממשית לא פחות מאשר כל מציאות אחרת.' ברור שכן אבל מבחינת אמונה בלבד.. וכבר רשמתי "על טעם וריח אין מה להתווכח" 'האם אתה אומר שמה שאתה לא רואה אתה לא מאמין בו? או מה שאתה לא מרגיש לא קיים?' מה שאני לא רואה בהחלט לא קיים, אם אני אראה אני אאמין, ואם קיימים כוחות שמעבר הייתי רוצה ללמוד להשתמש בהם לא בהכרח לצרכים אגואיסטים, ולא רק להאמין בקיומם.. העניין שאני יכול לחשוב שאני יכול לכופף כפיות מהיום למחר, אבל בפועל שום כיפוף לא יקרה גם אם האמונה תהיה קיימת..

../images/Emo20.gifמה שלא רואים לא קיים../images/Emo20.gif

אהלנים שוב, שתיקה רועמת
אוהבת להתדיין איתך
ורוצה להתייחס רק לפיסקה הזו שכתבת: מה שאני לא רואה בהחלט לא קיים, אם אני אראה אני אאמין, ואם קיימים כוחות שמעבר הייתי רוצה ללמוד להשתמש בהם לא בהכרח לצרכים אגואיסטים, ולא רק להאמין בקיומם.. העניין שאני יכול לחשוב שאני יכול לכופף כפיות מהיום למחר, אבל בפועל שום כיפוף לא יקרה גם אם האמונה תהיה קיימת.. וואלה? בוא נחשוב רק על שני דברים קיימים ואנו לא מסוגלים לראות אותם...
גלי רדיו
רוח - אנו רואים את התנועה אבל לא רוח. יש מצב שאנו לא רואים את כל מה שקיים? באשר לכיפוף הכפיות של אורי גלר, באמת שלא יודעת לענות לך בצורה אמיתית וכנה לגבי האמינות, א-ב-ל, אישית אני בהחלט מאמינה שיש איזה שהוא סדר בכל הכאוס בו אנו חיים, לא שאני יודעת להסביר אותו. מסתבר שכאשר אנו אומרים "אמונה" אנו מתכוונים לאותם דברים שלא מתאפשר לנו להסביר אותם בהגיון, וכן, יש הרבה כאלה. ברכות,
גילי פרי

Dark Muse

New member
לא

אין שום כוחות אל טבעיים אין שום כוחות לאנשים מסויימים ואין כוח עליון רוחות ושדים. יש אבל אנשים עם דמיון, פחדים, או סתם כאלה שמאמינים לכל דבר שמוכרים להם...

TUTINKA85

New member
אכן כן...

אני אישית קצת מתמצאת בקריאה בקלפים טארוט למשל, ויצא לי לעשות סיאנס שזה נתן לי להאמין בחיים אחרי המוות וכמה שזה מסוכן אני ממליצה להתנסות בזה, זה משהו מדהים ולא יאומן.. אני לא יודעת איך להסביר את זה אפילו..אבל זה קיים!

למעלה